Çok sinirlendim, yazmak istiyorum!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Ben tam anlayamadım. Ayarlayın kedilerinizi bırakıcak bir yeri birini gidiniz siz de datçaya. Datçadaki görümcenizin sizin kedilerinize bakmak için istanbula dönmesini beklemek absürt bir beklenti bence. Hali hazırda istanbul olsalar neyse. Kedi sizin kediniz sonuçta, çocuk değil bir şey değil. Benim annem hayvanlardan çok korkar mesela asla bakamaz. Böyle bir durumda alınmazdım ona. Size gelmeyin etmeyin deseler haklısınız ama diyen de yok. Tek sıkıntı şu an kediler. O da malesef bir tek sizi ilgilendiriyor. Yok mu kedi oteli ya da veterinerlerim öyle imkanları bırakın 1 hafta?

Vive hiç kendini doldurma bence ya .

Gelinini sevip de , ay şu kızcağız da tatil yapsın diyen kv var mıdır ? Öyle kayınvalidesi olan zaten öpsün başına koysun .

Senin eşinin kardeşine öyle bi teklifte bulunması gerekir , senin beklemenle olmaz ki o iş . Denizi kumu bırakıym ben gidiym kedi bakiym demez .

Bu arada bizim de kedimiz var ben 1 yıla yakın şehir dışında çalıştım ve annem bırakıp yanıma bir kere gelebildi, onda da komşumuzun kızı sağolsun gelip mamasını suyunu koydu kedimizin .

Yardımcı olabilecek bi komşunuz var mı ?

Şubat ayından beri işsizim. Mart ayından beri de duvarların konuşma yeteneğini farkettim .
3 kedim var . Ve sokakta her gün sabah akşam besledigim kediler var aksatmadan ..
Ben seni severim ama şu datcada kaynana yazlığı fantazini anlamıyorum anlayamıyorum kusura bakma ..
Kız ya da kızma farketmiyor belki insanların kafa boşaltma şekli illaki Datça da denize girme de olabilir ya da denize girmezse olecek hastalığı da var olabilir ama o yazlık olmasaydi neyle kafa rahatlayacakti ??
Farzet ki yok , yok yani ne yapacaktin?
Eylül geldi salsan mi artık şu Datça yazligini .
Ayrıca diyelim ki gidecem ulan o yazlığa tribin ekim ayına kadar devam edecekse hıc bir dostunuz arkadaşınız kardeşiniz sizin anne babanız yok mu kedileri kontrol edecek illaki o faydasız görümce mi bakmalı ?
Hoş ben kedilerimi babam dışında kimseye emanet etmem ama sizin bu Datça kafası bana oturduğum yerden ağır geldi . .uzgunum fikirlerim bunlar

Oyle demeyin yahu bazi insanlar yaz olunca su istiyor. Ben de acayip kuru, sicak bir bolgede oturuyorum, yolda su birikintisi gorsem girip icine cimesim geliyor. Yoksa yoktur elbette ama anamin babamin Datca gibi yerde yazligi olsa, iki aydir orda keyif yapsalar, ben issiz olsam, Istanbul'da depresif depresif evde otursam acayip ayar olurdum. Kocamin basina bu gelse "ne bicim durum bu gidelim iste sonucta annenin babanin evi???" diye dusunurdum. Benim annem kediden nefret eder korkar, kardesimin kedileri var (ayri evde yasiyor), boyle bir durum olsa kedilerini de al gel kizim madem der. Gorumceye sen gel bizim kedilere bak biz yazliga gidelim demek belki biraz buyuk bir beklenti ama en azindan kedileri oraya goturmek de bu kadar zor olmamali ya. Kadinin oglu depresyonda, issiz. O yuzden kayin aile bana baya bencil ve umursamaz geldi. Es de kendini cok ifade edemiyor gibi.

