İlişkiler hep bu şekilde mi yoksa benim sevgilim cimri mi

Bana cimrilik gibi gelmedi, belki de evlilik vs işleri için şimdiden para biriktirmeye başlamıştır gereksiz masraf yapmak istemiyordur.

Ben sana katılıyorum. Erkegin odemesi gerekiyor hesabı, arkadaslarınla bir ortamdaysan o geliyorsa bence yine o odemeli. Ömrümüz boyunca cektiriyorlar zaten hesap odemis cok mu ya? Ödesin tabii:duduk:
Bunun bence pasif yetismekle vs ilgisi yok. Ben o kadar bunaldım ki artık iliskilerimde, bir bakıyorum konu sahibi arkadas gibi surekli benim arabamla gidiliyor bir yerlere, surekli ben oduyorum, surekli ben bir seyleri ayarlıyorum karsılıyorum erkek miyim ya ben? Asıl onun bana böyle davranması lazım. Gelecek beni de alacak, hesabı da odeyecek. Ben böyle dusunuyorum valla, cunku simdiye kadar gerek erkek gerek kız arkadaslarım beni hep enayi yerine koydugu icin, bundan sonra kimseyle ugrasmak istemiyorum.
Hep ben alırım, ben yaparım, ben öderim, ben hallederim dedim dedim de ne oldu.
Bir tek yemegi o oderse kahveyi ben oderim ya da ne bileyim bahsisi ben veririm valeyi veririm bir sekilde bir sey veririm, ya da senin yaptıgın gibi bir seyler alırım. Cunku bazı kızlar kendilerine sponsor arıyormus gibi erkek arkadas buluyorlar, o duruma dusmek istemem. Kendini agırdan satmak ile kendini satmak arasında ince bir cizgi var onu tutturmak lazım.
Çok güzel ifade etmişsiniz. Dik durmak ayrı bir şey sömürülmek ayrı bir şey. Malesef son zamanlarda erkekler çok uyanık oldu. Kadınların bu tavrı sayesinde beleşe yaşıyorlar. Kimse para yemek istemiyor ama dik duracağız diye kaziklanmanin da alemi yok. Bir gün biri ödesin bir gün diğeri.

Garsona siparişi erkeğin vermesi nedir ya? Cidden bunu ilk kez duyuyorum. Bunun geçerli açıklaması nedir peki? Kadın verirse ne oluyor? Kadın garsonsa şayet ne olacak, bu sefer bütün siparişi kadın mı söyleyecek? Biz İngiltere kraliçesi miyiz, niye kendi siparişimizi veremiyoruz? Alış veriş yaparsak bütün poşetleri de erkek taşımalı mesela değil mi? Erkek kadının kölesi çünkü. Off bazen bunalıyorum. Evdeki işlerin sadece kadına ait olduğunu düşünenler yine kadınlar, erkekleri böyle yetiştirenler de yine anneleri. Çünkü erkek cam silerse erkekliğine zarar geleceğini düşünen hemcinslerim var. Çünkü erkek varken hesap ödersen o erkek sünepedir. Çünkü erkek her daim kadına özel şeyler hazırlamakla, sürprizler yapmakla yükümlüdür. Off içim şişti.

