Bu duruma nasıl geldim ben de bilmiyorum...

Merhaba konuyu ve tüm yorumları okudum ben de birkaç şey söylemek istiyorum ;

15 yıl ilişkiye acayip şaşırdım ama şuana kadar gidişat sizi rahatsız etmemiş herkes kendi konfor alanında müthiş gibi görünüyor.

Ama gerçek bağ kurulan ilişkilerde gitgide 1 adım ileriye gidilmek istenir yani aradaki paylaşımı, güveni, ortak yaşamı arttırmak istersin içgüdüsel olarak. Sizde öyle olmamış biryere kadar ilerlemiş ve takılı kalmış. Bu sevgiliysen okay ama hayatı beraber geçireceğin biriyse acayip kötü çünkü imza da bir güven meselesi bence. Karşı taraf ileride maddi manevi yaşanacak şeylerde size güveniyor demektir sizde ona aynı şekilde. Ama sadece sevgililik aşaması kadar paylaşım,güven var anladığım. Güvenden kastım sadakatsizlik değil bu arada.

15 yıl olmasa da 7 yıl versiyonunu yaşadım sizden küçüğüm ama tecrübemden dolayı yazmak istedim bunları. Çift terapisine gitmiştik terapist bize harcamalarınız nasıl oluyor , bu çiftlerin ilişkisi hakkında önemli bilgi verir demişti. Biz 6 yıllık sevgiliyken bile neredeyse herseyi %50 öderdik ev düzerken o büyük harcamada bile herkesin kesesi harcaması farklı idi mesela. Sonra gözlemledimki acayip absürt bişey yani seviyoruz ediyoruz kopamıyoruz herkes kendi küçük düzeninden geri kalan zamanında diğeriyle ama hiç gerçek anlamda “biz” olamamışız.

Birde mantıklı insanlar oldugunuza güvenerek karşının verdiği cevapları gerçek ve doğru diye kabul edip onlara göre davranmaya hareket etmeye calısıyorsınuz çünkü siz düz insansınız (bende böyleyim). Ama karşı kendi bile farkında olmadığı gerçekleri söyleyemediği için size biraz manipülatif davranıyor gibi geldi. Yani “senle evlenmek çok istiyorum ama sen böyle olduğun için evlenemiyoruz “ bunu analiz etmek istedim 😂
  • kendinize çeki düzen vermeniz için tetikliyor sizi tabiki etkileneceksiniz.
  • istediğinizi vermeyi şartlı olarak sunuyor size ama değişseniz bile asla o tatmin olmayacak.
  • evlilik sizin ihtiyacınızmış o lütfediyormus konumuna getiriyor meseleyi
  • sizinle evlenmek istese gerçek engeller yokken (para, sağlık, gelenek , takı, mesafe, zor bir insan olmanız) evlenirdi. Herşey mükemmel olsa da cümledeki “ama” nın devamı değişecek hemde incik cincik şeyler olacak. Bunları keske olgun ve sorumlu bir birey olarak kabul etse ama kendisi de size söylediği şeye inandığı için hiç etmeyebilir.

Siz sözlere değil davranışlara, aksiyonlara bakın. Sözler cidden akıl çelici ve mantıklı gelebiliyor ama tutarlı mı söylenenler ve yapılanlar ?

Nasıl bir çevrede yaşıyorsunuz nasıl genellemeler yapıyorsunuz anlamakta güçlük çekiyorum.

Çevremde en muhafazakar, tarikatçı, siyah tesettürlü 20-25 yaş arası doğu kökenli aşiretten aileler bile kızlarına acele etme diye telkinde bulunuyorlar. Evlenecekleri adam kriterleri de 30u geçmiyor.

Benim de dahil olduğum göçmen grup kızlar zaten 30+ evlilik yapıyor. 15-20 yaş büyük evlilik nedir alla'sen? Bu devirde hicbir kız ailesi bunu kabul etmez. Aileler karşı çıkar.

Ne demek erkeğe birşey olmuyor ? Kadın yaşlanıyor da erkek yaşlanmıyor mu ? Etrafımızdaki patatese dönen göbekli beyaz saçlı erkekler kim ?

20 yaşa 37 yaş..baba kız gibi..50+ adamlar dede modu kuşları ötmüyor..kız da 33 olur yazık bu zihniyete kafalara
:))) vallahi ben de anlamadım nasıl genellemeler olduğunu.. denklik her anlamda iyidir. Erkeğe bir şey olmaz mantığı da hala bende de oturmuş değil. Bu zihniyet hala var demek ki. Yorumlarınıza tamamen katılıyorum.

