Bu duruma nasıl geldim ben de bilmiyorum...

Ayyy çok mutlu olsun inşallah üzüldüm onun için. Evet davul bile dengi dengine. Bi yerde eğer hayatın olağan akışına ters bir durum var ise orada sıkıntı vardır mutlaka. Ağabeyimizin de fit göründüğüne eminim. Var böyle kendini seven kendine değer veren insanlar. Ne güzel.

Hayır neden üzüldünüz şekerim ! 60 yaşında adam 30 yas küçük kadınlara bakıyordu.

Aşkı Memnu Adnan Ziyagil Bihter misali

Sizin de ifade ettiğiniz gibi hayatın doğal akışına ters..hele ki şu anda görsellik ön planda Z kuşağı 30luk erkeklere bile amca muamelesi yapıyor :)

Kadınlara son kullanma tarihi geçmiş yoğurt muamelesi yapan erkeklerin sonu böyle oluyor.

Bu kendine değer vermek kendini sevmek değil yalnız had bilmemektir. İnsan hayatta herşeyi bilebilir de haddini bilmiyorsa büyük
sıkıntı.

Erkekler saçını boyayınca öyle komik duruyor ki..civciv sarısına boyamış hey Allah ım bi de dipleri gelmiş..fitness ta sinek siklet buruşmuş vücudunu çekmiş koymuş..yazılı baskılı tişörtler giyiyordu deri ceketler kucağına ufacık kızları almalar..meslektaşları bile sürekli uyardı etme eyleme resil rüsva oluyorsun diye

sonuç? 65 yaş..emeklilik..67 yaşında emekli öğretmen teyzemizle Antalya'da yaşıyor .. ve ne diyor biliyor musunuz ? Kafam kaldırmıyor birçok şeyi artık ve sadece Neriman beni anlıyor.

Evlenmek çok kolay bir imzaya bakıyor. Ya sonrası ? İyi günde kötü günde ? Erkeğinki can da bizimki patlıcan mı ? 50 ye varmadan prostat ereksiyon sorunları başlıyor ve aldatmalar.. birlikte yaşlanılmayacak insan ilr neden evlenilir ki

Buradaki negatif yorumları dikkate almayın. Uç örnekleri istisna durumları genelliyorlar.
Reel hayatta değil 20 -25 yaş farkı 10 yaş büyük adamın bile suratına bakmıyorlar. Çok biliyorlarsa kendileri babaları yaşında amca kılıklı dayılarla evlensinler :)

Evlilik düşünmüyor değil. Sizinle düşünmüyor. Zaten bir anlamda belli de etmiş. Bi de 15 yıllık ilişki mi olur Allah aşkına en son Sertap Erener demir Demirkan tarafından 10 küsur yıl sonra ortada bırakıldı. Adam gidip 1 sene içinde başkasıyla evlenip çocuk yaptı💁
Ayy Sertap benimde aklıma geldi. Neyse ki o da evlendi de mutlu oldu. Benden ayrılmak isterse ayrılır, kapının her zaman açık olduğunu bilir. Ben ayrılmak istersem de ben ayrılırım. Ayrılmayı ortada kalmak olarak algılamıyorum ben. Niye ortada kalayım muhtaç mıyım? Evlilerde ayrılabilir görüyoruz işte burada her gün boşanıyorum nafaka nasıl alırım evi nasıl alırım konularını. Allah her şeyin hayırlısını versin. Yorumlarınız için cok teşekkürler

Ben bu kızlara bir şey diyemem. Burada aileler yönlendirecek akıl verecek. O kızı seçen adam sıkıntılı bence. 20 yaşındaki kız hayatı ne kadar bilebilir, ne istediğini ne bilebilir. Daha hiçbir şey oturmamış kafasında. Hele bu devirde gençlerin durumu ortada maalesef. Bizim zamanımızda böyle değildi. İşte tam da bu yüzden erkeğe bir şey olmaz 20 lik çıtırı alır evlenir gibi sözler kullanırsak, o 20lik kızın aklına bunları sokarız, kolay yollar arar kendine. Bu yozlaşmış düşünce yüzünden bu eğitimsizlik, erkeklerin kendini kadınlardan üstün görmesi vs..
bence konuda 20 diyerek gereksiz bir sınır çekildi

yönetici konumda, ortalama bir adam üniversite bitirmemiş bir kızla evlenmez kolay kolay. sosyal çevresinde uygun kaçmaz. kızın bir mesleği olsun da ister- ha yapar yapmaz orası başka. bu adam toprak ağası, galerici, almancı aileden zengin vs değil. beyaz yakalı, şehirli değil mi? 20 yaşta daha üniversite bitmiyor.

o kızlar da sizden benden fazla anasının gözü oluyor merak etmeyin.

öyle yok gözü açılmamış, kolay yönetilir, iş toplantısı nedir bilmeyen kız profili ne ya. öyle profil dizilerde bile kalmadı. 70ler yeşilçamına çevirdiniz ortalığı, saçı iki örgü yapıp kurdele takması eksik kaldı. öyle kızla zaten neden evlensin. ama görece genç ve gayet eğitimli bir kadın bulabilir, evet. siz de bulabilirsiniz.

zaten konumuz bu değildi. sağlıklı bir ilişkide taraflar 15 senede ilerleme kat etmek ister. ayrı evlerde yaşayıp belli süreleri yurtdışında ayrı geçirip evlilik çocuk vs de olmayan (bütçeniz de ortak değildir sanıyorum?) ilişki illa tükenir. tükenmese abes olurdu.

siz de evliliği başta istememişsiniz bu belli. şimdi istemeniz gayet normal. adam sizin bazı tavırlarınızı baskınlık olarak görüyor sizi suçlu çıkarıyor bunu da evliliğe bahane ediyor (ilk başta ben gerçekten baskın olabilirsiniz diye düşünmüştüm, şimdi baskın mısınız adam mı manipüle ediyor emin değilim, çünkü tek ev örneği var. ev örneğinde siz bakın değilsiniz, haklısınız gayet). bunu konuşup aşamıyorsanız yollarınızı ayırmalısınız.

