Çok sinirlendim, yazmak istiyorum!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Babam gibi konustunuz.basina silah .....

Hayır öyle olay oldu ki sanki ben çok acaip büyük bir beklentiye girmişim. Ben mantıksız bir insan değilim saçma bir şey olsa zaten ben istemem.

Şu benim ailem olsaydı muhabbetini gerçekten anlamıyorum. Sizin aileniz başka olabilir ama onlar sizin aileniz değiller bambaşka insanlar, dolayısıyla sizin aileniz gibi davranmalarını beklemek hata. Kedi durumu sizin çözmeniz gereken bir durum sizin sorumluluğunuzda hiç mi arkadaşınız, komşunuz, eşiniz, dostunuz yok gelip arada ilgilenmesini rica edebileceğiniz?

Kayınvalidenizin kendi oğlunu düşünüp düşünmemesi sizi ilgilendirmez ki, o anne-oğul arasında bir mesele sizlik bir durum yok. Siz kendiniz için söylüyorsunuz ne kendinizi ne bizi kandırın. İsterse kızı 6 ay kalır bu yine sizi ilgilendirmez. Yine anneyle kızı arasındaki bir meseleden hiç gerek olmadığı halde kendinize pay çıkartıyorsunuz.

Eğer eşiniz rahatsızsa bu durumdan annesiyle arasında halletmeli bu meseleyi. Gitmek istiyorsanız arar açık açık konuşursunuz oturduğunuz yerden kafanızda kurup duruyorsunuz. Zaten sizi çağırmışlar yarım ağızla çağrıldık yorumu size ait, belki onlara sorsak çağırdık gelmediler der ki baktığınız zaman evet öyle

Yok öyle söyledi. Siz ne zaman döneceksiniz dedim “dur daha doymadık buraya iki ay yeni oldu “ dedi.

Gelin demediler, bu yaz ne yapıcaksınız gibi bir konuşma daha onlar da gitmiyorken döndü. Bizde o zaman boya vardı eşim de bilmiyorum gelemeyiz galiba demiş.
E tamam orda bitiyor mu olay? Hem ev eşimin de evi diyorsunuz hem de davet bekliyorsunuz, üstüne üstlük kedi sorumluluğunu da onlar alsın istiyorsunuz.

Birincisi ev zaten aynı zamanda eşinizinse gitmek istiyorsaniz biz geliyoruz dersiniz. Gerisi size kalmış. Yok gelmeyin istemiyoruz demez kimse. A velev ki evde hakkınız yok ve istenmiyorsunuz. O zaman niye gidesiniz ki istenmediginiz yere.

Ayrıca bizim de kedimiz var. Ama ne benim ailem bakar ne eşimin ailesi. Sevmiyorlar çünkü hatta eve bile girmek istemiyolar kedi var diye. Ama eşimin kardeşi ve arkadaşı bakıyor tatile gittiğimizde. Onlar da kendi teklif ettikleri için. Eğer kedimize bakacak gönüllü olmasaydı otururduk evimizde. İstemeyen birine nasıl sorumluluk yükleyeyim ki? Maması suyu tuvaleti vs vs. Hele hele kimse sirf siz de gidin diye tatilinden dönüp kediye bakmaz.

Teyzenin konu ile alakası yok. Hayır işliyorsunuz. Zorla değil ya.

Hayvan sahibi değilseniz normal. Kedilere 2 günde 1 uğransa yeter ve bu normal bir durumdur, size neden aşşırı değişik geldi ki?
Aşırı değişik gelmesi bakımları değil sizin onlar gelsin biz gidelim kedilere de baksınlar tavrınız. Sizin evciliniz, kimse sizin evinize gelip siz istediniz diye uğramak zorunda değil buna bozulabilirsiniz tabi ama sanki onların görevleri gibi davranmak aşırı değişik. Kaldı ki aile eşinizin ailesi o bozulsa üzülse anlarım da size ne onu anlayamadım.

Benim ailem olmadığı konusunda çok haklısınız. Belki de ben bu nedenle direkt olamıyorum,refüze olmaktan çekiniyorum. Ne de olsa ailem değil, beklentiye girmemeliyim.

Hayır öyle olay oldu ki sanki ben çok acaip büyük bir beklentiye girmişim. Ben mantıksız bir insan değilim saçma bir şey olsa zaten ben istemem.
Aslinda beklenti icinde gibiymissiniz gibi gorunmus ama oyle degil.Bir iliski dinamigi var her ailede.
Ya cozum ne biliyo musunuz?kirici olmadan ama net bir sekilde gereken şeyi acik acik ifade etmek.yoksa cok karisiyor isler.

Gelinim ben ondan heralde

Yok öyle söyledi. Siz ne zaman döneceksiniz dedim “dur daha doymadık buraya iki ay yeni oldu “ dedi.
Yaaa o sizi daha önemlisi kendi oğlunu düşünmüyorsa siz yapın birşeyler.. Evet belki arsızlık gibi geliyor kulağa ama ben olsam yapardım sanki yaa Siz oraya gidince size yüz asmayacaklar sonuçta çok da güzel tatilinizi yapmış olursunuz.. Yanlış anlamadıysam eşinizin erkek kardeşi oradaymış kedilerinizin kontrolünü ona bırakıp gidin bence.. Kendiniz ve eşiniz için yapın bunu.. Kediler için de ordan ararsınız gidip gitmediğini öğrenmek için yine de emin olmak için kontrolü sağlarsınız.. E daha ne duruyorsunuz hazır tatil sizi bekliyor ben olsam bir dakika durmazdım

Konu sahibi bana çok garip geldi. Datça da denize girmek için neler vermezdim falan ne biliyim. Hele ki sevmediğim ve sevilmediğim bir yer...

