Çok sinirlendim, yazmak istiyorum!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
İyide ev kv evi neden kedileri alıpta gitmiyorsunuz. Şahsen ben kimsenin hayvanın bakmam sorumluluk almam. Sizde teyze için para çekmeyi, işini görmeyi çok buluyorsanız yapmayın zorlama işler mide bulandırır

Biz daha doyamadık dediğinde darısı da keşke bizim başımıza deseydiniz.

Teyzeye eşiniz yardım etmesin varya en kötü siz olursunuz zaten pekte iyi görünmüyorsunuz onların gözünde. Afedersiniz ama evin enayisi olmasın eşiniz iyi yap denize at ok ama sizi düşünen hiç kimse yok herkes kendi totosunu rahat ettime peşinde.

Peki eşiniz ne yor bu duruma?

İyide ev kv evi neden kedileri alıpta gitmiyorsunuz. Şahsen ben kimsenin hayvanın bakmam sorumluluk almam. Sizde teyze için para çekmeyi, işini görmeyi çok buluyorsanız yapmayın zorlama işler mide bulandırır

Ben yapmıyorum zaten eşim yapıyor, onun da teyzesi olduğundan zorla yapmıyor haliyle hanımefendi.

kedilerle gidilmiyor mu?
ben olsam yazlığı bırakıp ben döneyim kedilerinize bakayım siz gelin demem. kedilerin programını sizin yapmanız gerek.

Hayır gidilmiyor , kedi istemiyor sevmiyor kv. Ben de biliyorum kedilerin beş senedir programını zaten ben yaptım da bu sene ekstrem korona durumu oldu o nedenle biraz düşünce sahibi olmalarını bekledim.

O inanılmaz sakin biri olduğundan bir yorum yapmıyor. İçinde bir düşüncesi varsa da yeri geldiğinde tak diye söyler lafını esirgemeden onun huyu bu şekilde.

Aile işleri zor işler açık , açık sözlü olarak istediklerinizi talep edin , empati herkeste yok
Bencillik almış başını gidiyor, en azından istedim diyebilirsiniz , cesur olun , siz pısırıklığınızdan şu an ki durum oluşmuş

Ben yapmıyorum zaten eşim yapıyor, onun da teyzesi olduğundan zorla yapmıyor haliyle hanımefendi.
Eee o zaman siz gönüllü yapıyorsunuz diye niye zorla sizin işinizi yapmalarını bekliyorsunuz hanımefendi.
Ki "Başka konuda bahsetmiştim eşimin yaşlı bir teyzesi var, oğlu zengin ama annesine bakmıyor. Kadının hastane kontrolleri, eczane işleri, alışverişi, maaş çekilmesi hep bizde! Eşimde daha doğrusu. Kayınvalidem arayıp direktif veriyor sürekli oradan" bu cümleden pekte gönüllü değilmişsin gibi geldi.
Dediğim gibi durumun getirdiği bir stresten gereksiz alınmış kendinizi doldurmuşsunuz.

Beklenti konusunda yazan arkadaşlar, sizin hiç mi karşınızdakilerden beklentiniz olmuyor? Patates miyiz biz? İnsan mıyız? Karşılıklı ilişkilerde hele de ailemizden düşünce ve nezaket beklemenin nesi yanlış? Sanki kaynanamın ilkokul arkadaşının kızı beni davet etsin diye bekledim, eşimin anası ayol. Ayrıca bize gelir misiniz diye sorduklarında onlar da gitmiyorlardı daha yaz başıydı. Eşim de şu an bilmiyoruz dedi haliyle.

Hayır gidilmiyor , kedi istemiyor sevmiyor kv. Ben de biliyorum kedilerin beş senedir programını zaten ben yaptım da bu sene ekstrem korona durumu oldu o nedenle biraz düşünce sahibi olmalarını bekledim.

anladım ama kimse sizin kedilerinize bakmak için programını bozmaz. bu beklenti seni daha çok bilendirip mutsuz eder.
maddi imkanın kısıtlanması da bunaltmış seni ama bu sene böyle herkes için zor.

Hayır burada anlatılmak istenen aslında ‘kayınvalide arayıp direktifle yönetebiliyor kardeşinin işlerini ama sıra oğluna geldiğinde bizi hiç düşünmüyor’.

Kimse sizin kedilerinize bakmak zorunda degil, bu kadar ince dusunmek zorunda degil dicem bana da atarlanacaksiniz. Kizsaniz da, gercek bu. Onlara guvenip mi kedi besliyorsunuz?

Hanımefendi kimseye güvenip kedi beslemiyorum, bu kedilerin beş senedir tüm sorumluluğu bende. Bu sene altını çizerek korona olduğundan ekstrem bir durum oldu dedim sadece. Evde bunaldık fazlaca, bir istisna olabilirdi yani.

Hayır burada anlatılmak istenen aslında ‘kayınvalide arayıp direktifle yönetebiliyor kardeşinin işlerini ama sıra oğluna geldiğinde bizi hiç düşünmüyor’ aslında.
Olabilir ama bu çokta üstünde düşünülecek bir konu değil ki o kadıncağız yardıma muhtaç konu sahibesi değil.

Gelmek istiyormusunuz diye sorulmuş. İstiyorsaniz istiyoruz ama şu şu yapilmasi lazim, siz kedileri kontrol etseniz biz de biraz kafa dinlesek fena olmaz diyebilirsiniz. Kaynananiz size direktif veriyormuş mesela oturup kendinizin anlamanizi beklemiyor. Siz de istediginizi direk soyleyin madem.
Herseyinde insanlardan beklememek lazim, yok yarim agiz sordu filan. Sonuçt sorulmuş gelmeyecegiz demişsiniz daha da bu derece kendinizi doldurmaya gerek var miydi bilemeidm.

Hanımefendi kv kedı sevmıyor görümce kedi sevmiyor yani şimdi zorla neyı yaptıracaksınız söyler misiniz ? Kedi beslerken bu tarz durumları bilerek sahiplenmediniz mi? Kendinizi doldurup duruyorsunuz. Yok eşiminde evi falan eşinizin annesinin evi değil mi ? Öyleyse kusura bakmayın atarlanamazsınız kadın ölmüş mü çocukların hakkı da olsun sanki çalışıp yapmışsınızda ama hakkı var diye nıdalar atıyorsunuz. Bakmıyorlar işte evet bakmakta zorunda değiller. Bende olsam bakamam hastalığı olur bır şeyını bılemem üzülürüm kendime dert ederım bu sorumluluğu alamazdım

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…