Burada isteğinizi sitem yapmadan söyleyin,isteyenin bir yüzü vermeyenin iki yüzü kara. Teyze ile ilgili de sorun eşinizden kaynaklanıyor. Her ailede leb demeden leblebiyi algılayan, sorumluluğu alan ve tükenene kadar duygu sömürüsü ile iş yaptırılan, sonra da görevi olarak yapıştırılan kişiler olur. Eşiniz yapmayacaktı ve kardeşi, kuzeni ile olayı toparlayacaktı. Hem yapıp sonra da neden biz yapıyoruz demeyin. Eşiniz dile getirsin, halletsin

Oyle demeyin yahu bazi insanlar yaz olunca su istiyor. Ben de acayip kuru, sicak bir bolgede oturuyorum, yolda su birikintisi gorsem girip icine cimesim geliyor. Yoksa yoktur elbette ama anamin babamin Datca gibi yerde yazligi olsa, iki aydir orda keyif yapsalar, ben issiz olsam, Istanbul'da depresif depresif evde otursam acayip ayar olurdum. Kocamin basina bu gelse "ne bicim durum bu gidelim iste sonucta annenin babanin evi???" diye dusunurdum. Benim annem kediden nefret eder korkar, kardesimin kedileri var (ayri evde yasiyor), boyle bir durum olsa kedilerini de al gel kizim madem der. Gorumceye sen gel bizim kedilere bak biz yazliga gidelim demek belki biraz buyuk bir beklenti ama en azindan kedileri oraya goturmek de bu kadar zor olmamali ya. Kadinin oglu depresyonda, issiz. O yuzden kayin aile bana baya bencil ve umursamaz geldi. Es de kendini cok ifade edemiyor gibi.
kediler yer değiştirmeyi sevmezler bunun sonucunda hasta bile olabilirler hava degisikligi ve diğer sebeplerden . İşte kayın aile bu kadar umursamazken ben şahsım adına söylüyorum onların çöpünü kullanmam yani ben gitmem. E zaten gorumce bakmak istemiyor bunu açık açık söylemiş , kaynana gelin kalın oğlum demiyor neden istemediğim yere gideyim ?? İsteseler ağızları dolu dolu cagirirlardi. Diyelim ki güç bela gittim zevk alacak miyim o tatilden vive eşimin de hakkı var diyor ama kimsenin bunu düşündüğünü sanmıyorum 🤦

Bazen beklentilerimizi açık açık söylememiz gerek. Hayır derlerse ona ona göre bir yol izlersiniz.
Kedi sevmiyor olabilir ama bir oda, küçük bir balkon yok mu kedilerin durabileceği. Küçük bir balkon olsa dahi telle kapatıp orada bakılamaz mı acaba. Hem istediğiniz kadar kalıp hem de kediler için kimseye minnet etmezdiniz.
Biraz politik olmakta fayda var. Ne kadar sitemlide olsanız duygularınızı belli etmeden biz çok sıkıldık, gelmek istiyoruz. Kedileri bizim için orada idare edin yok olmaz diyorsanız burada biraz bakın nefes alalım çok bunaldık gibi. Hatta eşiniz muhatap olsun.
Talep olmadan insanlar çokta düşünmüyor açıkçası.

Kimse bana 1 hafta kedi baktıramaz sevmedigim için değil kuş haricinde hiç bir hayvana evde bakamam yada sorumluluğunu alamam baskasinin evinde de bakamam bu yaşlı teyzenin maaşını çekip vermekle yada aileden birilerinin ufak tefek işlerini yapmakla kıyaslanacak birşey değil orası eşinin de eviyse kendi annene kardeşine akrabana bırak kedilerini
Ben anne babamın yazlığında tatile gidicem kardeşimin karısı da evde kedi beslediği için gelemeyecek ve benden bekleyecek ki hadi sende git ben senin kedilere bakayım döneyim de diyecem bunu bekleyecek benden kusura bakmasın kimse hiç kolay bisey değil çocuk bakmaktan bile daha zor hele istemeyene sempatisi olmayana öyle emrivaki olmaz
Ha diyeceksiniz ki onlar esime emrivaki yapiyor ona da eşiniz izin vermeyecek kendine emrivaki yaptirmayacak

Biliyorlar ama kedilerden ötürü gidemeyiz diyorlar. Gelemezsiniz diyorlar pardon.

ama viva yanlış hatırlıyorsam düzelt

geçen senelerde de kv ye gitmiyordun

burada konu bile vardı kv ye git diyene neden gideyim

otelde tatil yaparım vs diyorsun

şimdi gitmek istediğini nereden bilsinler

bir de kedi bakımı zor vs de çözüm görümce değil maalesef

çünkü eşim yeğenine kedileri emanet etmiyor kocaman adam diye de konun var biz de kedileri değil evi bırakmak istemiyor demek ki demiştik

kışın oğlumun turnuvası vardı

perşembe gecesi yola çıktık pazar gecesi evdeydik

karşı apartmanda oturan görümcem ve eşi kediye bakmamışlar

eve geldiğimizde suları bitmişti hayvanın

ve görümcem sonra bize gelip pazar anneme gidiyordum yukarı çıkmaya üşendim ölmez ya dedim diye yorum yaptı

