Çıkmazdayım..

0
Aynen oyum Cherry. Bir onceki konumda cevap yazamadım sana. Bende geriye dönüp baktığımda nasıl böyle bir hata yapabildim diyorum. Kendi ellerimle hayatımı nasıl bu kadar başarılı bir şekilde mahvettim. Eşimin bana olan aşkına kapıldım gittim klasik saf ve toy Avrupa kızı olarak. Genç yaşta memleketinden ailesinden ayrıldı İstanbul'a yerleşti okudu meslek sahibi oldu kendini geliştirdi diye avuttum kendimi. İşin rengi bambaskaymis. Kendi cevresinin içine girince gösterdi iç yüzünü. Meğer içten içe hep onlar gibi bir hayat sürmek istiyormuş. Kadın hizmet eder kocasını hoş tutar ne olursa olsun güler yüz gösterir. Karnı doyuyorsa kocası akşam eve geliyorsa haftada bir alıp dışarı cikariyorsa tamam başka beklentisi olmayacak kadının olsada belli etmeyecek elindekiyle yetinecek. Çocuk büyütmek zaten annenin sorumluluğu baba yapıyorsa lutfundandir. Her türlü gideceğim yurt dışına işimde hazir duramam artık bu ortamda. Yeteri kadar kötülük ettim kendime zaten.

Ortada bi evlilik yok zaten boşanın lütfen cocuklariniz emin olun daha mutlu olacak

Bence çok bile dayanmissin, vicdan yapmanı gerektirecek bir durum göremedim. Kimse yuvası bozulsun istemez ama 3 senedir ayrı yatmak, çocuklar gelmesin diye odaları kilitlemek ne demek ya? Birde sukredecekmissin. Asıl bu vizyonsuzlukla seninle evlendiğine sukretsin aptal adam.

Yurt dışında doğdum. Çevremin hepsi orda. İki gün önce çalıştigim projeye bağlı olan yabancı şirket oraya tasinacagimi öğrenince yine onlarla çalışmamı teklif etti. İşim hazır. Çocuklarin gideceği okul belli. Geçici olarak annemlerde kalacağım. Ev bulma konusunda zorlanacağım sadece. Çok büyük ev sıkıntısı var gideceğim ülkede. Onuda halledeceğim bir şekilde.

Bu çok iyi. Kendi düzeninize dönecek olmanız size iyi gelecektir. Orada geleceğiniz konusunda daha net karar verebileceğinizi düşünüyorum. Eşinizin evlilik hayalleri de işin bahanesi. Yani bilemiyorum ya herkes gerçekten ailesinde gördüğünü mü yapıyor? İnsan karısıyla bir şeyler paylaşmak istemez mi? Böyle hayal mi olur karım evde köşe minderi gibi beklesin, çocuklar bana zahmet vermeden soğan gibi büyüsün. Eşinizin yaklaşımı çok hastalıklı. Böyle hayal kurulmaz.

Boşanmak çocuklarına iyilik olacaktır kötülük değil.
Kendi değerinin farkındasın ve buna göre muamele görmek istiyorsun. Açıkca sana bunları söyleyen biriyle evli kalmak en büyük hata olur.
Bir an önce bu mikroptan kurtul.

Normali senin annenle baban zaten, olması gereken o. Eşinin aile yapısını tahmin edebiliyorum, benim kv kp ile aynı tarzlar sanırım. onların yaşantısının çağa uymadığını, artık köylerde bile öyle kadın kalmadığını, o devrin kapandığını söyle. Yani problem sende değil

Çok üzgünüm.... Ataerkil kafa yapisinda doğulu mu?

Sabah çocuklar odaya girmesin diye kapı kilitleyen adamdan dolayı mı çocuklara karşı vicdan yükü taşıyacaksınız. 3 yıldır aynı evin içinde karı koca hayatınız yok, aynı yatakta uyumuyorsunuz hatta adam uyuyamıyor yanınızda. Bence çıkmaz yok, çıkmak istemeyen var.

Hayret ediyorum haketmediginiz halde butun bu davranislara ve sozlere nasil katlaniyorsunuz.Ayri yatmak,saygisizlik,sevgisizlik,cocuklara ilgisizlik,kotu davranis.Bence ayrilmanizin zamani gelmis,daha fazla cekmeyin bu odunu.

