Boşanıyorum

Beni çok güzel analiz etmişsiniz.. İşte böyle bir yapım var hep empati yapıp, hep karşı tarafı düşünüyorum, çirkeflik yapmak istemiyorum, babası sonuçta diyorum ama doğru söylüyorsunuz.
Bugüne kadar da hep böyle olduğum için beni çok güzel kullandı.
Evden çıkarken de arama ihtiyacı hissettim belki son kez görmek ister dedim ama ona da beni pişman etti.
Ee tamam çıkın dedi.
Ben artık hiç bir şekilde iletişim kurmayacağım buna emin olabilirsiniz..
Çünkü gerçekten tam da benim yapacağım hareketleri söyleyip beni uyarması benim aklımı başıma getirdi.
Benim bir sonraki hamlemi bile biliyor aslında ve hep benden önce oyunlar oynayıp beni manipüle ediyor..
Tam bir salakmışım, ona kendimi ifade ettiğim, içimi döktüğüm, değer verdiğim için yazdığım uzun mesajları bile dalga konusu yaptı.
Ruhsuz, duygusuz insan..

Ahh iyi ki varsınız.. Sayenizde dünden bugüne çok gelişim gösterdim, konuyu açtım, evden çıkana kadar dimdik durdum bir damla gözyaşı dökmedim, arabaya bindik sokaktan çıktık, uyuyana kadar neredeyse ara ara ağladım, uyudum uyandım, yine sizin mesajlarınızla destek bulup kendime geldim, düne göre çok daha iyiyim, her geçen gün biraz daha iyi olacağıma inanıyorum..
Normalde öfkeyle kendi kendime sinirimi çıkarmak için saçma sapan hareketler yapardım, fotoğrafları silerdim rehberden silerdim vs ama, çok hassas olduğum için yapmayı düşündüğüm şeyi bin kez düşünerek öyle hareket edeceğim, yukarıda bir hanfendinin yazdığı gibi acele etmeyeceğim hiç bir şey için..
Doğalgaz peteği güzel bir fikirmiş

Bende çok kötü şeyler yaşadım ama eşimin ailesi tarafından özellikle de eşimi doldurdukları için bana karsi cok değişiyordu benim de eksikliklerim vardı tabi ki ona karşı ama sonradan fark ettim , ama ailesinin bizim hayatımızda çok etkisi vardı . Aslında tüm kavgalarımızın asil sebebi de eşimin biraz pasif ve sakin olmasaydı her olaya karşı bir durgunluk vardı adam da beni hiç korumadı sahiplenmedi onlara karşı , gel gelelim asil olaya boşanmaya kadar gittik ve tabiki boşandık . Daha kötü günler geçirdik bu şekilde çocuklar da bende bu arada iki kız çocuğum var. Sonra ordan uzaklaştık yurtdışına geldim eşimin yanına suan hala buradayız . Ama böyle tek oturup düşündüğüm zaman benimde ona karşı eksikliklerim vardı bunu inkar edemem ben kendimi düzelttiğim zaman oda düzelmeye başladı . Suan çok mutluyuz . Sen peki hiç düşündün mü bir eksiğin varmidir?

