Eşim bebekten sonra çok değişti

Ne oluyor bebekle tek kalınca Allah aşkına. Sokaklarda kaldılar demiyoruz hastanedeler zaten olabilecek en güvenli yer. Bir şey olsa müdahale ederler.
Anneniz de en güvenli yerdeydi o zaman. Bırakıp gitseydiniz bebeğinizin yanına. Neden başında beklediniz!
Kedinize ve annenize olan hislerinizi eş ve bebeğe göstermiyorsunuz.
Çok net.
Adam da bunu hissettiği için öfkeleniyor size.
Haklı

Dört gün boyunca yoğun bakımda yatmış bir kadını eve getirdiniz bebeğe yardım etsin diye. bu bencillik bayağı bencilsiniz işte. Der ki insan anne git evine dinlen. Kadına da yazık. Ayrıca kusura bakmayın da o evde siz varsınız bebeği yalnız bırakmıyorsunuz. Bildiğiniz kendini rahatınız için kadın da esir ediyorsunuz. Eşinizle anneniz kavgalı o gerginliği devam da ettiriyorsunuz. Annemin içine sinmez ne o çocuğun annesi sizsiniz.
Şaka mı yapıyorsunuz? Annem kendi istemedi dönmeyi.

Yahu kızım sen işi gücü olan bir insan değil miydin, gören duyan da akıllı sanır. Sende hiç akıl yok mu Allahın aşkına, kadın ameliyatlı, yaşlı, yorgun gitsin dinlensin. Zaten kocanla da arası limoniymiş herkes bir nefes alır. Annen evine gitsin sen de ara sıra anneni ziyarete gidersin. Kocan desen saçmalayıp 2 parça oyuncağa 200.000 vermiş. Evliliğinin freni patlamış bayırdan aşağı yuvarlanıyor sen hala burdakilere laf yetiştiriyorsun. Anneni yolla önce, sonra haftasonu al kocanı çocuğunu güzel bir yere gezmeye git otur kocanla konuş. Adam çabalıyor iyi kötü, biraz da sen çabala durumu toplamaya çalış. Toparlanamayacak bir durum yok. Bu kafayla devam edersen ama mıçıp batıracaksın haberin olsun. O zaman işte kucağında çocukla kalırsın bir başına ben neden evliliğime sahip çıkmadım dersin haberin ola.

Çok ciddiyim. Siz kayınvalideniz gelmesin diye annenizi tuttuğunuzu düşünüyorum. Eşiniz kendini dışlanmış hissetmiş büyük ihtimalle saçmalamış. Haklı kesinlikle değil yanlış anlamayın. Annenize kesinlikle bağırmaması gerekirdi ama annenizin de eşinizi alttan alması gerekirdi. Sonuçta yeni baba olmuş ve panik biri var karşısında anneniz tecrübeli. Burda en önemli bebek ve siz olmanız gerekirken ortalık karışmış. Küfretseniz bile lohusa diye susup oturması gerekirdi eşinizin ki oda stresli. Lohusasınız eşiniz dikkat çekmek için saçmalamış üstüne anneniz hasta. Ve eminim gerginlik devam ediyordur ki siz burda konu açtınız. Çorba olmuş bir ev var ve siz bunu devam ettiriyorsunuz. Evet hala bu yüzden bencil olduğunuzu düşünüyorum.

Annenizi gönderin, bebeğinize odaklanın ve bir sakinleşin. Zaten gündüzleri bir yardımcı var evde sonra eşiniz var. Eşiniz bir olaylara dahil olsun. Şuanda çorba olmuş bir evde kendi rahatınız için annenizi tutuyorsunuz. Ne kadar daha duracak anneniz o evde bir noktada zaten gidecek. Kadın hasta hasta. Lohusasınız diye çok sert girmek istemiyorum ama hasta kadına bebek baktırıyorsunuz yaw. Bir de hasta olmasına sebep olan adam aynı evde.