evde çocuk vardı sustum ve suratına baktım

ellisine yakın koca kadın gezmeye oraya buraya gitmeye zamanı yok ama kediye bir tas su koymaya yok

bu arada kimse kedime bakmak zorunda değil de ben geçen yaz tatile kediyi de götürürken bakarım ben götürme diyen kişi kendisi

ver anahtarı bakarım kedine modunda

kv ye gitsen neden geldin demez ama gelmeyiz cevabını almamak için de asla sormaz imajı oluştu bence

bir de arkadaşın vs yok mu neden kedi bakımı eş ailesinden bekleniyor ben buna da anlam veremedim

yani bir başka kişiyi bul bana kedi medi demeyin dedi ve siz eve erken döndü iseniz ondan bir şey beklemeyin

örneğin ben bir daha bir yere gider ve kediyi götüremezsem görümcemin kankası olan karşı bloktaki komşuya vereceğim anahtarı o bakar kedime

Saniyorum yazlik eşinin babasindan miras kalmiş, eşinin hakki var yani. Oraya gitmek için seviliyor olmasi gerekmiyor bence, eşimin hakki varsa kimseden izin almazdik biz de olsak. Bu durumda ama geri kalan konularda fazla beklentili buldum ben sadece.
İzin almak değil tabii ortak

Maksimum uzaklaşmam 3,5 gün benim de. Tatilleri de ona göre planlıyorum. Şimdi bir yardımcı başladı ona anahtar verebilirim çok eskiden tanıyorum ama onun da iş değişip taşeronla çalışma durumu var. Gideceğimiz yer uzak olduğundan üç günle sınırlayamayız o nedenle yazdım aslında. Kedilere bakmak zorunda değil deniyor da en zahmetsiz hayvandır heralde kedi dünyadaki.

eşiniz işten çıkmış, maddi durum kötü ama eve gelen yardımcınız var. Şu durumda pansiyona verecek maddi imkanınız da vardır kedileri. Ya da parayla bakacak birini bulmak için. Ben para verip baktırıyorum mesela zorda kalınca. Ya da eve gelen yardımcınıza güveniyorsanız emanet edersiniz. İş değiştirmeyle ne alakası var o kısmı anlamadım. Kediye bakmak iki günde bir 15 dakikasını alacak bir iş. Gerekirse ona da para verirsiniz. İş değiştirince bakamayacaksa da değiştirene kadar gider sonra dönersiniz. Çözüm bulmak istemiyorsunuz sanki siz.

Evet kedi zahmetsiz bir hayvan ama bakmak istemeyene zorla emanet edilmez. Kimseye sen orda iki ay kaldın dön, kedilerime bak ben de tatil yapayım denilmez. Çözümünüzü bulur şu şu günlerde gelmek istiyoruz dersiniz olur biter. Kedi sevmeyen,evinde istemeyen insanlardan böyle bir fedakarlık beklemek sadece sizi üzer, başka bir işe yaramaz.

Beklentinizden karşı tarafın haberi yokken, herhangi bir itiraz duymamışken neden suçlular onu anlamadım.
Zaten aram yok demişsiniz belki de eş ailesi aramıza girmek istemiyor diye düşünmüşlerdir, ki tekliflerini de geri çevirmişsiniz.
Bu tarz durumlar için kedi/köpek otelleri var. Bende tatile giderken oraya bırakıyorum, kimseden beklentim de yok, mecbur olmadıklarının da bilincindeyim.

Saniyorum yazlik eşinin babasindan miras kalmiş, eşinin hakki var yani. Oraya gitmek için seviliyor olmasi gerekmiyor bence, eşimin hakki varsa kimseden izin almazdik biz de olsak. Bu durumda ama geri kalan konularda fazla beklentili buldum ben sadece.
Cevabım yarım kalmış😁 ben sevilmediğim yerde gerilirim tatil değil işkence olur. O negatif enerji yakamı bırakmaz. Ama takılmayan biri için problem değil tabi. Ben olsam kullanım hakkını dönemlere ayırılmasını ister kedilerimle giderim.

Her seyi gectim de bu kadar kedi sevmeyen, bakmak istemeyen insanlara gozunuz arkada kalmadan nasil emanet edeceksiniz "tamam bakayim" deseler bile?

