Çocuk sahibi olmayı istememek

Dogru söylüyorsunuz arkadaslar, daha demin birisine yorum yazdim, baslik: "boguluyorum", sonrada nisanlim kiskanc ama ben seviyorum. Kiz ona sormadan teyzesine gidemiyor yatiya. Arada 3000 km varken adam kizi telefonla yönlendiriyor ve daha nisanlilar yani evli falan degil. Kafayi yemek üzereyim. Ne durumlar var.
Benimde kizim olsa böyle psikopatlar icin dogurmadim der, iliskiyi ben bitirirdim herhalde.

oliviyacığım benimde en nefret ettiğim konular ithal damatlar damızlık gibi onları görüyorum birde kız kadın kıymeti bilseler bizim almancı kızlarda böylelerine kanıyor allahtan aptal olduklarından almanyaya vize alamıyorlar

Cok dogru emacigim, bende nefret ettigim konulardan bir tanesi.
Anlamadigim, 3. kusak Almanya`da dogmus büyümüs genclerin nasilda gidip Türkiye`den evlenmek istemeleri.

Slania aramiza hosgeldin. Yazina bayildim...
Cok dogru 100 senesini bile düsünemiyorum bende bu dünyanin.
Simdi bile, öyle zorki hayat.....öyle celiskiliki....öyle acimasiz....

Hosbulduk. Tesekkür ederim, icimdekileri yazdim. Sanirim KKyi bu yüzden cok seviyorum. Normal hayatta paylasamadigim fikirlerimi burada benimle ayni düsünceye sahip insanlarla paylasabilmek mutlu ediyor beni.
Kendi gelecegimden süphelenirken gelecegi belli olmayan bir hayat getiremem ben dünyaya, acimasizlik olur...

Tesekkür ederim. Bi kedici daha buldum KKda ne güzel. Bizde bir gariplik yok aslinda. Biz onlarin sevgisini tattigimiz icin onlara diger insanlardan daha farkli yaklasiyoruz o kadar.
Bir de nankör diyenler var bilirsin. Acaba onlar hayatlarinda kac kedi beslemislerdir. Canim Pamugumun bir kere olsun beni tirmaladigini hatirlamam. Türk insani sadik olan insani ve hayvani daha cok sever. Asi ve isteklerini yerine getirmeyenlere nankör sifatini takmaya bayilir.

Türk milleti olarak sanirim biraz eski kafaliyiz, eskisi gibi cogalip dünyayi fethedecegimizi düsünüyoruz. Halbuki o is artik öyle degil, istedigimiz kadar üreyip yayilalim gelisemedikce kimsenin umrunda olmayiz.
Gecmisin cok az bir kismini okuyabildim, vaktim oldukca bakacagim. Emuyu merak ettim. Banlandi mi yoksa kendi istegiyle mi cikti üyelikten?

Hosbulduk. Tesekkür ederim. Evet öyle bir anlayis var. Tamam zaman pek harika sayilmaz, ama bu zamanin gözümüze daha korkunc görünmesinin sebebi basin ve haberlesme. Iyi olan kötü olan her seyi ögreniyoruz ama kötü olanlar aklimiza daha fazla kaziniyor. Örnegin; ensest iliski ve escinsellik. Bu ikisi hep vardi. Kimisine göre normaldi kimisine göre anormal kimisine göreyse cezalandirilmasi gereken igrenc davranislardi. Ama her zaman vardi. Bunlari duyan bir cok insan hemen lafi "zaman kötü"ye getirir. Eskiden yokmus da teknoloji ilerledikce, insanlar modernlestikce ortaya cikmis gibi. Aslinda cok degismedi zaman. Degisen sey haberlesme ve teknoloji.
Teknoloji gelisti, tip ilerledi, ortalama yasam süresi uzadi. Insanin ihtiyaci olan tek sey saglikli bir beden ve saglikli bir kafa. Iste ben bunlari cocuguma verebilir miyim bilemiyorum. Dünyada birey olarak yasamak gittikce zorlasiyor.Gelecekten süphelerim var benim. O yüzden en mantiklisi simdilik hic düsünmemek.

