Bu cimri adamlar hep bana mi denk geliyor?!?!

Tam tersi ben de erkek arkadasim cok para harciyor diye kiziyorum... ben istemesem de zorla yedirip icirir. bugun yemek yiyecektik baktim icecek 9.5 lira ben icmiycem dedim.. ya sen secersin ya da ben kafama gore soylerim dedi mecburen sectim:-) velhasil isin ozu para da degil insanin gonlu zengin olsun. siz beni bogazda yemege gotur dememissiniz sonucta.. bir cayin da lafini edecek adam olmaz olsun yani.

Ay kimse kusura bakmasın , yanımdaki erkek bana hesap ödetirse gözümde sıfırdır. Ha şu var Alman usülü yapılır o da kadın talep ederse. Aksi taktirdi bir erkeğin yanındaki kadının yediğini içtiğini ödeyecek parası yoksa bir zahmet buluşmasın
Bu nasıl bir mantık ? Asıl sizin paranız yoksa dışarı çıkmayın. Bir erkek ödeme isteğinde bulunabilir, nezaketen. Evet hoş bir hareket olur. Ben şahsen ödetmek istemem ya da ödediyse de bir dahakine ben öderim ya da küçük bir hediye alırım vs. Ama erkek hesap ödeyecek , yoksa gözümde sıfırdır diyen kadınlarımız sayesinde para yiyici konumuna düşüyoruz bir güzel. Niye sizin yediğinizi içtiğinizi başkası ödeme mecburiyetinde onu anlamıyorum. Biraz kendinize saygınız olsun.

Bana görede sizin düşünceniz saçma bu kadar basit. Ama ben kimsenin yazdığını alıntılayıp polemik yapmam , bu da onun düşüncesi derim saygı duyarım. Not: her Zaman cebimde param olur hanfendi kocam la çıktığımızda bile vardır yeri gelirse öderim ama bana göre tanıma sürecinde bir yere gidiliyorsa karşıdaki erkeğin bu şekilde davranması gayet itici ve - puandır.
Eleştiri alınca polemik sanmak da size mahsus sanırım. Evet ister ilk buluşma ister son buluşma olsun hesap ödeme paylaşılır veya bir taraf ödeyebilir bunda sıkıntı yok ama erkek ödeyecek parası olmayan çıkmasın lafı,twitter'da dönerciye götüren adam bi zahmet sevgili yapmasın diyen kızın tweeti kadar itici.

Siz esitlikten yana olabilirsiniz. Ben kendi adima pozitif yönde esit olmamayi tercih ederim ve baskalari da ediyor olabilir. Ayni dusuncede olmak ve sizin dusuncenize hizmet etmek zorunda degil kimse.
Zaten eşitlik oldugu zannedilen bir cok durumda kadin fazla yük almis oluyor. Ortayi bulabilmis olan kucuk bir azinlik sadece gordugum.

Para yiyici diye damga vuranlar hesap ödemezler. Ödemek isteyenler ödüyor zaten kimse zorla bisey yaptirmiyor yani. Herkes tercihine gore birileriyle beraber.

Ek olarak
Parasiz cikmadim ama hesap ödettirilmedi hic. Onun yerine hediyeler alirdim birlikte oldugum insana. Bir ihtiyaci veya istedigi bisey oldugunu bilirsem ondan once alirdim. :)
Öyle de oluyor böyle de oluyor diyerek çok yaratıcı bir yorum yapmışsın tebrikler. Ayrıca neden bu kadar savunmaya geçtin son cümlende anlamadım? Sanırım yukarıdaki tarzda bir yorumun vardı ama ben bunu görmedim.

Eleştiri alınca polemik sanmak da size mahsus sanırım. Evet ister ilk buluşma ister son buluşma olsun hesap ödeme paylaşılır veya bir taraf ödeyebilir bunda sıkıntı yok ama erkek ödeyecek parası olmayan çıkmasın lafı,twitter'da dönerciye götüren adam bi zahmet sevgili yapmasın diyen kızın tweeti kadar itici.

Öyle de oluyor böyle de oluyor diyerek çok yaratıcı bir yorum yapmışsın tebrikler. Ayrıca neden bu kadar savunmaya geçtin son cümlende anlamadım? Sanırım yukarıdaki tarzda bir yorumun vardı ama ben bunu görmedim.

Evet oyle de oluyor boyle de? Yok hesap odetenlerin cezasini ben cekiyorum diyorsan o senin sorunun artik. Sizlere noluyorsa...

Uyuz oldugumdan savunmaya geciyorum. Size bir zarari yoksa herkes istedigi gibi bir iliskiyi yasar, istedigini tercih eder. Erkeklerin avukatligini yapiyorsunuz burada.

Evet oyle de oluyor boyle de? Yok hesap odetenlerin cezasini ben cekiyorum diyorsan o senin sorunun artik. Sizlere noluyorsa...

Uyuz oldugumdan savunmaya geciyorum. Size bir zarari yoksa herkes istedigi gibi bir iliskiyi yasar, istedigini tercih eder. Erkeklerin avukatligini yapiyorsunuz burada.
Ahah hayır cınım erkeklerin avukatlığını yapmıyorum "güçlü ve kendi ayakları üstünde duran" kadınların avukatlığını yapıyorum fakat buna yabancısın sanırım,anlıyorum...

Ahah hayır cınım erkeklerin avukatlığını yapmıyorum "güçlü ve kendi ayakları üstünde duran" kadınların avukatlığını yapıyorum fakat buna yabancısın sanırım,anlıyorum...

Tamam sen guclu ol ve ayakta dur. Hesap odetenler senin paçana mi yapisiyor? ayagini mi kaydiriyor? Herneyin avukatligiysa, gereksiz.