Bir eksiğim olduğunu düşünmüyorum. eksik kelimesini nasıl tanımlıyorsunuz ona göre de değişir bu durum.
Onun bende gördüğü eksik diye tabir ettiği özellikler, fazla duygusal, hassas, alıngan olmam.. Fakat bu özelliklerim kimseyi rahatsız etmediği sürece ben eksik bir insan olur muyum?
Hassas olmam belki çocuğum ve onun lehine bile olabilirdi..
Yani ailesinden ve kendisinden gördüğüm davranışa maruz kalacak bir eksiğim kusurum olduğunu düşünmüyorum..
Hadi benim kusurum vardı da saygı görmedim diyelim, ama beni bugüne kadar büyüten yetiştiren saçları beyazlamış yaş baş almış ailem bile onun ve ailesi tarafından saygı göremedi.
Ben evlenmeden önce de aynı özelliklere sahiptim, beni tanıyarak sevdi, beğendi, istedi. Evlenmeden önce hassas, kırılgan, naif alıngan olduğumu bilmiyor muydu? Evlendikten sonra benim bu özelliklerimden şikayetçi olmaya başladı.. Hayır evlendikten sonra beni istediği şekle sokabileceğine, bana istediği gibi davranabileceğine, istediği hakareti, aşağılamayı yapıp beni sindirebileceğini düşündü. Bir de hamile kaldıktan sonra iyice ona muhtaç olduğumu düşündü.
Ben eşimde bu kafa olduktan sonra değil yurtdışı mars'ta yaşasak, kendi ailesinin dolduruşuna telefonla konuşarak gelip yine aynı şeyleri yaşatacağını düşünüyorum..
O din iman namaz oruç müslümanlık kafayı kırmış bir insan, evlendikten sonra beni ailesine köle olurum sandı, tesettüre girerim sandı, bunlar olmadığı zaman içten içe pişmanlık büyütmeye başladı.
Ailesinin istediği hafız kapalı kadınla evlenecekti benim için ondan vazgeçmişti, belki de onun pişmanlığını yaşadı.
Benle en ufak sorun yaşadığı zaman, "ailemin dediğini yapsaydım belki de bunlar hiç bir zaman başıma gelmeyecekti" Diye düşünüp beni neden sevdiğini unutup onların söylediği her şeyi kabul etmeye başladi.
Bunların hepsi belki de diye başlayan cümleler, gerçeği asla bilemeyeceğim.
Çünkü ona ben de çok sordum, benimle derdin ne diye? Derdinin komple " Ben" Olduğunu söyledi.
Belki de gerçeği kendisinin kendisine bile itiraf edecek gücü yok.
Bildiğim tek bir şey var, beni kaybetmekten korkmaması, ailesini kurtarmak için hiç bir çaba sarf etmemesi, ve ortada büyük bir sorun yokken eften püften şeylerden bana kan kusarak hayatımı cehenneme çevirip ona olan ve kendime olan sevgimi saygımı yitirip bu yuvayı kendi elleriyle kendisinin yıkması.
Sizin adınıza çok sevindim inşallah hep mutlu olursunuz..

Coluguna çocuğuna zulmeden her adamın eşinde eksiklik mi olmak zorunda? Şu zihniyetten kurtulmak için daha ne kadar uğraşacağız acaba? Eşiniz anne ve babasından uzaklaştığı için normalde dönmüş muhtemelen. Yanlarına gitseniz 2 aya eski haline döner. Kendinizi yemeyin bu kadar erkek milleti için.

İnş sizinki daha da güzel olur. Başını yastığa koyduğun an yaptıkları terbiyesizlikleri düşün. Ben öyle yapıyorum. Evladını sevmeyen kimseyi sevemez diyorum. Evet benim için daha zordu kendi elimle kurduğum evimi kendi ellerimle bozdum. Hatıraları falan hep kendi ellerimle attım. Fotoğrafları sakladım çocuklar için. Zordu ama hepsi geçti geçiyor

Anlattığın kadarıyla bunlardan çok daha büyük problemleriniz varmış bu adamla. Sevgisiz, şefkatsiz, evinin içindekileri küçük görüp aşağılayarak tatmin olan bir kontrol freak. Allah yardımcınız olsun.

Siz çok nahif geldiniz bana.
Avukatla görüşecekseniz, eşinizle ekstra bir iletişime geçmeyin. Söylediği bir sözle duygusal davranıp yanlış kararlar verebilirsiniz.
Çocuk için görüşme olsa ki çok küçük olduğu için fotoğraf,m gönderme olabilir en fazla, onu da zerre haketmiyor ama çok ısrar ederse ki epey bir süre bunu da yapacağını sanmıyorum, o zaman atarsınız.
Davayı siz açın, mağdur olan, talepleri olan siz olacaksınız. Eşiniz ne doğru düzgün nafaka vermek ister ne de altınları. Onun eline bırakmak hata olur.

