Boşanıyorum

Bu narsist adam beni kulu köpeği yapmış, annem babam arkamda, babamın bana ve bebeğime bakacak maddi durumu var, mesleğim var, evladım yanımda. Benim mutlu olmam için gözümün içine bakan ailemin evine, kendi odama, kendi evime gelmişim, ama yine kendi evim gibi hissetmiylrum..
Hâlâ kendimi sorguluyorum, ben mi yapamadım, bende mi bir sorun vardı, söylediklerinde haklı mıydı?
Acaba ben abartmış olabilir miyim diye kendimi yiyip bitiriyorum..
Hiç sağlıklı düşünmüyorum farkındayım, geri dönsem orda mutsuzum, kalsam burda mutsuzum, ben ne zaman bu psikolojiden kurtulacağım..
Çok zormuş, çok zor ..
Gerçekten bu kararı uygulayana kadar, giderim boşanırım demek de kolaymış, yaşayınca bambaşka oluyor.. Normal mi bu sağlıksız düşüncelerde olmam bilmiyorum ama kendime gelemiyorum 😞

Bu narsist adam beni kulu köpeği yapmış, annem babam arkamda, babamın bana ve bebeğime bakacak maddi durumu var, mesleğim var, evladım yanımda. Benim mutlu olmam için gözümün içine bakan ailemin evine, kendi odama, kendi evime gelmişim, ama yine kendi evim gibi hissetmiylrum..
Hâlâ kendimi sorguluyorum, ben mi yapamadım, bende mi bir sorun vardı, söylediklerinde haklı mıydı?
Hiç sağlıklı düşünmüyorum farkındayım, geri dönsem orda mutsuzum, kalsam burda mutsuzum, ben ne zaman bu psikolojiden kurtulacağım..
Çok zormuş, çok zor ..
Gerçekten bu kararı uygulayana kadar, giderim boşanırım demek de kolaymış, yaşayınca bambaşka oluyor.. Normal mi bu sağlıksız düşüncelerde olmam bilmiyorum ama kendime gelemiyorum 😞
Hayatı akışına bırakın yaa dert etmeyin. Bulunduğunuz yerde mutlu olun. Zaman her şeyin ilacı. Belki de 1 sene sonra bugün yaşadıklarınız aklınıza bile gelmeyecek.

Çok zormuş, çok zor ..
Yeni bir sayfa açtınız. Sürecin çok başındasınız. Ne hissediyorsanız çok normal.

