Ben mi paragözüm o mu cimri?

Hiç bir şekilde farklı bir düşünceye karşı acaba mi diye dusunmuyorsunuz , keşke konu açmasaydınız herhangi bir esnemek yok çünkü
Düşünüyorum ben mi çok abartıyorum içimde diye. Burada bana hak verenler de oldu vermeyenler de. Farklı düşüncelerden kendi içimde çıkarımlar yaptım. Yukarıda detaylıca yazmıştım birkaç sayfa önce çıkarımlarımı. Yani iyi ki konu açmışım çünkü çevremdeki kişilerin düşünceleri hep aynı burada çok daha farklı düşünceler okudum. İyi ki açmışım yani herkese de ayrıca teşekkür ediyorum.
Kimse aynı düşünmek zorunda değilim bu kimseyi haklı haksız yapmaz burada fikir alışverişi yapıyoruz. Hoşuma gitti.

Madem görüşmeyeceksin 'müsait değilim' deme de rahatsızlığını dile getir istersen. "Hem davet edilip hem hesap odenirken kurduğun cümle beni rahatsız etti. Bu yüzden bana kendimi değersiz hissettirmeyecek insanlarla yoluma devam edeceğim, teşekkür ederim" de mesela.
Hem zaten sogumussun, mesajların ardı arkası kesilir , hem için rahatlar
Hem de bence insanlar biten ilişkilerinde açık açık nelerden rahatsiz olduklarını soylemeliler ki kişi de sonraki ilişkileri için kendine çekiduzen versin:)
Ben hep açık açık sayarım katlanamadigim hareketleri. Bence teşekkürü hak ediyorum. Keşke aynı davranisi benden de bekleseler de farkında olmadan karşı tarafı kırdığım,ya da itici gelen ozelliklerimi bilip kendime biraz daha çekiduzen versem

Allah mutlu mesut etsin :) Çok sevindim darısı başıma inşallah hayırlısıyla

Bu demek değildir biz dört dortluguz pandemiden bu yana 2 ay öncesine kadar yaklaşık 2 yıl işsiz kaldı bakın para harcamak önemlidir ama parasızlık ile basetmek daha önemli. 1 kez bile para için tartismadik kocamı tanıyordum ve geçeceğini biliyordum. Sadece sabrettik mücadele ettik atlattık hatta bazı yönlerine iyki diyorum

Benim görüştüğüm bir çocuk wcye kaçmıştı ya 2. De gidince anladım

Ortak arkadaşlarımız var benim bu söylemimi farklı yerlere falan çekerse onunla uğraşamam açıkçası.
Baştan da etkilendim gibi bir durum olmamıştı ısınamamıştım zaten.
Uzun süreli görüşüp yol arımına gideceğim biri olsaydı nedenlerini söylerdim bu da onun hakkı derdim çünkü aynısını o yapmış olsa nedenini merak ederdim.
2. Buluşmadan sonra bana yazmayan ve ben yazsam mesela musait değilim vs diyen biri icin de benden hoslanmadı herhalde diye dusunup bi daha yazmazdım.
Yani empati seklinde yaklasiyorum burada konuya o yuzden bu sekilde daha uygun olacak sanırım

Allah mesut etsin. Ne güzel işte, senin paran benim param - senin görevin benim görevim olmayan, tamamen eşitlikle yürüyen bir ev.
İki yıl işsiz kaldığı halde bunu 'kadinin parasini yiyorum' diye ego meselesi haline getirip aşağılık kompleksiyle gereksiz gereksiz huzursuzluk çıkarmamasindan belli ki zaten adamin düşünce yapısının 'erkek getirir kadın pişirir,biz avcı toplayıcı atalarımızdan böyle gördük' olmadığı