Hayır neden üzüldünüz şekerim ! 60 yaşında adam 30 yas küçük kadınlara bakıyordu.

Aşkı Memnu Adnan Ziyagil Bihter misali

Sizin de ifade ettiğiniz gibi hayatın doğal akışına ters..hele ki şu anda görsellik ön planda Z kuşağı 30luk erkeklere bile amca muamelesi yapıyor :)

Kadınlara son kullanma tarihi geçmiş yoğurt muamelesi yapan erkeklerin sonu böyle oluyor.

Bu kendine değer vermek kendini sevmek değil yalnız had bilmemektir. İnsan hayatta herşeyi bilebilir de haddini bilmiyorsa büyük
sıkıntı.

Erkekler saçını boyayınca öyle komik duruyor ki..civciv sarısına boyamış hey Allah ım bi de dipleri gelmiş..fitness ta sinek siklet buruşmuş vücudunu çekmiş koymuş..yazılı baskılı tişörtler giyiyordu deri ceketler kucağına ufacık kızları almalar..meslektaşları bile sürekli uyardı etme eyleme resil rüsva oluyorsun diye

sonuç? 65 yaş..emeklilik..67 yaşında emekli öğretmen teyzemizle Antalya'da yaşıyor .. ve ne diyor biliyor musunuz ? Kafam kaldırmıyor birçok şeyi artık ve sadece Neriman beni anlıyor.

Evlenmek çok kolay bir imzaya bakıyor. Ya sonrası ? İyi günde kötü günde ? Erkeğinki can da bizimki patlıcan mı ? 50 ye varmadan prostat ereksiyon sorunları başlıyor ve aldatmalar.. birlikte yaşlanılmayacak insan ilr neden evlenilir ki

Buradaki negatif yorumları dikkate almayın. Uç örnekleri istisna durumları genelliyorlar.
Reel hayatta değil 20 -25 yaş farkı 10 yaş büyük adamın bile suratına bakmıyorlar. Çok biliyorlarsa kendileri babaları yaşında amca kılıklı dayılarla evlensinler :)
Tamam amcamızın tarzını şimdi anladım ben Allah tan doğru yolu bulmuş ve en önemli cümleyi kurmuş ‘ beni sadece Neriman anlıyor’… neden çünkü her şey dengi dengine. Alalım bir bebek koyalım vitrine, canlı kanlı olmadıktan sonra fikri zikri olmadıktan sonra paylaşabilecek konuşacak ortak bir konusu olmadıktan sonra neye yarar. Güzellik gençlik gelip geçici. Hayattaki en önemli şey anlaşabilmek. O zaman en mutlu insansın.

Ben erkeklerin hayatını kolaylaştırdığınız zaman sizin için bir şeyler yapma gereksinimi görmediklerini düşünüyorum. Normal şartlarda daha çok kıymet verilmesi gereken bir durumken malesef ters tepiyor .

Tahmini olarak konuşuyorum muhtelemen haftada birkaç gün vakit geçiriyorsunuz, zor zamanlarınızda yanınızdasınız , adam eğlenmek istediğinde eğleniyor, sevilmek istediğinde seviliyor, cinsellik yaşamak istediğinde yaşıyor vs. Zaten istediği her şeye sahipken neden evlenip sorumluluk alsın diye düşünüyor olabilir. Evlilik korkusu olan insan 15 sene ilişki yaşamaz bana göre, geçici ilişkiler kurar . Sizin ilişki süreniz kadar evli kalmayan insanlar var.

Çok üzülerek söylüyorum, biliyorum o kadar emek verdiniz , alıştınız fakat bence sevgilinizle beklentileriniz ve hayata bakış açınız farklı. Çünkü erkekler için ben böyleyim diye bir durum yok sana karşı böyleyim diye bir durum var istedikleri zaman her şeyi yapıyorlar. Birkaç sene sonra ayrılmaya karar verirseniz ve sizin için yapmadıklarını başkası için yaparsa üzülürsünüz .

Bence siz bir süre yalnız kalın mümkünse birkaç gün kafa dinlemeye bir yerlere gidin ve iyice düşünün. Siz bu hayattan ne istiyorsunuz , evlenmek istiyor musunuz yoksa sevgilinizle olmak sizin için yeterli mi , yarın bir gün ayrılırsanız keşke bu kadar sene beklemeseydim der misiniz , sizin asıl yaşamak istediğiniz hayat nasıl gibi soruları sorun kendinize lütfen. Çok şükür kimseye muhtaç değilsiniz bir mecburiyetiniz yok kendi başınıza da mutlu olabilecek imkanlara sahipsiniz. Lütfen kendi mutluluğunuzu ve isteklerinizi her şeyden önce tutun . Umarım her şey sizin için çok güzel olur 🌼

bence konuda 20 diyerek gereksiz bir sınır çekildi

yönetici konumda, ortalama bir adam üniversite bitirmemiş bir kızla evlenmez kolay kolay. sosyal çevresinde uygun kaçmaz. kızın bir mesleği olsun da ister- ha yapar yapmaz orası başka. bu adam toprak ağası, galerici, almancı aileden zengin vs değil. beyaz yakalı, şehirli değil mi? 20 yaşta daha üniversite bitmiyor.

o kızlar da sizden benden fazla anasının gözü oluyor merak etmeyin.

