Çıkmazdayım..

strawberry_cake

Popüler Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
15 Nisan 2017
3.244
8.497
Güncelleme 5. Sayfada. İyi akşamlar hanımlar. O kadar doluyumki içimi buraya dökmesem patlayacağım. Ne yapacağımı şaşırmış durumdayım mutsuzluğum günden güne artiyor. 10 yıllık evliyim eşimle yedi sene önce memlekete yerleştikten sonra hamile kaldım. Oğlum dünyaya geldikten sonra evliliğimden hiç birşey anlamadım. Eşim 180 derece değişti. Annesini ve çevresinde gördüğü kadınları baz alarak beni surekli içten içe bir şeylerle suçladı. Çok yıprandık çok sıkıntılı günler geçirdik. Tam toparliyoruz basit bir olayda tekrar başa sariyoruz. 4 gün önce annesine gittik saat geç olunca hadi kalkalım dedim kızımda çok uykusuzdu. Daha henüz evdeyken gece bilgisayarda işlerimin oldugunu soylemistim. Yurt dışına tasinacagimiz için CV düzenleme, iş baş vurulari ve motivasyon mektubu yazma gibi işlerim vardı çünkü. Gündüz çocuklardan fırsat bulamadığım için gece yapıyordum bu işleri iki gün sonra bilgisayarı mevcut is yerime teslim edeceğim için bilgisayarı göndermeden bu işleri halletmek istedim. Gitmeyelim burda kalalım dedi. Bilgisayarda işlerim var dedikçe kalalım diye tutturdu anneside bir yandan bastırdı kalın diye. Laftan anlamadiklari için ses tonum sertleşti neyse kalktık yolda bağırıp çağırıyor birşeyleri bahane ederek. Ertesi gün eteğindeki taşları döktü. Evliliğimiz en başından beri hataymış ayrı dünyaların insanlariymışız. Onun neyine zengin bir ailenin kızıyla evlenmek kendi gibi yokluk görmüş biriyle evlenmesi lazımmış. Benim çıtam çok yüksekmiş kendini bana köle edemezmiş. Kendisini bu evlilikte tutsak gibi hissediyormuş mutlu değilmiş vs. Benim annem ve babam herşeyi beraber yapıyormuş gezmeye gidiyorlarmış o böyle bir gelecek istemiyormuş. Hayalindeki kadın profili evinde oturup kocasınin gelmesiyle mutlu olan fazla beklentisi olmayan kadınmış. Ben böyle düşüncelere sahip olduğunu zaten hissediyordum son dönemlerde ama bunları duymak tokat etkisi yarattı bende. Daha önceleri çok sorun yaşadık hem bana karşı hem cocuklara karşı olan ilgisizliği yüzünden artık anladimki bu adam evlilik adamı değilmiş yada evlilik anlayışı çok farklıymış. Yaklaşık 3 yıldır ayrı uyuyoruz bir gün olsun kendi başına beraber uyumak için bir adım atmadı. Yetmiyormuş gibi çocuklar sabah erken uyaniyor diye yattığı odanın kapısıni kilitliyor. Ben bu konuda artık patlayınca geldi bir kaç gece ama ben diken üzerindeydim her seferinde. Yatakta dönüyorum örneğin oflayıp kufluyor. Sonra yine ayırdık yatakları. Kafayı yiyeceğim artık bazen kendimi sorguluyorum sorun bendemi normal olan nedir diye, çünkü sürekli memnuniyetsiz olmakla suçlaniyorum. Ne yapacağım ben sürekli hayatımızda figüran gibi duran bir eşle nasıl ömür geçirecegim. Boşansam çocuklarıma karşı bu vicdan yükünü nasıl taşıyacağım. Gerçekten delirmek üzereyim artık.

Son düzenleme:
Kendimi sana köle edemem diyor ama sizin köle olmanızı istiyor . Anne babanız ne yapacaktı tabi ki birlikte gezecekler hayatın tadı nasıl çıkacak başka türlü ? Yatak ayırma ise çok uç bir nokta evliliği soğutan bitiren bir şey. Eşiniz sadece şu noktada haklı evet siz onun dengi değilsiniz. Geleneksel bir anne ve ev hanımı istiyor onu da bu saatten sonra siz olamazsınız olmayın da sakin daha da mutsuz olursunuz .