Şimdi ucundan eski konulariniza ucundan baktım. Adam sizinle yurtdışına gelecekmis. Dil yok. Pozisyonu değişecek. Bu karar ortak karar mi? Siz mi surukluyorsunuz? Annesinde kalma isteğini garipsedim ama orda da siz annenizde kalacakmışsiniz. Belki o yüzden bu ısrar. Burdaki günlerimi ailemle gecireyim isteği. Belki de o yüzden sana göre hareket edemem diyor. Bir adam kolay kolay eteğindeki taşları dökmez.

Yurtdışı konusunda hiç bir zaman baskı yapmadim. Onunda fikrini ve onayini alarak böyle bir karar aldık. Annemlerin evinde kalacağız ama annemler Tukiyede olacak çoğunlukla.

Yurt dışına gelmek istemiyor, yan çizecek. Bu huysuzluğu bundan. Kendisini size layık görmüyor, aşağılık kompleksi var, buram buram eziklik kokuyor her tavrı.. Çıkmazda değilsiniz. Mutsuz bir evliliği sonlandırmak hayatın sonu değil. Çocuklar da annesi babası boşanan ilk çocuklar olmayacak. Zaten şimdi bile gelmesinler diye kapısını kitleyen bir baba(!) Sevsinler onun babalığını. Olmasa da olur..

Eşiniz bencil bir adam.
Anne,babanızın hayatı mutlu mesut paylaşmasına bile bir kulp takmış ,sizin maddi durumunuzu bile bahane etmiş,muhtemelen kendini sizden asağıda görüyor ve tabi ki sizi aşağı çekip demotive etmeye çalışıyor,eksik yetersiz hissettirmeye yada. Klasik manipülatör tavırları bunlar.
Yerinizde olsam ipini salardım,buyursun bulsun kendine istediği gibi bir kadın zira siz o kadın değilsiniz,olmaya çalışirsanız üzülen siz olacaksınız.
Çocuklarınız da illaki alısacaktır ,inanın mutsuz bir ailede büyümekten iyidir bazen boşanma.

Evet aynı tarz insanlar. Orda olduğumuz gün babası bir konu açıldıktan sonra diyorki ya bak kızını dövmeyen dizini döver. Ne yapalım şimdi dövelimmi kızımızı diyorum yok öyle değil yani terbiye vermek anlamında diyor Kuzenimin taziyesi vardi geçen hafta (çok genç bir ölüm tüm ailemizi derinden sarstı) eşim kızımı kreşten alıp babaannesi ne bıraktı kızım ağlayınca parka götürdü babaannesi o sırada namaz vakti girince namaza durmuş kızım ağlamış kadinin teki annen nerde falan diye sormuş tutmuş kolundan götürmüş. Farkettim sesinin kesildiğini diyor eee niye hemen selam vermedin diyorum iki rekatim kalmıştı diyor. Birde gülerek anlatiyor etrafima baktım kızımın adı Elif olsun Elif yok disari çıktım kadın elini tutmuş goturuyor. Deliye döndüm senden gerçekten şüphe ediyorum dedim. Hala guluyor çocuklarını bir daha bana teslim etme diyor. Sanki keyfimden bırakıyorum beraber büyüdüğüm kuzenimi topraga verdik geride iki küçük çocuk bıraktı. Böyle şeyler yaşanınca sorun çıkaran sürekli benmişim gibi gösteriyorlar ama bu insanlar gerçekten normal değil. Eşimin o günkü tepkisi birazda benim ailesine böyle şeyler yüzünden tepki gostermemden kaynakliydi. Gelde tepki gosterme. Ömrümü yediler bu cahillikleriyle.

Aynı yatakta yatmak günün yorgunluğu mutsuzluğu ya da mutluluğu paylaşmak demektir benim için. Küçük bebek olabilir hastalık olabilir bunun dışında yatak ayırmak insanın arasını soğutur tabi ki . Hele ki gençlikte cinsel hayatı etkiler bu da evliliği ayakta tutan dinamiklerden biri . Ayrı yataklarda yatacağım biriyle neden evleneyim ? Ben böyle düşünüyorum. Tabi ki ayrı yatıp da mutlu olanlar vardır ama onlar istisna .

Sizin gibi düşünüyorum. Duygusal olarak uzaklaştırıyor eşleri birbirinden. Buda aradaki bağı zedeliyor. Gerçi bundan rahatsız olmayan insanlarda var. Sorun bizdemi onlardami çözemedim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…