Cimri kocayla hayat geçer mi

Adamın tek sorunu cimri olması değil bilmem farkında mısınız?
Adam geçimsiz,şiddet uyguluyor.Yani bunlar çok daha büyük sebepler bence ayrılmak için.
Üstelik işiniz var,paranız var,adamdan da çocuk için nafaka talep edin yaşayın gidin mis gibi.Neden hala çekiyorsunuz ki anlayamadım?

Ailenize anlatmışsınız durumu ama belliki pek boşanmanızı istemiyolar.Zaten sizi düşünüyo olsalar 1 dk daha müsade etmezlerdi evli kalmanıza.Allah aşkına ya kimseye muhtaç değilsiniz.Boşanın gitsin.
adamın çekilecek tek iyi tarafı yok ki.aşağılama var şiddet var baskı var kadınlığına ev düzenine dek karışma var adamda.keşke sadece cimri olaydı

Evet aynı evdeyiz ama herseyimiz ayrı eve bisey alınırsa fişini getirir yarısını ister hemen ben alınca fişe bakar pahalı bsey aldıysam onun parasını vermez mesela biraz önce 2 kilo portakal aldım ben 8 liraya aldım kilosunu o 5.50 liraya alıyormuş hep neden pahalı aldın ben senin pahalı harcamalarına para vermek zorunda mıyım diyor bütün marketleri gezip en ucuzunu almaliymisim verme para flan istemez dedim 2 liranın bile lafıni eder
Böyle hayat gecmez , acil boşanmayı düşünün derim çocuğunuza yazık, boşanınca çocuk babasıyla görüşsün ama siz bu şekilde yasamayı asla kabul etmeyin , alın nafakanızi keyfinize bakın, mahkeme çocuğu size verir o konuda korkmayın delil toplayın bol bol..

Merhabalar ben 6 senelik evliyim bir kızım var 2 yaşında öğretmenim benim sorunum su ki eşim cok cimri. Artık boyle bir insanla yaşamaktan psikolojim bozuldu. Daha ne kadar devam ederim ne zman yeter artık derim bilmiyorum. Severek evlendik ve başta farketmedim bu durumu. Fakat zamanla kazandığım paraya karıştı harcamalarima karıştı ayrica bencil ve aldığımız herseye benim demeye başladı. Tabi basta boyle değildi çocuk doğunca daha beter oldu cimriligi de arttı kavgalarımız da yok kilo alımı az diye kavga çıkarırdı yok emmiyo mama ver diye mama verdim emzir diye kavga yatağa pisledi diye kavga yani ardı arkası kesilmedi her seye karisiyordu herseyden kavga cikariyorudu bende ailemden çok uzaktaydim dogudaydim buraya nasıl gelcekler uzakta nereye gider kime sığınırım diye hep sustum küstük barıştık ama evimi bırakmadım çocuk beşikten düştü senin sorumsuzluğun dedi koluma yumruk attı çok konuşuyorsun diye tokat attı ama hep gurbetteyim diye sustum eylülde memleketime tayinim çıktı baktım burda hayat farklı ben senelerdir kendimi hep ezdirmisim öğretmen arkadaşlarım istediği gibi kıyafetini alıyor arabasını kullanıyor eşleri hediyeler alıyor pahalı bende alışveriş yapmak istedim eşim karışıyor okulum eve 10 km flan araba ile gideyim öğret diyorum vermiyor bi yere çarparsın 150 milyarlık arabayi sana mı vercem diyor e bana alalım diyorum çocuğumun rızkını sana mi yedirecem diyor tabi bu arada direksiyon dersi de aldim fakat arabayi bana yine vermedi alamazsın dedi. iyi de benim de birikimim var hakkım var dedim. Artık kavgalar büyünce ailemi aradım ben ayrılmak istiyorum dedim babam eşimle konuşmuş iste sorun ne flan diye eşimde hala beni kotulemis yok yemek yapmıyor bana karşılık veriyor flan diye halbuki yalan kendini bir yerde haklı çıkarmak için yapmış. Neyse eşim benle yine 1 hafta konuşmadı ama sonra barıştık. Arabanı git al diye bana 100 bin lira kadar para verdi. Sonra da bütün hesapları ayırdı eve ne alınırsa ortak oducez diye sen bosancam dedin ev de yok sana arabani da git kendin al diyor. Bana zaten bsey almaz kızıma da almaz kendi ihtiyaçlarımızı ben gideriyorum ailem asla bosanmama yanaşmıyor yapcak bsey yok arada çocuk var katlanacaksın diyor bende artık ne yapsam şaşırdım yani sizlere de içimi dökmek istedim dinleyen bir kimsem bile yok kendi halime herseyi unutup yaşamaya çalışıyorum. Ne yapmam gerek nasıl davranmam gerek bilemiyorum ama hala kavga etmeyelim diye susmaya çalışıyorum.
Valla cimri biriyle ömür geçmez geçmiyor ben evli değilim ama babadan kan kusuyoruz. Bekar kal daha iyi derim yaşayan anlar :KK70: Tabi ki günümüz dikkat etme, birikim günü ama cimrilik ve hesabına dikkat etme çok ayrı şeyler.

