Çocuk sahibi olmayı istememek

arkadaslar bosverın ugrasmayın ıstememelerını annelere saldırmakla bellı edebılıyorlar ancak baska sebeblerı yok o soyledıklerıne kendılerı ınanıyor mu acaba onu dusunmek lazım herkes aynı seyı soyluyor fıkırlerınızı beyan ederken bızlere saldırmayın dıye ama anlamıyorlar

üzücü üzücü haberler aldık yine bugün, şehitlerimiz olsun, sele kapılanlar, evlerini su basanlar olsun. öff. yok mu aramızda benim güzel haberlerim var diyen?

Evet canim sehitlerimize hangi yürek dayanabilirki?
Insallah bir sonu gelir bu olayin.

Dün aksam coktandir is nedeniyle görüsemedigim hosteslik yapan yegenimi görmenin sevinciyle, esim, ben yegenim isden sonra, salas ama bir o kadarda güzel bir restoranda raki-balik yaptik. Ve cok mutlu olduk, yegenimin hostes anilarini dinlerken gercekten cok eglendik ve güldük.
Simdi hala onlar uyuyorlar bende uyandim, birazdan kahvalti hazirlayacagim, yaninada bogcada yapacagim taze taze yiyelim diye.
Hala gözümde büyümemis gibi oysa 20 yasinda yegenim, teyzesini ziyarete gelmis...

Iste dün evde olmadigim icin, annem evi caldirmis, canim ya, demekki yine yanliz kaldi.
Bir yandan sevincler yasarken öte yandan her gün sesimi duymak isteyen ve yanlizligini bir nebzede olsa dindirmeye calisan bir annem var. Lanetler okuyorum su hayatin kurallarina, keske yaslilarimizla daha itinali davransak. Bende kalmak istemiyor annem, Almanya`da rahat etmiyor ama Türkiye`dede etrafinda 4 evladi var ama kimsenin dogru dürüst vakti yok, torunlarida annem cok konusuyor diye baslari agriyormus, evet yaslilikda ayri bir dert....

arkadaşınla kendisininin evliliklerini kıyasalayan arkadaş gerçekten mutluysan sorun yok ama mutlu olan insan kendini başkalarıyla kıyaslamaz ben öyle biliyorum yani .kimse anne olmak zorunda değil ama başka kadınları onlar doğurdu bak evliliği kötü gidiyor ben şu kadar geliştirdim kendimi vs vs bu ne demek şaka gibi hayretle okudum .varsın osmanlıcayı öğrenmesin eşim ama baba olsun hem osmanlıcayı öğrenip ne yapıcak sanki çokda önemli yani .bakımsızlığa gelince burda anneler var çocuklu doğurmuş herkese on basar güzellikte valla istersen resimlerine bakın .

Kücükken bana ve kizarkadaslarima sorarlardi büyüyünce ne olacaksin diye?
Herkes degisik degisik cevaplar verirlerdi ama ben o zamanlar pilot olacagim derdim, ama hep bu cevabi verirdim.
Havada özgürce ucabilme, hic kimseye bagimli olmadan, demekki bazi insanlarin ruhunda var özgürlügü asiri sevmek, bagimsiz olmak.

Cocuk istememe nedenimde cogunlukla bu.

Allahtan bizim gibiler az. Yoksa düsünsenize dünya kücülür, insanlar ölür, belkide dinozorlar tekrar türer.
Kadinlarin dogurmasi lazim ve bunu cok destekliyorum, yoksa ne olacak Türkiye`nin ve ekonomimizin hali, eeeee sen dogurma ben dogurmayayim kim ödeyecek emeklilik maasimizi.
Devletin cocuklara ihtiyaci var, yeni nesil üremesi lazimki yaslilarin emekliliginde ve ekonomide katkida bulunsunlar ve bu devir böyle döner durur.
Herkes dogursun herkes anne olsun, toplumun, ülkenin, dünyanin yeni nesillere ihtiyaci var. Yoksa soyumuz biter durur.