Yahu kızım sen işi gücü olan bir insan değil miydin, gören duyan da akıllı sanır. Sende hiç akıl yok mu Allahın aşkına, kadın ameliyatlı, yaşlı, yorgun gitsin dinlensin. Zaten kocanla da arası limoniymiş herkes bir nefes alır. Annen evine gitsin sen de ara sıra anneni ziyarete gidersin. Kocan desen saçmalayıp 2 parça oyuncağa 200.000 vermiş. Evliliğinin freni patlamış bayırdan aşağı yuvarlanıyor sen hala burdakilere laf yetiştiriyorsun. Anneni yolla önce, sonra haftasonu al kocanı çocuğunu güzel bir yere gezmeye git otur kocanla konuş. Adam çabalıyor iyi kötü, biraz da sen çabala durumu toplamaya çalış. Toparlanamayacak bir durum yok. Bu kafayla devam edersen ama mıçıp batıracaksın haberin olsun. O zaman işte kucağında çocukla kalırsın bir başına ben neden evliliğime sahip çıkmadım dersin haberin ola.
Evet çok haklısın ama lohusalıktan sanırım duygularıma hakim olamıyorum mantıklı düşünemiyorum şu an.
Annem de gidecek zaten 2 gün sonra. İnşallah toparlarız bundan sonrası için.

Hayır önceki konusunda 50 bin demişti, eşi 25-30 bin civarı kazanıyorsa, kendisi 3 katı kazanıyormuş kendi maaşından örnek veriyor.
Ay o 50 lik xr gözlüğünün üstüne xr koltuğu ve yeni bilgisayar almış. Çıldırmalık yani. Ama koltuğu gözlüğü iade etti. Pc de bize kaldı 🤦🏻‍♀️

28 günlük anneyim. 2.5 yıllık evliyim. Evliliğin ilk gününden doğuma kadar mükemmel bir evliliğim vardı. Herkesin örnek gösterdiği, en ufak bir kavganın yaşanmadığı, sevgi saygı gördüğüm evliliğim 28 gündür cehennem gibi oldu.
Öncesinde aşırı üstüme düşerdi eşim çok aşıktı bana. Doğuma kadar. Sonra doğumda birden stres oldu gergin saçma sapan birine dönüştü. Annemle tartıştı. Ki normalde büyüklerine böyle şeyler yapacak biri değildi. Olaylar çok büyüdü.
Kayınvalidem evden gitti (normalde doğum için annen ve kayınvalidem bana gelmişti) gitme sebebi çok kavgalar oldu annem ve eşim arasında ben de lohusa psikolojisi ile boşanacağım dedim. Buna bozuldu gitti.
Olaylar olduğunda 2 günlük lohusaydım.
Boşanacağım dememe eşim de çok takıldı günlerce trip attı.
Şimdi çok ilgisiz, kaba saçma sapan birine dönüştü. Normalde ikimiz de çalışıyoruz ve büyük harcamalarda birbirimize danışırız çünkü benim maaşım onunkinin 3 katı.
Baktım iki gündür anlamsız alışverişler yapıyor kendi maaşının 2 katına oyun almış filan. Sormuyor bile. Güya çok sıkılmış onun da kendine ait bir alana ihtiyacı varmış boğuluyormuş filan.

Netice olarak sorum şu, ben bu karakterde bir insanla evli kalmam. Ama daha 28 günlük minicik kızımın hakkına girmek istemiyorum. Babasız büyümesin istiyorum. Babasız büyümek baya korkunç.
Bu adam düzelir mi? Anlık ve dönemsel bir şey midir? Bu yaşadıklarımı unutur muyum. Yoksa böyle bir gecede değişti ve artık geri dönüşü yok mu dersiniz? Bu durumda benim de kendime ait yolumu çizmem gerekir. Çünkü şu anki adamla evli kalmak istemiyorum.
Anlık bence zamana bırakın anin karar vermeyin. Eşiniz de sacmalamasın tabi

Bu arasa eşim de bir süredir eskiye döndü gibi. Aldığı oyunları iade etmiş, yine eskisi gibi el üstünde tutmaya çalışıyor beni. Ama ben soğudum bir kere onun bu hareketleri bile gıcık ediyor şu an.
Çok yanlış davranıyorsunuz umarım sonucu kötü olmadan aklınızı başınıza alırsınız. Gerekirse destek alın lohusasınız normal düşünemiyorsunuz bence. Eşinizin tüm olaylardaki tek hatası vr gözlüğü alması onu da iade etmiş zaten.

Ne oluyor bebekle tek kalınca Allah aşkına. Sokaklarda kaldılar demiyoruz hastanedeler zaten olabilecek en güvenli yer. Bir şey olsa müdahale ederler.

Olay "bisey olmasindan" ibaret degil. Dunyaya yeni gelmis bir bebegin sicak yatağında uyumasi yerine hastanede uyumasi, durumundan endise etmemeniz, merak etmemeniz...

X