Vallahi çıldırıcam bu çalışıp kendi ayaklarının üzerinde duran kadınlardaki basiretsizlik beni öldürecek. .okunda boncuk mu buluyosunuz bu adamların, kendinize saygınız hiç mi yok ya?

İnşallah konunuz sahtedir hiç bir kadının hatta mesleği olan hiç bir kadının bunları yaşadığına inanmak istemiyorum. Daha acısı bu adamdan kurtulmazsanız kızınız tüm yaşananların normal olduğunu düşünerek büyüyecek. İleride muhtemelen bir öküz ile evlenip sizin yaşadıklarınızın fazlasını yaşayacak. Lütfen kızınıza bu kötülüğü yapmayın

Merhabalar ben 6 senelik evliyim bir kızım var 2 yaşında öğretmenim benim sorunum su ki eşim cok cimri. Artık boyle bir insanla yaşamaktan psikolojim bozuldu. Daha ne kadar devam ederim ne zman yeter artık derim bilmiyorum. Severek evlendik ve başta farketmedim bu durumu. Fakat zamanla kazandığım paraya karıştı harcamalarima karıştı ayrica bencil ve aldığımız herseye benim demeye başladı. Tabi basta boyle değildi çocuk doğunca daha beter oldu cimriligi de arttı kavgalarımız da yok kilo alımı az diye kavga çıkarırdı yok emmiyo mama ver diye mama verdim emzir diye kavga yatağa pisledi diye kavga yani ardı arkası kesilmedi her seye karisiyordu herseyden kavga cikariyorudu bende ailemden çok uzaktaydim dogudaydim buraya nasıl gelcekler uzakta nereye gider kime sığınırım diye hep sustum küstük barıştık ama evimi bırakmadım çocuk beşikten düştü senin sorumsuzluğun dedi koluma yumruk attı çok konuşuyorsun diye tokat attı ama hep gurbetteyim diye sustum eylülde memleketime tayinim çıktı baktım burda hayat farklı ben senelerdir kendimi hep ezdirmisim öğretmen arkadaşlarım istediği gibi kıyafetini alıyor arabasını kullanıyor eşleri hediyeler alıyor pahalı bende alışveriş yapmak istedim eşim karışıyor okulum eve 10 km flan araba ile gideyim öğret diyorum vermiyor bi yere çarparsın 150 milyarlık arabayi sana mı vercem diyor e bana alalım diyorum çocuğumun rızkını sana mi yedirecem diyor tabi bu arada direksiyon dersi de aldim fakat arabayi bana yine vermedi alamazsın dedi. iyi de benim de birikimim var hakkım var dedim. Artık kavgalar büyünce ailemi aradım ben ayrılmak istiyorum dedim babam eşimle konuşmuş iste sorun ne flan diye eşimde hala beni kotulemis yok yemek yapmıyor bana karşılık veriyor flan diye halbuki yalan kendini bir yerde haklı çıkarmak için yapmış. Neyse eşim benle yine 1 hafta konuşmadı ama sonra barıştık. Arabanı git al diye bana 100 bin lira kadar para verdi. Sonra da bütün hesapları ayırdı eve ne alınırsa ortak oducez diye sen bosancam dedin ev de yok sana arabani da git kendin al diyor. Bana zaten bsey almaz kızıma da almaz kendi ihtiyaçlarımızı ben gideriyorum ailem asla bosanmama yanaşmıyor yapcak bsey yok arada çocuk var katlanacaksın diyor bende artık ne yapsam şaşırdım yani sizlere de içimi dökmek istedim dinleyen bir kimsem bile yok kendi halime herseyi unutup yaşamaya çalışıyorum. Ne yapmam gerek nasıl davranmam gerek bilemiyorum ama hala kavga etmeyelim diye susmaya çalışıyorum.
Aılenız aıle deılmış .Atanmıssınız ısınız var gucunuz var .Donuna kadar alırdım ben sızın yerınızde olsam .Yuva kurmak kolay bozmak zor derler .Ama bole nereye kadar