Homo sapienslikde bittimi iste orada acaba dünya nasil olur cokda merak ediyorum. Sizce????:KK53:

Allahtan bizim gibiler az. Yoksa düsünsenize dünya kücülür, insanlar ölür, belkide dinozorlar tekrar türer.
Kadinlarin dogurmasi lazim ve bunu cok destekliyorum, yoksa ne olacak Türkiye`nin ve ekonomimizin hali, eeeee sen dogurma ben dogurmayayim kim ödeyecek emeklilik maasimizi.
Devletin cocuklara ihtiyaci var, yeni nesil üremesi lazimki yaslilarin emekliliginde ve ekonomide katkida bulunsunlar ve bu devir böyle döner durur.
Herkes dogursun herkes anne olsun, toplumun, ülkenin, dünyanin yeni nesillere ihtiyaci var. Yoksa soyumuz biter durur.

Homo sapienslikde bittimi iste orada acaba dünya nasil olur cokda merak ediyorum. Sizce????:KK53:

noluyoruz dedim :KK53:
bazı soyların bitmesi gerektiği konusunda hem fikiriz sanırım:KK1: bazılarının hiç ürememesi lazım ama iş işten geçmiş maalesef. üreme tüm dünyada bir kaç yıl dursa da şu dünya bir rahatlasa. kese kese ağaç kalmadı, orman hak getire zaten. insanları gömecek mezar yok, mezarlar fahiş fiyatlarla satılıyor. insanların çoğunda iş yok, para yok, kendilerine bakabilme yetisi yok. öf daha fazla sayıp üzmeyelim kendimizi.

ben o salaş balıkçıda kaldım :KK53: çok severim salaş yerleri, hem tadı damağımda kalır oralarda yediğim şeylerin.

History channel'da insanlardan sonra yaşam adında keyifle izlenecek bir belgesel dizisi vardı.

Merakınızı giderecek bir belgesel...

Bizler üremeye devam ettiğimiz için,boşuna beklemeyin buradan izleyin dedim.

Son düzenleme:
Kücükken bana ve kizarkadaslarima sorarlardi büyüyünce ne olacaksin diye?
Herkes degisik degisik cevaplar verirlerdi ama ben o zamanlar pilot olacagim derdim, ama hep bu cevabi verirdim.
Havada özgürce ucabilme, hic kimseye bagimli olmadan, demekki bazi insanlarin ruhunda var özgürlügü asiri sevmek, bagimsiz olmak.

Cocuk istememe nedenimde cogunlukla bu.

bende aynen böyle düşünüyorum inşallah kendim gibi düşünen bir eşim olur.

ya bisey sölicem banada cocuk dogurmak saçma gelıo:KK43:doguran bır suru arkadasıma soruorum ınsan nıe cocuk dogurur kı dıe en son bır tanesı evlılıgın bıtınce renk gelsın ıstıosun dedı şok oldum onun dısında aldıgım cvp fıx kendı cocugun olunca anlarsın iide bir sürü evsizbarksız ac sefıl coluk cocuk varken onlara el atmak yerıne neden yenı bır tane üretelim ki?işin acı tarafıda ben 1yıllık evliyim eşimde cocuk istiyor...:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
gercekden mantıklı bır cevap ıstıorum ınsan sureır ıse vıklıvıkvıklayan altını kırleten butceyı sarsan bır varlıgı hayatına sokmak ıcın acı cekmeyı goze alırkı...yanlıs anlasılmasın dogum dogurmak ınsanların tercıhı ama ben mantıgımın almadıgı hıc bırseye casaret edemem...

ya bisey sölicem banada cocuk dogurmak saçma gelıo:KK43:doguran bır suru arkadasıma soruorum ınsan nıe cocuk dogurur kı dıe en son bır tanesı evlılıgın bıtınce renk gelsın ıstıosun dedı şok oldum onun dısında aldıgım cvp fıx kendı cocugun olunca anlarsın iide bir sürü evsizbarksız ac sefıl coluk cocuk varken onlara el atmak yerıne neden yenı bır tane üretelim ki?işin acı tarafıda ben 1yıllık evliyim eşimde cocuk istiyor...:KK14::KK14::KK14::KK14::KK14::KK14:
gercekden mantıklı bır cevap ıstıorum ınsan sureır ıse vıklıvıkvıklayan altını kırleten butceyı sarsan bır varlıgı hayatına sokmak ıcın acı cekmeyı goze alırkı...yanlıs anlasılmasın dogum dogurmak ınsanların tercıhı ama ben mantıgımın almadıgı hıc bırseye casaret edemem...

