Çocuk sahibi olmayı istememek

ay herkes kndı cocugun olursa sewersın dıo ama ben sanmıorum eger kedı kopek bkmak gıbıysesorumlulugundandolayı alamıodum bırgun tesadufu bır sekılde eve gelen kedıme hem ıı baktım hemde bunu ben dogurdum dıebılcek kdr sewıodum ıns cocugada öle olur

inş canım allah yardımcın olsun allah içine çocuk sevgisini versin inşallah ki hayatta mutlu ol

senin kanından canından bir can olacak kokusunu sonuna kadar hissedeceksin saımsıkı sarılacaksın her anını yaşayacaksın gözünün önünde büyüyecek farketmeyeceksin...

.o kadar şaşırdım ki bu yazdıklarınıza 1 senedir çocuk istiyoruz daha nasip olmadı ben bu kadar hasretiyle yanarken istemeyen kişilerde varmış çok şaşırdım yanlış anlaşılmasın kötü niyetli söylemiyorum bunları

canım peki sen bu duyguyu çocukğundan beri mi taşıyorsun ? küçükken hep bebeklerle mi oynardın?hayatın boyunca hayalin mutlu bir yuva kurup çocuk sahibi olmakmıydı?çevren sana bunu mu öğretti ? üniversite okudun mu? baba evinden çıkıp eşinin evine mi gittin ?

rıca edıcem kızmadan olay cıkartmadan gercekden mantıklı cvplar verıcek ınsanlar yazsın kı bılgılenelım...

Bu tamamen güdüsel bir olaydır...Acıkmak, uyumak gibi doğal bir ihtiyaç ve istektir...
Bu güdü insanda varsa çocuk ister...Öyle kuvvetli ister ki, hiç bir şeyi umursamaz...Bu güdü insanda yoksa, istemez...Kişi, cinsiyetini zamana ve kariyerine değişen bir insan olur..

Yani bu güdü bazılarında bulunur, bazılarında bulunmaz..Ayrıca bu bendensel ve duygusal güdü, belli bir yaşa kadar görünmez...O yüzden yeni yetme bebelerin, "ayyy asla çocuk doğurmam, çocuk mu ıyyyyy" şeklinde ki tepkileri önemsenmemelidir...

Siz lütfen çocuk doğurmayın..Eşinizi bu konuda inatla ikna edin...
Eğer başarısız olursanız, Çocuğunuzu sevin..Onu çok sevin..Bu handikaptan kurtulmanın tek yolu budur...

Annelik güdüsü çocuklukta yaşanmaz.

Annelik güdüsü çocuklukta yaşanmaz.

peki 12 yaşında bir kızın bile hayalinin bebek olması yuva kurmak olması nası açıklanır ? gördüm bunu hemde çok gördüm.hatta kız çocuklarının bebeklerle oynamasıda annelik iç güdüsünden olduğu düşünülüyor isterseniz araştırabilirsiniz.güdüden çok öğretilen bişey bence aile tarafından bazı aileler kızlarını hep misafir gibi başkasına gidecek gibi yetiştirirler bu da kız çocuğunda bu isteği oluşturuyor.ama benim annemde babamda beni evlenmek ve çocuk sahibi olmak üzerine yetiştirmedi çok şükür.21 yaşındayım yeni yetmede değilim benim yaşımdakilerin çocuğu bile var ama ben istemiyorum.

Anneyim ben,umut doluyum.Küllerimden doğmuş gibiyim.Yorgun ama her daim güçlüyüm.Çünkü ben minik bir meleğin kahramanıyım.Onun eli ayağıyım .Hayata tutunduğu,bıraktığında korkuyla yeniden sarıldığı sapasağlam bir dalım.
Anneyim ben,minik bir canın yaralarını onaran bir merhemim.
Ufacık bir öpücükle,dokunuşla iyileşenim,iyileştirenim.
Sınırsız sevgiyle doluyum,bir gülüşe dünyalar benim olur.Bir damla gözyaşındaysa boğulabilirim.
Hiç olmadığım kadar becerikli,hiç olmadığım kadar enerjik,hiç olmadığım kadar sabırlıyım.

Önceliklerim yok artık.Varım yoğum bir melek.
Bana verilmiş en büyük görev,en büyük imtihan o meleğe sahip çıkmak.
Allah'ın bu mucizesini yaşatmak,koruyup kollamak benim görevim.
Her şeyden önce anneyim ben,varlığımla can bulan bir cana canımı verebilecek fedakarlığa sahibim.
Yüreğimde herkese,herşeye yetecek kadar sevgi ve merhamet var .Şefkattır diğer adım.
Anneyim ben geleceğin sorumlusu,yarınların umut yüklü gemisiyim.
Hergün çokça şükreder,ömrümde etmediğim kadar dualar ederim.
Başlı başına bir dünyayım,herşeyim.Çünkü anneyim ben..
Allah'ım ne kadar da şanslı biriyim .Bu güzel lütfa sahip olduğum için tekrar şükrederim.

Anneyim ben,tamda annemi anladığım yerdeyim.

sanırım ben de bu gruba dahilim.

sorunum daha farklı, çocuklardan korkuyorum. bildiğiniz korkuyorum.

belki bu konuyla ilgili başlık açıp sizin yardımlarınızı alabilirim.
psikolojik bir sorun olduğunu düşünüyorum.

hatırlamıyorum ne zamndır yaşadığımı ama her kız gibi tabi bebeklerle oynardım iyi bir üniversite eğitimi aldım şu an çalışıyorum evliyim eşimle çok mutluyum çok severek evlendik daha evlenmeden çocuk hayalini ikimizde kurardık

ne güzel o zaman senin adına sevindim =)

Ben de böyle yetiştirilmedim...Nitekim de geç evlendim...2. üniversiteyi okuyorum, 32 yaşındayım ve anne olmak istiyorum.
12 yaşındaki bir kızın hayallerini süsleyen bebek, gerçek anlamda anne olmak istediği anlamına gelmez.
Bu her şey olabilir, özenti, taklit v.s..

Tekrar ediyorum...Bu güdü, belli bir yaşa kadar ortaya çıkmaz.

Tedirginlik anlamında bir korku mu?
Anlayamadım:26:

evet diyorum ya öğretilmiş bir şey diye. =) belli yaş kaçtır peki ? her insanda değişiyor sanırım.

Prolaktin hormonu salgılandığı sürece, annelik güdüsü yoktur demek imkansızdır...
Fransız felsefe profesörü saçmalamış....

Annelik güdüsü kuvvetlidir ya da değildir (Sanıyorum beyindeki crh hormonu belirliyordu bunu)..Ortaya çıkar ya da hiç çıkmaz...Ama o güdü vardır..öğretilen bir şey değildir yani..

o zaman psikolojosi bozuk olan insanların çocuk istememesi normal olabilir yada aşırı çocuk isteyenlerinde psikolojisinin bozuk olduğunu gösterebilir bu.çünkü hormonların çok çalışmasıda az çalışmasıda sorundur.

Bilmem ki
Biraz daha olmazsa benim psikolojimin bozulacağını biliyorum ama

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…