Sen hesap öde seni yiyici sanmazlar korkma bu kadar erkekler oyle diyor boyle diyor diye...

Çok cimri, çok itici. Ben olsam kesinlikle bir şey düşünmezdim bu adamla, ne demek yemek mi yesek dediğin halde çay içmeye götürüyor, bırak şunu ya

Tamam sen guclu ol ve ayakta dur. Hesap odetenler senin paçana mi yapisiyor? ayagini mi kaydiriyor? Herneyin avukatligiysa, gereksiz.

Sen hesap öde seni yiyici sanmazlar korkma bu kadar erkekler oyle diyor boyle diyor diye...
Tamam.

Bu nasıl bir mantık ? Asıl sizin paranız yoksa dışarı çıkmayın. Bir erkek ödeme isteğinde bulunabilir, nezaketen. Evet hoş bir hareket olur. Ben şahsen ödetmek istemem ya da ödediyse de bir dahakine ben öderim ya da küçük bir hediye alırım vs. Ama erkek hesap ödeyecek , yoksa gözümde sıfırdır diyen kadınlarımız sayesinde para yiyici konumuna düşüyoruz bir güzel. Niye sizin yediğinizi içtiğinizi başkası ödeme mecburiyetinde onu anlamıyorum. Biraz kendinize saygınız olsun.
Gayette kendime saygım var , Allah’a şükür param da var. Kocamla çıkarken bile gerekirse öderim hesabımı ama ilk buluşmalarda bu tip para hesabı yapan adamlar benim gözünde sıfırdır. Bu kadar basit. Sizinle aynı bakış açısında olmadığım İçin benim kendime saygım olmadığı tarzında yorum yapmak esas en büyük saygısızlıktır. Kendime gayet saygım sevgim mevcut. Hatta ö saygın o kadar yüksek ki 3 kuruş çayın hesabını yapan kişiler ile muhattap bile olmam. Ne demek yemek ye de gel demek bir bayana. Çok ama çok ayıp ya. Bu da benim görüşüm .

Benzer ne çok konu açılmaya başladı bu aralar.

Bence bu tip adamlar çok kızla mı tanıştırılıyor nedir sebebini bilemiyorum.
İş ciddileşene kadar kıza para yedirmemeye çalışıyorlar.
İsraf olarak görüyorlar diye düşünüyorum.
İlişki olmayınca içirdiği kahvenin parasını isteyenini de gördük burda.

Hep ekşi kafası bunlar.
Birbirlerinden gazı alıp geliyorlar :KK70:

Termosla çay deneyi fikri güzelmiş bu arada.

Benzer ne çok konu açılmaya başladı bu aralar.

Bence bu tip adamlar çok kızla mı tanıştırılıyor nedir sebebini bilemiyorum.
İş ciddileşene kadar kıza para yedirmemeye çalışıyorlar.
İsraf olarak görüyorlar diye düşünüyorum.
İlişki olmayınca içirdiği kahvenin parasını isteyenini de gördük burda.

Hep ekşi kafası bunlar.
Birbirlerinden gazı alıp geliyorlar :KK70:

Termosla çay deneyi fikri güzelmiş bu arada.
Parası olup da sefalet çeken çektiren insanları hiç sevmem bu hareketleri yapan biriyle ikinci kez buluşulmaz

2.buluşmanızda keşke ben yerim orda deseydin karşısında götürseydin yemeği de o da bakakalsaydı.
Sinir şey.

Siz esitlikten yana olabilirsiniz. Ben kendi adima pozitif yönde esit olmamayi tercih ederim ve baskalari da ediyor olabilir. Ayni dusuncede olmak ve sizin dusuncenize hizmet etmek zorunda degil kimse.
Zaten eşitlik oldugu zannedilen bir cok durumda kadin fazla yük almis oluyor. Ortayi bulabilmis olan kucuk bir azinlik sadece gordugum.

Para yiyici diye damga vuranlar hesap ödemezler. Ödemek isteyenler ödüyor zaten kimse zorla bisey yaptirmiyor yani. Herkes tercihine gore birileriyle beraber.

Ek olarak
Parasiz cikmadim ama hesap ödettirilmedi hic. Onun yerine hediyeler alirdim birlikte oldugum insana. Bir ihtiyaci veya istedigi bisey oldugunu bilirsem ondan once alirdim. :)
Pozitif yonde esit olmamak nedir? Hangi yön pozitif oluyor? Pozitif ayrimcilik mi demeye calistiniz acaba? E pozitif ayrimcilik da ‘dezavantajlı’ gruba uygulanan bir sey. Kadin olmak bir dezavantaj midir? :KK64:

Ya ilk buluşmalarda adam ödemeli ya o ne öyle arkadaş değiller yani alt tarafı bir yemek yani hoşluktur kadına ödetmek kaba bence

Ay kimse kusura bakmasın , yanımdaki erkek bana hesap ödetirse gözümde sıfırdır. Ha şu var Alman usülü yapılır o da kadın talep ederse. Aksi taktirdi bir erkeğin yanındaki kadının yediğini içtiğini ödeyecek parası yoksa bir zahmet buluşmasın
ay ne kusura bakması tabi ki haklısınız, biz kadınlar olarak minnak güçsüz beceriksiz yaratıklarız. benim yediğimi içtiğimi tabi ki elin herifi ödeyecek ayol ben boşuna mı kuku sahibiyim? oldu olacak kendi ayaklarımın üzerinde dursaydım:KK53:

konu sahibi, sizin durum bu yorumdan alakasız yanlış anlamayın. sizin bey gerçekten cimri :/

X