Sürekli vıkvıkladığınız, altınızı kirlettiğiniz ve bütçeyi sarstığınız halde, neden annenizin hayatına girmişsiniz keşke bir sorsaydınız...
Bunun en mantıklı cevabını annenizden öğrenirsiniz..

Sürekli vıkvıkladığınız, altınızı kirlettiğiniz ve bütçeyi sarstığınız halde, neden annenizin hayatına girmişsiniz keşke bir sorsaydınız...
Bunun en mantıklı cevabını annenizden öğrenirsiniz..
sordum hata ettık dıo:))annemde cocuk sevmez:)

Son düzenleme:
biraz uzun bir yazı olacak ama bu konuda bende içimi dökmek istiyorum.
geçen gün arkadaşımın annesiyle konuşuyordum oğlunun çapkınlığından bahsediyordu.kadınlarda bunun olmadığının kadınlara doğuştan itibaren kadınlık ve annelik duygusunun verildiğini anlatıyordu yani saçmalıyordu en sonunda dayanamadım ve dedim ki o zaman dedim bana vermemiş çünkü hayatta istediğim şey evlenip çocuk sahibi olmak değil.
burda çok kişi polemiğe girmiş evli çocuğu olanlar sizin yaptığınızdan çok şey yapıyor diyerek bu bir istisna bence yani bir çocuğun varsa şayet bu seni engeller gitmek istediğin yerden tut yemek istediğin yemeğe kadar.ha dersin ki ben çocuğu evde bırakır gider gezerim ona bakıcı bakar.o zaman bende sana derim ki bir şey yapıyorsan hakkıyla yap çocuğu yapıp ortaya atmakla olmaz öyle çocuğa herkes bakar.demek istediğim hakkıyla anne olmak ona gerçekten bakmak ve güzel bir hayat sağlamak ki bu çok zor bir iş ve yapılması gerçekten emek isteyen bir şey çocuk demek hayatını ona adamak demek evlenip evden gidene kadar ona bakmak demek ki bu kendi hayatından vazgeçmek demek.peki ben neden bu kısa hayatımın en güzel yıllarını bir başkasına adayarak geçireyim ki ? ha sallapati çocuk bende bakarım doğurur atarım bakıcıya giderim işime tatilime ama o zaman o çocuğun sadece biyolojik annesi olmuş olurum.
burda ki çoğu insanda zaten bir insanı hakkıyla yetiştirmek zor olduğundan çocuk sahibi olmak istemiyor.
he bide bence hayvan bakmak beslemek bir insana bakmaktan daha zor çünkü onun bir aklı yok ve muhtaç sizin vereceğiniz yemeğe suya ömrünün sonuna kadar muhtaç.ama bir çocuk öyle değil 10 yaşına geldi mi kendine bakar yemeğini yapar suyunu içer siz vermeseniz bile bunları yapabilir.hayvanları çok severim ama onlara da hakkıyla bakamamaktan korktuğum ve hayatı kısıtlayacak düşüncesiyle sahip olmuyorum.ha bu arada her çocuk ta masum değildir bu bir savunmada değildir bence hayvanlar insanlardan daha masum kötü düşünceleri sinsi planları yok.

rıca edıcem kızmadan olay cıkartmadan gercekden mantıklı cvplar verıcek ınsanlar yazsın kı bılgılenelım...