öyle yok gözü açılmamış, kolay yönetilir, iş toplantısı nedir bilmeyen kız profili ne ya. öyle profil dizilerde bile kalmadı. 70ler yeşilçamına çevirdiniz ortalığı, saçı iki örgü yapıp kurdele takması eksik kaldı. öyle kızla zaten neden evlensin. ama görece genç ve gayet eğitimli bir kadın bulabilir, evet. siz de bulabilirsiniz.

zaten konumuz bu değildi. sağlıklı bir ilişkide taraflar 15 senede ilerleme kat etmek ister. ayrı evlerde yaşayıp belli süreleri yurtdışında ayrı geçirip evlilik çocuk vs de olmayan (bütçeniz de ortak değildir sanıyorum?) ilişki illa tükenir. tükenmese abes olurdu.

siz de evliliği başta istememişsiniz bu belli. şimdi istemeniz gayet normal. adam sizin bazı tavırlarınızı baskınlık olarak görüyor sizi suçlu çıkarıyor bunu da evliliğe bahane ediyor (ilk başta ben gerçekten baskın olabilirsiniz diye düşünmüştüm, şimdi baskın mısınız adam mı manipüle ediyor emin değilim, çünkü tek ev örneği var. ev örneğinde siz bakın değilsiniz, haklısınız gayet). bunu konuşup aşamıyorsanız yollarınızı ayırmalısınız.
Teşekkür ederim yorumunuz için.

Allah Allah ya insan böyle tabiri caizse asalak biriyle niye evlenmek ister ki ne faydası olacak? Temizliği yemeği yapacak kişiler bulunur sadece amaç bu ise. Kusura bakmayın ama bu asalaklık. Ne dese inanacağım neden? Allah akıl vermiş sorgulamak için öğrenmek için OKU mak için.

Ya asalak degil de nasil desem hayati tanimamis, tecrubesiz diyeyim. Is hayatina atilmis, insanlari cevreyi tanimis, insan iliskilerini gormus, baska iliskileri gozlemlemis birinin dunyayi algilayis sekliyle 20 yasindaki birinin algilayis sekli ayni olmuyo bence
Bazi erkeklerde o tecrubesizlikten nemalanmaya calisiyor

Ben erkeklerin hayatını kolaylaştırdığınız zaman sizin için bir şeyler yapma gereksinimi görmediklerini düşünüyorum. Normal şartlarda daha çok kıymet verilmesi gereken bir durumken malesef ters tepiyor . Tahmini olarak konuşuyorum muhtelemen haftada birkaç gün vakit geçiriyorsunuz, zor zamanlarınızda yanınızdasınız , adam eğlenmek istediğinde eğleniyor, sevilmek istediğinde seviliyor, cinsellik yaşamak istediğinde yaşıyor vs. Zaten istediği her şeye sahipken neden evlenip sorumluluk alsın diye düşünüyor olabilir. Evlilik korkusu olan insan 15 sene ilişki yaşamaz bana göre, geçici ilişkiler kurar . Sizin ilişki süreniz kadar evli kalmayan insanlar var. Çok üzülerek söylüyorum, biliyorum o kadar emek verdiniz , alıştınız fakat bence sevgilinizle beklentileriniz ve hayata bakış açınız farklı. Çünkü erkekler için ben böyleyim diye bir durum yok sana karşı böyleyim diye bir durum var istedikleri zaman her şeyi yapıyorlar. Birkaç sene sonra ayrılmaya karar verirseniz ve sizin için yapmadıklarını başkası için yaparsa üzülürsünüz . Bence siz bir süre yalnız kalın mümkünse birkaç gün kafa dinlemeye bir yerlere gidin ve iyice düşünün. Siz bu hayattan ne istiyorsunuz , evlenmek istiyor musunuz yoksa sevgilinizle olmak sizin için yeterli mi , yarın bir gün ayrılırsanız keşke bu kadar sene beklemeseydim der misiniz , sizin asıl yaşamak istediğiniz hayat nasıl gibi soruları sorun kendinize lütfen. Çok şükür kimseye muhtaç değilsiniz bir mecburiyetiniz yok kendi başınıza da mutlu olabilecek imkanlara sahipsiniz. Lütfen kendi mutluluğunuzu ve isteklerinizi her şeyden önce tutun . Umarım her şey sizin için çok güzel olur 🌼
Evet bir süre yalnız kalmak en iyisi. Düşünceler çok sesliyken sağlıklı kararlar veremiyor insan. Kimsenin hakkına girmeden en güzel şekilde sonuçlanacak inşallah. Yapıcı yorumlarınız için çok teşekkür ederim.

