Çıkmazdayım..

Bir önceki konumla baglantili olduğu için güncellemeyi son konum üzerinden yapmayı doğru buldum. Yurt dışına geldik oğlum burda geçen hafta okula basladi Ben önümüzdeki hafta çalışmaya başlıyorum, 3 gün evden bir gün ofisten olacak şekilde. İşim rahat, güzel bir iş. Eşimde bu süre içerisinde kendine geçici bir iş buldu. Annemlerin burdaki evinde kalıyoruz kendileri Türkiye'de olduğu için. Oğlum çok mutlu burdaki okulunu çok sevdi, öğretmenide çok güzel ilerledigini söylüyor. Maddi sıkıntımız yok (hazirlikli gelmiştik zaten) şimdilik kira derdimiz yok. Herşey iyi guzelken eşim geldiğimiz günün ertesi günü söylenmeye başladı. Buna çoğunuz şaşırmayacaktır elbette. Burda çeşit çeşit insan olduğu için sevmiyormuş midesi bulanıyormuş, prosedürler çok uzun sürüyormuş, yapamazmış. Ilk hafta içerisinde biletleri aldı dönüyoruz dedi. Sen gidiyorsan git ben kalacağım çocuklarimla dedim. Vazgeçti tamam senin için kalacağım dedi en azından bir yıl deneyeceğim artık bu konuyu açmayacağım diye söz verdi. Bu süre içerisinde ailesi sürekli arayıp işliyor, duyuyorum seslerini. Babası mesaj atıyor çok sıkılıyorsan gel kalma orda mesajımı sil diye tembihte bulunmayıda ihmal etmiyor. Dün bombayı patlattı yine eşim 3 seçeneğin var diyor ya şimdi gideceğiz ya 6 ay sonra yada bir sene sonra. Kimseye söyleme diye tembihte bulunuyor. Bu kararını sen kimseyle paylaştın mi diyorum bizimkilerle paylasmis olabilirim diyor 🤦 Siz topantinizi yapmissiniz zaten dedim. Neyse bir sene kalacağız dedim. Mecburiyetten öyle dedim çünkü çocuklar için henüz eşime ihtiyacım var. İkiside henüz küçük. Bir sene sonra ne olacak bilmiyorum ama ben pes etmek istemiyorum. Eşim geçen hafta biletleri aldığında herkes çok tepki gösterdi kendisine, bu yüzden bu kararını şimdilik gizli tutuyor. Bende sağa sola anlatıp ortalığı bulandırmak istemiyorum ama kafam malesef çok bulanık. Türkiye'ye hele hele memlekete asla ama asla dönmek istemiyorum. Buraya kadar gelmişken işimi gücümü çocukların okulunu ayarlamışken hayatıma yeni bir sayfa açmak istiyorum ama eşim yoluma taş koyup duruyor. Herkese eşim bir yıl deneyecek bakacağız duruma diyorum yinede, kimsenin ağzına laf vermemek için ama hepsi bir ağızdan gitme sen buranın kızsın yeteri kadar yıprandın zaten diyor. Kimseye kulak asmak istemiyorum ama söyledikleri doğru malesef. Geçen hafta üzüntüden ses tellerim gitti. Madem söz verdin bir sene deneyeceğim diye sözünde dur be adam. Tek gideceksende git ne yardan geçiyor ne serden. Yeni işime sevinemiyorum bile. Bendeki durumlar böyle çoğunuzun tahmini tuttu. Bir sene kadar zorlayacagim onu kalmasi için (bunu çocuklarına borçlu) bir senenin sonunda bende kararımı netleştirip ona göre kendime bir yön vereceğim. Sizlerle son durumları paylaşmak istedim.
Bile isteye sıkıyorsunuz kendinizi. Ben olsam asla koca memleketine dönmem. Adamı da paket yapar yollarım. 1 yıl sonra döneceğiz demeniz de sizi o adamdan farksız kılıyor. Niye yalan söylüyorsunuz? Çocuklar için başka yol bulun ama bu adama muhtaç olmayın

Offff yeter be cocuklari alet etmeyin ayrilamadiginiz kocalariniza. Annem gibi surekli benn cocuklarim icin fedakarlik yaptim bilmem yillarca cektim kaldim diyen her kadindan gına geldi. Yetti yani cocuklariniza ne travmalr kalacak haberiniz yok. Daha dun anneme kalmasaydin cekmeseydin disaroda ne guclu kadinlar var cocugu bir yaşında bile degilken kapip cikmis senelerce merdiven silerek tek basina buyutmus.cocuklarini okutmus meslek sahibi etmis kadinlar. Biz ruh hastasi babalar istemiyoruz yoklugu cok cok daha iyi.yasatmayin bunu cocuklara
Çünkü tek derdi elalemin çenesini kapalı tutmak.

