İlişkiler hep bu şekilde mi yoksa benim sevgilim cimri mi

kadın zaten evlılık gecım derdı coluk cocuk kendını adıyor bır heap odemek coksa haklısınızz

işte sorunun bu hep kadının sömürülmesine takılmışsın.
bizse kadın-erkek kimsenin maddi manevi sömürülmemesi için konuşuyoruz.

o kadının evde sömürülmesi de senin gibi erkek hesabı ödesin diye direten kadınlar yüzünden oluştu.

Merhabalar. Uzun bir süredir buradaki konuları takip edip üyeliğimi bugün açtım daha :halay:
Az önce bir konu okudum. Konu sahibi bişey beğenmiş, erkek arkadaşı da onu almak yerine 20 tl çıkarıp vermiş. Erkeğin bu şekilde davranmasında kötü bir niyet bulmadım ben. Cebinde olan son parasidir, sevdiği kızında beğendiği birşeyde gözü kalmaması için yardım ettiğini düşündüm ben.burda önemli olan nokta erkeğin erkek gibi davranıp sevdiği kızı mutlu etmeye çalışması aslında dikkat çekmek istediğim nokta. Normal olan bana göre budur
Bende sizden fikir alayım dedim. Neyse fazla uzatmadan başlıyorum
Konu benim 2 yıllık, bütün ailesini tanıdığım çok ciddi olduğumuz erkek arkadaşım.
Ben univ son sınıf öğrencisiyim. İlişkimiz boyunca ben ogrenci taraf, erkek arkadaşım ise çalışan taraf oldu
İlişkimizin başlarında hesap olaylarına falan pek elimi atmazdım, rencide olmasın yeniyiz diye. Fakat ben altta kalmayı kesinlikle sevmeyen bir insanım. Baslarda elim cebime gitmiyor hesapları falan o ödüyor diye altta kalmamak amaçlı sürekli hediyeler alırdım ona. İlişkimizin ilerleyen zamanlarında bende elimi tabii ki cebime atmaya başladım. Fakat farklı bi boyuta geldi gibi sanki bu durum
Hesapları ben ödediğim zaman kesinlikle gocunmam, kadınında eli cebine gidip erkeğe yuklenilmemesi tarafındayım. Fakat benim ödediğim zamanlarda en azından ondan "hayatım sen öğrencisin, yada yok ben öderim"gibi şeyler demesini benimde ona karşılık israrlarimla ödemem gerektiği kanaatindeyim. Bu durum böyle devam edince, bir ara hesapları sürekli ben ödemeye başladım. Kendimi maddi anlamda baya zorladım o dönemlerde çünkü bi yemek yiyelim desek rahat bi 50 tl gidiyor ve ben üst üste 5 6 buluşmamızda hesapları ödeyip, ondan gelecek tepkiyi merak ediyordum.fakat öyle bekledigim gibi bir tepki falan olmadı. Sanırım kendini rahatsız hissettiğinden o olaydan sonra bir müddet o ödedi. Sonra şimdi yine ben sıklıkla ödüyorum. İnanın arkadaşlarımla gidilen bir yerde hesabı ben odedim o odedi gibi bir düşüncem olmaz. Ama yanımda erkekliğini belli etmesini istiyorum biraz
Arkadaşlarımla bir yerde oturuyoruz mesela o geliyo sonradan hesap sırasında onun bi atağa geçmesini bekliyorum, fakat öyle birşey olmuyo. Arkadaşlarımın yediğini ona ödetmek değil isteğim, her arkadaşımda da beklemem zaten böyle atak davranmasını, bahsettigim arkadasimin iliskimiz adina cok yarari olmustur. Erkek arkadasimla tartistigimizda, sevgilim hemen o arkadasimi arayip akil alir vs vs. Onun da erkek arkadaşı sonradan yanımıza geldiği oluyor ve elimizi kesinlikle attırmaz cebimize, fakat aynı durum bizde olduğunda benim erkek arkadaşım aynı centilmenligi gosteremiyor. Ben kendimi kötü hissediyorum ister istemez, arkadaşıma mahcup hissediyorum kendimi.
İlk başta anlattığım bir konu vardı. Kız bişeyi çok beğeniyodu erkek 20 tl sini veriyordu.kizin begendigi şeyleri sürpriz yapıp alıyordu falan
Mesela aynı durum bizde hiçbir zaman olmadı. Erkek arkadasimla gezerken aaa çok güzel bana bunu al deyip almamazlik durumları olmadı fakat. Mesela bişey beğeniyorum vitrinde, aa güzelmiş dediğimde evet güzelmiş yada gerek yok var senin buna benzer diyor ve ben eğer çok beğendiysem bunu alicam deyip kendim girip alıyorum.
Bana sürprizler yapmasını bekliyorum sanırım, yada çok beğendiğim fakat o an almadığım ufak çaplı bişeyi hediye olarak bana getirmesini. Evliliği düşündüğüm adamdan bunları görememek üzüyor beni
Maddi durumum sıkışık olduğunu bildiği bir dönemde internet üzerinden kartla çekilen bir alışveriş yaptı, kendi kartı olduğu halde bir kazak ve bir pantolon aldı benim hesap bilgilerimi girdik.ardından da beklediğim bir teşekkürü göremedim.olay kapandı birden
Aslında cimri biri olduğu söylenemez, pek kendine kıyafet falan alan biri de değil aslında 3 4 kıyafeti vardır belli başlı şaşmaz kesinlikle onlardan ama bir yere de gittiğimizde şunu yiyelim şunu yapalım bunu yapalım gezelim tozalim demekten de asla geri çekmez kendini
İnanın anlayamıyorum
Ciddi düşündüğü kız değilim o yüzden para harcamak istemiyor desen değil
Çünkü ailesini çevresini sürekli görüyorum ve bana olan sevgisinden eminim
Şuan ona kalsa hemen evlenelim der hatta
Ama bu şekilde davranması beni düşündürüyor
Siz olsanız neler düşünürsünüz. Yada objektif bir taraftan bakınca bu olanlar normal mi :KK35:

Sevgi diliniz hediye / sürpriz vb gibi sanırım
Erkek arkadaşınızda bu yoksa ve siz evlendiğinizde de bu beklenti içerisinde olursanız o zaman büyük sıkıntı olur
Kendinizi ve sevgilinizi bu konuda iyi tartın

Yok bu benim sorumun cevabı değil kesinlikle.
Neden garsona siparişi erkek versin neden erkek bir adım önde dursun
Ezik midir kadınlar ağızları dilleri yok mu siparişi biz verince sömürülmüş bir kadın mı oluyoruz ?
Alıntı yaptığınız diğer arkadaşın sözleri bu konuda cevap olmuyor o farklı bir şey söylemiş sizinki tamamen kadını edilgen konuma düşüren pasif bakış açısı.
Erkek niye bir adım önde olsun
Bir adım önde olan erkeğe aldatırsa neden diye soramazsınız biliyorsunuz değil mi ? Çünkü onu bir adım öne çıkaran sizsiniz,şiddet uygularsa da neden diyemezsiniz çünkü o erkektir ve bir adım öndedir.
Çok üzüldüm bu düşüncenizden ötürü...
senın benden baska ısın yok mu
tamam sensın :KK66:

işte sorunun bu hep kadının sömürülmesine takılmışsın.
bizse kadın-erkek kimsenin maddi manevi sömürülmemesi için konuşuyoruz.

o kadının evde sömürülmesi de senin gibi erkek hesabı ödesin diye direten kadınlar yüzünden oluştu.
yahu onu kuonusuyorsan eger sen ....kızın sureklı hesapları ben oduyorumm bu ne zamandır boyle ama artık bundan sıkıldıgını soylemıs
cunku erkegın kolayına rahatına gelmıs
kı zaten en bastan berı kız altta kalmıyorum ama benım ıcın en kucuk bırseyı yok demıs

problemli bir bakış açınız var.
bir kere ''erkek miyim ya ben'' demenizde bile erkeğin her şeyi karşılaması gerektiğine dair saçma inancınız var.
ne olmuş sizin arabanızla gidilse hesabı siz ödeseniz?
aksini erkek yapınca siz de erkeği kullanmış olmuyor musunuz?
oh, evinden alsın hesabı ödesin.
yani hesabı hep erkek öderse ilişkinizde sorun yaşamayacaksınız öyle mi?

enayi yerine koyulmak istemiyorsanız ne yediyseniz ne içtiyseniz onu ödeyin. alman usulü dedikleri türden.

herşeyi erkek alsın tavrınız asıl sizin sponsor aradığınızı gösterir. öyle kahveleri öderim demekle bu gerçek değişmiyor. beni de alacak hesabı da ödeyecek diyorsunuz ki bu demektir ben kendime sevgili değil her şeyimi karşılayacak enayi arıyorm :KK66:
Ben ailemden böyle gördum. Problemli olabilir, bu benim problemim. Ben kız arkadaslarımla birlikteysem erkek kardesim gelirse geldiginde hesabı o öder, ya da babam normal bir kadın arkadasıyla dısarı cıktıgı zaman hep babam öder, ne kardesim ne babam asla ödetmezler de, her zaman evlerine de bırakırlar kapıdan iceri girene kadar.
En yakın arkadasım, abisi, uc kız daha yemege gittik, hesabı abisi ödedi.
Benim eski erkek arkadasım bulusup bir yere gittigimiz zaman ben kendim eve gideceksem arkamdan da kendisi gelir iki araba giderdik, ben eve girerim o öyle devam eder. Olması gereken budur.
Bence bu enayi aramak degil, centilmen aramaktır. Centilmen olan da maddi manevi cömertligini göstermek zorunda.
Ben böyle gördum, benim dogrum budur. O zaman kadınların da eli kolu var biz kapıyı kendimiz acamıyor muyuz da erkek kapıyı tutuyor bize.