Ne için seçtiği önemli değil sonuçta seçiyor.

üniversite hocam
şu anda profesör -ha bu arada gayet fittir yakışıklıdır. mehmet günsürün Bilkent şubesi gibi bir şey, yalan yok.

gitti benden 15 yaş küçük, yeni mezun ettiği bir kızla, 2-3 sene sonra evlendi, bebekleri oldu şimdi. adamın önceden çocuğu vardı buna rağmen bu kızla bebek eğitimlerine gebe yogalarına bilmem nerelere hep gitti. gayet her şeyi birlikte yaptılar, yapıyorlar.

adam 52-55 filan kız 25ti en fazla. bak 30 40 demiyorum 50+ diyorum.

fakat o kadar yakışıklı olmayan 35- 40 yaşında adamların da gayet 20lerinde sevgilileri oluyor ve adamın çocuk yapası ya da düzen kurası varsa evleniyorlar da. ha ilk evliliği olmayabilir, ona bir şey diyemem.

bizim zamanımınzda okulda hocayla çıkılmazdı valla. ilişki yaşayan asistan-hoca filan olunca bildiğin olay olurdu.
Z kuşağı bu konularda gayet rahat. sevgilim sevgilim diye her yerde paylaşıyordu. bence etik sorun yani okuldan öğrencinle/hocanla evlenmek. neyse.

bi kere Z kuşağı ucunda para varsa hele, bize göre çok çok rahat evlenir çünkü maddiyat + şekil bitti gitti, ben çalışayım emek harcayayım nesli yok şimdi. yaş farkı erkek büyükse hala o kadar da sorun değil.

Çok ilginç. Benim cevremdeki erkekler üniversite mezunu olmayan ve çalışmayan kızları tercih etmiyor. ODTÜ makine müh. halamın oğlu kendisinden 3 yaş büyük elektronik müh. bir kızla 5 yıldır evli. Gayet de mutlu. İkiz oğulları var.

Kadın 40 olduğunda adam 60-65 olacak.
40 yaş kadının cinselliğinin bittiği yaş mıdır ?
İstediği kadar spor fitness yapsın baba kız gibi duracaklar. Birlikte yaşlanmayacaklar. Yaş farkı çok önemlidir. Her 10 yılda bir nesil değişir.

Ama sizi de anlıyorum gerçekten. Yanlıs hatırlamıyorsam doğu kökenliydiniz. Anne ve babanız amca çocuklarıydı. Baska bir üye ile karıştırmıyorsam..sizin kültürünüzde kadınlar hep genç olmalı kadına bakış açınız biraz farklı sizde..kadına son kullanma tarihi geçmiş ürün muamelesi yapanlar genelde o taraflardan oluyor

O zaman isine gelmiyor, muhtemelen bir anda soğudum vs diye uzaklasip cabucak evlenecek
Kendinize bunu yapmayin, en basta 15 senenin yasal haklari sorumlulugu olmaliydi.
Benim böyle bir talebim yok ki. Yukarılarda uzun uzadıya yazdım aslında. Kimse kimseyi beklemedi, kimse saçını süpürge etmedi 15 yıl boyunca. Öncelikler başkaydı. Bugün farklı. Ben bugünü konuşuyorum yoksa 15 yıldır evlenmek istesem evlenirdim elbet biriyle. Evlilik bir son değil bir başlangıç kafasında olduğum için, geç de bir evlilik yapacağım için belli dayatmalara göz yumsam mı yoksa harcasam mı diye paylaşım yaptım aslında 15 yıldır evlenmek istiyorum bu adam evlenmiyor diye değil.

Çoğu kişi 15 yıl uzun vs yazmış oyalamış yazmış. 15 yıl hadi o beni oyaladı diyelim peki kendi giden yılları? Kendi de oyalandı oluyor o zaman. Kimse kimseyi bu kadar yıl oyalamaz, oyalayamaz kendi yıllarına acır:) kendi de çabaladı durdu ve yine diyorum biz 15 yıl boyunca evlilik konuşmadık. İkimizin de farklı öncelikleri vardı kendi adıma benim daha çoktu. Cok evlenmek istesem onunla değil başkasıyla evlenirdim zaten eğer istemiyorsa. O yüzden sizin yorumunuza tekrar cevap yazıyorum. Bakış açınız için teşekkür ederim. İstediği kıvama getirmek için uğraştı hırs yaptı belki de sonuç değişmedi. Ben de orta yol bulamadım.