Ben sana katılıyorum. Erkegin odemesi gerekiyor hesabı, arkadaslarınla bir ortamdaysan o geliyorsa bence yine o odemeli. Ömrümüz boyunca cektiriyorlar zaten hesap odemis cok mu ya? Ödesin tabii:duduk:
Bunun bence pasif yetismekle vs ilgisi yok. Ben o kadar bunaldım ki artık iliskilerimde, bir bakıyorum konu sahibi arkadas gibi surekli benim arabamla gidiliyor bir yerlere, surekli ben oduyorum, surekli ben bir seyleri ayarlıyorum karsılıyorum erkek miyim ya ben? Asıl onun bana böyle davranması lazım. Gelecek beni de alacak, hesabı da odeyecek. Ben böyle dusunuyorum valla, cunku simdiye kadar gerek erkek gerek kız arkadaslarım beni hep enayi yerine koydugu icin, bundan sonra kimseyle ugrasmak istemiyorum.
Bir tek yemegi o oderse kahveyi ben oderim ya da ne bileyim bahsisi ben veririm valeyi veririm bir sekilde bir sey veririm, ya da senin yaptıgın gibi bir seyler alırım. Cunku bazı kızlar kendilerine sponsor arıyormus gibi erkek arkadas buluyorlar, o duruma dusmek istemem. Kendini agırdan satmak ile kendini satmak arasında ince bir cizgi var onu tutturmak lazım.
benim eskiside öyleydi ben de sizin giib düşünüyorum tek erkeğe hesap konusunda yüklenilmemeli o zamanlar çalışıyordum param vardı ki benim 2 katım maaş alıyordu bizde bizim sürekli gittiğimiz bir meakn vardı o kdar çok hesap ödedim ki hatta bir keresinde garsonlardan kendi aralarında şunu duydum her seferinde bu kız ödüyor hesabı paran yoksa görüşme kızla kız resmen erkek gibi para ödüyor demişlerdi sorun gerçekten hesap ödemek değil onunda düşünmesi

Bence asıl problem iletişimsizlik. İnsan sevgilisiyle maddi durumunu da konuşabilir. Biz okulu bitirdiğimizde hemen iş bulamadık mesela, dört simit iki ayran alıp sahile gidip kahvaltı yapıyorduk. Elimizde kalan parayla da sinemaya falan gidiyorduk. "Aşkım bu aralar biraz sıkışığım, çay içsek sadece" bile der bir insan ki ilişkide genelde bu konular kendiliğinden ortada olur zaten. Erkekliğini hissettirme, vitrinde görme beğenme olaylarına hiç girmek istemiyorum. Konu bambaşka yerlere gidecek yoksa çünkü.

İlişkilerinin iç yüzünü ve detaylarını biz bilemeyiz ama sanki erkeğin hesabın ödenmesinden hoşnut bir hali var gibi. Hesabi odemese de paylasmayi teklif etsin. Onu da yapamiyorsa bu konudan dolayi uzgun oldugunu ifade etmeli. Eğer konu sahibi bunu kabul etmezse bu sert eleştirileri yapalım. Belki de tek çözüm konu sahibinin artık bu mekanlara öğrenci haliyle para yettiremedigini söylemesi. Bundan sonraki tavırlarına bakıp karar verir.

kesınlıkle hatta sevgılının maddı durumu o ara sıkısıksa konusmaya bıle gerek yok anlayıp ona gore harcama yaparsın sen odersın elbette ama bu erkegın artık alıskanlık halıne getırmesı rahatszı edıcı.. enayı yerıne koymak bu

problemli bir bakış açınız var.
bir kere ''erkek miyim ya ben'' demenizde bile erkeğin her şeyi karşılaması gerektiğine dair saçma inancınız var.
ne olmuş sizin arabanızla gidilse hesabı siz ödeseniz?
aksini erkek yapınca siz de erkeği kullanmış olmuyor musunuz?
oh, evinden alsın hesabı ödesin.
yani hesabı hep erkek öderse ilişkinizde sorun yaşamayacaksınız öyle mi?

enayi yerine koyulmak istemiyorsanız ne yediyseniz ne içtiyseniz onu ödeyin. alman usulü dedikleri türden.

herşeyi erkek alsın tavrınız asıl sizin sponsor aradığınızı gösterir. öyle kahveleri öderim demekle bu gerçek değişmiyor. beni de alacak hesabı da ödeyecek diyorsunuz ki bu demektir ben kendime sevgili değil her şeyimi karşılayacak enayi arıyorm :KK66:

Garsona siparişi erkeğin vermesi nedir ya? Cidden bunu ilk kez duyuyorum. Bunun geçerli açıklaması nedir peki? Kadın verirse ne oluyor?
Kötü kadın oluyor herhalde.
Ondan sonra eşim aldattı, dövdü, sövdü, ben erkeksiz bir hiçim, beni korusun kollasın, başımda erkek olsun... Ben birey değilim, kendi başıma karar veremem, kendi ağzım yok, aklım yok, gücüm yok, zavallının tekiym.

