Ben mi paragözüm o mu cimri?

Kızlar selam kısaca özetleyeceğim.
Ben 27 yaşındayım biriyle görüşüyorum kendisi de 29 yaşında. Ben henüz çalışmıyorum kendisi çalışıyor mühendis ve aylık yaklaşık 9bin tl maaşı var. Kirada tek başına oturuyor.

Ben de birkaç aya çalışmaya başlayacağım inşallah.

İlk buluşmamızda starbuckstan kahve alıp açık havada oturup konuşmuştuk. Kahveleri o ödemişti.

Tekrar buluştuk yemek yedik içecek çay falan hesap toplam 278 tl mi ne geldi ben onu kafamda 300 e yuvarladım. Hesabı açıp nasıl yapalım dedi ben de 150 tl koydum. Sen öde diyecek halim yoktu tabi ki. Ortam kızışmasın diye hepsini de ödemedim(içimden her ne kadar böyle yapıp kalkıp gitmek geçse de)Alman usulü yaptık yani o da üstünü koydu kalktık

Kızlar ben inanılmaz soğudum yani cimri erkek asla istemiyorum. Sizce normal mi? Benim 9bin tl gelirim olsa asla hesap ödetmem yani benim yediğim 150 tl nin hesabını yapmak normal mi? Ben şu an babaevindeyim ve içimden gelen şeylere kozmetik kıyafet yemek vs hep harcarım babam da sağolsun bana hiçbir zaman bir şey demez Allah ondan razı olsun. Biriktiremem harcarım hep.

Ben bir daha görüşmek istemiyorum sizce ben mi paragözüm o mu cimri?

Sizler ne düşünüyorsunuz? Fikirleriniz kıymetli benim için.

Düzenleme:

Arkadaşlar mekan konusunda şunu demek istiyorum:
Gideceğimiz oturmalı servisli 2 saat oturacağımız her yerin fiyatları bu civarda olacaktı
2 ana yemek+ 2 içecek+ 2 bitki çayı+ 2 su.
Hesabın tutarında bir sorun görmemiştim zaten diğer türlü dürümcüye vb. Gitmemiz gerekiyor onda da 2 saat oturamazdık.
Ben tutarda anormallik görmedim tavır çok garip geldi.
Böyle bir kişiden arkanıza bakmadan kaçın cimri insanla hayat çok zor bende benzer şeyleri yaşadım ben üni okurken eşim çalışıyordu o zaman sevgiliydik tabi o yemeği ödedi ya bende sinemayı ödeyelim derdim hayır demezdi çok cimri biriydi yol parası vermemek için saatlerce yürürduk şuan 6 senelik evliyiz cimriligi hergun daha da arttı çalıştığım halde her harcadığım paraya karışıyor biran evvel bırakın o kişiyi daha sevgiliyken size hesabı ödetmesi çok yanlış

Açıkçası bana yanlış gelmedi. Deme tarzı yanlış olabilir doğru ancak 9 bin maaş alıyor demek günümüz Türkiye'sinde mükemmel bir maaş değil açıkçası ve borcu harcı var mı bilmiyorsunuz. Keza kimse kimsenin yediğini içtiğini ödemek zorunda da değil açıkçası. 3 yıllık sevgilim var kendisi memur ben öğrenciyim ama ilk buluşmadan itibaren ben kendi yediğimi kendim ödedim-kendim isteyerek- Onun parasına güvenip gelmiyorum çünkü. Sizinki daha ilişki bile değil, tanışma durumundasınız cimri demek için bence çok erken. :işsiz:
Şimdiden öğrenciye hesap odeten emin olun evlenince evdeki ekmeği bile ayırıyor 6 senedir ben cimri erkekten neler çekiyorum anlatamam

Şimdiden öğrenciye hesap odeten emin olun evlenince evdeki ekmeği bile ayırıyor 6 senedir ben cimri erkekten neler çekiyorum anlatamam
Çok teşekkürler evet kibarca müsait değilim diyerek bitirdim zaten sevgili değildik. Ben de hayatımda cömert birini istiyorum. Evdeki ekmeği ayıeıyor derken o nasıl? 🥺🥺