Ya asalak degil de nasil desem hayati tanimamis, tecrubesiz diyeyim. Is hayatina atilmis, insanlari cevreyi tanimis, insan iliskilerini gormus, baska iliskileri gozlemlemis birinin dunyayi algilayis sekliyle 20 yasindaki birinin algilayis sekli ayni olmuyo bence
Bazi erkeklerde o tecrubesizlikten nemalanmaya calisiyor
İşte o yüzden dedim 20 yaşında insan ne bilir ne için sağlıklı karar verebilir. Bu yaştaki kızlara bakan adamlarda suç bence. Kendini bilen adam da bakmaz zaten. İstisnalar var diyeyim de linç yemeyeyim illa ki vardır mutlu olan da. Ama bence yanlş. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

Merhabalar,

Yeni üyeyim ama siteyi uzun zamandır takip ediyordum. En sonunda cesaretimi toplayıp yazmaya karar verdim. Biraz uzun olacak, değer görüp okursanız çok sevinirim. Yaş 37.

Normalde sıkıntılarımı özellikle ilişkimi kimseye anlatamam, tam bir kapalı kutuyumdur. Çevremdeki kişilerin hadlerini aşarak soru sormasını, yargılamasını veya benim için üzülmesini istemem. Her zaman başım dik, güçlü (görünmek isteyen), en kötü anımda dahi maskemi takar gülerim. Kötüyü de iyi gösteririm bin bir emekle. Ünv mezun olduğumdan beri hiç aralık vermeden 15 yıldır özel bir şirkette çalışıyorum, şuan yöneticiyim. Kariyerim iyi, maddi durumum iyi, kendi ayakları üzerinde duran, kimseden bir şey beklemeyen aksine herkese yardımcı olan biriyim. Çoğu özelliğimle de gurur duyarım. Çevresi tarafından bakımlı, güzel ve sempatik bulunan bir kadınım:)

Gel gelelim ki beni tanıyan, bilen ve kendimin dahi inanamadığı, anlamlandıramadığı, nereye gittiğini bilmediğim 2 ileri 10 geri ve yaklaşık 15 yıldır bir ilişki içindeyim. Karşımdaki insan da konumu itibariyle çok saygın ve başarılı bir kişi. Maddi durumu hem aileden, hem kendi çabasıyla da bir hayli iyi. Sizler de aramızdaki problemin maddi mi , iş mi, denk misiniz vb sorularınıza açıklık getirmesi amacıyla bunları özellikle yazıyorum.

Hiç bir zaman evlilik meraklısı bir insan olmadım aslını sorarsınız hala da değilim. Ama yaş, çevre baskısı bir de zaten bu kadar uzun bir ilişkide olmak insanı evlilik düşünmeye itiyor. Zaten de insanlar tanışır, anlaşır ve evlenir veya anlaşamaz ise ilişkiyi bitirir, yoluna bakar. Özellikle son 3-4 yıldır baskın bir şekilde evlilik gündemimde. Bu kişiyle bir kaç yıl önce nişanlandık ama hiç yoktan bir sebeple ayrıldık. Aileler hiç bir şeyimize dahil olmadı, onları katmadık ( sorunlarımıza) İkimizin de yapısı bu şekilde. Bu ilişkiyi nasıl ikimiz bunca sene kimseyi katmadan yaşadıysak, sıkıntıları da sorunları da kimseyi dahil etmeden halletmek istedik. Ama ayrıldık koptuk ailelerde aynı şekilde.

Daha sonra biz bir şekilde tekrar barıştık, kimseye söylemeden bir süre devam edelim dedik. Bu iki koca insanın normal hayatta başarılı olup, ilişkide tamamen başarısızlığının sonucuydu. Bu arada ilişkimde sevgisizlik, aldatma, sadakatsizlik gibi durumlar yok. Şöyle ki karşı taraf daha çok seviyor bile diyebilirim. Ne zaman hasta olsam veya bir şeye ihtiyacım olsa mümkün olduğunca kısa sürede yanımda olur, tabiri caizse bebek gibi ilgilenir. Karşılıklı birbirimizden hiç bir çıkarımız yok. Sadece birbirimizi seviyoruz ve bağlıyız.

Aramızdaki problem evlilik. Çözemediğim şekilde bu kişi evlilikten korkuyor, benim de büyük katkımla konfor alanından çıkmak istemiyor ne kadar kabul etmese de. Ona son zamanlar hariç hiç baskı yapmadığım, alanını daraltmadığım, eğitimlerimize, iş hayatımıza gezmemize zaman ayırıdığımız bir şekilde zaman aktı gitti. Hatta bu konuda terapi de aldım gercekten hayatımdaki kişinin evlilik korkusu olduğu sonucuna varıldı. Böyle bir şey varmış gerçekten. Bu arada benim de onu ürküttüğüm, aklında soru işaretleri bıraktığım durumlar olmadı değil. Ailevi meselelerim, biraz dominant olmam, cok söz dinlememem vs. Ama genel olarak uyumluyumdur ve fazlasıyla fedakarımdır. En son dün kavga ettik ve konuşmuyoruz. Bu şekilde de devam etmek istemiyorum artık.

Ona bunu artık kafaya taktığımı, beni evlenmeye mi layık görmediğini sorduğum zaman ( konu nerelere geldi) bana tamtersi cevaplarla geliyor. Aksine cok istediğini ama benim onu üzeceğimi, söz dinlemediğimi yani söylediği bazı seylere karşı çıktıgımı vs… bu arada inanılmaz işkolik bir insan. Bu da aramızdaki ayrı bir sorun. İşine de bu kadar zaman ayırabilmesinin bu rahatlıgının sebebi benim. Çünkü her şeye üşendim her şey gözümde büyüdü. Ondan da böyle tepkiler alınca akışına bıraktım.