Sadece merakımdan soruyorum
NEDEN ?
Çok güzel ifade etmişsiniz. Dik durmak ayrı bir şey sömürülmek ayrı bir şey. Malesef son zamanlarda erkekler çok uyanık oldu. Kadınların bu tavrı sayesinde beleşe yaşıyorlar. Kimse para yemek istemiyor ama dik duracağız diye kaziklanmanin da alemi yok. Bir gün biri ödesin bir gün diğeri.
bende boyle dusunuyorum
artık kadın ben dık durcam dıye sömürülmeye basladı
erkek oyle bı cektı kı kendını her konuda

Kesinlikle öyle. Aman yanlıs anlasılmayalım diye diye yakında erkek ev hanımı olacak kadın da calısıp para getirecek. Kac tane arkadasım öyle evlendi. Kızın dugununu de babası yaptı, evinin kirasına kadar babası öduyor. Erkeklerin de isine geliyor bu durum. Artık iliskiler o kadar tuhaflastı ki, kızlar yeter ki beni sevsin el ustunde tutsun mutlu etsin duzgun insan olsun diye maddi durumu kendisiyle alakasız insanlarla sırf evlenmek icin evleniyorlar. Butun evli arkadaslarım hala babalarının kredi kartını kullanıyor. Babalar da yeter ki kızım mutlu olsun ben ona aynı standartları saglarım diyor. Ayrı ev ama bir nevi icguveysi. Cok acı bence. O yuzden daha sevgililik döneminde bazı kuralları oturtmak lazım. Erkegi ömürmek degil bu, herkesin ustune duseni yapması. Kızlar dik duracagım diye sömürülüyor artık cunku. Üstelik hem maddi hem manevi. Zaten manevi sömürülüyorduk da maddi de yeni moda :KK11:

Kötü kadın oluyor herhalde.
Ondan sonra eşim aldattı, dövdü, sövdü, ben erkeksiz bir hiçim, beni korusun kollasın, başımda erkek olsun... Ben birey değilim, kendi başıma karar veremem, kendi ağzım yok, aklım yok, gücüm yok, zavallının tekiym.
bazı ortamlar onu gerektırır
amma yaptın ya bı kadın olarak baska kadına e guzel laflar soyluyorsun burası yardımlasma topıgı boyle kadını asagılama yerı degıl :KK66:
ayrıca bellı kı sen o saydıgın ozellıklerı tasıyorsun

bende boyle dusunuyorum
Zamanında kadınlar kendini öyle bir çekti ki her konuda, hep sömürülen taraf erkekler oldu. Şimdi intikam alıyorlar herhalde. Aklı olan kadın sömürülmez, bu kadar basit. Güçlü olmak ile sömürülmek arasındaki çizgiyi geçenin kendi sorunu. Demek ki birşeyleri yanlış anlamış sömürülüyorsa.

bazı ortamlar onu gerektırır
amma yaptın ya bı kadın olarak baska kadına e guzel laflar soyluyorsun burası yardımlasma topıgı boyle kadını asagılama yerı degıl :KK66:
ayrıca bellı kı sen o saydıgın ozellıklerı tasıyorsun
Mune Mune Üslup ve hakaret, lütfen bir el atar mısınız?