Ne olursa olsun şiddet çok farklı bi durum bence buna katlanılmamalı. Bide okumuş eğitimli insansınız çocuğunuz olabilir ama hem kendinize hem çocuğunuza tek başınıza bakacak donanımdasınız. böyle bi erkekle ömür geçmez. Çocuğun böyle ortamda yetişmesi. bence boşanmış olmanızdan daha kötü

Elalem ne der diye büyütülüyoruz. Ancak her şey yolunda giderse ortalama 70 yıl falan bir ömrümüz var ki bir kısmı halihazırda geçti. Bir tanecik hayatımızı bu saçmalıklar ile geçirmek bana çok pervasızca geliyor. Üstelik çocuğunuz da muhtemelen babadan çekecek, tek size böyle olmayacak yani.

Üstelik ne bileyim, mutluluk huzur, kimseye zararı olmayan her bireyin hakkı. Elalem yaşamayacak hayatınızı, siz yaşayacaksınız. Herkes her zaman diyecek bir şey bulur zaten. Mis gibi mesleğiniz var. Korkacak bir şey yok inanın. Kendi yolunuzu çizmek için beklemenize gerek yok. Huzurunuzu ve evladınızın huzurunu öncelik almanız gerekiyor. Yoksa kendinize ve ona kötülük edersiniz.

İnşallah konunuz sahtedir hiç bir kadının hatta mesleği olan hiç bir kadının bunları yaşadığına inanmak istemiyorum. Daha acısı bu adamdan kurtulmazsanız kızınız tüm yaşananların normal olduğunu düşünerek büyüyecek. İleride muhtemelen bir öküz ile evlenip sizin yaşadıklarınızın fazlasını yaşayacak. Lütfen kızınıza bu kötülüğü yapmayın
Melesef sahte değil bende hep sorguladım ne yaptım da bunları yaşıyorum diye hep kabullenmek istemedim hep düzelir diye bekledim şiddet olayları 1 sene önce öldü orada da arkadaşlar geldi barışın diye araya girdiler bir daha yapmicam dedi öyle barıştık şiddet uygulamadi bidaha ama hakaret baskı onlar devam ediyor bende kurtulmak için uğraşıyorum ama bütün birkimim esimde yani onları kurtarmam lazım en azından bir kısmını şimdi çekip gitsem hiç bseyim yok

adamın çekilecek tek iyi tarafı yok ki.aşağılama var şiddet var baskı var kadınlığına ev düzenine dek karışma var adamda.keşke sadece cimri olaydı
Evet geçimsiz biri ailesi bile ayda yılda arar sorar konuşur anca bütün akrabalariyla kavga etti küstü ailesiyle sürekli kavga eder onlar da uğraşmıyor kendi haline bıraktı benim ailemle de anlaşamaz zaten kimseyi beğenmez bir tek kendisi dogrucudur herseyi kendi bildiği gibi yapar karışan olunca da kavga eder bağırır hakaret eder böyle yani ben ilk başta eşim haklı derdim hep ama yaşadıkça gördüm ki adam kavgadan besleniyo geçimsiz olmak hoşuna gidiyo

İnanır mısınız annemlerin hayvanları var onlar bizden daha kıymetli çocuğa gelin bakın e hayvanlar var ben ayrilcam diyorum hergun kavga ediyoruz hayvanlar var gelemeyiz ben ayrılsam çocuğumla kalsam yine aynı şeyi diyecekler yani ben tek başımayım ve tek başıma biseyler yapmaya çalışıyorum hayatta destek olan kimsem yok
Iki türlü de sizin zaten bir destekçiniz yok. Sizin için en doğrusu hem ailenizden hem de eşinizden bosanmak olur. Ama benim takıldığım nokta eşinizin sizi öldürmekle suçlaması. Okumuş kadınsınız öncelikle bir avukat bulup gidip konusup durumu avukata bir anlatsanız, bu şekilde tehdit ediliyorum ama bir yandan da boşanmak da istiyorum ne yapabilirim deseniz. Belki bir yol yordam gösterir size. Neticede sizi öldürürüm diye tehdit eden birisi var karşınızda. Bu da o kişiyi potansiyel katil yapar ve siz ondan boşanmasanız dahi yrn bi gün başka bir sebepten dolayı bunu yapmayacağının bir garantisi yok. Olur ya cinnet getirdiğiniz ve alttan alamadığınız bir döneminiz olur, o zaman size karşı nasıl bir tepki vereceğini bilemezsiniz.

