Boşanıyorum

Hepsini deniyorum 15 gündür bebek emmiyor boş olduğu için, makineyle de çikmiyor..
Olsun mama takviyesi yap , benim kız da 5 ay emdi ne yaptıysam olmadı, şuan mama ve ek gıda ile devam ediyoruz, bir şekilde büyüyorlar annesi , sen elinden geleni yap gerisini Allaha bırak, ama kendini toparla böyle olmaz , yazık sana da bebeğine de ...

Bu boşanma konusunda da bir şey yapmam gerekli mi onu da bilmiyorum sen bana bırak ben protokol hazırlayıp göndercem dedi bekleyeyim mi şuan yoksa ben mi açayım, salı günü avukatla görüşeceğim

Bu boşanma konusunda da bir şey yapmam gerekli mi onu da bilmiyorum sen bana bırak ben protokol hazırlayıp göndercem dedi bekleyeyim mi şuan yoksa ben mi açayım, salı günü avukatla görüşeceğim
Protokol hazırlasın bir bak sana uymayan biseyler varsa sakın imzalama , iyi oku protokolü...

Eşin hazirlamazsa sen devreye gir ve avukatinla süreci yönet. Bence eşin yine manipüle edecek seni, dikkatli ol ...

15 gündür sütüm tamamen kesildi üzüntüden stresten, hakkımı helal etmiyorum, 100 günlük bebeğim anne sütü içemiyor onun yüzünden
Üzülmeyin, emen bebek bir şekilde zaten anneden o sütü çekiyor, demek ki sizin bebek emmeye çok hevesli değilmiş, her çocuğun yapısı farklı. Anne sütü alan da buyuyor mama alan da, önemli olan sağlık

ANneniz ve babanızla aranızın iyi olduğunu söylemiştiniz. Sizin büyüdüğünüz o evde o odada şimdi bebeğiniz de güvenli bağla huzurla saygıyla insanlık onuru incitilmemiş saygın bir anneyle büyüyecek. Eşiniz ve ailesinin size olan tutumları yenilir yutulur hareketler değil. Emin olun ki eşinizin bebeği aldırmak istemesi bile gelişigüzel bir karar değilmiş sizi çoktan gözden çıkarmıştı belki de bebek süreci uzattı.
Sizin bu kadar iyiliğiniz karşısında kör kalması normal değil . Ailesinin bile size mahcup davranması gereken yerde ikinci sınıf insan muamelesi yapıyor olmaları bunların sizi hiç bir zaman benimsemediğinin kanıtı.
Herkes kendine yakışanı yapar siz anne babanızdan gördüğünüz terbiye ile merhametinizle onu 8 ay idare etmiş hassas düşünmüş gözetmişsiniz incinmesin diye.
O sizin ilk hamileleiğiniz ilk anneliğiniz de bile yeterince özenli davranmamış üstüne bide bedduaya varan sözlerle hakaretlerle sizi ekstra aşağı çekmiş üzmüş incitmiş . Bu yaralar bir ömür içinizden çıkmaz. Şuan olayın tazeliğiyle evinizi özleminiz çok normal ama kendinize zaman verin insan unutandır Allah böyle yaratmış. Unutacaksınız. Balık baştan kokar , bunların olmayacağı çook belli bunlar düzelmezler. En az yarayla bu işten çıktığınıza şükredin . Bu adamla fazla muhatap olmayın sakın. Muhatap olursanız bir haftaya kalmaz ailenizle ve canınızla tehdit ederek sizi manipüle edip döndürmeye , döndükten sonra daha ağır şartlar koşarak sizi eskisinden de karanlık günlere hapsetmeye kalkar. İleri görüşlü olun .
Sizi öyle bir manipüle eder sıkıştırır ki bir daha bu kadar cesaretinizi toplayamayabilirsiniz. Ucunda çıkartabileceği kötülükleri düşündükçe bataklığa batmış gibi hissedersiniz.
Ailesi olacak kişilere karşı da tutumu değişmez onlarda size ekstra yüklenerek devam ederler.
Keşke evliliğinizin olur bir yanı olsaydı da bizde size daha başka konuşsaydık. Ama bu tip insanların hamuru belli aynı makinenin ürünleri gibi benzer davranışlar sergiler dururlar.
Bir kız kardeşiniz olarak desteğimi ve duamı hissedin size kalben dua ediyorum .
Bebeğiniz de babasız değil , bu adam bir ömür o çocuğu da bırakmaz zaten siz dengeyi koruyun kendinizi ve ailenizi güvene alın geri kalan herşey çorap söküğü gibi düzelecek .
Saygınlığınızı ve kararlılığınızı gösterin. O iyi alışmış ezmeye fırsat vermeyin . Kötü konuşmaya dahi cesaret edemesin. Gaflete kapılıp ona mesaj atmayın. O içinizde kopan fırtınaları anlamaz kendini Hint kumaşı zanneder . Hala lohusa sayılırsınız çok acil destek alın , sevdiğiniz güvendiğiniz dostlarınızla görüşün ailenizle vakit geçirin .