Bizim burada yetistirme yurdu var. Bazen yanindan geciyorum, bahcesinde kücücük cocuklarin cici anneleriyle evcilik oynadigini görünce icim burkuluyor. Onlar hic istemezler mi gercek aileleri olsun. Cocuklari ziyarete gidebilir miyim acaba oraya? Bi ara da onun biraz yukarisindaki huzurevine giderim, evlatlarindan umudunu yitirmis teyzelere amcalara evlat olurum azcik.

Kediler nankör değildir,beni kedilerim çok tırmaladı ama nankörlüğünden değil ya severken kendimi kaybedip canını yakmıştım istemeden,ya da sokaktan yeni getirmiştim,çektiği eziyetler yüzünden ürkekti..Yani kısaca haklıydı.
Maalesef dediğiniz gibi eski kafalıyız."Sen doğur rızkını Allah verir" mantığı olduğu sürece daha çok çocuk heba olur.Zaten bunca annesiz babasız çocuk varken bu nasıl bir egodur ki illa kendi kanımdan olsun denir.Bir de yok efendim dinen günahmış,cinsel istek duyarmış bilmem ne..Bu ülkede öz evlatlar taciz görmüyor sanki.Öz evladına istese de öyle duygular hissedemezmiş bir de bunu savunanlar var,eskiden laf anlatmaya çalılşırdım,artık onlarla muhattap bile olmuyorum.
Cahilliğimiz boyumuzu aştı ama gören yok.Düşüncesizlik türk geleneği olmuş artık.
Kızıyorlar bana halkımı bu kadar yerdiğim için ama ben sadece gerçekleri söylüyorum..Ben deisterdim böyle olmamayı,blinçli bir toplum olmayı..Ama gerçeğimiz bu,yıllardır böyle..
Zaman kötü olayını ben de çok saçma buluyorum.Yıllardır var,iyiler de kötüler de..Tek fark iletişim daha kolay olduğundan dolayı iyiye de kötüye de ulaşmak daha kolay oldu.
Tek çözüm bilinçlenmek de.. İşte o zaman kötüye değil iyiye ulaştırılabilir insanlar.
Ne desek boş aslında çünkü öyle azız ki..

toplum bildiğini okur oda nedir taklit değişim ancak insanın kendine yaptığıdır tabi düşünceli ve bilinçli biçiminde

kızlar, yazdıklarınızı okudum, çok sevindim topiğimizin tekrar hareketlendiğine, çok işim var yazamayacağım fazla ama herkese olivia'nın yazdığı gibi istediği gibi bir hayat dilerimmm bir kez daha çocuğu olup bir daha çocuk istemeyen arkadaşlarıma da umarım kaygılandıkları durumlarla karşılaşmamalarını ve bundan sonrası için istedikleri yönde ilerleyebilmelerini dilerim... sevgiyle kalın

istemiyorum.

böylesine kötü bi dünyaya cocuk getirmeyide,
kendi hayatimdan taviz verip tüm ilgimi tek birseye odaklamayi...
cok bencil bi yapim var, hayatimi, özgürlügümü ve kocami cok seviyorum
bunlari kimseyle paylasamam veya vazgecemem gibi geliyor

gerçi konu eski ama benim gibi düşünen insanlar olduğunu görmek güzel.