Acikcasi konunuzda 15 yil evlenmek icin zorladiginiz hissini almadim ben.
Sonuc değişmez. Sizde degismezsiniz. Yanlis anlamayin sahsiniza ozgu soylemiyorum. Bende sınırlar konusunda netimdir, 30 yasindayim, bende degismem mesela. Kendinizi suclamayin orta yol diye. Illa ailesinin arkasinda oturmak zorunda mi mesela? Oda orta yol bulmuyor

Çok ilginç. Benim cevremdeki erkekler üniversite mezunu olmayan ve çalışmayan kızları tercih etmiyor. ODTÜ makine müh. halamın oğlu kendisinden 3 yaş büyük elektronik müh. bir kızla 5 yıldır evli. Gayet de mutlu. İkiz oğulları var.

Kadın 40 olduğunda adam 60-65 olacak.
40 yaş kadının cinselliğinin bittiği yaş mıdır ?
İstediği kadar spor fitness yapsın baba kız gibi duracaklar. Birlikte yaşlanmayacaklar. Yaş farkı çok önemlidir. Her 10 yılda bir nesil değişir.

Ama sizi de anlıyorum gerçekten. Yanlıs hatırlamıyorsam doğu kökenliydiniz. Anne ve babanız amca çocuklarıydı. Baska bir üye ile karıştırmıyorsam..sizin kültürünüzde kadınlar hep genç olmalı kadına bakış açınız biraz farklı sizde..kadına son kullanma tarihi geçmiş ürün muamelesi yapanlar genelde o taraflardan oluyor
"yeni mezun ettiği" demişim kız üniversiteyi bitirdi, adam da hocası demişim zaten. ayrıca 2-3 sene sonra da demişim, yani kız o sırada master'ı da bitirdi büyük bir hastanenin departman yöneticisi şu anda.

okumamış çalışmayan kız olduğunu nereden çıkardınız? ki kız aileden de zengin zaten.

valla cinsel hayatları kendi bilecekleri iş, bilemiyorum. ama olmaz evlenmezler dediğinzi için gayet oluyor diye önümdeki örneği verdim. yaş farkı da 25 yaş civarında. olmuşu var, siz olamaz derken.

yooo doğu kökenli filan değilim.
ve benim sevgilim benden 6 yaş küçük.
benim kültürüm başka anne babamın kuzen olması bambaşka şeyler. benim kültürüm/hayatım/tarzım kendi tercihlerimin ve eğitimimin de getirdiği nice şeylerle şekilleniyor. elbette bir kök ailem var ve elbette bu toplumda olan biten bir sürü başka şeyi yaşayan binlerce başka aile de var. "asla olmaz" diyemeyiz o yüzden, oluyor işte etrafta görüyoruz. biz yaşamayız, biz tercih etmeyiz, bize tuhaf da gelebilir bazısı bu ayrıdır.

asıl siz göçmen olduğunuz için kendinizi üstün ırk zannediyorsunuz ama kafanız kimseyle uymuyor onu ne yapcaz? hemen okumamış çalışmayan ya da doğulu diye kafanızda bi şablona koyup saçma sapan etiketi yapıştırıyorsunuz o nu ne yapcaz?

Bazı kadınlar değil bazı çocuklar diyeceksiniz. 20 yaşında genc kız 15-20 yaş büyük adamı parası için seçiyordur.
İstisnalar kaideyi bozmaz.

Yakin zamanda boyle bikac iliskiye denk geldim.
20li yaslardaki genc kizlar 40li yaslardaki erkegin meslegi, unvanı vb gibi seylere hayranlik duydugu için peşlerinden gidiyolar. Güçlü görüyorlar bu adamları.

40li yaslardaki erkeklerde yonlendirilebilir, kafa yormadiklari(iş güç ciddi meselelere karismayan, sorgulamayan) kizlari bu yuzden istiyolar.

Bazı kadınlar adamlar zenginse hiç bir şeyini dert etmiyor. Bu yüzden onlara birşey olmuyor. Yoksa onlarda gayette yaşlanıyor.
Bu bazı kadınları bazı adamlar seçiyor işte. 40 yaşında 20 yaşında bir gencecik kızı seçen adam benim gözümde başka bir şeydir. Buraya yazmıyorum. Ayrıca ondan sonra aldatmalar, iki sohbet edecek ortak bir konu bulamamalar, doyumsuzluklar, ee bide dünya hali adam iflas ederse maddi sıkıntılar… hepimizin bildiği tanıdık isimler var uzaklarda aramaya gerek yok. Ama yine diyorum istisnalar vardır elbet her konuda olabileceği gibi.