Protokol hazırlayıp yollayacağım demiş ama ben hiç güvenemedim bu adama, bence bir avukatla beraber protokolü gözden geçir yoksa bilgisizliğinden faydalanıp seni uyutabilir, altınların filan üstüne yatmasın arkadaşım. Bir kere olmadık bir şeyin altına imza atarsan uğraşıp durursun mutlaka hukuki destek al

Aklınız karıştığı an evladınızı düşünün. Onun böyle bir figüre her gün maruz kalmasını ister misiniz? Aileniz destek, kendiniz güçlü akıllı meslek sahibi bir kadınsınız. Çoğu kadından çok daha avantajlısınız bu yolda. Her şey çok güzel harika olacak demiyorum ama her şey çok daha güzel olacak. Allah bu ömrü bir kez veriyor. Bu şarapsızın elinde heder etmeyin kıymetli ömrünüzü ve güzel yavrunuzu.

Ayrıldığım zaman ben de öyle düşündüm. Biz de tam tersi o evden gitti. Ben iki çocukla kış günü gidemezdim. Davayı açmadım 2 ay bekledim. Sonra öyle kötülüklerini görüp duydum ki hemen davayı açtım. Bu 2 ayda 10 kilo verdim üzüntüden. Hasta gibi dolanıyordum hiçbir şeyin tadı yoktu. Neyse mahkemeye dimdik gittim aşırı da bakımlıydım. Verdiğim kiloyu avantaja çevirip çok güzel bir takım giydim. Beni öyle görünce şok oldu. Mahkeme de o hali rezildi. Ben iyi görünüyordum ama içim öyle değildi tabi. Boşanma bitti aradan 1-2 hafta geçti. Ev falan taşıdım. Herkes canlı cenaze gibisin dedi. Sonra onla ilgili duyduğum iğrençliklerden sonra ben bir toparladım. Gayet iyi olmuştum. 1 yıl sonra bankaya gittim işim vardı. İcran var dediler. Ne alaka falan dedim. Çünkü benim ödenmeyen borcum yoktu. Neyse eşinizin olabilir mi dediler. Boşandım dedim. Sistemi güncellediler boşandıktan 4 ay sonra borçlar bana gelmeye başlamış. 4 ayla kurtulmuşum çok büyük bir beladan. Şimdi o borç batağında. Neyse işte geçiyor hatta iyi ki kurtulmuşum diyorsun. Rahat edersin merak etme. Eşyalara eve fazla anlam yükleme. Sana kullandığı ağır iğrenç kelimeleri düşün. Heykeli dikilecek sevgiliyi falan

Sizin adınıza çok sevindim, Allah yolunuzu açık etsin. İnşallah benim hikayem de sizin gibi güzel devam eder. .
Etrafımda ki herkesten kötü olduğum zaman bana şikayet ettiğim şeyleri O kötü sözleri yaptıklarını hatırlatmasını istedim..
O şekilde tekrar sinirlenip hatırlıyorum bana yaşattıklarını..
Bebeğimin yüzüne baktığımda bir üzüntü geliyor sadece, ona nasıl kıydı diye yine sinirleniyorum..
Sizin evde kalmanız daha zordur bence, bu evde onunla anım yok sadece ailemle var bu da iyi geliyor..

