Çocuk sahibi olmayı istememek

Toplum bu forumda da tezahür etmiş
azınlıkta olanların yazdıkları forum sahibi olmalarına rağmen
geride kalmış
onlar hep kendilerini anlatmak zorunda kalmışlar
aynen günlük hayatta
yaşadıklarımız gibi
bizim gibi düşünmeyenlere saygı gösterip
hiç değilse bir forum sayfasında
içlerini dökmelerine izin versek
araya karışmasak

Buraya verilen cevaplar bir takım saygısız yakıştırmalardan sonra geldi maalesef...
Evet saygı çok önemli..

Ayrıca, burası bir forumdur ve kimsenin tekelinde değildir...Bunu da her defasında belirtmek zorunda bırakılmasak?

ne yazılırsa yazılsın, görmezden gelme konusunda anlaştık biz olivia ile. aynısını öneririm. ya kendi kendilerine konuşacaklar, ya da sıkılıp gidecekler. her iki durumda da, ne kadar az cevap verirsek o kadar az burada görürüz

okey arkadaşım ben de artık filtreden geçiriyorum
ve istemediklerim bana ulaşmıyor
teşekkür ederim
güzel bir yöntem
arkadaşlar da yazıp yorulmasınlar dilerim

Bu arada yüce Rabbim bana vermedigi duyguyu simdi insan kulu, bir kac anneler ögretecek ve asilayacak öylemi???

Kimsenin size ya da bir başka çocuk istemeyen arkadaşa çocuk sevgisi aşılamaya çalıştığı yok...Çarpıtmayın....Çocuk sahibi olan kadınlara yakıştırmalarınız yanlış ve çirkin olduğu için tepkiler geliyor doğal olarak..Çocuk istemediğinizi belirtirken çocuğu olan insanlara karşı daha saygılı olursanız sorun çıkmaz zaten...Hiç bir anne-çocuk topiğinde çocuk istemeyenlere karşı ters bir söylemde bulunulmuyor...Defalarca belirtmemize rağmen anlamamakta israr ediyorsunuz...Biz de yazmaya devam ediyoruz.....

Sen cevap hakkı doğurmadığın sürece, kimsenin buraya gelip değerli zamanını harcamaya niyeti yok şekerim

Bak bu doğru bir tavır...Bu doğrultuda gidersen istemediğin mesajlar görmek zorunda kalmazsın

Bu yazıyı okumanı isterim
Çocuksuz yaşamı tercih eden kadınlar - ELVAN DEMİRKAN
google da aratabilirsin
iyi akşamlar

birşeyi savunurken başka birşeye laf atmadan yapsak bunu keşke,değil mi?

saygı beklerken önce saygı duymak önemli olan..

anneye,çocuğa,bu annelerin çocuklu yaşamına bir sürü laf at sonra da topiğimiz işgal edildi de..ne güzel bir bakış açısı..

tebrikler..

Bu yazıyı okumanı isterim
Çocuksuz yaşamı tercih eden kadınlar - ELVAN DEMİRKAN
google da aratabilirsin
iyi akşamlar

okudum, çok güzel yazmış gerçekten. amerikalı psikolog çok güzel özetlemiş
aynı zamanda yine amerikada yapılan araştırmanın sonucuna şaşırdım desem, yalan olur
ayrıca fark etmişssindir, sadece hali hazırda anne olanlar değil, çocuğu olmadığı halde gelip duranlar var, anne olmadıkları halde o kervandaymış gibi sataşmalar. görmezden gelmeye devam

Son düzenleme:

Umarım bir daha kimse bana gelmeyin,yazmayın demez.Ben uyulması gereken kurallara uyuyorum,sizde kırmızı ile işaretli kısmı gözden geçirin lütfen!
Zira bu konu filtrekahve ve olivia nın konusu değil!
Bakın birkaç sayfa önce bir arkadaş biri bana mantıklı bir açıklama yapsın demişti neden anne olunur diye?
Cevap yazmayalım mı bu soruya?
Bizler anne olmayı fikir edinmişiz sizler de olmamayı...
Ama bu kadar geniş bir form platformunda henüz fikri olmayanlar var,sadece fikir edinebilmek için okuyup çıkanlar var.Onlara bizde fikir olacak,ışık tutacak iki kelam etmeyelim mi?
Konu dışı mesaj ben burada rejiminden,derslerimden,kocamdan bahsedersem olur.Hiçbir zaman konu dışı yazmadım,yazmam da...
Neden henüz karar vermemiş,aklı bu konuda karışık olan biri benim yazdıklarımıda okumasın ki???
Hiçbir zaman saygı boyutunu aşmadım , aşmam da kolay kolay.
Kimseye neden çocuk sahibi olmayı düşünmüyorsun demedim,demem de.
Sadece tekrar ediyorum ki sizler anne olmayı gelişememek,k.çını büyütüp evde oturmak,başkalarının renkli hayatlarını(!) uzaktan izleyen zavallılar olarak lanse etmeden fikirlerinizi sunmayı becerene kadar bende yazmaya devam ederim.

Not:Görmezden gelip cevap yazmamak değil,fikirlerinizi sunarken anneliği yerin dibine sokup,çocuklarımızıda gerizekalı çekilmezler olarak göstermezseniz tartışmaya mahal olmayacağı gibi körler sağırlar birbirinizi ağırlarsınız.Bulunduğumun bir platformda kimsenin kimseye yanlış mesaj vermesine razı olamam.Tarz meselesi.

Son düzenleme:

En başından beri gelen tepkilerin nedeni bu ama ısrarla anlamak istemiyorlar...Tepki gelince kızıyorlar....

Onları ve hayatlarını kıskanıyormuşuz,o yüzden bu topikteymişiz..Hayatlarını merak ediyormuşuz... .

neden kıskanalım,bu bir tercih meselesi..ben geçmişte çok beğeniyordum bu topiğe yazan arkadaşları ve bunu hep dile getiriyordum.ancak son zamanlarda garip bir hal almaya başladı..anneler küçümsendi neredeyse..işte tepkim bunaydı.yoksa neden birini kıskanayım,ben hayatımdan memnunum şükür :)

Aynen işte..Ben de gayet memnunum hayatımdan...Hiç bir özenmişliğim yok çocuk sahibi olmayan,olmak istemeyen arkadaşlara...Herkes nasıl mutluysa öyle devam eder hayatına..Çocuklu ya da çocuksuz....

Son zamanlarda değil,uzun zamandır ara ara bu tarz yaklaşımlar oluyor...Senin demek ki arada denk gelmediğin zamanlar oldu kadesacım....Çocuk sahibi olmak istememe nedenleri herkesin kendine göredir,mantıklıdır da...Ama ne gerek var karşı tarafa asılsız yakıştırmalarda bulunmaya.................

bu konuya bakılsa annelerin mesajları
daha çok sanırım
asıl konu amacından sapmış
zaten bu forum da Türk toplumunun bir aynası ise
yadırgamamak gerekir

Karakartal cok güzel yorumlarin icin tesekkürler, bizim gibi düsünceleri olan arkadaslar, herkes o kadar güzel yorumlar yapiyorki, hayranlikla okuyorum.

Karakartal cok güzel yorumlarin icin tesekkürler, bizim gibi düsünceleri olan arkadaslar, herkes o kadar güzel yorumlar yapiyorki, hayranlikla okuyorum.

Ben bugün üye oldum
özellikle bu konu için
ama sizleri yazdıklarınızdan tanıyor gibiyim
dilerim saygı çerçevesinde yürür bu konu
bizbize

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…