Çok cömert olduğu söylenemez
ve bana göre bence yani kadın 1 öduyorsa erkek 5 ödemeli hesabı...hediye konusunda bişey diyemiycem o kişilikle alakalı

Kesinlikle öyle. Aman yanlıs anlasılmayalım diye diye yakında erkek ev hanımı olacak kadın da calısıp para getirecek. Kac tane arkadasım öyle evlendi. Kızın dugununu de babası yaptı, evinin kirasına kadar babası öduyor. Erkeklerin de isine geliyor bu durum. Artık iliskiler o kadar tuhaflastı ki, kızlar yeter ki beni sevsin el ustunde tutsun mutlu etsin duzgun insan olsun diye maddi durumu kendisiyle alakasız insanlarla sırf evlenmek icin evleniyorlar. Butun evli arkadaslarım hala babalarının kredi kartını kullanıyor. Babalar da yeter ki kızım mutlu olsun ben ona aynı standartları saglarım diyor. Ayrı ev ama bir nevi icguveysi. Cok acı bence. O yuzden daha sevgililik döneminde bazı kuralları oturtmak lazım. Erkegi ömürmek degil bu, herkesin ustune duseni yapması. Kızlar dik duracagım diye sömürülüyor artık cunku. Üstelik hem maddi hem manevi. Zaten manevi sömürülüyorduk da maddi de yeni moda :KK11:

aklı olan sömürülmez. bunun kadının hesap ödemesiyle alakası yok.
bundan önce hep erkekler alıyordu ne var ne yoksa o zaman rahatsız mıydınız olan bitenden?

derdiniz kadının sömürülmesi ama erkek sömürülürse hiç sorun yok.
saçma sapan anlamsız bir tavır işte.

insan sömürülmesin diyenler lazım bizim toplumumuza.

Ben ailemden böyle gördum. Problemli olabilir, bu benim problemim. Ben kız arkadaslarımla birlikteysem erkek kardesim gelirse geldiginde hesabı o öder, ya da babam normal bir kadın arkadasıyla dısarı cıktıgı zaman hep babam öder, ne kardesim ne babam asla ödetmezler de, her zaman evlerine de bırakırlar kapıdan iceri girene kadar.
En yakın arkadasım, abisi, uc kız daha yemege gittik, hesabı abisi ödedi.
Benim eski erkek arkadasım bulusup bir yere gittigimiz zaman ben kendim eve gideceksem arkamdan da kendisi gelir iki araba giderdik, ben eve girerim o öyle devam eder. Olması gereken budur.
Bence bu enayi aramak degil, centilmen aramaktır. Centilmen olan da maddi manevi cömertligini göstermek zorunda.
Ben böyle gördum, benim dogrum budur. O zaman kadınların da eli kolu var biz kapıyı kendimiz acamıyor muyuz da erkek kapıyı tutuyor bize.

ailenizden yanlış görmüşsünüz işte. centilmenlik erkeğin her şeyi ödemesi değildir. kapıyı açabilir sandalyeni çekebilir ama herşeyin parasını ödemesi gerekmez.
kardeşiniz babanız ödetmesin ama elin adamından niye bu tavrı bekliyorsunuz?
böyle beklentilerle üzülmeniz sinirlenmeniz çok doğal.

ve evet halen kendinize enayi aradığınızı düşünüyorum.

senın benden baska ısın yok mu
tamam sensın :KK66:

Bu nasıl avam bir üsluptur yahu ?
Tamam sensin nedir ?
Bir kere samimiyetinizin olmadığı insanlara sen diye hitap edilmez.
Polemiğe girmek istemiyorum siz belli ki pasif agresif bir tavır içindesiniz,size avcı ve toplayıcı hayatınızda başarılar.

ailenizden yanlış görmüşsünüz işte. centilmenlik erkeğin her şeyi ödemesi değildir. kapıyı açabilir sandalyeni çekebilir ama herşeyin parasını ödemesi gerekmez.
kardeşiniz babanız ödetmesin ama elin adamından niye bu tavrı bekliyorsunuz?
böyle beklentilerle üzülmeniz sinirlenmeniz çok doğal.

ve evet halen kendinize enayi aradığınızı düşünüyorum.
Prensesler gibiydim ben baba evindeeee :KK70:

Tamam sensin nedir ?
Polemiğe girmek istemiyorum siz belli ki pasif agresif bir tavır içindesiniz,size avcı ve toplayıcı hayatınızda başarılar.
ya tamam ıste sensın sen dogrusun sen haklısın
sen herkesı kendı dusuncenı kabul ettırıp bastırma polıtıkası guduyorsun tamam ıste sensın dıyorum alıntılama dıyorum o uslubunu duzelt dıyorum anladın sanırım sensın yanı

Tamam sensin nedir ?
Bana da böyle bir üslup kullandı, KİB'ledim lütfen siz de kib'leyin, herkes hakettiğini bulsun. Benim de yaptığım benzetmeyi alıp bana haraket ettin dedi, sen öylesin belli ki falan dedi. Dingonun ahırı değil burası, yönetimi bekliyoruz Mune Mune

Aslında hepimiz aynı şeyi konuşuyoruz. Ama belki de yanlış ifade ediyoruz. Evet kadınlar olarak ezilmeyelim. Biz de erkek kadar katkıda bulunalım. bizim beklediğimiz redvelvetcake redvelvetcake in belirttiği gibi sadece biraz centilmenlik. Onlardan bu hareketi görsek biz de bir sonraki yemeğin ismarlanmasi ya da başka türlü telafi ederiz. Bu henüz bizim kültürümüzde oturmamış bir durum. Ya hesabı da ben öderim istediğimi de yaparım diyen bir erkek tipi var ya da ohhh buldum birini ödesin hesabı diyen erkek tipi var. Malesef ikisini ortasını bulmak çok zor. Bu zamana kadar olan nesil böyle. Bundan sonra biz kendi kızlarımızı güçlü, erkek çocuklarımızı da centilmen yetiştireceğiz.

Konu şu an da şey gibi geliyor bana.
Görüntü aynen şu.
Aynı düşünen 5 kişi aynı düşünmeyen 2 kişiyi
almış ortalarına
Nasıl bizim gibi düşünmezsiniz uleyyyn şaaaaK
diye parçalamak üzereler :KK70:

Bu saldırgan tavrınız nedir kadın-erkek eşitliği
savunuyor gibi görünüp kadın gömenler?
Tek tek alıntılamadım çekindiğimden değil
o kadar nick uğraşamayacağım için.

Dikkat ettim bu hesap mevzuları hep kadın-erkek
eşitliğine bağlanıp, kadını aşağılamayla son buluyor.
Yahu hesap ödeme altı üstü. Kadınların her konuda
biz eşitiz, eşitlik isteriz, bizde hesap ödeyebiliriz
valla bak çok güçlüyüzzz, yapabiliriz diye bagırması
bir bana mı itici geliyor.
Sen kendini eşit görüyorsan eşitsindir.
İstiyorsan adamın donuna kadar kendin al kime ne.
Almayan da almaz yani,
niye almıyorsun, alacaksın, saçma, sponsor arıyosun :/

Erkek hesap ödeyince enayi, sponsor yada sömürülmüş
olmaz.
Centilmen olur, kibar olur, nezaket göstermiş olur.
Oldu o zaman eve de biz bırakalım
Hatta kapıdan içeri girene kadar bekleyelim de :)
Eşitiz sonuçta bizde yapabiliriz. Yada bir o bıraksın beklesin bir biz.
Eşitlik bozulmasın.

Ama olmaz gücümüzü para ödeyince hesap ödeyince kanıtlamış oluruz.
O zaman kadını güçlü yapan kadınlığımız mı
yoksa para mı? derler adama...
Parası olmayan kadın hiç uğraşmasın o zaman :/

Aslında hepimiz aynı şeyi konuşuyoruz. Ama belki de yanlış ifade ediyoruz. Evet kadınlar olarak ezilmeyelim. Biz de erkek kadar katkıda bulunalım. bizim beklediğimiz redvelvetcake redvelvetcake in belirttiği gibi sadece biraz centilmenlik. Onlardan bu hareketi görsek biz de bir sonraki yemeğin ismarlanmasi ya da başka türlü telafi ederiz. Bu henüz bizim kültürümüzde oturmamış bir durum. Ya hesabı da ben öderim istediğimi de yaparım diyen bir erkek tipi var ya da ohhh buldum birini ödesin hesabı diyen erkek tipi var. Malesef ikisini ortasını bulmak çok zor. Bu zamana kadar olan nesil böyle. Bundan sonra biz kendi kızlarımızı güçlü, erkek çocuklarımızı da centilmen yetiştireceğiz.
AYNEN oyle erkek ya herseyı ustlenır ya oyle bosvermıs
ortası lazım yoksa aksını kımse soylemıyor

X