Çok haklısınız.. İstemem tabii ki. Daha doğmamış bebeği hafız yapan bir adam.
Kadın erkek karışık eğitime karşı çıkan bir adam.
Erkeklerin olduğu yerde kadının çalışmasına karşı çıkan bir adam
7 yaşında benimle namaz kılacak diyen bir adam..

Evet kesinlikle avukatla ilerleyeceğim, çünkü benim hukuk bilgisizliğim için bana cahil deyip duruyor. Nasılsa ben bunu güzel kandırırım diye düşünebilir. Bana avukat tutmana gerek yok anlaşmalı olacak zaten falan da dedi.

Ohh valla ne ala memleket. "Bana güven sen" diyor yani, sanki şimdiye kadar güveni hak etmiş gibi.
Bir güzel evirip çevirecek, maddiyatı geçtim çocuğun velayeti ile ilgili bile bir şeyler çevirmeye kalkabilir.
Mutlaka bir avukat bulun, hem de manipülasyonları anlayacak, çirkeflikle baş edebilecek bir avukat bulun.
Bundan sonra da siz muahatap olmayın, "avukatımla görüşün" deyip kenara çekilin.

Benim için zamanınızı ayırdınız, bu güzel mesajı yolladınız, çok ama çok teşekkür ederim. Siz, ve yorum yapan herkes o kadar iyi geliyor ki bana, yalnız olmadığımı, bu yollardan benden önce geçenlerin ışığıyla ilerkediğimi hissediyorum..

Hiç bir şey almadan geldim, bebeğin Kıyafetleri kardeşinin çocuğunun eskileri olduğu için, onları bırak demişti bana.
Bugün küvet, kıyafet, mama aldık. Akşama banyo yaptıracağız. Annem baktı biraz ben uyudum güzelce uzun zamandır böyle rahat uyumamıştım.
O kadar parasız kalmışım ki, babam yiyecek bir şeyler almış, alma boşuna masraf yapma, pahalıdır o gerek yok deyip duruyorum, babam da kızım yabancı yere mi gidiyor ne demek gerek yok, canın ne çekiyorsa söyle, sana masraf yapmayacağım kime yapacağim, bir tane kızım var, o bebek de bir şekilde büyür sen hiç canını sıkma" Diyor..

Annem sen nasıl bebeğini düşünüyorsan ben de seni düşünüyorum, o evde kalırken ben gece rahat uyuyamıyorum diyor..

Eğer kendisi bana " Beni asla arama yazma hiç bir şekilde" Demeseydi, ben insanlık namına, bebeğin fotoğrafını, videosunı yollardım ama onu da yapmayacağım.

Belki içimi dökmek için uzun mesaj atabilirdim ama sakın bana "parşömen yazma" Dediği için onu da yapmayacağım..

Önce avukatla görüşeceğim, sonra psikologla, sonra da kapalı cezaevindeyken yapamadığım ne varsa yapacağım... Arkadaşlarımla zaman geçireceğim, giyimim için tedirgin olarak çıkmayacağım ay buna açık dermi buna dar der mi diye değil, kendime bakacağım..

Duanızı ve desteğinizi ta buradan hissettim, tekrar Allah razı olsun sizden, hep iyi insanlar çıksın karşınıza

Yarın avukatla görüşmeye gideceğiz, inşallah dediğiniz gibi bebeğin velayeti hakkında bir planlar yapmıyordur..
Çünkü 2 hafta önce kan çıkar cinayet çıkar bebeği alıp gidemezsin, bırak öyle git, mahkemede bebeği alırım senden nasılsa, elimde sağlam argümanlarım var, bebeği bana verirlerse sakın çıldırma, ben girdiğim hiç bir mahkemeyi kaybetmedim diyen bir insan neden biranda tamam al çocuğu git, senin çocuğun ya benim değil ya, naparsan yap her şey istediğin gibi olacak desin, neden evin anahtarını çıkarsın..
Aklıma 2 şey geliyor, ya gerçekten vazgeçti, aklında başka biri var, biran önce boşanıp o kişiyle evlenip onu eve getirmeyi planlıyor, ya da bunların hepsi blöf, anlaşmalı deyip çekişmeli açacak, pis iftiralarda bulunacak, haber vermeden bebeği alıp gitti diyecek.. Umarım 2. Si olmaz, en kısa sürede altınlarımı alıp kurtulurum bu mahlukattan..