Bir önceki konumu okuyanlar hatırlarsa, 3 aylık bebeğim var, eşimin ailesiyle karşı binalarda oturuyoruz, görümcelerimle konuşmuyorum. Eşimle aram da tokat ve hakaretten sonra pek iyi değildi zaten.
Bugün izinliydi, telefonunda evli ve kendisi çalişan kız kardeşine “paran var mı?” Diye mesaj attığını gördüm.
Şimdi bunda ne gibi bir sorun olabilir diyebilirsiniz.
Ben bebeğim 5 aylıkken işten çıktım, 3 aydır da evdeyim evden dışarı çıkmıyorum para harcamıyorum ilk kez geçenlerde teyzeme gideceğim bana para bırakır mısın demiştim ve bana 250 tl bırakmıştı.
Hamileyken, ve sonrasında bir kere bana paran var mı diye sormadı gerçi sormasına gerek yok biliyor paramın olmadığını çünkü…
Genel olarak eşimin laflarından çok yıpranmıştım bana söylediği sözleri şuraya yazayım siz anlarsınız
-Ben senden razı değilim
-çok pişmanım seninle evlendiğime
  • senden mi anne olacak?, sen mi çocuk bakacaksın, çocuk çocuk doğurmuş.
    -beddua edicem ama hamilesin
    -boşandıktan sonra ben tekrar kurarım ailemi sen merak etme, tekrar otururum bu sofraya, bir düzine çocuk da yaparım, bu çocuk senin sınavın olacak. İleride senden kaçıp bana gelicek, bunu unutma her zaman gözden uzak olan daha değerli olur.
    -ben bir kadın tanıdım, onun heykelini dikerim buraya(eski sevgilisinddn bahsediyor)
    -bak seni nereye gömüyorum, davayı açtığın gün seni gelip öldüreceğim
    -sen ne kadar açgözlüsün(evlendiğimizden beri düğünde takılan altınlar annesinin evinde duruyor, ilk başta ikimiz de çalışıyoruz evde kimse olmuyor diye mantıklı gelmişti sonra ben işten çıktıktan sonra artık alabiliriz ben evdeyim dedim olmaz dedi sonra bu cümleyi kullandı)
    -sen iğrenç bir insansın, annenle babanı da sindirmişsin, onlar da senden korkuyorlar bir şey diyemiyorlar( benim ailemle hiç kavga gürültüm olmaz, kararlarıma saygı duyarlar arkamda dururlar o yüzden böyle söylüyor)
    -çok cahilsin
    -ben sana acıdım, merhamet ettim (eşimle evlenmeden önce ben alkol kullanıyordum ve açık giyiniyordum açık dediğim de askılı elbise, pantolon, tayt tarzı şeyler, eşim dinine çok düşkün bir insan işte biz ilk tanıştığımızda ben alkol içiyorum ve açık giyiniyorum diye benimle gerçekten çok uğraştı ama güzel bir dille, daha usturuplu giyinebilirsin, alkol iyi bir şey değil vs diye, ben de zamanla gerçekten kendim de isteyerek alkolü de bıraktım şimdi kapanmadım ama eskisi gibi giyinmiyorum da, bunun için ben kötü yoldaymışım da hayatımı kurtarmış gibi davranıyor)
Daha aklıma gelmeyen bu tarzda bir sürü şey.
Bugün de işte yine tartıştık konu yine Boşanma mevzusuna geldi, tamam gidebilirsin dedi ben de istemiyorum dedi
Babamı aradım yarın almaya gelecek beni. En
kısa sürede davayı açacağım.
Şuan olayın sıcaklığı ile insan kendini sorguluyor yanlış mı yapıyorum diye.
Lütfen isterseniz eski konumu da okuyun ve benim aklımı başıma getirin..
Öyle bir insan ki, sen kötü bir insansın çocuğunu babasız büyüteceksin o çocuk bunun etkisini hep hissedecek, evde baba figürü olmayacak, psikolojisi bozulacak , sonra senden nefret edecek "dedi.
Bu sözler kafamı çok kurcalıyor. Gerçekten ileride bebeğim benden nefret eder mi?
Okul çağına geldiğinde benim babam nerede derse ne diyebilirim?
Bebeğimin hakkına girmekten çok korkuyorum..
Benim gibi bebekle boşanma sürecinde olan anneler var mı?
Desteklerinizi bekliyorum…
Babasız büyümüş bir insanım, suanda anneme dua ediyorum bizi o pislik heriften kurtardığı için, lütfen boşan eşin olacak o alçak seni manipule ediyor ve de değersizleştiriyor, sakın bu adamla evli kalma çocuğuna yazık edersin...

Ben zaten çocuğu vermem dediği için, habersiz çekip gitsem çocuğu kaçırmakla suçlar belki diye vs vs diye kalıyordum. Allaha dua ediyordum evladımdan beni ayırmasın boşanmayı kabul etsin kurtulayım diye duam kabul oldu.
Asla geri adım atmam. 3 yıldır cehennemi yaşatıyor bana..
İnanın elalem ne der vs değil derdim, tek korkum bebeğimin babasız büyümekten etkilenmesi...
Merak etme etkilenmez, bak biz 3 kardeş büyüdük, okuduk meslek sahibi olduk , annem eğitimsiz bir kadındı ama iyi bir anneydi hakkını yiyemem , eminim siz de iyi bir anne olacaksınız evladınıza, asıl bu adamı boşanmazsan evladın sana düşman olacak , suanda 29 yaşında bir kadınım ve babamın ne kadar da zor sıkıntılı bir insan olduğunu ve yanında kalsaydık başımıza neler geleceğini gayet iyi biliyorum, bu adam çocuğuna da gün yüzü göstermez, lütfen boşan...