Düz bir insanımdır. Plan proje bilmem, burda böyle davranayım, şöyle yapayım politik değilimdir. Belki de bu da etken oldu. Sizce ben ne yapmalıyım? Benden büyük arkadaşlar veya küçük bu şekilde tecrübeleriniz var ise paylaşınırsanız çok sevinirim. Akıl akıldan üstündür. Gerçekten yol gösterecek birilerine ihtiyacım var. Nasıl evliliğe giderim? Ben ne yapmam gerektiğini bilmiyorum. Küsmeyi, gitmeyi de beceremiyorum. Son bir şansla, kestirip atmadan fikirleriniz var ise paylaşırsanız çok sevinirim. Şimdiden herkese okuduğu için çok teşekkür ederim, sabrınız için de ayrı teşekkür ederim.
15 yıl sevgililik olmaz.Evlilik korkusu karşısındaki kadına güvenmeyen, ömürlük seveceğini düşünmeyen,sadakat konusunda kendisine güvenmeyen adamda olur.
İşi var , parası var geçim nasıl olacak diye uykuları kaçmıyordur .
Kusura bakmayın ama adam konfor alanından çıkamayacak sizi oyalayacak kadar bencil,düzenli sex, karışan, görüşen yok,kv kb akraba eş dost ziyaret derdi yok .ohhhh keyfe bak.
İsterse 10 günde bile evlenir öyle şaşırıp kalırsınız.Size olan merhameti kafanızı karıştırmasın.

15 yıl sevgililik olmaz.Evlilik korkusu karşısındaki kadına güvenmeyen, ömürlük seveceğini düşünmeyen,sadakat konusunda kendisine güvenmeyen adamda olur.
İşi var , parası var geçim nasıl olacak diye uykuları kaçmıyordur .
Kusura bakmayın ama adam konfor alanından çıkamayacak sizi oyalayacak kadar bencil,düzenli sex, karışan, görüşen yok,kv kb akraba eş dost ziyaret derdi yok .ohhhh keyfe bak.
İsterse 10 günde bile evlenir öyle şaşırıp kalırsınız.Size olan merhameti kafanızı karıştırmasın.
Bizde oldu:) 15 yıl yazdığıma gerçekten pişman oldum keşke ciddi anlamda ne zaman evlilik düşünmeye başladığım zamanı yazsaydım da daha konu odaklı olsaydı. Çünkü ben 15 yıl önce hatta 10-12 yıl önce dahi evlilik düşünmüyordum kesinlikle. Hala da cok hevesli değilim sadece orta yol bulmaya çalışıyorum. Merhamet, acıma, vicdan konularıyla ilgili pek bir şey yazmak istemiyorum çünkü karşımdaki insanın özeli olur ama emin olun ki merhamet gösterilen taraf değilim. Öyle olsa onları da yazarım 15 yılı yazdığım gibi. Ayrıca merhamet güzel şeydir. İnsan seçimlerimde ilk baktığım özelliklerden biridir. Yazdığınız her şey benim için de geçerli. Ben erkeği kadından ayırmıyorum. O insan ben de insanım. 15 yıl kimse kimseyi oyalayamaz, böyle bir şey mümkün mü? Ben gitmek istedim de beni mi kandırdı tuttu elinde? Hayır hiç de böyle bir şey olmadı. Ama her zaman gelen taraf oydu. Yani demem o ki eğer oyaladıysa da kendinden de 15 yıl çaldı. Dile kolay 15 yıl:) burada bir arkadaş erkeğe bir şey olmaz demiş. Bakın ben yaşayan kanlı canlı insan olarak bildiriyorum erkeğe de çok şey oluyor eğer size yatırım yaptıysa( maddi algılanmasın sadece) , emek verdiyse vs.. kim kim için 15 yılı sadece evlilik konusuyla harcar delirdik mi? Sadece önceliklerimiz farklıydı. Yukarlarda yazdım aslında hep okuyabilirsiniz. Şuan da bu kadar uzun yazmamın sebebi sadece şu; kendi kıymetimizi biz bilmezsek kimse bilmez. Oyalamak fln? Ben 15 yıldır evlenmek istiyorum da evlenemiyorum demedim. Ciddi anlamda yakın zamanlarda düşünmeye başladım ama bazı sıkıntılar var demek istedim. Ana konuya bu 15 yıl yüzünden gelemedik:) ben bu 15 yılı eğitim, kariyer, yurtdışı, gezme hayatı yaşama vs geçirdim. 15 yıl evde birini beklemedim:) önceliğim değildi doğru veya yanlış benim tercihimdi. son gelenler burayı okursa tam olarak ne demek istediğim anlaşılır umarım.
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim

Hayır beraber yaşamıyoruz. Çok doğru söylüyorsunuz insanlar bu kadar sene evli bile kalamıyorlar. İnanın ne diyeceğimi bilemiyorum neden bu korku zaten onu hiç bilemiyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için.
Bu kadar uzun süre birliktelik yaşayan insanlar ayrılıktan sonra 3 ay içinde başkasıyla evlenir. Bilin ki sizi o üstün nikah defteri imzasına değer görmüyor. Siz iki sene depresyona girip atamazsınız yıllarınızı, sevgiliniz 3 ay da unutur. Ne yapmalısınız bilmiyorum ama her şeyi göze alıp rest çekmelisiniz diye düşünüyorum.