:))) vallahi ben de anlamadım nasıl genellemeler olduğunu.. denklik her anlamda iyidir. Erkeğe bir şey olmaz mantığı da hala bende de oturmuş değil. Bu zihniyet hala var demek ki. Yorumlarınıza tamamen katılıyorum.

Bir aile dostumuz var babamla yaşıt. 20 yıldır evlenmeye çalışıyor. Türkiye'de iyi bilinen bir haber ajansında savaş muhabiri ve gazeteciydi, emekli şimdilerde. Bu adam şu an 65 yaşında. Saçlarını at kuyruğu yapıyor ve boyuyor. Sürekli spor yapıyor ve fit olmaya özen gösteriyor. Herşeyin kalorisini hesaplıyor. Takıntılı bir adam.

40 yaşındayken 22 yaşındaki bir kızı kaçırmaya kalktı. Uludag üniv.okuyordu kız.
Kızın da gönlü yoktu, onunla söyleşi yapmaya gitmişti.

Erkeğin yaşı olmaz, 18-25 yaş arası kızlarla evlenilir, yaşlı kadınlarla evlenilmez. 30+ kadınlara teyze derim ben diyordu.

60 yaşında 30lu yaşlarının başında bir kadınla aralarında yüzük taktılar ama kadını bir görseniz facia ! Silkon dudaklar estetikli memeler yüzde ip askı gerdirmeler kadın ucube gibi olmuş..estetik ücretini de bu gazeteci abimize kitlemiş :))

Antalya'ya taşındılar. Ben evlenmek istiyorum çocuk istiyorum diye tutturdu bizim amca.

Kadın hamile..iyi güzel nikah yapalım da..çocuk başkasından !!

Kendisini hamile bırakan adam 5 yaş küçük :)

O adamla evlendi. Bir çocukları daha oldu.Facebookta gördüm.

Gazeteci ağabeyimiz 67 yaşında bir kadınla aynı evde kalıyor şu an..mutlu galiba yanak yanağa çekilmiş resimleri var

Davul dengi dengine ..

Yakin zamanda boyle bikac iliskiye denk geldim.
20li yaslardaki genc kizlar 40li yaslardaki erkegin meslegi, unvanı vb gibi seylere hayranlik duydugu için peşlerinden gidiyolar. Güçlü görüyorlar bu adamları.

40li yaslardaki erkeklerde yonlendirilebilir, kafa yormadiklari(iş güç ciddi meselelere karismayan, sorgulamayan) kizlari bu yuzden istiyolar.
Ben bu kızlara bir şey diyemem. Burada aileler yönlendirecek akıl verecek. O kızı seçen adam sıkıntılı bence. 20 yaşındaki kız hayatı ne kadar bilebilir, ne istediğini ne bilebilir. Daha hiçbir şey oturmamış kafasında. Hele bu devirde gençlerin durumu ortada maalesef. Bizim zamanımızda böyle değildi. İşte tam da bu yüzden erkeğe bir şey olmaz 20 lik çıtırı alır evlenir gibi sözler kullanırsak, o 20lik kızın aklına bunları sokarız, kolay yollar arar kendine. Bu yozlaşmış düşünce yüzünden bu eğitimsizlik, erkeklerin kendini kadınlardan üstün görmesi vs..

Acikcasi konunuzda 15 yil evlenmek icin zorladiginiz hissini almadim ben.
Sonuc değişmez. Sizde degismezsiniz. Yanlis anlamayin sahsiniza ozgu soylemiyorum. Bende sınırlar konusunda netimdir, 30 yasindayim, bende degismem mesela. Kendinizi suclamayin orta yol diye. Illa ailesinin arkasinda oturmak zorunda mi mesela? Oda orta yol bulmuyor
Evet her şey karşılıklı. Köprüden önce son çıkıştayız zaten. Ben geç karar vermiş olmam, bazı dayatmaları kabul edeceğim anlamına gelmez. Seviyorsa o da orta yol bulacaktır. Sevmiyorsa gider zaten

Ben bu kızlara bir şey diyemem. Burada aileler yönlendirecek akıl verecek. O kızı seçen adam sıkıntılı bence. 20 yaşındaki kız hayatı ne kadar bilebilir, ne istediğini ne bilebilir. Daha hiçbir şey oturmamış kafasında. Hele bu devirde gençlerin durumu ortada maalesef. Bizim zamanımızda böyle değildi. İşte tam da bu yüzden erkeğe bir şey olmaz 20 lik çıtırı alır evlenir gibi sözler kullanırsak, o 20lik kızın aklına bunları sokarız, kolay yollar arar kendine. Bu yozlaşmış düşünce yüzünden bu eğitimsizlik, erkeklerin kendini kadınlardan üstün görmesi vs..

