Ben mi çok alınganım?

Acaba iyi olmamızı ben mi sağlıyordum bundan da emin değilim. Yazın diğer ablamı da kırdı. Ablam da hamile diye bi şey söylemiyorjm ama bi daha bu şekilde davranamaz falan demişti ben de boşver hamile demiştim.

Hareket ve tavırları kırıcı olabilir ama inan insan lohusalıkta bambaşka oluyor. "Ay bu lohusa triplerini de anlamıyorum" diyenler sizinki güzel geçmiş demek ki. Ben bağıra bağıra ağlamak istiyordum mesela hiç sebep yokken. Herkes için zor bir dönem. Çok kırılıp bunaldıysan artık evine geç. Ablanın yardıma ihtiyacı olursa yine ablana gidersin.

Evet sinirli sinirli ev temizliyor sonra. Ben dinlen diyorum ama öyle işte…
Yani şimdi ne diyeyim:)
Elbette haklısınız ama içinde yaşadığı buhranı bir bilseniz…

Şuan dünya ayağına serilse, neden öbür tarafa serilmedi diyecek durumda.
Hayatının bittiğini düşünüyor, korku endişeleri var ve genel olarak dünyayı anlamsız gördüğü bir süreç yaşıyor.
Herkeste olacak diye bir kaide yok ama olabiliyor.
Ben camdan saatlerce bakıp ‘herkes gidiyor bir yerlere, ben camın içinde burada çürüyeceğim’ diye düşünürdüm.
Yanına gelenler bir süre sonra hayatına devam edecek, o edemeyecek.
Sizin kahve içmeniz batar, sefa mı bak ben ne haldeyim diye
Normal bir zaman olsa elbette haklısınız hatta yine haklısınız ama bilerek yapmıyor olma ihtimali epey fazla.

Şimdilik ılımlı olmaya devam edin.. Bir kaç ay sonra hala bu garip hallere devam ederse hiç de kendinizi ezdirmeyin mesafeyi hissettirin.

Meselenin sizle ilgisi yok lohusalık bambaşka bir şey. Herkes aynı yaşamaz ama şiddetli yaşayan da bilir yani yüzümü yedi düvel toplansa güldüremezdi benim o dönemde.

25 yıllık ablanızı siz daha iyi bilirsiniz. Temelde tavırları bu şekildeyse, sizi kıran, inciten, kullanılmış hissettiren bir yapısı varsa mesafeli olmanız, en azından sizi bu şekilde hissettirmeyecek bir sınır koymanız en iyisi. Ama bu sınırın veya tavrın zamanı şimdi değil. Zaten dönmenize az kalmıştır. Yaptığınız iyilikleri denize atın. Biraz zaman geçsin (3-6 ay civarı tabi daha az daha fazla olabilir, ben 9 aya yakın kendime anca geldim), ablanızın tavırlarına bakın. Hala devam ediyorsa o zaman aksiyon alırsınız. Ama şimdi yaparsanız suçlu siz olursunuz.

Zaten yapacağınızı yapmışsınız ,
Zamana bırakın
zaten telefon konuşmaları sırasında anlarsınız cinleri tepesinde mi hala
Normale dönerse gidersiniz tekrar

Anneniz farkında mı size davranışlarının?
Farkında ise ne diyor?

Bundan sonra kendi hayatınıza odaklanın. Babanız hayatta mı bilmiyorum, annenizin panik atağıyla ilgili tedavi seçeneklerini gözden geçirin. Ailece imkanınız varsa günübirlik gezilere katılıp, kafa dağıtın.

Ben tek otururken annem yanıma geldi. Anne ben bir daha gelmeyeceğim dedim. Evet farkındayım ama konuyu uzatma dedi ve gitti. Biz diğer ablamla aynj şehirdeyiz. Bu anlattığım ablam gurbette. Annem de ondan üzülüyor gurbetlik zor diye. Bahçemiz var bahçeden tek tük çıkan salatalığı bile saklıyoruz ablamla yeğenime. Biraz şımardı heralde.

Bizim bakacağımızı biliyor o yüzden yaptırdı. Baktık da iyi şimdi yeğenim. Daha önce de hayatında çok zor bi dönemde evine gitmiştik. O zaman da kanepesinin yastıklarını toplamıştı. Güldük geçtik ama bu sefer kırıldım.
Biraz uzak oturduğu yer o yüzden genelde o gelir bize yani baba evine. Elimizden ne gelirse ağırlarız esirgemeyiz. Acaba bende mi hata var diye sorguladım yani aslında konuyu açma sebebim de buydu.

Teşekkür ederim önerileriniz için. Ben sadece bi şeyi merak ediyorum. Acaba bu kadar canımı vermemeli miyim kardeşim olsa bile?

Biraz şey gibi davranıyor normalde. Mesela diğer ablamla mesaj atarız canı isterse görüldü atar cevap vermez. Canı istemezse aramaz. Biraz bencil galiba. Biz onunkine hemen döneriz mesajına. Ararız. Önceliği ona veririz. Gurbette yalnız hissetmesin diye. Biraz daha bekleyeceğim böyle devam ederse diğer ablamla da konuşup sınır koyalım diyorum. Böyle olmaz

Teşekkür ederim önerileriniz için. Ben sadece bi şeyi merak ediyorum. Acaba bu kadar canımı vermemeli miyim kardeşim olsa bile?
Evet, vermemelisiniz. Anlatımınızdan ablanızın lohusalığın ardına sığındığı izlenimi oluştu bende.

Nasılsa lohusa diye hoş görüleceğini, söylediği sözlerin yanına kar kalacağını bilmese bu kadar rahat olur muydu diye düşünün. Şu an patronu ile görüşmesi gerekse, ona da her istediğini söyler mi; ağzından çıkan laflara dikkat eder mi diye düşünün.

Son düzenleme:
+1000

Lohusa canım o afedersın bagırsa bıle alınma 25 yaşındasın ama doğum yapanlar nasıl kötü psıkolojıde oluo bılmıomusun? Kahve içerken bırszda kıtap oku araştır hayret bişey ya

Onun için çok zor zamanlar. Sizin içinde zorlaştırıyor olabilir ama sizi çok çok kıran bir şey olmadıkca görmezden gelin. Üzerinize alınmayın. Doğumdan sonra ruh hali, hormonlar, ömür boyu sorumluluğunu aldığınız bebekle yüzleşmek. Gerçekten çok anlamsız tepkilere neden olabiliyor. Sizden bağımsız yanında ben de olsam aynı tepkileri görecektim :) kişiselleştirmeyin.

Öyle hissttiyseniz öyledir muhtemelen, anneniz kalsın siz gidin evinize yapılacak işlerim var dersiniz bir bahane bulursunuz. Hepimiz doğum yapıyoruz ama yardıma gelen insanlara surat yapmıyoruz. Ben olsam giderdim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…