Ona kalsa çok seviyor kızını canını verir onun için..
Ama hamileyken beni ağlatmadığı gün yoktu, doğurdum lohusa halimle ağlattı..
Bana hiç bir zaman destek olmadı, annem gittikten sonra bana beş dk tutayım da sen de bir duş al bile demediği için, leş gibi koktum, evi temizleyemedim, yemek yapamadım diye annesini çağırdı bebeği onlara gönderdi. Benim için bunların hiç biri sorun değildi, yemeği dışarıdan yesek de olurdu, yumurta kırsak da olurdu, hazır çorba içsek de olurdu.. Ama beni hep aşağıladılar, alışacaksın öğreneceksin, bizim yanımızda kimse yoktu, biz 4 tane çocuk büyüttük, bir tek sen doğurmuyorsun dediler.
3 gün annesinde yemek yedik de 4. Gün annesi geldi bebeği aldı ne yemek yapacaksan koy ocağa rahat rahat yap ben bakarken dedi.
Hatta bunu huy edindiler sonra, 1.5 ay boyunca her gün 3 saat almaya başladılar ki ben oğul larına rahat rahat yemek yapayım evi temizleyeyim diye..
Sonra ben bundan da rahatsızlık duymaya başladim eşimle konuştum, ya ailen uzakta olsaydı ne olacaktı? Bu bebeği beraber yaptık beraber büyüteceğiz, bebeği sevmek istiyorlarsa gelsinler sevsinler ama her gün her gün alıp götürmesinler, 2 aylık bebeğin kucaktan kucağa annesiz gezdiği nerede görülmüş, güvenli bağ kurmaya çalışıyorum dedim orda bile bana hak vermedi..
Kendi ailesini bile kullanıyor kendisi yardım etnemek için...
Bir de 2.5 aylıkken kiraz yedirmişler bebeğe bana resmini atıyor dudakları kıpkırmızı olmuş, ben görünce çok sinirlendim el kadar bebeye kiraz mı verilir dedim, sen rahat ol annem 4 tane çocuk büyüttü ne olcak diyor..
Ben uyku düzeni oluşturmaya çalışıyorum akşamları banyo yaptırıyorum, bebeği alıyorlar bir bakmışım annesi bebekle beraber banyo yapmiş. İkisi birlikte yani.
Dedim ki, daha ben bebeğimle beraber banyo yapamadım bu çok özel bir şey neden annesine sormadan böyle bir hareket yapılıyor habersiz yıkanıyor. Alt değiştirme, emzirme, banyo yaptırma bunları annesinin babasının yapması gerek dedim yine ben kötü oldum..
Ailesini o kadar çok seviyorki ben el kızıyım..
Bir de ben yemek yapamadığımda orda yemek yemiştik bir kaç kere, küçük görümcem demiş ki ben abimle karısına yemek yapmak zorunda değilim, karısı yapsın demiş.
Bu lafından sonra onlara gittiğimde yemek yemedim, yine ben kötü oldum..
O da benim ailemin yemeğini yemeyecekmiş.
Bu olaylardan hiç haberi olmayan teyzemin kızı misafir geldi daha 20 yaşında , yüzüne bakmadı, bir hoşgeldin demedi, neden böyle davranıyorsun ayıp ediyorsun kıza evine gelmiş hoşgeldin de dedim, bana " Benim ailemi silenin ben de ailesini silerim" Dedi..
Kabus gibi , boşanmazsan aklından şüphe ederim ...

