Çok sinirlendim, yazmak istiyorum!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

meredithgrey

2013-2022’de vivelamour ve 2022’deki felidaee’yim.
Üyelik İptali
Kayıtlı Üye
7 Kasım 2013
13.435
31.575
Merhaba, herkese sağlıklı günler.

Bu yaz beni çok bozan,eşimin ailesine karşı çok dolduran bir durum oldu. Peşinen yazayım “kimse mecbur değil kedilerinize bakmaya” yorumunu kabul etmiyorum. Biz aileysek ve biz korona demeden hastanelerde sürünüp herkese yardım ediyorsak onlar da bize edecek. Neyse konuya geleyim. Kayınvalidemin yazlığı var Ege’de denize çok yakın iki katlı dubleks. Bu yaz yasaklar kalkınca görümcem ve eşi ile gittiler, halen oradalar. Bizde boya varken eşime yarım ağızla sormuşlar gelecek misiniz diye o da hayır gelemeyiz heralde demiş haliyle. Bunun harici bir nasılsınız, ayarlayalım siz de gelin durumu olmadı.Başka konuda bahsetmiştim eşimin yaşlı bir teyzesi var, oğlu zengin ama annesine bakmıyor. Kadının hastane kontrolleri, eczane işleri, alışverişi, maaş çekilmesi hep bizde! Eşimde daha doğrusu. Kayınvalidem arayıp direktif veriyor sürekli oradan.

Ben çok bozuğum çünkü bu yaz alelade bir yaz değil, Mart’tan beri evdeyiz artık delirme noktasına geldik, eşim zaten KÇÖ alıyor bütçemiz perişan. Üç gün kaçtık şehir dışına ama para hesabı yapmaktan zevk alamadık, üstüne de dünya kadar masrafa girdik. Bu kadın oğluna ablanla geldim sizle dönelim diyebilir, ablası iki günde bir gelip kedilerimize bakabilir. Ya da oğulları burada kazık kadar adam o da eve bakabilir keza şimdi eşimin gidip annesinin evine baktığı gibi.

Kayınvalideme meraklı değilim. Beni pek sevmeyen, içine sindiremeyen ama nezaketinden belli etmeyen bir kadın ama şu an Datça’da denize girmek için neler vermezdim. Arkadaşlarım yazlıkta, hepsi kuş sesleri içerisinde ve ben dört duvar arasında çalışmaktan deliricem! Ki daha bunun kışı da var.

Kayınvalidem aramadığım için sitem etti bu arada ben de pek keyfimizin olmadığını, bu süreçte çok yıprandığımızı söyledim. Kusura bakmayın dedim kendi ailemi de aramıyorum. O da valla biz daha doymadık buraya, gelmeyiz dedi. İstanbul çok kötüymüş gelip ne yapacaklarmış?! Ne söliyim!

Hayırsız oğlu dolarla maaş alan teyze için eşime güvenerek kurulan düzen biz bir hafta on gün nefes alalım diye kurulup organizasyon yapılamıyor. Normal bir zaman olsa neyse ama korona yüzünden aylardır evdeyiz bari şimdi biraz düşünceli olsalardı!

Çok sinirliyim bana büyük bencillik geliyor bu. İçimi dökmek istedim.

İyi de millet müneccim b.ku mu yedi. Nereden bu ihtimaller aklına gelip tutup da size söylesinler ki? Kedi beslemeyen tatile çıkarken kediyi bırakma sorununun ne büyük bir sorun olduğunu bilmez. Aynı köpek beslemeyenin her gün hastalıkta sağlıkta,yağmurda çamurda köpeği dışarıya çıkarmanın ne büyük bir külfet olduğunu bilmediği gibi.
Madem niyetiniz bu, siz sorun normal insan gibi; böyle böyle yapsak nasıl olur? Diye.
Ha o zaman da yok mok derlerse alinin, gücenin ama konu bu kadarıyla 'tavsan dağa küsmüş,dağın haberi olmamış' hikayesi olmus.
Üzgünüm ama bunu aklına getirmeyen insanların hiçbir suçu yok. Kimse kimse için böyle detaylı plan yapmaz. Siz teklif etmelisiniz

Haklısınız:)
Her ailede öyle bir ‘enayi’ bulunur, diğerleri sefa sürerken cefası onlara kalır.
Ne yazık ki ben ve eşim de o enayi aileyiz sülalede.

Ama bunlar hep karakterden kaynaklı, üzerine fazladan sorumluluk almazsanız, başkalarının işlerine şevkle koşmazsanız ve bir de yüzsüz olup ‘geliyoruz’ derseniz, hiçbiri yaşanmaz; biliyorsunuz değil mi?