Çok teşekkürler evet kibarca müsait değilim diyerek bitirdim zaten sevgili değildik. Ben de hayatımda cömert birini istiyorum. Evdeki ekmeği ayıeıyor derken o nasıl? 🥺🥺
Yani eve ne alınırsa alınsın tutarın yarısını o ödüyor yarısını benden istiyor maddi olarak herseyimiz ayrı herkes kendi birikimini harcamasini kendi yapıyor cimrinin parası gideceğine canını al daha iyi yani parası gidecek diye ödü kopuyor Allah kimseyi cimri insanla karşılaştırmasın

Niye hep hesap karşı tarafa kitlenir ki? Ben erkek olsam ilk görüşmede öderim ama tanıma aşamasındayken kim ne yediyse onu ödesin. Erkeğim diye ödemek mi zorundayım devamlı? Aynı şekilde de aynı cinsler arasında da çalışan kişi mi ödemek zorunda hesabı? Ciddi bir ilişki olsa aramızda veya çok yakınsak hesabı öderim arada. Tanıma aşamasında yapmam bunu. Karşı tarafın parası olmasa ve ben davet etmişsem değişir durum tabi.

Tamam, diyelim ki erkek cimri veya tutumlu olsun. Sizin de müsriflik yönünüz var gibi. Parayı elimde tutmuyorum, harcıyorum demişsiniz. Bir kuzenim para harcamayı sever. Babası sağ olsun (!) öyle yetiştirilmiş. Durumları bile olmasa devamlı harcıyor. Kocası da kredi çekip kuzenimin ihtiyaçları için koşturuyor ve yapamıyor da. Kuzenime göre para biriktiren insan cimridir. Varsa yiyeceksin. Zevkleri için yaşıyor resmen. Kiralarını da ödemezler. Önceliği başka şeyler. Baba evinde öyle gördü. Çalışmam lazım diyor ama iş teklifi yapılınca çalışmıyor da, kendisi vasıfsız ayrıca. Ona asla bir şey ısmarlamam, normal arkadaşlarıma da ama yakın arkadaşıma harcarım. Bazıları çünkü yolunacak kaz gibi görüyor. O kuzenimin ağzından duydum çünkü, açık açık diyordu maddi durumu iyi olanlar için.

Kuzenimi geçtim, erkeklerin parasını yemeye bayılanlar da var. Sosyal medyada veya arkadaş gruplarında bunu dillendiren kadınlar çok. Belki de bu yüzden başta sınır koymuştur kendince, paramı her zaman başkaları için harcamam gibisinden. Erkeklerin yorumlarına bakın, kadınları para avcısı olarak görüyor çoğunluğu.

Adamın tutumlu/veya cimri olma durumu varsa başka görüşmelerde anlaşılır. Arkadaş çevresine sorabilirsiniz aslında. İlla dürüst davranan çıkar. Erkekler pek kıvıramaz. Ve açıkça da karşı tarafa para harcamada kısıtlama yapmadığınızı da belirtin. Adam pintiyse başta anlaşıp görüşmeyi kesersiniz. Adam pinti değildir de karşı tarafı tanımadan elini kaptırmak istemiyor olabilir.

Niye hep hesap karşı tarafa kitlenir ki? Ben erkek olsam ilk görüşmede öderim ama tanıma aşamasındayken kim ne yediyse onu ödesin. Erkeğim diye ödemek mi zorundayım devamlı? Aynı şekilde de aynı cinsler arasında da çalışan kişi mi ödemek zorunda hesabı? Ciddi bir ilişki olsa aramızda veya çok yakınsak hesabı öderim arada. Tanıma aşamasında yapmam bunu. Karşı tarafın parası olmasa ve ben davet etmişsem değişir durum tabi.