Gerçekten bu tip olayları erkeğin gözünden de görmek isterim. Neden kız kardeşine paran var mı diye sorarken eşine sormuyor acaba?

Başlarda çok iyidi demişsiniz, zamanla bu adamı kötü yapan şey ne oldu? Mesela kendinizi haksız gördüğünüz, " şurada yanlış yaptım, yanlışımı da sürdürüyorum, şu şu konularda haksızım" dediğiniz konular var mı? Varsa onları biraz açabilir misiniz?
Ailesi oğullarını etkileyip gelinlerini kocasının gözünde karartmışlardır, böyle adamlar ailesinin kötü dediğine kötü , kara dediğine kara derler , böyle bir zihniyetin yanında yaşamak ve hatasız olmak kolay olmasa gerek , mesela gözünün üstünde kaşı olduğu için bile hatalıdır kadın...

Böyle bir soru geleceğini biliyordum. Şöyle cevaplayayım, ben balık burcuyum, tek çocuğum. Bu ikisi beni ekstra hassas bir insan yaptiğini düşünüyorum.
Hayvanları çok severim, çocukları çok severim, çok duygusalım, mesela en ufak bir üzücü habere ağlayabilirim, film izlerken bir sahnede ağlarım.
Biri benimle konuşurken bağırırsa, kalbimi kırarsa gözlerim dolu dolu olur.
Sonra hareketlere çok dikkat ederim. Biraz aşırı gözlem yaptığımı düşünüyorum.
Bu gözlemlerden anlamlar çıkarmıyorum ama yanliş anlaşılmasın.

Mesela yan yana oturuyoruz bankta muhabbet ediyoruz diyelim örnek veriyorum sadece, ben tamamen ona dönüğüm, elimde bir şeyle uğraşmıyorum, gözlerinr bakıyorum, ama o ise elinde telefon bana hafif sırtı dönük şekilde, yani vücut dilinden benle ilgisiz olduğunu çıkarıyorum ve bunu söylüyorum mesela.

Ama ben bugüne kadar hiç bir zaman kavga gürültü hır çıkarmadım. Bana bunları yapmaya başladığu ilk zamanlar ağlıyordum işte deli gibi ağlıyordum kendimi tutamıyor sokağın ortasında caddede metroda ağlıyordum.
Zamanla söylediği şeylerin şok etkileri gitti ben de ufaktan karşılık vermeye başladım.
Mesela bana açgözlü mü dedi, hayatında tanıyıp tanıyamayacağın paraya en az değer veren insanlardan biriyim, senden bugüne kadar ne istedim? Tarzında cevap vermeye başladım.

En son doğuma gideceğim gün ben sabaha kadar ağlarken o rahat rahat uyudu, sonra bebeğim doğdu anneme yaptıkları ve tokattan sonra benim şirazem kaydı. Ciddi bir biçimde gözlerime nefret indi, soğudum, acım dilime vurdu.
Hiç düşünmeden konuşuyorum artık mesela..

Yani bilmiyorum, ona sorduğumda zaten şikayetlerinin bu olduğunu söylemişti.

Çok hassas, alıngan olmam, onun dediğine göre ben lafları cımbızla çekiyormuşum, güçlü değilmişim, çocuk gibiymişim.

Temizliğime dikkat ederim, tatlı dille konuşurum, yemeğimi yaparım, evi mis gibi yaparım, kendimi geliştirmeye çalışırım her zaman, kitap okurum, insanlara karşı çok sıcak kanlıyım, güleryüzlüyümdür.

Mesela biz hiç benim yüzümden kavga etmemişizdir kavgayı başlatan taraf ben olmamışımdır yani, ben bir şey söylerim o söylediğime yükselir o şekilde başlar.