İleriye yönelik çok güzel planlarınız var... umarım hepsini yapmak nasip olur.
Yalnız lütfen kendinizi aceleye getirmeyin, duygularınızı hissetmek için kendinize zaman ayırın.
Psikolojik destek alma kararınızın çok yerinde olduğunu düşünüyorum, bu süreci daha rahat atlatmanıza yardım edecektir.
Yalnız mesajlarınızda genellikle "insanlık adına" diyerek eşinizle iletişim kurma düşüncenizi görüyorum.
Dün evden çıkmadan önce bile arayıp söyleme ihtiyacı hissettiniz mesela. Şu an bile içinizi dökmek için ona yazmamanızın tek sebebi "sakın bana parşömen yazma " demiş olması."Bebeği gösteririm, üzülüyordur" düşüncesinden çıkmaya çalışın, bebeğine değer veren adam bunları yapmazdı, evlenirim çocuklarım olur demezdi.
Lütfen, onunla iletişime geçmeyin... belki birbirimizin yüzüne bakabilelim diyorsunuz ancak şu an manipülasyona çok açık bir ruh hali içindesiniz ve karşınızda da çok usta bir manipülatör var.
Çok zorunlu kalmadıkça iletişime geçmeyin, hatta doğrudan avukatınıza paslayın.
Ya da üçüncü bir seçenek olarak sizi sindirmeye çalışıyordu.
Ama başından beri çirkefleşeceğini söylüyorum ve siz de az çok idrak etmeye başlamışsınız. "
Anlaşmalı deyip çekişmeli açacak, pis iftiralarda bulunacak, haber vermeden bebeği alıp gitti diyecek.."
demişsiniz ki kendisinde bu potansiyel var gibi görünüyor. Yine de cürmü kadar yer yakar, 3 aylık bebeği hiç bir hakim anneden alıp babaya vermez.
Yazıklarınızdan eşinizin avukat olduğu izlenimi çıkardım (yanılıyor olabilirim), çirkef biri de olduğunu düşünürsek sizin yapmanız gereken en önemli şey iyi bir avukat bulmak. Onun tavsiyeleri ile ilerleyin ve dediğim gibi kendi başınıza iletişim kurmayın. Hukuk bilgisi de olduğuna göre bu süreçte sizi korkutup manipüle etmesi daha da kolay olacaktır.

Son düzenleme:
Sen hiç uyumadın mı =) Birkaç saat uyuyup dinlenmeye çalış. Biliyorum, şu an kafanın içi hallaç pamuğundan beter. Ama uykuna ve beslenmene dikkat etmelisin. Yoksa direncin düşer. Bu arada, yazmayı ihmal etme. Yaz, anlat, akıt. Bastırma hiçbir duygunu. Şu an hissettiğin her bir duygu o kadar normal ki. Özlem, öfke, sitem, kırgınlık, sevgi... Hepsi çok normal. Kendini "hemen" iyi hissetmeyi bekleme. Dengeyi bulabilmek için karmakarışık duygulardan geçeceksin. Hepsine alan aç. Otur ne hissediyorsan dibine kadar yaşa. Ağzıma havlu alıp çığlık attığımı bilirim gecelerce. Bi ara sesim çıkmasın konu komşu duymasın diye banyodaki doğalgaz peteğini dişleyerek ağlamıştım az daha dişlerimi kıracaktım, böyle şeyler yapma tabi =) Buralardayız, yanındayız, hep yaz.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…