Kesinlikle öyle. Aman yanlıs anlasılmayalım diye diye yakında erkek ev hanımı olacak kadın da calısıp para getirecek. Kac tane arkadasım öyle evlendi. Kızın dugununu de babası yaptı, evinin kirasına kadar babası öduyor. Erkeklerin de isine geliyor bu durum. Artık iliskiler o kadar tuhaflastı ki, kızlar yeter ki beni sevsin el ustunde tutsun mutlu etsin duzgun insan olsun diye maddi durumu kendisiyle alakasız insanlarla sırf evlenmek icin evleniyorlar. Butun evli arkadaslarım hala babalarının kredi kartını kullanıyor. Babalar da yeter ki kızım mutlu olsun ben ona aynı standartları saglarım diyor. Ayrı ev ama bir nevi icguveysi. Cok acı bence. O yuzden daha sevgililik döneminde bazı kuralları oturtmak lazım. Sömürmek degil bu, herkesin ustune duseni yapması.
kesınlıklee katılıyorum

artık ılıskıler cok tuhaflastı allah en azından bız gıbı dusunenlere en azından saydıgınız ozellıkte ınsanlardan korusun

bende boyle dusunuyorum

Yok bu benim sorumun cevabı değil kesinlikle.
Neden garsona siparişi erkek versin neden erkek bir adım önde dursun
Ezik midir kadınlar ağızları dilleri yok mu siparişi biz verince sömürülmüş bir kadın mı oluyoruz ?
Alıntı yaptığınız diğer arkadaşın sözleri bu konuda cevap olmuyor o farklı bir şey söylemiş sizinki tamamen kadını edilgen konuma düşüren pasif bakış açısı.
Erkek niye bir adım önde olsun
Bir adım önde olan erkeğe aldatırsa neden diye soramazsınız biliyorsunuz değil mi ? Çünkü onu bir adım öne çıkaran sizsiniz,şiddet uygularsa da neden diyemezsiniz çünkü o erkektir ve bir adım öndedir.
Çok üzüldüm bu düşüncenizden ötürü...

Yok bu benim sorumun cevabı değil kesinlikle.
Neden garsona siparişi erkek versin neden erkek bir adım önde dursun
Ezik midir kadınlar ağızları dilleri yok mu siparişi biz verince sömürülmüş bir kadın mı oluyoruz ?
Alıntı yaptığınız diğer arkadaşın sözleri bu konuda cevap olmuyor o farklı bir şey söylemiş sizinki tamamen kadını edilgen konuma düşüren pasif bakış açısı.
Erkek niye bir adım önde olsun
Bir adım önde olan erkeğe aldatırsa neden diye soramazsınız biliyorsunuz değil mi ? Çünkü onu bir adım öne çıkaran sizsiniz,şiddet uygularsa da neden diyemezsiniz çünkü o erkektir ve bir adım öndedir.
Çok üzüldüm bu düşüncenizden ötürü...
yahu aldatmak karakter meselesı
ama hesap odenecekse yemegı adam oduyorsa kadın kahveyı oder yanı ama ılk adımı erkek atmalı olay bu bu yuzden bu konularda erkek bır adım onde olmalı

yahu aldatmak karakter meselesı
ama hesap odenecekse yemegı adam oduyorsa kadın kahveyı oder yanı ama ılk adımı erkek atmalı olay bu bu yuzden bu konularda erkek bır adım onde olmalı

anlamadığın şu o bir adım önde olma hali sadece hesap konusunda kalmıyor.
zamanla erkek sürekli kadından önde olmak hayatına karışmak onu ezmek istiyor. sen önde görmek istedikçe daha da azıtıyor.
o yüzden aldatmalar şiddetler artıyor. farkında mısın?

kesınlıklee katılıyorum

artık ılıskıler cok tuhaflastı allah en azından bız gıbı dusunenlere en azından saydıgınız ozellıkte ınsanlardan korusun

Bir de sizden ricam şu profilinizde kocaman harflerle yazdığınız TOMRİS HATUN'un hayatını kahramanlıklarını,erkeklere meydan okuyan o vakur tavrını biraz araştırın.
Asla ataerkilliğe boyun eğmeyen,gümbür gümbür bir kadın olur kendileri.

X