biraz uzun bir yazı olacak ama bu konuda bende içimi dökmek istiyorum.
geçen gün arkadaşımın annesiyle konuşuyordum oğlunun çapkınlığından bahsediyordu.kadınlarda bunun olmadığının kadınlara doğuştan itibaren kadınlık ve annelik duygusunun verildiğini anlatıyordu yani saçmalıyordu en sonunda dayanamadım ve dedim ki o zaman dedim bana vermemiş çünkü hayatta istediğim şey evlenip çocuk sahibi olmak değil.
burda çok kişi polemiğe girmiş evli çocuğu olanlar sizin yaptığınızdan çok şey yapıyor diyerek bu bir istisna bence yani bir çocuğun varsa şayet bu seni engeller gitmek istediğin yerden tut yemek istediğin yemeğe kadar.ha dersin ki ben çocuğu evde bırakır gider gezerim ona bakıcı bakar.o zaman bende sana derim ki bir şey yapıyorsan hakkıyla yap çocuğu yapıp ortaya atmakla olmaz öyle çocuğa herkes bakar.demek istediğim hakkıyla anne olmak ona gerçekten bakmak ve güzel bir hayat sağlamak ki bu çok zor bir iş ve yapılması gerçekten emek isteyen bir şey çocuk demek hayatını ona adamak demek evlenip evden gidene kadar ona bakmak demek ki bu kendi hayatından vazgeçmek demek.peki ben neden bu kısa hayatımın en güzel yıllarını bir başkasına adayarak geçireyim ki ? ha sallapati çocuk bende bakarım doğurur atarım bakıcıya giderim işime tatilime ama o zaman o çocuğun sadece biyolojik annesi olmuş olurum.
burda ki çoğu insanda zaten bir insanı hakkıyla yetiştirmek zor olduğundan çocuk sahibi olmak istemiyor.
he bide bence hayvan bakmak beslemek bir insana bakmaktan daha zor çünkü onun bir aklı yok ve muhtaç sizin vereceğiniz yemeğe suya ömrünün sonuna kadar muhtaç.ama bir çocuk öyle değil 10 yaşına geldi mi kendine bakar yemeğini yapar suyunu içer siz vermeseniz bile bunları yapabilir.hayvanları çok severim ama onlara da hakkıyla bakamamaktan korktuğum ve hayatı kısıtlayacak düşüncesiyle sahip olmuyorum.ha bu arada her çocuk ta masum değildir bu bir savunmada değildir bence hayvanlar insanlardan daha masum kötü düşünceleri sinsi planları yok.
işte aynı seylerı dusunuorum bende....:KK54::KK54::KK54:

işte aynı seylerı dusunuorum bende....:KK54::KK54::KK54:

birde kendi doğurduğu çocuğu dünyanın merkezi yapanlar var o da ayrı bir sorun sanki tek onun çocuğu olur bu dünyada tek onun çocuğu akıllı tek onun çocuğu güzel tatlı vs vs.insan oğlunun doğası bu işte kendine ait herşey dünyada ki en mükemmel şey sanki.bide çocukluktan beri hayali evlenip çocuk sahibi olmak isteyen insanların düşüncesini çok merak ediyorum varsa içimizde açıklasınalr lütfen ? hayatta kendini geliştirmek kendine bir şeyler katmak varken neden evlenip çocuk sahibi olmayı tercih eder bi insan ? kendini garantiye alma isteğimi?ben yapamam çalışamam evleneyim kocam bana baksın bir de çocuk yapayım garantim olsun mudur olay nedir yani ?

birde kendi doğurduğu çocuğu dünyanın merkezi yapanlar var o da ayrı bir sorun sanki tek onun çocuğu olur bu dünyada tek onun çocuğu akıllı tek onun çocuğu güzel tatlı vs vs.insan oğlunun doğası bu işte kendine ait herşey dünyada ki en mükemmel şey sanki.bide çocukluktan beri hayali evlenip çocuk sahibi olmak isteyen insanların düşüncesini çok merak ediyorum varsa içimizde açıklasınalr lütfen ? hayatta kendini geliştirmek kendine bir şeyler katmak varken neden evlenip çocuk sahibi olmayı tercih eder bi insan ? kendini garantiye alma isteğimi?ben yapamam çalışamam evleneyim kocam bana baksın bir de çocuk yapayım garantim olsun mudur olay nedir yani ?
bır kısmı senın dedıgın gıbı dusunurken bırde cocuk seven ınsanlar var bu kdr acımasız olmayın ama ben cocuk sevmıorum....

kesınlıkle anlamıolardır ...ama ben gercekden esım ıstedıgı ıcın dogurmak zorundayım ve bu nefretten benı kurtarıcak akıllı cumlelere ıhtıyacım var...

of çok zor bi durum.desem ki belki anne olduktan sonra hislerin gelir.ama dünyada o kadar çocuk sevmeyen annede var ki his gelse onlara gelirdi.eğer eşin sorumluluğu paylaşacaksa çocuk sadece sana yük olmıcaksa rahat ol ama genelde babalar sadece yapıyo bakmak anneye kalıyor o yüzden istiyorlar zaten onlarlık bişey yok ki onlar sadece övünüyorlar çocuklarıyla o kadar o çocuğu insan yapan anne.

X