Çıkmaz sokakta kalakaldım…

eyleminizgeldi

Kullanıcı üyeliğini pasifleştirmiştir.
Üyelik İptali
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2024
25
-98
30
Merhaba hanımlar 31 yaşındayım 8 aylık kızım 7 yaşında oğlum var şükürler olsun varlıklarına. Derdim eşim… 5 yıllık evliyim. Kaçarak evlenme sonucu ailemin istememesiyle evlendik. Sonra barışma oldu düzeldi herşey. Eşimin geçmişi çok karanlık. Kabarık cok dosyaları,madde kullanımı,karı-kız hayatı kötü alışkanlıklar olan tüm hepsi eşim yaşamış etmiş. Düzeltim adam ediyim derken kendimi unuttum. Uzun süreli iş hayatı olmadı hep yarım yamalak. Evinin sorumluluklğu almadı madde kullanmaya devam etti. Psikolojik harp,küfür,madde kullanım devamlılığı,kavga,parasızlık. Bu durumlarda nasıl geçindiniz diceksiniz? Ailem tum evimin masrafını igne ucuna kadar karşıladı. Babam is adamı. 3 is yeri ayarladı esime ve o 3 isinide bıraktı mahcup etti. Evinin hiçbir masrafını karşılamadı. Tutturmus babamin yanina girmek çalışmayı. Babam büyük is yeri sahibi 3 dükkan esnaf. Ve istemiyor güvenemiyor eşime. Babam bize 4 ev kurdu. Şuan ki evimin kirasını vermedi ailesi destek olmuyor söylediğim istediğim halde ailesinden. Durumları kötü değil orta halli bir aile. Ailesi beni çok seviyor gelinleri olarak görmüyorlar beni kizimsin diyorlar. Görümcem de dahil. Eşimi memleketine gönderdim burnu surtulsun diye bizim evimin ailemin herseyin değerini anlasın tedavisini olsun evinin sorumluluklarini ödesin değişsin diye. Ailesiylede bu sekilde konustum. Çabaladığını yaptığını söylüyor. Ozlem cok var evet gösteriyor pişmanlık var evet gösteriyor hem kendisi hem ailesi diyor. Görüyorum evet eyvallah. Peki bundan sonra ne olacak? Kira,faturalar vs uğraştığını söylüyor ödemek için. Kurallarımı önüne koydum kendinin ve ailesinin önüne. Evde igne ucu kadar küfür,kavga vs istemiyorum. Medeni iki karı koca olmak istiyorum dedim, Tedavisini olacak kabul edecek ve ailemde boyle istiyor dedim. Esim tamam dedi ama ben psikiyatri olarak söyledim madde tedavisi bilmiyor. Ailesi hep benden yana hep bana hak verirler saygıları sevgileri bana sonsuz. Yeri geldi cok kez oğullarına kızdılar suan gibi. Birkac kez kadın ihanet mesaj aldım. Esimin instagram fake hesaptan gelen ama fake hesaptı isletildigimi anladım oyun olduğunu. Bir arada esi yanlışlıkla whatsaptan bana (cansu bana 700 e ayarla getir canim) diye mesaj atti aninda sildi. Şaka yaptım dedi aileme bana söylediğim zaman. Bilemedim. Sizlerin fikirlerine sohbete ihtiyacım var. Yuzeysel anlattım… derinlere inmek istemedim. Simdiden teşekkür ederim canlarım…

Akıllarda tek bir soru: Çocuklar neden

Önceki evliligimden 7 yaşında oğlum var. Şuanki evliliğimden 8 aylık kızım…
İşte onu diyorum o bebek neden? Uyuşturucu bağımlısı baba istiyor muydu acaba ? Ya da oğlunuz, beraber yaşamak için böyle bi üvey baba tercih eder miydi de, 2 yaşındayken koşturarak evlenmeyi tercih ettiniz?

Bu durumlardan dolayı oğlum benimle yaşamıyor otizmi yendik Allah’a şükür ve annem öğretmen onlarla yaşıyor. Kalmalı olmadan oğlum benim evime geliyor yada ben onlara gidiyorum. Ve istesemde yaşayamam anlaşamıyor eşimle oğlum /anlaşamıyor…

Bu tarz maddelere düşenler kolay kolay bırakmıyor kardeşim bu insanda geçmişte bırakacam diyip bırakmamış nerden tutsan elinde kalıyor sizin iş ihanet var diyorsunuz fake hesaplardan mesajlar felan ne gerek var böyle mide bulandırıcı şeylere ? Balık baştan kokar o adamdan sana bir şey olmaz boşuna şart felan sunma direk ayrıl madem ailende arkanda. Birde böyle bir evliliğe bir evlat yazık o çocuğa