Konu sahibi perşembenin gelişi çarşambadan belliydi zaten. Eşinizi şöyle anlıyorum Türkiye’de memurdu orda hiçbir şey, en önemlisi dil bilmiyor. Belli bi yaştan sonra düzen bozmak zor. En başta kendi açısından gidelim demekle yanlış yaptı çünkü yapamayacağı bariz belli yurt dışında. Alışmak gibi bir çabası, isteği de yok zaten. Siz de yurt dışına yerleşmek istemekte haklısınız aileniz orda, imkanlar kıyas yapınca çok daha iyi. Türkiye’de de öyle güzel bir evliliğiniz yoktu ki. Adamı zorlamayın bence artık inceldiği yerden kopsun. Çocuklarınız kaç yaşında?

Bosanmayacak..adam ikna edecek geri getirecek yakin zamanda turkiyeye. Soyledi dersiniz

Öyle olmaz, konu sahibesi net olarak ben dönmicem hayatboyu burda yaşayacağım. Sen de burayı istemiyorsun, memursun da işini kaybetme, zamanını kaybetme şimdi dön demeli. Adamın niye geldiğini hic anlamadım, konu sahibesinin adamı niye getirdiğini de keza böyle olacağı belliydi. Boşanıp kuşlar kadar özgür gelmeli6di😑

3 senedir yatakları ayırdığınız, paylaşım yapmadığınız bir adamla neden hâlâ evlisiniz size yazık değil mi? İnanın size çok üzüldüm, bosansanz da bu adam çocukların babası olacak sonuçta, pedagog yardımıyla hasarsız mutlu şekilde yaşayabilir çocuklar. Kendinize yazık etmeyin, anladığım kadarıyla çalışan, ayakları üstünde duran ailesi arkasında bir kadinsiniz, kimsenin yükünü evlatlarıniz için bile olsa çekmeye değmez

Adama He he diyip geçmeyin artık. Zor olanı oraya gitmeyi başarmışsınız. Ben çocuklarımla burada kalacağım ananın dizinin dibinden ayrılmayacaksan ondan duyduğun laflarla bana çatacaksan yarın da gidebilirsin diyin.

Sizin net olmayışını yüzünden adam 1 sene sonraya gün sayıyor ve 1 sene boyunca da alışmak için çabası olmayacak nasılsa gideceğim diyerek.

Konu sahibi perşembenin gelişi çarşambadan belliydi zaten. Eşinizi şöyle anlıyorum Türkiye’de memurdu orda hiçbir şey, en önemlisi dil bilmiyor. Belli bi yaştan sonra düzen bozmak zor. En başta kendi açısından gidelim demekle yanlış yaptı çünkü yapamayacağı bariz belli yurt dışında. Alışmak gibi bir çabası, isteği de yok zaten. Siz de yurt dışına yerleşmek istemekte haklısınız aileniz orda, imkanlar kıyas yapınca çok daha iyi. Türkiye’de de öyle güzel bir evliliğiniz yoktu ki. Adamı zorlamayın bence artık inceldiği yerden kopsun. Çocuklarınız kaç yaşında?
Haklısınız. Biletleri aldığında gidebilirsin biz gelmiyoruz dedim. Sonra tamam deneyeceğim dedi ertesi hafta yine vazgeçtiğini söyledi. Buraya gelmeyi ikimiz beraber istedik sonra iş ciddiye binince kivirmaya başladı ama biletleri aldığımız için bende işimden istifa ettiğim için en azından gidelim deneyelim düşüncesiyle vazgeçmedim. Ama onun denemeye bile sabrı yokmuş. Çocuklarım biri 6 diğeri 4 yaşına girmek üzere. Oğlum direkt başladı okula ama kızımın işlemleri en az bir ay kadar sürecek. Şimdi resti çekip git desem kızıma bakacak kimse yok ben çalışırken. Oğlumu okula bırakacak okuldan alacak kimse yok. Kizim kreşe şu an için almıyorlar bazı resmi prosedurler yüzünden ancak bir ay sonra. Okul sonrasi için okul tarafından sunulan hizmetler var çalışan aileler için ama bunun için önce burda çalismaya başlamış olmam lazim çünkü ödeme konusunda gelirleri baz aliyor yani son 3 ayın maaş bordrosunu istiyorlar. Çocuklarımı iyice yerleştirdikten sonra eşime olan ihtiyacım azalacak. O zaman daha sakin bir kafayla kararımı verip konuşmamı yapabilirim.

Adama He he diyip geçmeyin artık. Zor olanı oraya gitmeyi başarmışsınız. Ben çocuklarımla burada kalacağım ananın dizinin dibinden ayrılmayacaksan ondan duyduğun laflarla bana çatacaksan yarın da gidebilirsin diyin.

Sizin net olmayışını yüzünden adam 1 sene sonraya gün sayıyor ve 1 sene boyunca da alışmak için çabası olmayacak nasılsa gideceğim diyerek.
Şu an bazı sebepler yüzünden eşimin burda kalması gerekiyor yukardaki yorumumdada okuyabilirsiniz.

