Çıkmazdayım..

Bir önceki konumla baglantili olduğu için güncellemeyi son konum üzerinden yapmayı doğru buldum. Yurt dışına geldik oğlum burda geçen hafta okula basladi Ben önümüzdeki hafta çalışmaya başlıyorum, 3 gün evden bir gün ofisten olacak şekilde. İşim rahat, güzel bir iş. Eşimde bu süre içerisinde kendine geçici bir iş buldu. Annemlerin burdaki evinde kalıyoruz kendileri Türkiye'de olduğu için. Oğlum çok mutlu burdaki okulunu çok sevdi, öğretmenide çok güzel ilerledigini söylüyor. Maddi sıkıntımız yok (hazirlikli gelmiştik zaten) şimdilik kira derdimiz yok. Herşey iyi guzelken eşim geldiğimiz günün ertesi günü söylenmeye başladı. Buna çoğunuz şaşırmayacaktır elbette. Burda çeşit çeşit insan olduğu için sevmiyormuş midesi bulanıyormuş, prosedürler çok uzun sürüyormuş, yapamazmış. Ilk hafta içerisinde biletleri aldı dönüyoruz dedi. Sen gidiyorsan git ben kalacağım çocuklarimla dedim. Vazgeçti tamam senin için kalacağım dedi en azından bir yıl deneyeceğim artık bu konuyu açmayacağım diye söz verdi. Bu süre içerisinde ailesi sürekli arayıp işliyor, duyuyorum seslerini. Babası mesaj atıyor çok sıkılıyorsan gel kalma orda mesajımı sil diye tembihte bulunmayıda ihmal etmiyor. Dün bombayı patlattı yine eşim 3 seçeneğin var diyor ya şimdi gideceğiz ya 6 ay sonra yada bir sene sonra. Kimseye söyleme diye tembihte bulunuyor. Bu kararını sen kimseyle paylaştın mi diyorum bizimkilerle paylasmis olabilirim diyor Siz topantinizi yapmissiniz zaten dedim. Neyse bir sene kalacağız dedim. Mecburiyetten öyle dedim çünkü çocuklar için henüz eşime ihtiyacım var. İkiside henüz küçük. Bir sene sonra ne olacak bilmiyorum ama ben pes etmek istemiyorum. Eşim geçen hafta biletleri aldığında herkes çok tepki gösterdi kendisine, bu yüzden bu kararını şimdilik gizli tutuyor. Bende sağa sola anlatıp ortalığı bulandırmak istemiyorum ama kafam malesef çok bulanık. Türkiye'ye hele hele memlekete asla ama asla dönmek istemiyorum. Buraya kadar gelmişken işimi gücümü çocukların okulunu ayarlamışken hayatıma yeni bir sayfa açmak istiyorum ama eşim yoluma taş koyup duruyor. Herkese eşim bir yıl deneyecek bakacağız duruma diyorum yinede, kimsenin ağzına laf vermemek için ama hepsi bir ağızdan gitme sen buranın kızsın yeteri kadar yıprandın zaten diyor. Kimseye kulak asmak istemiyorum ama söyledikleri doğru malesef. Geçen hafta üzüntüden ses tellerim gitti. Madem söz verdin bir sene deneyeceğim diye sözünde dur be adam. Tek gideceksende git ne yardan geçiyor ne serden. Yeni işime sevinemiyorum bile. Bendeki durumlar böyle çoğunuzun tahmini tuttu. Bir sene kadar zorlayacagim onu kalmasi için (bunu çocuklarına borçlu) bir senenin sonunda bende kararımı netleştirip ona göre kendime bir yön vereceğim. Sizlerle son durumları paylaşmak istedim.

Sakın geri dönmeyin. Annesinden ayrılmıyorsa dönsün. Dönüp de tekrar kaynana zırıltısı koca dırdırı mı çekeceksiniz?
Pişman olursunuz bırakın çocuklarınız güzel bir hayat kursun.

1 yil sonra bir aydinlanma yasarsinız da tekmeyi basarsiniz umarım bu adama.

Türkiyede mutlu olmadığın çok açık, ipleri koparmaya hazır olursun bu bir yılda, hakkında hayırlısı. Bu adam bu sürede seni boşanma noktasına getirecek zaten, rahat ol.

Bence çok yanlış bir yerdesin konu sahibesi, bu işin olmayacağı belli. 1 yıl daha beklersen sen sinir hastası olacaksın, bu adam orda yapamıyor zaten er geç dönecek senin de başınım etini yiyecek ... şimdi ayrılın, adam Türkiyedeki işinden olmasın, kendi hayatına dönsün, sen de huzuru bul.