Bizde oldu:) 15 yıl yazdığıma gerçekten pişman oldum keşke ciddi anlamda ne zaman evlilik düşünmeye başladığım zamanı yazsaydım da daha konu odaklı olsaydı. Çünkü ben 15 yıl önce hatta 10-12 yıl önce dahi evlilik düşünmüyordum kesinlikle. Hala da cok hevesli değilim sadece orta yol bulmaya çalışıyorum. Merhamet, acıma, vicdan konularıyla ilgili pek bir şey yazmak istemiyorum çünkü karşımdaki insanın özeli olur ama emin olun ki merhamet gösterilen taraf değilim. Öyle olsa onları da yazarım 15 yılı yazdığım gibi. Ayrıca merhamet güzel şeydir. İnsan seçimlerimde ilk baktığım özelliklerden biridir. Yazdığınız her şey benim için de geçerli. Ben erkeği kadından ayırmıyorum. O insan ben de insanım. 15 yıl kimse kimseyi oyalayamaz, böyle bir şey mümkün mü? Ben gitmek istedim de beni mi kandırdı tuttu elinde? Hayır hiç de böyle bir şey olmadı. Ama her zaman gelen taraf oydu. Yani demem o ki eğer oyaladıysa da kendinden de 15 yıl çaldı. Dile kolay 15 yıl:) burada bir arkadaş erkeğe bir şey olmaz demiş. Bakın ben yaşayan kanlı canlı insan olarak bildiriyorum erkeğe de çok şey oluyor eğer size yatırım yaptıysa( maddi algılanmasın sadece) , emek verdiyse vs.. kim kim için 15 yılı sadece evlilik konusuyla harcar delirdik mi? Sadece önceliklerimiz farklıydı. Yukarlarda yazdım aslında hep okuyabilirsiniz. Şuan da bu kadar uzun yazmamın sebebi sadece şu; kendi kıymetimizi biz bilmezsek kimse bilmez. Oyalamak fln? Ben 15 yıldır evlenmek istiyorum da evlenemiyorum demedim. Ciddi anlamda yakın zamanlarda düşünmeye başladım ama bazı sıkıntılar var demek istedim. Ana konuya bu 15 yıl yüzünden gelemedik:) ben bu 15 yılı eğitim, kariyer, yurtdışı, gezme hayatı yaşama vs geçirdim. 15 yıl evde birini beklemedim:) önceliğim değildi doğru veya yanlış benim tercihimdi. son gelenler burayı okursa tam olarak ne demek istediğim anlaşılır umarım.
Yorumlarınız için çok teşekkür ederim
İster 15 yıl ister 2 yıl o zaman evlilik düşünmüyordun artık düşünüyorsun konuyu burdan ele alalım. Artık süresi fark etmiyor. Sen düşünüyorsun ama adam yanaşmıyor. Konfor alanı vs bahane. Bozuver konfor alanını,kimseye konfor sunma mesela. Merhameti falan sen iyi olduğun içindir emin ol. Sen bi kötü ol bak bakalım vicdan merhamet görebiliyor musun. Ben şunu gördüm ki ister koca olsun ister sevgili, erkekler çingene kadın gibi çirkeflik yapabiliyor.

Tam okuyamadım ama 15 yıl bir ilişki için çook uzun bir süre değil mi? Çoğu evlilik 15 yılı bulmuyor bile. Sizin ilişkinizde heyecan falan kalmamıştır. Yani 15 yıldır görüştüğün biriyle evliliğe götürecek bir adım olmaz, rutinleşmiştir herşey.
Karşı tarafın da evlenme niyeti yok ben ayrılmanız taraftarıyım.

Hayır beraber yaşamıyoruz. Çok doğru söylüyorsunuz insanlar bu kadar sene evli bile kalamıyorlar. İnanın ne diyeceğimi bilemiyorum neden bu korku zaten onu hiç bilemiyorum. Teşekkür ederim yorumunuz için.
Kımseye ıhtıyacınız yok iyi bir kariyer iyi bir iş iyi bi gelecek sizinle cok daha iyilerini bulursunuz. Yas 26 dan bildiriyorum umarım bende ileride böyle iyi kariyer ve gelecekli olurum🤍

Ya ben de evlilik konusuna çok değer veren biri değilim ama bunu 12 sene ben de istemedim son 3 senedir istiyorum demek için en azından aynı evde yaşamak gerektiğini düşünüyorum. Ya annemin evinde yaşayıp haftada birkaç gün görüştüğüm insanla 15 sene geçirmek gerçekten vakit harcamak, boşa giden zaman. Yoksa insan aynı evde de yaşar biz öyle yaptık, evlenir ayrılır da, bunlar boşa giden zaman değildir. Ama o yaşta aile evinde yaşayıp sevgilimle de hala bir şeylerden emin değil ondan evlenmiyor diye kendimi kandırmak bana mantıklı gelmiyor. Bir şeylerden emin olsanız zaten evlenirdiniz ya da böyle şeylere önem vermeyip aynı evde yaşar, bütçenizi, hayat planınızı birbirinize göre yapardınız. Evlilik kariyere ya da yurtdisina gitmeye de engel değil. İnsanlar tabi ki 37 yaşına kadar istediği kişiyi bulamayabilir çok çok normal, hazır da olmayabilir ama bu sizin durumunuz için geçerli değil. Siz zaten hayatınızdan çıkarmadığınız , yerine başkasını aramadığınız birine 15 sene vakit harcamissiniz.