dünya günden güne batıyo artık, her gün yeni felaket. "bu kirli dünyaya masum bi bebek getirmek istemiyorum" durumu tam hehe.
ben de hiç gerek olduğunu düşünmüyorum kısaca. zaten dünyaya gelmiş sahipsiz bebekler varken illa kendi genlerini taşıyan bebekler yapmayı anlamıyorum. kendim dünyayı görmeden hayatım boyunca o sorumluluğu taşımak, altında ezileceğim maddi-manevi yükler altına girmek istemiyorum. ilerde fikirlerimiz ne olur bilemem tabi ama şükür ki benimle aynı şeyler düşünen biriyle birlikteyim. kocam bana yeter, eksiklik hissetmem gibi geliyor. ikimiz de az biraz çocuk severiz, bi tane de bizde olsun diyecek kadar değil ama... hadi kararlarımız değişti bi gün diyelim, geleceğini garanti edebilecek kadar birikimim olmadan bile çok korkunç. o günlerde bile gider sağlıklı bi evlat edinirim, onu yapmazsam elimden geliyosa hasta olanlara yardım ederim. inşallah, inşallah...

Aynı seyleri bende düsünüyorum hatta bende bencilsin kızım sen diyorum.. Bazen kendime kızıyorum..

Ben birde çok yaşlıyken çocuk doğurmak isteyenleri anlamıyorum bence bunun belirli bir zaman dilimi var ve kaçırdığınızda bunu geri alamıyorsunuz vallahi 45 yaşında çocuğun arkasından koşamam 5 yıl sonra menopoza girme ihtimalim var, bizi yaradan bunu böyle uygun görmüş

Aynı seyleri bende düsünüyorum hatta bende bencilsin kızım sen diyorum.. Bazen kendime kızıyorum..

ben kizmiyorum kendime. cünkü kötü bisey degil
herkes cocuk yapiyor diye bende yapmak zorunda degilim ki
benim tek sorunum esim cocuk istiyor, aslinda oda pek cocuk hastasi bi insan degil ama
1 tane bari olsun diyor. cünkü bu konuda kayinvalidemin tepkisi cok belli.
ona kalsa cocugu simdi yapmam gerekiyor (pek karismaz gerci bana, sadece torunu coook istiyor)

belki ileride degisir fikrim hic bilmiyorum, ama su an düsüncesi bile kabus gibi :S

ya bütün erkekler çocuk istiyo ben kafama göre kocayı ne zaman nerde bulcam

belki tanıştıklarınızdan çoğu çocuk istiyor olabilir, eğer birebir konuşup bu fikre kapıldıysanız. ancak unutmayın ki bir çok çocuk istemeyen erkek de aynı şekilde "bütün kadınlar çocuk istiyor, nasıl derim ki ben çocuk istemiyorum diye" düşünüyor olabilirler.

bütün erkekler çocuk mu istiyor??? benimki neden istemiyor (( hani gezip tozup hayatımızı yaşasak oda yok.bnce beni yeteri kadar sevmiyor.aklında soru işaretleri var.

uamrım karşıma benim gibi düşünen biri çıkar

bütün erkekler çocuk mu istiyor??? benimki neden istemiyor (( hani gezip tozup hayatımızı yaşasak oda yok.bnce beni yeteri kadar sevmiyor.aklında soru işaretleri var.

ilişkinizi en iyi siz bilirsiniz, ancak yazma ihtiyacı hissettim: çocuk istememe kararına vardığımda sevdiğim adamı tanımıyordum bile. ondan önce aldığım bir karardı hayatıma dair...
o da çok meraklı değilmiş zaten. 6 yıldır beraberiz, bu karar konusunda hiç sıkıntı yaşamadık, ailelerimiz de biliyor, bir sorun yok.

bir de daha önce bu konuyu konuşmamış mıydınız acaba, biz ilişkinin başlarında konuştuk çünkü bu ciddi bir karar.

uamrım karşıma benim gibi düşünen biri çıkar

kadınlarda nasıl eskiden çok azken şimdi daha çok rastlanıyorsa çocuk istemeyenlere, ya da birden fazla istemeyenlere (eskiden bu da çok azdı ya) erkeklerde de öyle artık inan. sadece samimi şekilde belirtmek lazım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…