Kusura bakmayın ama kendine hayrı olmayan birinin öğrencilerine yol gösterebileceğini düşünmüyorum.Şiddet var siz dahala ailem uzakta nereye gider kime sığınırım diyorsunuz?Birine sığınmaya ihtiyacınız yok ki çalışıyorsunuz.Eşinizin bu şekilde davranabilmesinin tek sebebi sizin tutumunuz.Ben olsam bir saniye çekmem çocuk var açın davayı o gitsin evden zaten evlilikte edinilen mallar ortak alın arabadan hakkınızı hatta böyle parayı seven adamda bir kuruşunuzu bırakmayın.Katlanacaksın diyen ailenizinde bir daha suratına bakmayın.

Bu hayata bir kere geliyoruz biliyor musun. Hani yok ben bunu çekerim büyütmeyelim filan diyorsun ya, ileride kızına da aynı şiddet devam edecek. Ogretmensin ya sen, öğretmen. En az 20 tane çocuk örnek alıyor senin halini tavrını.

Adam kendi hayatına yazık etmiş ama o böyle mutlu, sen kendine yazık etme.

:KK9::KK9::KK9:
bir öğretmenden ancak böyle bir konu beklenirdi
kkca şaşırmıyoruz artık
not:bir öğretmen

Bu hayata bir kere geliyoruz biliyor musun. Hani yok ben bunu çekerim büyütmeyelim filan diyorsun ya, ileride kızına da aynı şiddet devam edecek. Ogretmensin ya sen, öğretmen. En az 20 tane çocuk örnek alıyor senin halini tavrını.

Adam kendi hayatına yazık etmiş ama o böyle mutlu, sen kendine yazık etme.
hangi yirmi
kaç yirmi
hey gidi

Evet son durumu yazıyorum arkadaşlar yine elma portakala fazla para verdin yok araba alamazsın bende altının bseyin yok gibi sebeplerden kavga büyüdü ve ben artık yeter dedim şuan 1 2 günlüğüne ailemin yanına geldim tabi ailesi flan geldi ortada bisey yok ne büyütüyorsunuz diye eşim başta esti gürledi çocuğumu benden kaçırmak neymiş göreceksin flan diye sonra gelince evliligimi kurtarmaya geldim flan dedi bende bitti o iş dedim 6 senedir nerdeydin dedim annesi ayıldı bayıldı öyle kaldı şimdilik bir avukat tutup davami da açacağım kendimi bugüne kadar hep ezdirdim ama artık bu aileye ve oğullarına katlanmicam ailem de bu sefer arkamda sen nasıl istersen öyle olacak dediler bakalm

Evet son durumu yazıyorum arkadaşlar yine elma portakala fazla para verdin yok araba alamazsın bende altının bseyin yok gibi sebeplerden kavga büyüdü ve ben artık yeter dedim şuan 1 2 günlüğüne ailemin yanına geldim tabi ailesi flan geldi ortada bisey yok ne büyütüyorsunuz diye eşim başta esti gürledi çocuğumu benden kaçırmak neymiş göreceksin flan diye sonra gelince evliligimi kurtarmaya geldim flan dedi bende bitti o iş dedim 6 senedir nerdeydin dedim annesi ayıldı bayıldı öyle kaldı şimdilik bir avukat tutup davami da açacağım kendimi bugüne kadar hep ezdirdim ama artık bu aileye ve oğullarına katlanmicam ailem de bu sefer arkamda sen nasıl istersen öyle olacak dediler bakalm
Arabaya ve ev size aitse eve şerh koydurun ilk iş. Bu pinti mal kaçırmaya çalışır. Gerçi mal kaçırmayı tespit edebiliyorlarmış ama olsun. Bir de onun için ayrı davayla uğraşmayın. Hakkınızda hayırlısı olsun.

Hakkınızda hayırlısı olsun. Eşiniz artık paralarına sarılıp uyuyabilir. Çocuğu alırım demesine filan aldanmayın 2 kg meyvenin lafını yapan çocuğa para harcar mı sanıyorsunuz. Aile konusuna da gelince; destek olmasalarda üstesinden gelirsiniz çalışan düzenli işi ve maaşı olan birisiniz.

Boşanmaya kesin niyetiniz varsa iyi bir avukat tutun, ortak mallarınızın hepsini talep edin, düğün CD ve fotoğraflarınızı mahkemeye sunup altınlarınızı talep edin, evinize döndüğünüzde eşiniz sorun çıkartmasına karşın telefonunuza KADES uygulaması indirip oradan yardım talep edin gerekirse uzaklaştırma kararı çıkartın.

X