Ne güzel. Bağımlı sorumsuz dayakçı rezil bi adam uğruna 3 hayatı harcamanız çok iyiymiş

Çok çok yanlış otizm yenmiş özel bir durumu olan çocuk anne sevgisini,ilgisini bile kısıtlı alıyor ne için bir hiç için. Bu adı evlilik olan düzmeceyi bir an önce bitirip çocuğunuzu sağlıkla büyütün bence

Bir yerden tutuyoruz diğer bir yer patlak veriyor. Ailem yine anlayışlı huzurlu mutlu olun diye defalarca konuştular eşimle. Desteklerini verdiler. Maddi konuda çok destek oldular. Teli bozuldu yenileri alındı araba bisiklet vs istedigi hersey çalışmadığı zamanlar cebinden harçlığı eksik olmadı harçlık dediğim büyük rakam. Ama en son dank etti bana ailesinin evine gönderdim

Evet yanlış anlaşılmasın hep yanındayım oğlumun ama esimden dolayı ihmal ettiğim zamanlar da oldu. Çünkü oğlumla aynı evde kalamıyorum annem tüm sorumluluğunu düzenini aldı sorumluluğunu. Şuan 8 aylık eşimden olan kızımla yaşıyorum ve evimiz de kimsenin alıp bulup oturamayacagi evlerden. Değerini bilmiyor eşim elindeki kıymetlerin hicbirseyini şükür ettiği yok.

Yorumlarım sert olabilir ancak olan bu.
Oğlunuza o kadar acıdım ki. Böyle bir adam için oğlunuzu ihmal ediyorsunuz üstelik oğlunuz özel durumu olan bir çocuk size çok ihtiyacı var. Ve hala karasızım diyorsunuz.
Diyecek kelime bulamıyorum size. Evlatlarınıza hiç mi kıymet vermiyorsunuz. Oğlunuzu hiç mi sevmiyorsunuz da bu adam için ayrısınız oğlunuzdan. Kızınızın hiç mi değeri yok gözünüzde böyle bir adamla aynı evde büyütmeye razısınız.
Neyin çıkmazı bu anlamlandırmakta zorlanıyorum.

Oğlum özel terapiye gidiyor ve hocası da kurulmuş bir duzen olmuş bu durumu 2-3 yıla kadar bozmayın dedi. Annem gilde şuan ve yanyana geldiğimiz zaman anneme dayak atiyor icindeki ofkeden dolayi dedi doktorum dışa vuruyor kizima zarar verecek hamleler yapıyor. Doktor az sık gorusulmesini soyledi. Ben esimlede olsamda olmasamda ayni evde durum geregi oglumla yaşayamıyorum. Okula başlayacak kolej yazdıracağız ve daha iyi olacağına inanıyorum insallah

Vardır bir bildiğiniz de, özel ihtiyacı olan 2 yaşındaki melek yavrunuz varken, onu bırakıp madde bağımlısı ex con bir adama koşmanızı sormuş arkadaş. Üstüne bir de bebek yapmanızı? Gerekçelerini neydi? Çocuğunuzla anlaşamayan sevmeyen(ki sevmediği daha iyi) bir uyuşturucu bağımlısı, tabirinizle “adam” olmayan birine niye gittiniz. Kayınvalide görümce tabii sizi sevdiğini söyler. Üstlerinden yükü sorumluluğu aldınız.

O kadar haklısınız ki.. kelimeler kifayetsiz kalır dediklerinize. Evet oğlum eşimi hiç sevmez. Çok zeki ve akıllıdır. Baba demesini hiçbir zaman istemedim istemem de. Tek babası var her haftasonu oglumu alır gezdirir tüm sevgisini verir. Bende aynı şekilde haftaici görüşüyorum.

Kayınvalidem gil evet o tespitiniz doğru. Kim kaybetmek ister ki değil mi böyle aileyi böyle gelini? Tövbe haşa. Ekmek elden su gölden nasıl olsa. Kayınvalidem diyor erkektir parlar söyler geçer sonra. Hayır ben istemiyorum öyle bir dünya yok asla dedim. Düzelir dedi oğlum ani parlar söner sonra durulur hep öyleydi dedi. Ben artık bu ve buna benzer hicbirsey görmek istemiyorum dedim. Cunku kadınlığıma anneligime gecmisimdeki evliligime namusuma vs cok şeyler söyledi eşim. Evde duymadığım hakaret küfür kalmamıştı.

Eeee neyi bekliyorsunuz peki?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…