Öyle olmaz, konu sahibesi net olarak ben dönmicem hayatboyu burda yaşayacağım. Sen de burayı istemiyorsun, memursun da işini kaybetme, zamanını kaybetme şimdi dön demeli. Adamın niye geldiğini hic anlamadım, konu sahibesinin adamı niye getirdiğini de keza böyle olacağı belliydi. Boşanıp kuşlar kadar özgür gelmeli6di😑
Eşimin bir yıllık ücretsiz izine ayrılarak geldi. Şu an için işini kaybetme bir durum söz konusu değil. İlk başta kendi istedi gelmeyi hergun Türkiye'nin şikayetini ediyordu ve söyleniyordu gidelim, buradan bir cacık olmaz falan diyordu. Ben işimden istifa ettim biletleri aldık kivirmaya başladı bende madem bu noktaya kadar geldik gidelim en azından denemiş olursun dedim. Ama denemeye bile gönlü yokmuş tutarsız bir adam bugün başka yarın başka konuşuyor.

Güncelleme 5. Sayfada. İyi akşamlar hanımlar. O kadar doluyumki içimi buraya dökmesem patlayacağım. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım mutsuzluğum günden güne artiyor. 10 yıllık evliyim eşimle yedi sene önce memlekete yerleştikten sonra hamile kaldım. Oğlum dünyaya geldikten sonra evliliğimden hiç birşey anlamadım. Eşim 180 derece değişti. Annesini ve çevresinde gördüğü kadınları baz alarak beni surekli içten içe bir şeylerle suçladı. Çok yıprandık çok sıkıntılı günler geçirdik. Tam toparliyoruz basit bir olayda tekrar başa sariyoruz. 4 gün önce annesine gittik saat geç olunca hadi kalkalım dedim kızımda çok uykusuzdu. Daha henüz evdeyken gece bilgisayarda işlerimin oldugunu soylemistim. Yurt dışına tasinacagimiz için CV düzenleme, iş baş vurulari ve motivasyon mektubu yazma gibi işlerim vardı çünkü. Gündüz çocuklardan fırsat bulamadığım için gece yapıyordum bu işleri iki gün sonra bilgisayarı mevcut is yerime teslim edeceğim için bilgisayarı göndermeden bu işleri halletmek istedim. Gitmeyelim burda kalalım dedi. Bilgisayarda işlerim var dedikçe kalalım diye tutturdu anneside bir yandan bastırdı kalın diye. Laftan anlamadiklari için ses tonum sertleşti neyse kalktık yolda bağırıp çağırıyor birşeyleri bahane ederek. Ertesi gün eteğindeki taşları döktü. Evliliğimiz en başından beri hataymış ayrı dünyaların insanlariymışız. Onun neyine zengin bir ailenin kızıyla evlenmek kendi gibi yokluk görmüş biriyle evlenmesi lazımmış. Benim çıtam çok yüksekmiş kendini bana köle edemezmiş. Kendisini bu evlilikte tutsak gibi hissediyormuş mutlu değilmiş vs. Benim annem ve babam herşeyi beraber yapıyormuş gezmeye gidiyorlarmış o böyle bir gelecek istemiyormuş. Hayalindeki kadın profili evinde oturup kocasınin gelmesiyle mutlu olan fazla beklentisi olmayan kadınmış. Ben böyle düşüncelere sahip olduğunu zaten hissediyordum son dönemlerde ama bunları duymak tokat etkisi yarattı bende. Daha önceleri çok sorun yaşadık hem bana karşı hem cocuklara karşı olan ilgisizliği yüzünden artık anladimki bu adam evlilik adamı değilmiş yada evlilik anlayışı çok farklıymış. Yaklaşık 3 yıldır ayrı uyuyoruz bir gün olsun kendi başına beraber uyumak için bir adım atmadı. Yetmiyormuş gibi çocuklar sabah erken uyaniyor diye yattığı odanın kapısıni kilitliyor. Ben bu konuda artık patlayınca geldi bir kaç gece ama ben diken üzerindeydim her seferinde. Yatakta dönüyorum örneğin oflayıp kufluyor. Sonra yine ayırdık yatakları. Kafayı yiyeceğim artık bazen kendimi sorguluyorum sorun bendemi normal olan nedir diye, çünkü sürekli memnuniyetsiz olmakla suçlaniyorum. Ne yapacağım ben sürekli hayatımızda figüran gibi duran bir eşle nasıl ömür geçirecegim. Boşansam çocuklarıma karşı bu vicdan yükünü nasıl taşıyacağım. Gerçekten delirmek üzereyim artık.
Kendi ezikligini size baskı kurarak atıyor. Allah bu ve bunun gibileri bildiği gibi yapsın. Allah a havale edin.

X