Ya zaten oyle hayati bilmeyen birini istiyolar. Mesela para yönetimi bilmesin, hesap sormasin, ne desem inansin, is yemegindeyim dediginde bu saatte ne yemegi demesin vs vs. Kadinin gozu acilmadan bide cocuk yapiyolar ki gidemesin diye.cok zeki kadin da istemiyolar, zıtlasmalar olmasin diye. Bazi erkekler cidden seytanin yamagi.

Bir aile dostumuz var babamla yaşıt. 20 yıldır evlenmeye çalışıyor. Türkiye'de iyi bilinen bir haber ajansında savaş muhabiri ve gazeteciydi, emekli şimdilerde. Bu adam şu an 65 yaşında. Saçlarını at kuyruğu yapıyor ve boyuyor. Sürekli spor yapıyor ve fit olmaya özen gösteriyor. Herşeyin kalorisini hesaplıyor. Takıntılı bir adam.

40 yaşındayken 22 yaşındaki bir kızı kaçırmaya kalktı. Uludag üniv.okuyordu kız.
Kızın da gönlü yoktu, onunla söyleşi yapmaya gitmişti.

Erkeğin yaşı olmaz, 18-25 yaş arası kızlarla evlenilir, yaşlı kadınlarla evlenilmez. 30+ kadınlara teyze derim ben diyordu.

60 yaşında 30lu yaşlarının başında bir kadınla aralarında yüzük taktılar ama kadını bir görseniz facia ! Silkon dudaklar estetikli memeler yüzde ip askı gerdirmeler kadın ucube gibi olmuş..estetik ücretini de bu gazeteci abimize kitlemiş :))

Antalya'ya taşındılar. Ben evlenmek istiyorum çocuk istiyorum diye tutturdu bizim amca.

Kadın hamile..iyi güzel nikah yapalım da..çocuk başkasından !!

Kendisini hamile bırakan adam 5 yaş küçük :)

O adamla evlendi. Bir çocukları daha oldu.Facebookta gördüm.

Gazeteci ağabeyimiz 67 yaşında bir kadınla aynı evde kalıyor şu an..mutlu galiba yanak yanağa çekilmiş resimleri var

Davul dengi dengine ..
Ayyy çok mutlu olsun inşallah üzüldüm onun için. Evet davul bile dengi dengine. Bi yerde eğer hayatın olağan akışına ters bir durum var ise orada sıkıntı vardır mutlaka. Ağabeyimizin de fit göründüğüne eminim. Var böyle kendini seven kendine değer veren insanlar. Ne güzel.

Ya zaten oyle hayati bilmeyen birini istiyolar. Mesela para yönetimi bilmesin, hesap sormasin, ne desem inansin, is yemegindeyim dediginde bu saatte ne yemegi demesin vs vs. Kadinin gozu acilmadan bide cocuk yapiyolar ki gidemesin diye.cok zeki kadin da istemiyolar, zıtlasmalar olmasin diye. Bazi erkekler cidden seytanin yamagi.

Allah Allah ya insan böyle tabiri caizse asalak biriyle niye evlenmek ister ki ne faydası olacak? Temizliği yemeği yapacak kişiler bulunur sadece amaç bu ise. Kusura bakmayın ama bu asalaklık. Ne dese inanacağım neden? Allah akıl vermiş sorgulamak için öğrenmek için OKU mak için.

Bu bazı kadınları bazı adamlar seçiyor işte. 40 yaşında 20 yaşında bir gencecik kızı seçen adam benim gözümde başka bir şeydir. Buraya yazmıyorum. Ayrıca ondan sonra aldatmalar, iki sohbet edecek ortak bir konu bulamamalar, doyumsuzluklar, ee bide dünya hali adam iflas ederse maddi sıkıntılar… hepimizin bildiği tanıdık isimler var uzaklarda aramaya gerek yok. Ama yine diyorum istisnalar vardır elbet her konuda olabileceği gibi.