Bosanmalisin hanım efendi evliliğiniz bitmiş zaten bırakın annesinde kalmaya devam etsin bence mutsuz bir ailede büyümekmi yoksa boşandığı için mutlu bir anneyle büyümek mi derseniz ben ikinciyi seçerim sürekli kavga olan bir ailede büyümek çocuklar için iyi birşey değil boşanmak dünyanın sonu değil bence kendinize saygınizi yitirmeden bu terbiyesiz adamdan uzaklaşın zaten size ve çocuklarına sevgisi ve saygısı da kalmamış istediği gibi bir kadın bulur evlenir artik

Yataklari ayırdığınız adamdan zaten niye evlilige dair beklentiniz var ki hala?? Anlamadim yani Memlekete tasinmakla hayatinizin hatasini yapmissiniz zaten. Geri corap söküğü gibi gelmis malum
Evet hayatımın en büyük hatası oldu memlekete taşınmak. Eskiden bana bakınca gözlerinin içi parlayan adam gitti yerine bambaşka biri geldi.

Tek başıma çocuk büyütmek istemiyorum deseniz anlıyorum da boşanmanın vicdan yükünü bilmiyorum.

Çocuklar hep 5,7 yaşında kalmıyorlar ki büyüdüklerinde gerçekleri kendileri de fark ediyorlar;
Bilmiyorum kafam çok karışık. Çocuklarımı mutsuz etmekten çok korkuyorum. Gerçi dediğiniz gibi yaşları biraz ilerleyince kendileride fark edecekler bazi şeyleri. Evliliğimizin en başından beri hata olduğu konusunda hakli eşim. İkimizde gençliğin ve toylugun kurbanı olduk. Kültür farkı eğitim farkı bir evliligi temelinden sarsıyormuş yaşayarak görmüş olduk. Kafam allak bullak toparliyamiyorum kendimi bir türlü. Gittiği yere kadar devam etmeye çalıştık ikimizde simdiye kadar ama gidecek yerde kalmadı. Boşanma kararını ben alırsam bunun altında ezilmekten (çocuklarıma karşı) çok korkuyorum. Bu yüzden eşime bıraktım kararı. Mutsuzsan bitir prangalarindan kurtul dedim.

Buradaki tüm konularınizi bilen biri olarak eşinizle evliliğinizin hata olduğu, farklı olduğunuz kısmına son derece katılıyorum. Sizde farkındasinizdir zaten. Memlekete gidince özüne dönmüş,değişmemiş. Birgün mutlaka olacak bir şeymiş yani. Ona evde kocasını bekleyen,sesi çıkmayacak fikri,zikri olmayan bir kadın lazımmış.

Eşiniz size yurt dışında sıkıntıdan başka bir şey olmayacak ne yazık ki. Tam bırakıp gidilecek türden. Denemeden de buna cesaret edemeyeceksiniz muhtemelen. Bolca sabır diliyorum.

Bence çok ağır konuşmuş. Boşanmasınız bile ayrılın. Başka çare yok. Yokluğunuzu hissetsin. Belki sizin de hatalarınız vardır ama yatağını ayırması ve odasının kapısını kitlemesi yeterli ayrılmak için.

Yatak ayırma neden evlılıgım sogıtan bitiren bısey? Ablam eşiyle cocuk ıkı yasına gelene dek ayrı yattı oyle gerekti e bosanmadılar mesela, sonra tekrar cocuk tekrar ıkı yıl ayrı
E mutlular da yaşlar olmus 50.
Bi sorun yok halen de

Evet normal bir evlilik böyle olmalı zaten dedim. Çocuklar doğduktan sonra bizimle beraber yaptığı herşeyi bir görev bir yük olarak görmeye başladı. Kendini tutsak gibi görmesi bu yüzden. Senin kendini tutsak gibi görmen benim yüzümden değil evliliğin ve babaligin beraberinde getirdiği sorumluluklar sana ağır geliyor dedim. Boyle söyleyince sesini çıkarmıyor.

12 yıldır ben bunu anlatıyorum eşime boşanmak istiyorum ama istemiyor seni seviyorum her evlilik böyle diyor. Çocuklardan dolayı bosanmjyor galiba yoksa benden 3
Çocuk istemez.
Hata olduğunu bile bile yürütmek zaten çok ayrı bir yük... daha fazla onurunuzu zedelemeyin cunki iş aldatmaya gidecek..

Evet özellikle kapıyı kitlemesi hakaret gibi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…