O hazırlatsın şimdi kendisi öyle dedi ben kendi avukatımla konuşup kendi şartlarımı söyleyeceğim beraber irtibatta olup tekrar düzenlerler diye düşünüyorum protokolü, şartlarımı kabul etmezse anlaşmalıdan vazgeçip çekişmeliye döndüreceğim, o zaman hem tazminat, hem nafaka, hem altınlar, hem mehir hem de bebeği alırım. Üstüne bir de evde bazı eşyaları da ben aldım onların da yarısını talep ederim...

Hala o hazırlatsın, öyle dedi diyorsunız. Dediyse dedi yahu sözünü dinlemek zorunda mısınız?
Eşiniz yarın koşa koşa dava falan acmayacaktir. Öyle mi sanıyorsunuz? O sizin döneceğinizi, arayacağınizi düşünüyor.
Haber bekleyeceksiniz, gelmedikçe gerilip iletişim kurmak isteyeceksiniz.
Siz avukatla görüşüp, eşinizin keyfine bırakmayın protokol işini.
Ben hazırlatırım derken bile sizi beğenmediğinden diyor bunu farkındaysanız. Sırf sunun için ben açardım davayı.

Ben yarın avukatla görüşeceğim zaten yani belki o da biz açalım derse ben açarım avukata bırakacağım tamamen yani..
Dün sabah evden çıkarken avukatla görüşmeye gidiyorum dedi doğruysa eğer

Ben yarın avukatla görüşeceğim zaten yani belki o da biz açalım derse ben açarım avukata bırakacağım tamamen yani..
Dün sabah evden çıkarken avukatla görüşmeye gidiyorum dedi doğruysa eğer
İnanmayın söylediklerine, bunun da ötesinde onun ne yaptığı sizi ilgilendirmesin.
Siz avukata gidin, protokol hazırlatın. O da hazırlatırsa avukatlar oturur son halini verirler.
Ama pasif bir şekilde el el üstünde beklemeyin, bu yaptığı bile sizi kontrol etmeye çalışmak.
Sizmuhatap olmayın, "bundan sonra avukatımla muhatap olun" deyin kenara çekilin.

Tamamdır öyle yapacağım kesinlikle çok teşekkür ederim..

Bu yazını sabah akşam aç oku... Eşin çok yalvaracak. O burnu düşse eğilip almaz dediğin adam ayaklarına kapanıp ağlayacak. Onu ilk kez ağlarken göreceksin, için parçalanacak. Bi şans versem mi diyeceksin. İşte o zaman aç bu yazıyı oku.

Gerekirse odamın duvarına çıkarttırır asarım... Sigarayı bırakmak bile çok sancılı bir süreç, 5 senedir hayatında olan bir insanı çıkarmak da kolay olmayacak.. Bence insan hayatta kalma modunda olduğu için otomatik olarak şuan beni üzen şeyden kurtulmam için beynim oyunlar oynayıp onu iyi hatırlamamı sağlıyor, fakat onunlayken de yine iyi olmam için kurtulmamı söylüyor.
Şuan bütün zorluklara katlanacağım, eskiden çok sevdiğim biri vardı da onu kaybedince ne hissettim şuan ne düşünüyorum diye kendimi sorguladım, eşimden bir önceki görüştüğüm kişide gerçekten benim hatalarım olmuştu, yaşım 20ydi cahillikten sanırım, beni anlamayacağını düşünüp yalan söylemiştim ona. Yalanım ortaya çıktığında da güven sorunu olmuştu, bana haliyle bir daha güvenememişti, ben ne kadar toparlamaya çalışsam da olmayınca ayrılmıştık ve 1.5 sene onu unutamamıştım. Şimdi düşündüğümde ona bir şey hissetmiyorsam, ileride eşim içinde hissetmeyeceğim diye düşünüyorum...

Evet babam gelip aldı ailemin evindeyim, yukarıda tümA gelişmelerden bahsettim :)
Çok sevindim adına. Çok güçlü bi kadınsın bence. Her şey geride kalacak inan. Çocuğun ve sen çok mutlu olacaksınız. Mutsuz bir yuvada babayla buyumektense , mutlu huzur yuvada anneanne dedeyle büyümek daha mükemmel bence

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…