O da var zordan bakıp iki tane vursa iteklese benim aklımda soru işareti kalır ve ben o tatilden bir .ok anlamam .
Belki ben fazla salagimdir aklıma böyle felaket senaryolari getiriyor olabilirim ama bakmak istemiyorsa bunlar da ihtimal dahilinde değil mi ?
Yerim tatilini kuzularim benle olsun kafasindayim o yüzden belki anlayamıyorum konu sahibini

Kusura bakmayın ama bu fedakarlığı kimse yapmak zorunda değil. "Kedilerime bak / çocuğuma bak, ben de tatile gideyim". Bunu yeri geldi mi kendi ananız babanız bile yapmayabilir, kaldı ki emanet hayvanın emanet çocuktan farkı yok gözümde. Hele hayvan sevmeyen birisi zaten hiç bakamaz. Gereksiz şekilde beklentinizi çok yükseltip kendi kendinizi doldurmuşsunuz. Benim de köpeğim var ama kimseye zorla gel benim köpeğime bak diyemem; bakmak zorunda değil ve buna gücenmem, gücenemem. Köpeğimin sorumluluğu bana aittir. Sorumlu olduğunuz meseleleri ayarlayıp gidersiniz tatilinize, kimse de bir şey diyemez.

Biri anladı sonunda. Teşekkür ederim.
bunu söyleyebilirsiniz
ben anlıyorum sizi
kv nize "anne yanlış anlama ama bizi her işe koşturuyorsun yok teyzenize bakın şöyle böyle yapın
hiç düşünmüyor musun oğlun çok yoruldu sıkıldı bende öyle
aklına gelmiyor herhalde böyle şeyler" vs diyin ama tatlılıkla

veya cadılıkla artık teyzeye kardeşi olarak kendisinin bakması gerektiğini söyleyin
siz orada o kadar keyif çatarken eşimin teyze ile ilgilenmesi zoruma gidiyor
zonuçta bizi kimse düşünmüyor vs diyin

Valla ben de istanbul'un yoğunluğundan kurtulup datcaya tatile gitsem, kedi bak denildi diye hayatta dönmem yani. Kedi sizin sorumluluk sizin, siz gideceksiniz diye onlar neden tatilinden olsun ki. Kayınvalide kedi sevmiyor diye tatile gitmiyorsunuz ama görümce kedi bakmaktan hoşlanmasa bile gelsin diyorsunuz. Ee kediyi götürün o zaman her halükarda birisinden birisinin istemediği şeyi gercekleştirecekseniz, ne demeye onlar İstanbul'a dönsün. Ayrıca bu kadar beklentiye girip kendinizi dolduran da sizsiniz, onlar muhtemelen bunların farkında değil ve denize ne zaman girsek mangali ne zaman yaksak muhabbeti yapıyordur. Söyleyin ona göre de bir çözüm bulunsun. Bu kadar mı zor söylemek

Her seyi gectim de bu kadar kedi sevmeyen, bakmak istemeyen insanlara gozunuz arkada kalmadan nasil emanet edeceksiniz "tamam bakayim" deseler bile?

Sevmeme o boyutta değil elbette, bize gelince gayet mutlu seviyorlar, hatta bu görümcemin oğlan bazen sevmeye gelir. Kaynanam tüyden kıldan iğrenir, sevmeme istememe o anlamda. Hayvan düşmanı değiller. Kayınvalidem titiz de değildir ama kıl tüy sevmiyor.

Valla ben de istanbul'un yoğunluğundan kurtulup datcaya tatile gitsem, kedi bak denildi diye hayatta dönmem yani. Kedi sizin sorumluluk sizin, siz gideceksiniz diye onlar neden tatilinden olsun ki. Kayınvalide kedi sevmiyor diye tatile gitmiyorsunuz ama görümce kedi bakmaktan hoşlanmasa bile gelsin diyorsunuz. Ee kediyi götürün o zaman her halükarda birisinden birisinin istemediği şeyi gercekleştirecekseniz, ne demeye onlar İstanbul'a dönsün. Ayrıca bu kadar beklentiye girip kendinizi dolduran da sizsiniz, onlar muhtemelen bunların farkında değil ve denize ne zaman girsek mangali ne zaman yaksak muhabbeti yapıyordur. Söyleyin ona göre de bir çözüm bulunsun. Bu kadar mı zor söylemek

İlk cümleye istinaden; iki ay kalmış olsanız bile mi dönmezsiniz? İki ay yahu 60 gün insaf. Yine ilk paragrafa istinaden, bizimki de can biz de bunaldık İstanbul’dan işte mevzu o.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X