O 20 yaşındaki kızlar da başka yolların yolcusu oluyor. Hangi aklı başında ana baba kızını amca kılıklı verir ? Vermiyorlar zaten.

İslam Peygamberi 25 yaşındaydı eşi 40.

Psikologlar ve evlilik danışmanları bile ısrarla dile getiriyor : Yaş farkı arttıkça boşanma ihtimalleri artıyor diye. Yaşanmışlıklar yadsınamaz. Yaş farkı özellikle kadın için dezavantaj. 50 yaşındaki bir adamla evli olduğumu düşünemiyorum bile ki 20-25 yaş farkından bahsediliyor.

Konu çok dağıldı. Ben sizi anlıyorum. Siz buradaki üyelerin dediklerine kulak asmayın. 90lı yıllarda olsaydık erkek arkadaşınız 20 yaş küçük bir kızı tercih edebilirdi. Yaştan da ziyade zihniyeti sıkıntılı. Yönetebileceği, anasına bacısına hizmet edecek, efendi köle ilişkisine sahip birilerini arıyor olmalı.

Üzmeyin kendinizi. Bu adamın üzerine çarpı atın bitirin gitsin. Siz sosyal, donanımlı, zeki kadınsınız. Sizin kulvarınızda erkekler vardır muhtemelen. Önünüze bakın

Gözlerim ağrımaya başladı. Benden bu kadar. Öpüldünüz.

İşte tam da bu yüzden erkeğe bir şey olmaz 20 lik çıtırı alır evlenir gibi sözler kullanırsak, o 20lik kızın aklına bunları sokarız, kolay yollar arar kendine.

Kızların kafasına birşey sokmakla olacak birşey değil. Bu tarz kızlara istediğin kadar nasihatler ver, işe yaramaz, onlar böyle adamları güçlü görüyor, hoşlanıyor ve tercih ediyorlar. Yani öyle bilinçsizce yada birinin yönlendirmesiyle bir seçmiyorlar Tamem kendi seçimleri.

O 20 yaşındaki kızlar da başka yolların yolcusu oluyor. Hangi aklı başında ana baba kızını amca kılıklı verir ? Vermiyorlar zaten.

Psikologlar ve evlilik danışmanları bile ısrarla dile getiriyor : Yaş farkı arttıkça boşanma ihtimalleri artıyor diye. Yaşanmışlıklar yadsınamaz. Yaş farkı özellikle kadın için dezavantaj. 50 yaşındaki bir adamla evli olduğumu düşünemiyorum bile ki 20-25 yaş farkından bahsediliyor.

Konu çok dağıldı. Ben sizi anlıyorum. Siz buradaki üyelerin dediklerine kulak asmayın. 90lı yıllarda olsaydık erkek arkadaşınız 20 yaş küçük bir kızı tercih edebilirdi. Yaştan da ziyade zihniyeti sıkıntılı. Yönetebileceği, anasına bacısına hizmet edecek, efendi köle ilişkisine sahip birilerini arıyor olmalı.

Üzmeyin kendinizi. Bu adamın üzerine çarpı atın bitirin gitsin. Siz sosyal, donanımlı, zeki kadınsınız. Sizin kulvarınızda erkekler vardır muhtemelen. Önünüze bakın

Çok teşekkür ederim yorumlarınız ve desteğiniz için. İyi geldiniz bana, size de hep iyi gelecek insanlarla karşılaşın inşallah. hoşçakalın🌼

Çok teşekkür ederim yorumlarınız ve desteğiniz için. İyi geldiniz bana, sizede hep iyi gelecek insanlarla karşılaşın inşallah. hoşçakalın🌼
Kızların kafasına birşey sokmakla olacak birşey değil. Bu tarz kızlara istediğin kadar nasihatler ver, işe yaramaz, onlar böyle adamları güçlü görüyor, hoşlanıyor ve tercih ediyorlar. Yani öyle bilinçsizce yada birinin yönlendirmesiyle bir seçmiyorlar Tamem kendi seçimleri.
İşte burada da iş ailelere düşüyor. Benim babam kendi ayaklarımızın üstünde duralım mantığıyla yetiştirdi bizi hep. Evimizde böyle şeyler hiç konuşulmadı. Çevremizde böyle insanlar çok fazla yoktu ama şimdiki devir maalesef çok kötü. Ne diyeyim Allah herkese akıl fikir versin. Yorumlarınız için teşekkür ederim.

X