Önceki konularına da baktım da senin eşin kafadan kontak, adamla aynı yatakta bile yatmıyorsunuz çok şükür ekonomik özgürlüğün var, işe girebilecek ve belli ki okumuş bir kadınsın. Okyanusa olta atsan böyle bir tipe denk gelmezdin ama sen gidip bunu bulduğuna üzüleceğine yanında tutuyorsun. Ailesiyle de kendisiyle de sert bie şekilde konuşup gerekirse kovmalısın. Zaten aranızda karı koca ilişkisi bile kalmamış. Neyin evliliğini sürdürme ısrarı?

Köyünde otursun ozaman sinir oluyorum böyle tiplere sen hem kendine güvenen çalışan aktif birini al hemde yok bana göre değil de.koyunden niye bulmaz böyleleri Tövbe Estağfurullah günahı boynuna anneden etkileniyorlar..tatilde somurtan biri yurt dışıni nasıl kabul etti ona şaşırdım Allah kolaylık versin

Dönecekse kendi dönsün sizi buna zorlamaya hakkı yok. Şuan ki şartlarınız da olmak isteyen (yurtdışında iş bulmak düzen kurmak) milyonlarca insan var. Bu şansı tepmeyin.

Güncel mesaji yeni gördüm sevindim gitmenize.esinizde ne yapacağını şaşırmış geldi bana orayı hiç sevmeyen adam 3 farklı seçenek sunacak sandım ya gideriz ya işte atıyorum 1 ay yada şöyle ...gibi "ya 6 ay ya bir sene" ne alakasizcaiçiniz bir nebze rahat olsun bildiğiniz yerdesiniz ben eşinizin orda olduğu sürece sözünde durursa alışacağıni düşünüyorum mutlulukla kalın

Bence psıkologa gıdın. Adam size resmen kötülük yapıyor zalimce davranıyor sız çocuklarım ocın dıosunuz. O çocuklar aranızdakı sevgısızlıgı görünce daha zalimce oluyor.

İşin gücün, evin var. Kocana ihtiyacın var gibi gözükmüyor. Zaten adam sana destek değil köstek. Gitse hiç değilse duygusal olarak rahatlarsın. 3-5 seneye pişman olan o olur.

Offff yeter be cocuklari alet etmeyin ayrilamadiginiz kocalariniza. Annem gibi surekli benn cocuklarim icin fedakarlik yaptim bilmem yillarca cektim kaldim diyen her kadindan gına geldi. Yetti yani cocuklariniza ne travmalr kalacak haberiniz yok. Daha dun anneme kalmasaydin cekmeseydin disaroda ne guclu kadinlar var cocugu bir yaşında bile degilken kapip cikmis senelerce merdiven silerek tek basina buyutmus.cocuklarini okutmus meslek sahibi etmis kadinlar. Biz ruh hastasi babalar istemiyoruz yoklugu cok cok daha iyi.yasatmayin bunu cocuklara

Bosanmayacak..adam ikna edecek geri getirecek yakin zamanda turkiyeye. Soyledi dersiniz

Normalde yurtdışına gitmek orada yeni yaşam zor dil bilmeyene alışık olmayana.
Siz zorlanmamissiniz.
Çünkü geçmişiniz var aileniz var.
Bu adam Türkiye'de de huzur vermiyordu size.
Hazir gidip düzen kurmusken çocuklarınız da memnunken sırf kocanız alışamadı diye dönmeniz o kadar sacma ki.
Sanki kocanız sizi el üstünde tutuyor ya.
Hazır kurtulma imkani gelmiş buradaki dirdirci kadınlar yok.
Buradaki maddi zorluklariniz olmayacak.
Aile arkada maddi imkanlar iyi çocuklar okuldan vs memnun ee niye geri dönüş?

Eee evliliklerin çoğu öyle zaten.maddi durum yoksa zaten günlük telaşe içinde zaman geçip gider.git sen burası sana göre değil o kendi istediği gibi birini bulur mutlu olur zor birşey değil bu şartlarda yaşayıp mutlu olacak bir sürü kız var bu ülkede.

Ceksin gitsin. Hic oyle 1 sene beklemeyin. Cocuklar ile zor olur ilk basta, Ama tek buyuten birsuru insan var. Bir sekilde oturuyor o düzen. Kendinizede,cocuklarada yazik ediyorsunuz.

Salak Adam resmen.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…