Mesela bir sorun gördüğü şey de ben tartıştıktsn sonra hiç kalp kırıcı söz kullanmadığım için, o kavgadan sonra hiç bir şey olmamış gibi devam ediyor, bu da benim sinirimi bozuyor, çünkü ufak da olsa bir açıklama bekliyorum, bak burda bunu dedim kusura bakma kalbini kırdım tarzında konuşmasını beklerim, kendim de kendimde bir hata görürsem özür dilerim, gönlünü almaya çalışırım, ama o tam tersi uzatma der konuları halının altına süpürür. Ben kendimi anlatırken "offf tamam artık uzatmayalım" Der.

Ben de eksik gördüğü şeyler, namaz kılmamam, kapalı olmamam. Ama ben bunların sözünü vermedim önceden de böyleydim. Hep beni bu konuda da eleştirir. Hatta bana, sen kapanmazsan kızımız tesettüre nasıl girecek dedi. Senin din eğitimi vermen lazım dedi.

Bir de son 3 aydır bozuk psikolojimin etkisiyle sinir krizi geçirmelerim, benim de hakaretler, küfürler etmelerim, bağırmalarım var. Ama bunlar son 3 aydır var.. Ve böyle olmamın sebebi de kendisi. Ben hayatımda kimseye sesimi yükseltmiş bağırmış çağırmış bir insan değilim..
Kıyamam size , eşiniz sizi haketmiyor, asla arkanıza bakmayın...

Kesinlikle katılıyorum..
Ama kendisini görseniz öyle körü körüne cahil bir müslüman değil, sorsanız her şeyi biliyor, okuyor, araştırıyor.
Şeriat yanlısı, Atatürk'ten nefret ediyor. Tabii ben bunların heepsini evlendikten sonra öğreniyorum.
Bu kafada olan birinin, otelde, alkol içilen lüks bir restoranda ne işi var değil mi?

Ben de tiksindim.. Onu tanısanız çizginiz değil sınır hattınız bile olsa ona gram işlemeyeceğini anlardınız..
Adam narsist ve çok usta bir manipülatör, dini kullanarak toplumun beğenisini elde ediyor, münafık bu adam ...

Yoldayız dönüyoruz, annem gelmedi babam geldi sadece.
Arabaya bindikten sonra hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım.
Çok canım yanıyor.. İnşallah en yakın zamanda kabuk bağlar yaralarım..
Gelinlikle girdiğim evden çöp poşetleriyle bir de bebeğimle çıktım...
5 sene 10 tane çöp poşetine sığıyormuş..
Allahım bana sabır versin geçsin bu acı
Hiç üzülme hepsi geçecek, yeniden çiçek açacaksın, korkma özgürlüğüne kavuşuyorsun, ağla ve rahatla ...

Çok zormuş, çok zor ..
Duyguların çok normal , aşırı manipülatif narsist bir adamdan kurtulmak öyle kolay değil. Adam psikolojik şiddet uygulamış ve sizi resmen sindirmiş, evlilik bir başarı değildir ve bu sizin hatanız değil, ha bire kendinizde eksik aramayı bırakın eşiniz ve ailesi ortada yani, köpek bağlasan durmaz onların kapısında...