Seni beğenmiş demek ki. Senin de onu begendigini düşünüyor

Evet sadece yalnızlıktan bunaldı çok bunaldı ama altından kalktık. Hic parasız değildi ama zaten derdimiz parasızlık değildi pandemi de araba aldık korksak niyetlenirmiyiz? Yıllarca aralıksız calismis birinin evde bomboş kalmasiydi bir şekilde geride kaldı sirada şimdi daha da ilerlemek var
Örnek olma olayi da yok babası tam tersi örnek ama bambaşka bir hikaye gerçekten kızamıyorum elestiremiyorum ( 9 yaşında çalışmaya başlamış dağdan kör 1 at ile odun getirip fırının ekmek borcunu bitirmis 66 yaşında hala çalışır hala korkmayın ben varım der Kirli tabakları gazeteye sarıp buzdolabına koyan bir insan kokmasın diye onu düşünmüş 66yasinda makina boşalttı sofra topladı evi topladı eşine baktı)

Ortak arkadaşlarınızın bu düşüncenizi bilmenizden niye cekiniyorsunuz ki?
Farklı yerlere çekip konuyu niye uzatsın olduğu gibi anlatır.
Bence de anlatın nedenini.

Aynen konusahibine birini oneririken de maddi gücüne göre önerirler. Herkes kıstasları farklı sonuçta

Çeşit çeşit insan var.
Yukarıda da yazdığım gibi:
Uzun süreli görüşüp yol ayrımına gideceğim biri olsaydı nedenlerini söylerdim bu da onun hakkı derdim çünkü aynısını o yapmış olsa nedenini merak ederdim.
2. Buluşmadan sonra bana yazmayan ve ben yazsam mesela musait değilim vs diyen biri icin de benden hoslanmadı herhalde diye dusunup bi daha yazmazdım.
Yani empati seklinde yaklasiyorum burada konuya o yuzden bu sekilde daha uygun olacak sanırım

Aynen konusahibine birini oneririken de maddi gücüne göre önerirler. Herkes kıstasları farklı sonuçta
Artık kimse kimseyi kimseye önermiyor aracı olmak istemiyor bence
Bu kişiyi de kimse bana önermedi veya beni ona.
Kendisi benimle iletişime geçti(önceden de tanışıyorduk ama hani merhaba merhaba)

İşte neden hoşlanmadı acaba tipimden mi davranisimdan mi sohbetimden mi vs diye insan merak etmez mi?

İşte neden hoşlanmadı acaba tipimden mi davranisimdan mi sohbetimden mi vs diye insan merak etmez mi?
Edebilir ama bence şöyle bir durum olsa bile kimse de tipini beğenmedim dememeli mesela incitici olur bu mesela.
O yüzden ğstü kapalı bana daha hoş geliyor

Söyleme biçimi çok rahatsız edici bu konuda haklısınız ayıp etmiş. Madem alman hesabı yapacaksın sorma yani nasıl yapalım diye ödemek istemiyorsan. Ben kendiminkini ödüyorum, seninkinide ödememi ister misin? diye teklif et yani zor değil. Sende anlarsın zaten istemesede nezaketen sorduğunu ödersin kendininkini. Buraya kadar haklısın fakat seni haksız bulduğum bir nokta var. Erkekler her zaman kadınların hesabını ödemek zorunda değil. Bunu yapmayan erkekleri pasif, güçsüz vs… olarak tanımlamışsın. Bu bana yanlış geldi. Senin kriterine göre düşünürsek hesabı ödeyen güçlü ve baskın olacaksa sen bu durumda güçsüz, pasif olursun bunda neden sakınca görmüyorsun? Ben öyle hissetmem dersen paragözden ziyade arsızlık olur seninkisi.

Bazen insanların kendisinde eksik olarak gördüğü özellikler oluyor belki çocuk ondan zannedip daha çok üzülecek, bilse ki hesaptan dolayı içi rahatlar

Bazen insanların kendisinde eksik olarak gördüğü özellikler oluyor belki çocuk ondan zannedip daha çok üzülecek, bilse ki hesaptan dolayı içi rahatlar
Bunu da kendi düşünsün bence o zaman
1. Tipimi mi beğenmedi
2. Yanlış bir şey mi söyledim
3. yanlış bir şey mi yaptım diye(belki aklına gelir)

Cidden şu an yazdıklarım size kaba mı şımarık mı geliyor bilmiyorum ama o anı düşğndükçe iyice itiyor beni. açıklamayla uğraşmadan üstü kapalı daha iyi bence bu konuda oldukça kararlıyım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…