İyi de insan annesinin evine gitmek için davet beklemez ki? Biz geliyoruz dersin, gidersin. Ya da biz gelmek istiyoruz ama kedilere nasıl bir çözüm bulabiliriz dersin, konuşulur çözülür.

siz kendi içinizde bir şeylere sinirlenmişsiniz ama insanların haberi yok. Belki derdinizi anlatsanız çözüm bulunacak. İletişim önemli.

Bana birazda durumun getirdiği stresten kendinizi doldurmuşsunuz gibi geldi.
Sonumta siz gelelim dediniz de yok demediler değil mi? Yada eve bakın dediniz de bakmayız mı dediler?

Görümcem kedilerimize bakmak istemiyor. Daha önceki senelerde rica ettiğimizde daha 2. gün “kendi işlerim var darlamayın beni kedi kedi diye” dediği için erken dönmüşlüğümüz var . Ayrıca beş senedir kedilerimiz olduğından bu durumu biliyorlar, her sene temizlikçi ablamız geliyordu ama şu an yok.

Detaylı plan demişsiniz de Alcatraz’dan kaçış planı yapmayacaklar, siz gelin biz dönüp sizi idare edelim diyecekler.

Bence bunu esiniz kendisi annesine teklif etmeli. Sizin araniz madem mesafeli. Abla biz Datca'ya gitsek kedilere bakar misin cok bunaldik demeli. Ben ki anne babamdan bisey istemeyi hic sevmem, 18 yasindan sonra para bile almadim dogru durust ama bunu teklif ederim rica ederim, tatli tatli da olsa dunyanin en normal seyi, sonrasinda da kardesime guzel bir jest yaparim tesekkur babinda. Ama esiniz bunu teklif edemiyorsa acaba ailece bir samimiyet sorunlari mi var? Esiniz neden bunu diyemiyor? Ustelik her islerine teyzelerine onu kosturuyorlarmis. Annesi gayet rahat acip direktif verebiliyormus kardesi konusunda esinize. Esiniz ailede kullanilan ezilen cocuk mu? Eger oyleyse o da onlarin isteklerine hayir desin, aile yokmuscasina onlari hafiften yok sayarak yasayin derim... Tek tarafli fedakarlik zor...

Biz hastanelerde sürünüyorsak onlarda bize yardım edecek yazmıssınız da bakın etmıyorlar hani
Zorla olacak bir şey değil
Gördüğnüz gibi

açıkça söylemeyip yok bunu yapsalardı yok şunu yapsalardı bilmem ne diyorsunuz
Eşiniz de mi açıkça söylemeyi akıl edemedi onun ailesi sonuçta

yarım ağız ya da tam ağız tatıle ihtiyacı olan sizsiniz ben şakır şakır gelmek istiyorum derdim

bu arada evet kedilere bakmak zorunda değiller hani
Kabul etmesiniz de durum bu
Bencillik kısmına gelırsek e herkes biraz bencil

Bunu yeni gordum ne bicim bir ablaymis insan kardesine bunu cok gorur mu ya. Esinizin yerinde olsam benim de ablama iyiligim dokunmaz

20 küsür yıldır kedi besliyorum , köpek gibi değiller alıp yanına tatile gidemezsin illa bir organizasyon gerekir lakin kedi beslemeyenler bunu bilemez, anlayamaz. Durumu izah edip talep etmeniz gerekir, en azından eşinizle konuşsanız eminim bir planlama yapar
Diğer yandan evladı hayırsız yaşlı bir teyzeye yapılan yardımın lafı olmamalı, tüm konulardan bağımsız insanlıkla ilgili bir durum bu. Forumda yazdıklarınızı düşünerek bunları öfkeyle yazdığınızı düşünüyorum, böyle biri değilsinizdir.
Kv ile direk muhatap olmayın, eşinizle konuşun konuyu ve bir düzenleme yapın. Hayvan sahibi olmayanlar bu konuları pek anlayamıyor, bir kez başıma geldi, bir hafta memlekete durumumuz vardı, eşim bir akrabasından rica etti arada uğrar mısın diye kediye ne olacak ya gibi bir cevap geldi, o zamandan beri bırakıp gitmiyorum en fazla üç gündür evden ayrı kalmam, sitede sevdiğimiz bir güvenlik görevlimiz var, hayvanlarla arası iyi anahtarımı ona bırakıyorum giderken sağolsun günde bir iki kez uğrayıp ilgileniyor, küçük bir hediyesini de yapıyorum, bu şekilde idare ediyoruz, akrabadan kedi konusunu anlamalarını beklemeyin yani

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…