Benim ailem olmadığı konusunda çok haklısınız. Belki de ben bu nedenle direkt olamıyorum,refüze olmaktan çekiniyorum. Ne de olsa ailem değil, beklentiye girmemeliyim.

Ben orda aileniz değil cümlesini sizin ailenizin aynısı değil, farklı bir aile anlamında kullandım ama evet söylediğiniz de doğru onlar bizi doğurup büyümedi eş ailesi en fazla kendi ailemiz gibi olur ama gibi olur işte. Hatanız hem beklentiye girmek hem insanların içinizi okumasını beklemek. Öyle bir tavır içindesiniz ki insanlara yazılı metin verip buna göre konuşmalarını isteseniz şaşırmam. Gitmek istiyorsanız açarsınız bir telefon böyle böyle dersiniz yok derlerse işte o zaman laf söylemeye hakkınız olur ama şu an kendi kendinize kuruyorsunuz

Açıkçası işaretlediğim yeri anlayamadım. Ablasi orada kalabilecekken niye gelip sizin kedilerinize baksın? Yani bunu kim yapar? Siz sinirlenmişsiniz baya bunaldığınız için ama bence anlamsiz bir istek.

Ya da oğulları burada kazık kadar adam o da eve bakabilir keza şimdi eşimin gidip annesinin evine baktığı gibi.

Adam annesine bakmıyormuş sizin kedilerinize mi bakacak?

Kedilerinizi götürmeniz mümkün mü bilmiyorum ama en mantıklı yol o.

Konu sahibi bana çok garip geldi. Datça da denize girmek için neler vermezdim falan ne biliyim. Hele ki sevmediğim ve sevilmediğim bir yer...

Saniyorum yazlik eşinin babasindan miras kalmiş, eşinin hakki var yani. Oraya gitmek için seviliyor olmasi gerekmiyor bence, eşimin hakki varsa kimseden izin almazdik biz de olsak. Bu durumda ama geri kalan konularda fazla beklentili buldum ben sadece.

Şubat ayından beri işsizim. Mart ayından beri de duvarların konuşma yeteneğini farkettim .
3 kedim var . Ve sokakta her gün sabah akşam besledigim kediler var aksatmadan ..
Ben seni severim ama şu datcada kaynana yazlığı fantazini anlamıyorum anlayamıyorum kusura bakma ..
Kız ya da kızma farketmiyor belki insanların kafa boşaltma şekli illaki Datça da denize girme de olabilir ya da denize girmezse olecek hastalığı da var olabilir ama o yazlık olmasaydi neyle kafa rahatlayacakti ??
Farzet ki yok , yok yani ne yapacaktin?
Eylül geldi salsan mi artık şu Datça yazligini .
Ayrıca diyelim ki gidecem ulan o yazlığa tribin ekim ayına kadar devam edecekse hıc bir dostunuz arkadaşınız kardeşiniz sizin anne babanız yok mu kedileri kontrol edecek illaki o faydasız görümce mi bakmalı ?
Hoş ben kedilerimi babam dışında kimseye emanet etmem ama sizin bu Datça kafası bana oturduğum yerden ağır geldi . .uzgunum fikirlerim bunlar

Bakın size geçen konunuzda da yazmıştık, hastanelerde sürünmek zorunda değilsiniz. Gitmeyin. Kim sizi düşünüyor? Teyzenin maaşı falan yok mu, yatsın bi bakımevine. Kayınvalideniz izin vermiyorsa o baksın bi zahmet. Valla ben bunun için bile şehir değiştirirdim. Sizin bir yaşamınız kalmamış ki, ordan oraya savruluyorsunuz. Yazık yani. Kimse de kıymatinizi bilip hürmet etmitor. Ama siz hala kendinizi ve eşinizi helak etmeye heveslisiniz. Hayret.

Öncelikle bir sakinleşin.

Burada herkesin farklı bir bakış açısı ya da fikri var. Sert cevaplar, aşağıda alıntıladığım gibi yanıtlar bence hoş değil. Tam bir yorumunuzla sizi anlamaya başlıyorum, sonra sert bir cevabınızı görüp tekrar sorguluyorum.

Konunuza gelince her sene tatile birlikte gitmiyorsanız ısrar etmek istememiş, bu seneki durumunuzu fark etmemiş olabilirler. Mesela ben tatilsizlikten ölsem de kayınvalidenin yazlığına gitmek istemem muhtemelen. Bu yüzden benim bu tavrımı bilip davet etmezlerse de alınmam. Hatta aksine davet etmeleri beni gerebilir. Ama siz arada da olsa birlikte tatile gidiyorduysanız o başka.

Ayrıca siz kedi sahibi olduğunuz için bu bakım işi size çok kolay gelebilir. Ama hiç kedi sahiplenmemiş ve sevse de azıcık tırsan biri olarak benim gözümde bu sorumluluk büyüyebilirdi. Tabi sizin kayınvalideniz ve görümceniz benim gibi değilse haklı olabilirsiniz.

Son olarak madem ev size kayınpederden kalmış, ben olsam teklif beklemeden kedilerimi de alır giderdim. Eğer rahatsız oluyorlarsa onlar evlerine dönsünler, yeterince kalmışlar zaten. Tabi kedi uyum sağlayamıyor ve mutsuz oluyorsa bu dediğimin de bir anlamı kalmıyor. Hiç bilmediğim bir konu olduğu için yanlış düşünüyor olabilirim.

Aaa ama litfin kimsi sizi dişinmik zirindi diğil

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…