Merhaba konuyu ve tüm yorumları okudum ben de birkaç şey söylemek istiyorum ;

15 yıl ilişkiye acayip şaşırdım ama şuana kadar gidişat sizi rahatsız etmemiş herkes kendi konfor alanında müthiş gibi görünüyor.

Ama gerçek bağ kurulan ilişkilerde gitgide 1 adım ileriye gidilmek istenir yani aradaki paylaşımı, güveni, ortak yaşamı arttırmak istersin içgüdüsel olarak. Sizde öyle olmamış biryere kadar ilerlemiş ve takılı kalmış. Bu sevgiliysen okay ama hayatı beraber geçireceğin biriyse acayip kötü çünkü imza da bir güven meselesi bence. Karşı taraf ileride maddi manevi yaşanacak şeylerde size güveniyor demektir sizde ona aynı şekilde. Ama sadece sevgililik aşaması kadar paylaşım,güven var anladığım. Güvenden kastım sadakatsizlik değil bu arada.

15 yıl olmasa da 7 yıl versiyonunu yaşadım sizden küçüğüm ama tecrübemden dolayı yazmak istedim bunları. Çift terapisine gitmiştik terapist bize harcamalarınız nasıl oluyor , bu çiftlerin ilişkisi hakkında önemli bilgi verir demişti. Biz 6 yıllık sevgiliyken bile neredeyse herseyi %50 öderdik ev düzerken o büyük harcamada bile herkesin kesesi harcaması farklı idi mesela. Sonra gözlemledimki acayip absürt bişey yani seviyoruz ediyoruz kopamıyoruz herkes kendi küçük düzeninden geri kalan zamanında diğeriyle ama hiç gerçek anlamda “biz” olamamışız.

Birde mantıklı insanlar oldugunuza güvenerek karşının verdiği cevapları gerçek ve doğru diye kabul edip onlara göre davranmaya hareket etmeye calısıyorsınuz çünkü siz düz insansınız (bende böyleyim). Ama karşı kendi bile farkında olmadığı gerçekleri söyleyemediği için size biraz manipülatif davranıyor gibi geldi. Yani “senle evlenmek çok istiyorum ama sen böyle olduğun için evlenemiyoruz “ bunu analiz etmek istedim 😂
  • kendinize çeki düzen vermeniz için tetikliyor sizi tabiki etkileneceksiniz.
  • istediğinizi vermeyi şartlı olarak sunuyor size ama değişseniz bile asla o tatmin olmayacak.
  • evlilik sizin ihtiyacınızmış o lütfediyormus konumuna getiriyor meseleyi
  • sizinle evlenmek istese gerçek engeller yokken (para, sağlık, gelenek , takı, mesafe, zor bir insan olmanız) evlenirdi. Herşey mükemmel olsa da cümledeki “ama” nın devamı değişecek hemde incik cincik şeyler olacak. Bunları keske olgun ve sorumlu bir birey olarak kabul etse ama kendisi de size söylediği şeye inandığı için hiç etmeyebilir.

Siz sözlere değil davranışlara, aksiyonlara bakın. Sözler cidden akıl çelici ve mantıklı gelebiliyor ama tutarlı mı söylenenler ve yapılanlar ?
Yorumunuzu şimdi gördüm. İlk olarak teşekkür ederim. Karşı taraftan çok sınırları olan kişi benim sadece ona değil herkese böyleyim. Hatta yakın çevrem derdimi hiç anlatmamamdan yakınır. Her şeyi kendim halletmeye çalışırım. Hayatımın her alanında bu böyle. Sadece sevgilim değil çevremdeki herkes biraz alanıma girmeye çekinir. Genel olarak çekinirler ama tam tersi insanların derdini sabaha kadar dinler, çözüm bulmaya çalışırım. Kendimde böyle değilim. Maddi konulara gelirsek, bizde sizinki gibi bir durum olmadı. Genel olarak ortak yapılan şeylerin çoğunu kendi karşıladı, benim için yeri geldi maddi yeri geldi manevi yaptığı şeyler, çoğu eşlerin birbirlerine yapmadığı durumlardı. Fedakarlıklarını yok sayamam çünkü gerçekten hep yanımdaydı. Ama melek değil tabi ki 2-3 tane hayatımızı etkileyecek kararları var! Ben yine uyarım sıkıntı orada değil sıkıntı bu durumun dayatılması. Sanki ben kabul etmezsem, bu şekilde kalırsam beni layık görmeyecek gibi hissetmem. Evlilik fobisi evet var bence ama sanki tamam denirse hadi senin dediklerin olur denirse o fobi fln kalmayacak ortada. Hırs yaptı gibi. Ben burada da yazdım benim sıkıntım 15 yıl birlikte olup onu evlilik için beklemek değil. Ben bile isteye birlikte oldum genelde de mutluyum. Kendi tercihlerimi yaşadım çünkü çoğunlukla. Sorun var mı evet var. Ana sorun aslında benim bazı şeyleri hallederim zamanı gelince olur diyerek üstünü kapamam oldu. Tam anlamıyla bazı şeylere üşendim. Onları yazsam eminim linç yerim:) yaşınız benden küçük ama bana farkındalık kattınız bazı konular için, çok güzel ifade etmişsiniz. Manupule konusunda tamamen katılıyorum, bu konuda çok başarılı. Tekrar teşekkür ederim zaman ayırıp yazdığınız için. Umarım her şey istediğiniz gibi olur🌼

