Çok sinirlendim, yazmak istiyorum!

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kayın aileniz. Kimse sizin için organizasyon yapmaz hayvanlarınıza gönüllü bakacak birini bulmanız lazım. Gönülsüz yapılan bakıcılığın sonuçları pek iyi olmaz.

Benim de kedim var. Tatilleri ona gore ayarliyoruz hatta kaynanam bana çok yakin oturuyor, gorumcem yakin oturuyor ama kedimi kontrol edin demedim hiç.

Kendi annem şehir disinda, gerekirse kendi anneme emanet ettim kedimi sagolsun. O da istemese baska care bulurdum tabi öz annem oldugu için bir tik bozulurdum o ayri. Bu kadar dolmadim ben bu duruma acikcasi

Teşekkürler. Aslında yarıda kesmek değil görümcem iki aydır orada, o döner biz gider kalır annesiyle dönerdik. Kısa bir süredir orada değiller yani.

Adamlar kim? O ev eşimin de evi ayrıca.
Anne babasının yazligi. Ancak onlar öldüğü zaman miras yoluyla bir kısmı da eşinizin olacak .
Yorumları okudukca konuyu daha iyi anladim. Her sülalesinin bir ezileni vardır. Onlar herkesin peşine kostururlar,her sorunu çözerler,bütün problemlerde ilk akla onlar gelir. Ama söz konusu kendisi olunca onlarca kişi yerden bir iğne kaldırmaz yardımcı olmak için.
O kadar tanıdık ki. Çünkü bizim sulalenin enayisiyle 29 yıldır beraber yaşıyorum. Annem herkesin her derdine koşar. Durumu kötü bir yakın akrabasının bebeğine tam 9 sene geceli gunduzlu baktı mesela (daha doğrusu biraz bize iteledi kadın, kendi doğurmuş gibi baktı) ama 9 senenin sonunda bir teşekkür ederim bile duymadı. Tam tersi bu kadına kötü davrandigimiz izin (çocuğuna az kaldı vuracaktı, evden kovmustuk) bizi yedi düvele kotulemis ya da arkadaşının , bacisinin kardeşinin,yegeninin düğün zamanı tüm angaryalari o yapar. Elinden her iş gelir, haftalarca milletin evine yerleşip çeyizlik de diker, evi boyamaya da yardım eder. Sünnet desen ceyregiyle gider, düğün desen,ikinci evlilik desen hep koşar gider. Ama kendi kızı evlendiği zaman bir telefon bile almadı yıllarca her işine kosturdugu insanlardan 'yardima ihtiyacın var mı' diye. O milletin çocuğuna bile 9 sene bakarken babamla cenazeye şehir dışına gitmesi gerektiğinde bizi bırakacak bir akraba bulamamıştı, arkadaşına birakmisti...
Yani bu da , sizin çocukları zengin kadının parali uşağı gibi her işine kosturmaniz da en çiğ tabirle enayilik.
Yaptıkça göreviniz biliniyor. Teşekkür edilmediği gibi yapmayı biraktiginizda sizden de kötüsü olmuyor. Ama iyilik yapılma sırası da asla size gelmiyor.
Bunun tek çözümü 'alemin enayisi ben degilim' farkındalığına sahip olup tüm yüklerden tek tek kurtulmak. Ben mesela göre göre bu farkındalığa sahip oldum, öz ablamin- nikah şahidi olacak kadar yakın arkadaşlarımin bile özel gunlerinde asla kendimi heder etmem. Sadece yapmayı istediğim kadarini yaparim. Böylece yarın bir gün kimseden bir şey beklemem ve bana yapilmayinca icerlenmem.
Yani olay eşinizin farkındalık kazanıp bu rolden siyrilmasinda yatıyor. Bu işin sonu yok yani

Kimsr kimseyi düşünmek zorunda değilse, empati yapmak zorunda değilse kapatalım BDV’yi kimse yazmasın o zaman. O kadar saçma bir beklentiye girmişim gibi yorumlar @Mune Kapatabilir misiniz konumu?
Alınmayın zamane insanlarımız bencil siz arsız olmayı deneyin , kibarlık, yumuşaklık, nezaket değer artırmıyor

hayir kayinbaba vefat etmis ev miras yoluyla intikal etmis zaten bayanin esine

Aslında o kadar da kafa içinde düşünce tahmin edecek bir durum yok. Kedi durumu belli, bu sene yardımcının olmadığı belli, oğlunun işten çıkartılıp depresyonda olduğu belli. Benim annem olsa can hıraş davet ederdi ki benim de ailem mükemmel değil. Ben kendim için değil, eşim de çok bunaldı insan oğlunu düşünmez mi? Kızı iki aydır orada iki ay az mı?