Duyguların çok normal , aşırı manipülatif narsist bir adamdan kurtulmak öyle kolay değil. Adam psikolojik şiddet uygulamış ve sizi resmen sindirmiş, evlilik bir başarı değildir ve bu sizin hatanız değil, ha bire kendinizde eksik aramayı bırakın eşiniz ve ailesi ortada yani, köpek bağlasan durmaz onların kapısında...
Biran önce kurtulmak istiyorum, tekrar o bataklığa düşmek istemiyorum..
Ailemi de üzmek istemiyorum, bebeğimi de üzmek istemiyorum mutlu anne olmak istiyorum, bu adam bana bu kadar kötülük yapmışken nasıl hâlâ bir tarafım keşke bunlar yaşanmasaydı diyebiliyor, nasıl hâlâ hislerim var anlamıyorum insan hem sevip hem nefret edebilir mi? Ya da alışkanlığı sevgi mi zannediyorum?
Emin olduğum tek şey var, tekrar o eve dönsem bile asla eskisi gibi mutlu olamayacağım, peki neden bunu kabullenmiyorum..
Neden içindeyken cehennemi yaşarken uzaktayken, o cehennemin ateşine tekrar düşmeyi aklından geçirir insan..
Offf offf...
Teşekkür ederim güzel yorumlarınız için..
Benim düşündüğüm kadar o da düşünüyor mudur? Bana yaşattıklarının ağırlığını bir gün anlayacak mı?
Bir kız vardı gözlerinin içi gülerdi, neşeliydi hayat doluydu, bu eve girdikten sonra onu ben soldurdum çiçeğime bakamadım, Allah nur topu gibi bir evlat verdi de kıymetini bilemedim, babasız bıraktım der ni..
Bu kız benden ne ev istedi, ne araba, altınları bile annemde kaldı sıkıntı çıkarmadı, annem babam kardeşlerim ben hepimiz bu kızı burda sıkıştırdık üstüne gittik, o kız hamileydi, lohusaydı, işten ayrılıp eve kapanmanın psikolojisi vardı, ailesinden uzaktaydı, giyimini değiştirdi, 8 ay ben oturdum o çalıştı, beni çalışmıyorum diye hor görmedi, kendimi kötü hissetmemem için elimden geleni yaptı, kadın haliyle ben istemeden benim hesabıma para yolladı belki bir ihtiyacım olur diye düşündü, bir yerde hesabı öderken bile kartı bana verdi, hesabı kadın ödüyor diye düşünür millet rencide olmamam için yaptı, benim için bir sürü fedakarlık yaptı, ben kıymetini bilemedim der mi?
sevgi neydi, sevgi emekti.. Benim emeğim, sevgimin neden değeri bilinmedi..
Benim gözyaşım onun için hiç mi anlam ifade etmedi..
Ben bu kadar kötü bir insan mıyım..
Neden bana bunu yaptı, neden beni yok etti.
Neden kendime olan inancımı, özgüvenimi yerle bir etti..

Son düzenleme:
Ailemi de üzmek istemiyorum, bebeğimi de üzmek istemiyorum mutlu anne olmak istiyorum, bu adam bana bu kadar kötülük yapmışken nasıl hâlâ bir tarafım keşke bunlar yaşanmasaydı diyebiliyor, nasıl hâlâ hislerim var anlamıyorum insan hem sevip hem nefret edebilir mi? Ya da alışkanlığı sevgi mi zannediyorum?
Emin olduğum tek şey var, tekrar o eve dönsem bile asla eskisi gibi mutlu olamayacağım, peki neden bunu kabullenmiyorum..
Neden içindeyken cehennemi yaşarken uzaktayken, o cehennemin ateşine tekrar düşmeyi aklından geçirir insan..
Offf offf...
Benim düşündüğüm kadar o da düşünüyor mudur? Bana yaşattıklarının ağırlığını bir gün anlayacak mı?
Bir kız vardı gözlerinin içi gülerdi, neşeliydi hayat doluydu, bu eve girdikten sonra onu ben soldurdum çiçeğime bakamadım, Allah nur topu gibi bir evlat verdi de kıymetini bilemedim, babasız bıraktım der ni..
Bu kız benden ne ev istedi, ne araba, altınları bile annemde kaldı sıkıntı çıkarmadı, annem babam kardeşlerim ben hepimiz bu kızı burda sıkıştırdık üstüne gittik, o kız hamileydi, lohusaydı, işten ayrılıp eve kapanmanın psikolojisi vardı, ailesinden uzaktaydı, giyimini değiştirdi, 8 ay ben oturdum o çalıştı, beni çalışmıyorum diye hor görmedi, kendimi kötü hissetmemem için elimden geleni yaptı, kadın haliyle ben istemeden benim hesabıma para yolladı belki bir ihtiyacım olur diye düşündü, bir yerde hesabı öderken bile kartı bana verdi, hesabı kadın ödüyor diye düşünür millet rencide olmamam için yaptı, benim için bir sürü fedakarlık yaptı, ben kıymetini bilemedim der mi?
sevgi neydi, sevgi emekti.. Benim emeğim, sevgimin neden değeri bilinmedi..
Benim gözyaşım onun için hiç mi anlam ifade etmedi..
Ben bu kadar kötü bir insan mıyım..
Neden bana bunu yaptı, neden beni yok etti.
Neden kendime olan inancımı, özgüvenimi yerle bir etti..
M Mihrimah sultan yarım kalmıştı düzenledim:KK43:

Offf offf...
Bu kız benden ne ev istedi, ne araba, altınladı
Bırakın eşiniz kendi cehenneminde yana dursun siz kendinize bakın, toparlanmaya bakın ve mutlaka profesyonel bir psikolojik yardım alın, siz aslında güzel günlerinizi anımsayıp özlüyorsunuz ama eşiniz maalesef aynı adam degil , gerçeklikten kopmayın ki tekrardan aynı çukura düşmeyesiniz, acı çekeceksiniz elbet lakin her yara kabuk bağlar sonunda, bebeginize be kendinize odaklanın ve lütfen geri dönmeyin, güçlenin ve ayağa kalkın, o masum meleğin en çok annesine ihtiyacı var ama sağlıklı bir anneye ...

M Mihrimah sultan yarım kalmıştı düzenledim:KK43:
Fedakar bir kadın olmuşsunuz hep ama erkekler bunu haketmiyor, fedakar olan hiçbir kimsenin kıymeti bilinmiş değildir, biraz bencil olmak lazım bu hayatta , erkekler fedakar kadın gördü mü aynen bu şekilde davranıp kadını köle ediyor kendine, bu hayatta en çok kendinizi sonra da bebeğinizi sevin ...

Bırakın eşiniz kendi cehenneminde yana dursun siz kendinize bakın, toparlanmaya bakın ve mutlaka profesyonel bir psikolojik yardım alın, siz aslında güzel günlerinizi anımsayıp özlüyorsunuz ama eşiniz maalesef aynı adam degil , gerçeklikten kopmayın ki tekrardan aynı çukura düşmeyesiniz, acı çekeceksiniz elbet lakin her yara kabuk bağlar sonunda, bebeginize be kendinize odaklanın ve lütfen geri dönmeyin, güçlenin ve ayağa kalkın, o masum meleğin en çok annesine ihtiyacı var ama sağlıklı bir anneye ...
Ben eşimle sevgiliyken bir psikoloğa gidiyordum zaten, evlendikten sonra bırakmıştım, o dönem psikoloğum artık seninle bir sorunumuz kalmadı, çok iyisin istersen bırakabiliriz demişti ve bırakmıştım, sizce aynı psikologla mı devam etmeliyim yoksa sıfırdan beni hiç tanımayan bir psikolog mu daha sağlıklı olur..

15 gündür sütüm tamamen kesildi üzüntüden stresten, hakkımı helal etmiyorum, 100 günlük bebeğim anne sütü içemiyor onun yüzünden
Bebek emdikçe gelecek sakın emzirmeyi bırakma, yemek ye ve bol su iç, sakinleşmen lazım, papatya , rezene çayı iç, biraz dinlen ...

Ben eşimle sevgiliyken bir psikoloğa gidiyordum zaten, evlendikten sonra bırakmıştım, o dönem psikoloğum artık seninle bir sorunumuz kalmadı, çok iyisin istersen bırakabiliriz demişti ve bırakmıştım, sizce aynı psikologla mı devam etmeliyim yoksa sıfırdan beni hiç tanımayan bir psikolog mu daha sağlıklı olur..
Buna siz karar vermelisiniz, memnun kaldiysanız eski psikoloğunuzla görüşebilirsiniz...

X