Tamam, diyelim ki erkek cimri veya tutumlu olsun. Sizin de müsriflik yönünüz var gibi. Parayı elimde tutmuyorum, harcıyorum demişsiniz. Bir kuzenim para harcamayı sever. Babası sağ olsun (!) öyle yetiştirilmiş. Durumları bile olmasa devamlı harcıyor. Kocası da kredi çekip kuzenimin ihtiyaçları için koşturuyor ve yapamıyor da. Kuzenime göre para biriktiren insan cimridir. Varsa yiyeceksin. Zevkleri için yaşıyor resmen. Kiralarını da ödemezler. Önceliği başka şeyler. Baba evinde öyle gördü. Çalışmam lazım diyor ama iş teklifi yapılınca çalışmıyor da, kendisi vasıfsız ayrıca. Ona asla bir şey ısmarlamam, normal arkadaşlarıma da ama yakın arkadaşıma harcarım. Bazıları çünkü yolunacak kaz gibi görüyor. O kuzenimin ağzından duydum çünkü, açık açık diyordu maddi durumu iyi olanlar için.

Kuzenimi geçtim, erkeklerin parasını yemeye bayılanlar da var. Sosyal medyada veya arkadaş gruplarında bunu dillendiren kadınlar çok. Belki de bu yüzden başta sınır koymuştur kendince, paramı her zaman başkaları için harcamam gibisinden. Erkeklerin yorumlarına bakın, kadınları para avcısı olarak görüyor çoğunluğu.

Adamın tutumlu/veya cimri olma durumu varsa başka görüşmelerde anlaşılır. Arkadaş çevresine sorabilirsiniz aslında. İlla dürüst davranan çıkar. Erkekler pek kıvıramaz. Ve açıkça da karşı tarafa para harcamada kısıtlama yapmadığınızı da belirtin. Adam pintiyse başta anlaşıp görüşmeyi kesersiniz. Adam pinti değildir de karşı tarafı tanımadan elini kaptırmak istemiyor olabilir.
bence tabii ki erkek diye devamlı ödemek zorunda değil ama centilmenlik gereği ödemesi daha hoş oluyor. en azından daha 2. görüşme gibi başlardayken bu centilmenliği yapsa daha hoş olurdu. ben çalışan, kendi parasını kazanan, ailesi de çok zorluk görmüş genç bir kadınım. hesap geldiğinde elimi cüzdanıma atar, ödemeye teşebbüs ederim ama karşımdaki adamın en azından ilk görüşmelerde bu hareketime rağmen ödetmemesi hoşuma gider. 2 görüşme benim için sınırdır mesela. 3.'de ne yapar eder ben öderim hepsini. gelen hesap hepi topu 300 lira. görüştüğüm biri var, geçenlerde alkollü bir yerde güzel bir akşam geçirdik hesap 750 geldi. hepsini ben ödedim mesela ve hiç rahatsızlık duymadım. ödetmedim ona çünkü öncekileri ödedi zaten. 300 lira hesap karşısında, daha ikinci görüşmede bir erkeğin karşısındaki kadına nasıl yapsak nasıl ödesek diye sorması benim gözümde iticidir ve soğurum. konu sahibi de soğumuş zaten. hadi bu kız el bebek gül bebek yetişti. çalışmıyor, para harcamaya alışmış. ama benim gibi parayı her zaman tutması gereken biri için bile soğuma sebebi bu. evet bazıları yolunacak kaz olarak görüyor doğru ama ben görmüyor olmama rağmen ben de soğurum. bu kız da soğudu ve görüşmüyor mesela şu an. bence bir erkek, hayatına almak istediği kadın için çaba harcamalı. bu çaba bazen hesabı ödemek, bazen evine bırakmak, bazen zor bir anında yardımcı olmak, bazen de sadece halini hatırını sormak, kadın için önemli olan bir konuyu hatırlamak olarak değişkenlik gösterir. bırakın biraz çaba harcasınlar en azından ilk aşamalarda. daha ikinci görüşmede +150 lirayı dert ediyorsa olmasın zaten hayatımda. bırakın ödesinler, sonrakileri zaten öder kadınlar. ondan sonra ilişkide denge diye bişey kalmıyor, bu defa da hayatında bir erkek var mı yok mu belli değile dönüyor durumlar.

bu arada benim sosyal medya buluşmalarım çok oluyor, ilk buluşmada özellikle, bir daha görüşmeyi düşünmüyorsam hesabımı ödemesine kesinlikle izin vermiyor ve sadece kendi yediğimi içtiğimi ödüyorum, ona borçlu hissetmemek için. yani hesabımı ödemesine izin vermem aslında centilmenliğini kabul ediyorum demek benim gözümde.