Valla tanımıyorum konu sahibesini ama kv ler değişik oluyor. İnanın bendeki de iyi değil hatta hiç yok gibi hatta beni hatırladığını bile sanmıyorum öyle yok sayıyor bu konularda empati yapabiliyorum ama beklenti üzüyor ya.
Şöyle diyim 10 aylık bebeğim var 4 ay migren bahane etti sonra da korona Allah tan uzakta deyip şükür ediyorum. Bir mahalle dışında hiç bir yere gitmiyorum. Kadının zerre umrumda değil bayramda gelin diyor torununu görecekmiş böylesi dengesizler bu kv ler

Mesela annesine emri vaki yapabilirdi gerekirse, “Teyzeme ben bakıyorum herşeyine ben koşturuyorum kediler için gerekli ayarlamalara yardım et ben bi süre Datça da kalmak istiyorum “ diyebilirdi, ben aile içi beklentiyi makul ölçüde normal buluyorum. Ailemiz onlar bizim. Kayınvalideden pek hazzetmem ama hastayken tencere tencere yemek yolluyorum ne bileyim buzdolabı bozulunca eşimin yenisini almasına karışmıyorum ,o zaman ben beklentiye neden giremiyorum mesela. Bu kk daki kendi kendinize yetin mantığını anlamıyorum yahu asalak gibi insanların sırtında yaşayalım demiyoruz ki bi el atsınlar bi yardımcı olsunlar istiyoruz/istiyorsunuz.

Şöyle söyliim benim bi konfor alanım var ama eşim ayarlıyor o kayırıyor beni. Örneğin cumartesi dışarı çıkıcam çocuklarla sen ilgilenir misin diyorum tamam dedi. Bi süre kendi mi bakar annesine mi götürür beraber mi bakarlar , üç beş saat nasıl yaparlar bilmiyorum ama mevzu onlarda gibi. İki çocuğu bırakır ben çıkarım, bitti.

İyi de bunu nerden bilsinler? İster datça olsun ister miami ben kaynanamla görümcemle yazlıkta tatil yapmak istemem mesela. Evimde oturmayı tercih ederim. Böyle düşünmüş olabilirler. Ya da onlarda kalabalık sevmiyor olabilir. Çok anlamsız bence tavrınız. İster kabul edin ister etmeyin kimse sizin yerinize sizi düşünmek zorunda değil. Kedilerinize falan da bakmak zorunda değiller kim neden habire sizin evinize gelip kedilerle ilgilensin yahu. Daha neler duyucam bu forumda artık

Her şeyi kendi kendinize kurmussunuz. Zaten gelin demişler. 'yarim ağızla' kısmı sizin yorumunuz. Her şeyi ayarladinız gelelim dediniz de yok gelmeyin mi dediler?

Gelin demediler, bu yaz ne yapıcaksınız gibi bir konuşma daha onlar da gitmiyorken döndü. Bizde o zaman boya vardı eşim de bilmiyorum gelemeyiz galiba demiş.

Karsi taraf sanki bencil bir aile ,okuduklarimdan bunu anladim.Insan uzuluyor ister istemez.Madem boyle benim de onlara birsey yapasim gelmez.Karsiliklidir hersey.Gorumceniz netmis kedi kedi diye darlamayin beni demis.Benimkide oyleydi herseyi isterdi utanmadan biz isteyince isimiz var oglum hasta derdi.Gezmeye gelince hastalik olmazdi.Sinirlerim hopladi.Bencil insanlarla ugrasmak cok zor.

Hayvan sahibi değilseniz normal. Kedilere 2 günde 1 uğransa yeter ve bu normal bir durumdur, size neden aşşırı değişik geldi ki?

Bana öyle geliyor ki kayınvalidenizin bu bahsettiklerinizden hiç haberi yok gibi.. Nereden biliyorsunuz ki yarım ağız sorduklarını belki gerçekten sordular.. Ayrıca düşündüğünüz gibi sizi istemiyor olsalar istanbula da dönmeyiz biz buralara doyamadık gibi bir söylemde bulunacağını sanmıyorum.. Çünkü kayınvalidenizin anlattıklarınıza göre öyle bir karakteri yok.. Belli etmiyormuş duygularını.. Sizi istemese bile oğlunu isteyecektir mutlaka diye tahmin ediyorum.. Ama tabi ki anlattıklarınıza göre bu sonucu çıkardım.. Bence siz içinde bulunduğunuz bunalmışlıkla gereksiz gurur yapıyorsunuz.. Arayıp direk söyleyin bizde gelmeyi düşünüyoruz bir hafta tatil bize de iyi gelecektir.. Kediler konusunda da direk söyleyin yani ilgilensin eşinizin kardeşleri bunlar konuşmadan içinizi kemirir boş yere..Kedilerinizi garantiye aldıktan sonra düşünecek pek de birşeyiniz yok gibi onu da bakacak birileri varmış zaten..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…