Kımseye ıhtıyacınız yok iyi bir kariyer iyi bir iş iyi bi gelecek sizinle cok daha iyilerini bulursunuz. Yas 26 dan bildiriyorum umarım bende ileride böyle iyi kariyer ve gelecekli olurum🤍
Çok teşekkür ederim, içimi aydınlattınız. İstemek başarmanın yarısıdır. Ablan olarak nacizane bir kaç tavsiyede bulunmak isterim. Yapamazsın, edemezsin, gidemezsin diyenleri duyma. Gül geç, sadece gülümse. Açıklama dahi yapma. Kimseye kendini ispatlamak için dil dökme. En büyük ispat göstereceğin başarıdır. Mütevazi ol. Konum olarak da yaş olarak da en büyüğünden küçüğüne saygın hep aynı olsun. İnsanları konumlarına göre ayırma. Yardımsever ol. Alanın da en iyisi olmaya çalış. Hep şunu düşün yapanların, yüksek başarı gösterenlerin senden ne farkı var? Onlar yapabiliyorsa sen de yapabilirsin. Kimseye boyun eğme, sen zaten doğruysan yolunda hak seni bulacaktır. Hiç bir işi küçümse küçük dediğimiz işler, büyük işlerin temelini oluşturur. Elinde çok büyük bir proje veya içinden çıkılması zor bir durum var ise onu parçalara böl. Bütün olarak gözünde büyür. 1-2 aylık zaman dilimine yay ve ayırdığın parçaları o zaman diliminde tamamla. Bütün olarak baktığımız her şey bizi umutsuzluğa, tembelliğe sürüklüyor. En önemlisi kendine inan. Seni senden başka kimse çok düşünemez. İnsan tek başına bir ordudur aslında, bilgi bu hayattaki en büyük güçtür. Ben de yaş 37 den bildiriyorum:) başarılar dilerim

Ya ben de evlilik konusuna çok değer veren biri değilim ama bunu 12 sene ben de istemedim son 3 senedir istiyorum demek için en azından aynı evde yaşamak gerektiğini düşünüyorum. Ya annemin evinde yaşayıp haftada birkaç gün görüştüğüm insanla 15 sene geçirmek gerçekten vakit harcamak, boşa giden zaman. Yoksa insan aynı evde de yaşar biz öyle yaptık, evlenir ayrılır da, bunlar boşa giden zaman değildir. Ama o yaşta aile evinde yaşayıp sevgilimle de hala bir şeylerden emin değil ondan evlenmiyor diye kendimi kandırmak bana mantıklı gelmiyor. Bir şeylerden emin olsanız zaten evlenirdiniz ya da böyle şeylere önem vermeyip aynı evde yaşar, bütçenizi, hayat planınızı birbirinize göre yapardınız. Evlilik kariyere ya da yurtdisina gitmeye de engel değil. İnsanlar tabi ki 37 yaşına kadar istediği kişiyi bulamayabilir çok çok normal, hazır da olmayabilir ama bu sizin durumunuz için geçerli değil. Siz zaten hayatınızdan çıkarmadığınız , yerine başkasını aramadığınız birine 15 sene vakit harcamissiniz.
Kendimi kandırdığım bir durum yok, her şeyi bile isteye yaşadım. Beni de kimse kandırmadı bin bir yalanla umutla yanında tutmadı. Hiçbir şeyden de pişman değilim. Konum 15 yıldır evlenemiyorum hayatımda biri var değildi. Yukarlara yazdım zaten. Kariyer yurtdısı vs tabiki evliliğe engel değil, insan 18 yaşından sonra kendi hür iradesiyle evlenebilir. Benimkisi o zamanlar böyle bir sorumluluk altına girmemekti. Herkesin ilişki dinamiği farklı, hayat tarzı farklı, kimisi yalnız yaşamayı tercih eder, kimisi birlikte. Bunlar kesin böyle olmalıydı, değişmez kurallar değil çünkü herkes ne yaşadıgını neyi tercih ettiğini kendi bilir. Bütçeyle ilgili sanırsam hiçbir yorum yapmadım. Ama bunun bir önemi yok bence şuan. Yorumunuz için teşekkür ederim. Hepsine saygı duyuyorum.

Bence bu adam evlilikten korkmuyor sizinle evlenmekten korkuyor. Aslında 15 yıl kendini oyalamış. Siz ona göre fazla baskınsınız. İlişkide idare edebiliyor ama karı koca olarak bu ilişki türünü istemiyor. 15 yıl oyalayacak olsaydı sizi hoş tutmazdı. Sonuçta onun için de kaybedilmiş bir zaman olurdu bu mantıkla. Bence sizi sevdiği için terkedemiyor ama ilişki bazında uyumsuz olduğunuzun farkında.Belki daha uysal, yönetebileceği birine ihtiyacı var. Umarım hikayeniz şu uzun yıllar süren ilişkisinden ayrıldıktan sonra üç aya evlenen erkeklerin hikayesi gibi olmaz.
Durumu çok güzel özetlemişsiniz dediğiniz gibi 15 yıl oyalamak mümkün değil her iki taraf içinde. Biz böyle tercih ettik, öncelik vermedik. Herkes tercihlerinin bedelini öder. Uysal bana sık sık kullandığı kelimedir. Ben ona yapamayacağım şeyleri yalansız bir şekilde söyledim hep. Diğer türlüsü kandırmak olurdu. Her şeyin hayırlısı.

X