Yani eve ne alınırsa alınsın tutarın yarısını o ödüyor yarısını benden istiyor maddi olarak herseyimiz ayrı herkes kendi birikimini harcamasini kendi yapıyor cimrinin parası gideceğine canını al daha iyi yani parası gidecek diye ödü kopuyor Allah kimseyi cimri insanla karşılaştırmasın
Amin amin. Anladım gerçekten zor bir durum 🥺

İstanbul daha da pahalı o zaman.
Şimdi ben Ankara'da yaşıyorum. Sevdiğim bir yer var. Burda 1 sene yaşamış insan bile bilir adını söylesem. Çok tercih edilen Çok nezih bir yerdir. Aksam yemeği saatinde gitsen boş masa bulman imkansız rezervasyonsuz.
Neyse biz 3 kişi gidiyoruz hep o zaman bile 300 ödemiyoruz. Her şey arttı normal dedim ama daha 15 gün önce gittik. Ankarayi bilenler özelden sorabilir.
Neyse konu yemek parası değil ama dediğim gibi önce normal gelmişti her şey arttı, uçtu ya. Sonra kendi gittigim yerler aklıma geldi:)
Istanbulda yaşanmaz be ya😀
Dediğim gibi konu yemek parası değil 200- 250tl olsaydı da o odemeli diyorsunuz sonuçta.
Yeni yerler keşfedin bakalım diyorum
banada abartılı geldı.1 ay önce Ankaranın en lüks yerlerinden birine gittik 4 kişi 350 tl verdik.

Kızlar selam kısaca özetleyeceğim.
Ben 27 yaşındayım biriyle görüşüyorum kendisi de 29 yaşında. Ben henüz çalışmıyorum kendisi çalışıyor mühendis ve aylık yaklaşık 9bin tl maaşı var. Kirada tek başına oturuyor.

Ben de birkaç aya çalışmaya başlayacağım inşallah.

İlk buluşmamızda starbuckstan kahve alıp açık havada oturup konuşmuştuk. Kahveleri o ödemişti.

Tekrar buluştuk yemek yedik içecek çay falan hesap toplam 278 tl mi ne geldi ben onu kafamda 300 e yuvarladım. Hesabı açıp nasıl yapalım dedi ben de 150 tl koydum. Sen öde diyecek halim yoktu tabi ki. Ortam kızışmasın diye hepsini de ödemedim(içimden her ne kadar böyle yapıp kalkıp gitmek geçse de)Alman usulü yaptık yani o da üstünü koydu kalktık

Kızlar ben inanılmaz soğudum yani cimri erkek asla istemiyorum. Sizce normal mi? Benim 9bin tl gelirim olsa asla hesap ödetmem yani benim yediğim 150 tl nin hesabını yapmak normal mi? Ben şu an babaevindeyim ve içimden gelen şeylere kozmetik kıyafet yemek vs hep harcarım babam da sağolsun bana hiçbir zaman bir şey demez Allah ondan razı olsun. Biriktiremem harcarım hep.

Ben bir daha görüşmek istemiyorum sizce ben mi paragözüm o mu cimri?

Sizler ne düşünüyorsunuz? Fikirleriniz kıymetli benim için.

Düzenleme:

Arkadaşlar mekan konusunda şunu demek istiyorum:
Gideceğimiz oturmalı servisli 2 saat oturacağımız her yerin fiyatları bu civarda olacaktı
2 ana yemek+ 2 içecek+ 2 bitki çayı+ 2 su.
Hesabın tutarında bir sorun görmemiştim zaten diğer türlü dürümcüye vb. Gitmemiz gerekiyor onda da 2 saat oturamazdık.
Ben tutarda anormallik görmedim tavır çok garip geldi.
ben açıkcası karşımdaki ödemeye çalışsa sürekli rahatsız olurdum hiç bi zaman ben yiyim içim erkek ödesin kafasında olmadım o yüzden kendi bakış açımda senin gereksiz beklentiye girdiğini düşünüyorum

X