Ailevi sorunlarım bitecek mi

Ne bu dallas entrikaları mı?
Eğitim fakültesi mezunu bir kız isen eğer çalışırken, ailene bu kadar tellioğlu seferoğlu kıvamında düşmansan alıp başını gideceksin şekerim.
Satranç oynar gibi hamle hesapları falan yapıyorsun iyi misin sen?
Değişik bir aile dinamiği çizmişsin
20 küsür yaşında genç kızsın, öyle böyle problemleri say dök güzel de çözüm yok.
Kendi evine çık, ev arkadaşı falan bul maddi olarak yetersiz isen. Aparta yerleş yurda yerleş çekilmez çile ise ailen
artık eski aile sıcaklığını hissetmiyorum. susmamın sabretmemin sebebi kötü bir şey olmadan sessizce bu evden gitmek. artık eskisi gibi değerleri yok gözümde . o kadar sorun yaşıyorum ki 4 senedir ve o kadar pişmanım ki bu sorunları yaşayacağımı bilseydim yüksek lisans yapar eve gelmezdim

Ücretli öğretmenliğine verilen maaş çok çok düşük. Bunun yerine part time bir işe girsen daha iyi olur. Bu bozuk psikoloji, garip davranışlarla öğretmenlik yapman çocuklara kötülük olur.

Okurken ilk başta herhalde 18-21 yaş arasıdır diye düşündüm, mezun kpss okuyunca çok şaşırdım.
pardon narsist ve toksik aile üyelerime nasıl davranmalıyım istersem profesör olayım hiç farketmez ben konuşarak çözerim problemleri aile üyelerim insan gibi davranmıyorsa ben napim

elime para verip ertesi günü git pastaneden al diyebilirdi ama kendisi o kadar bencil bir insan ki bunu bile düşünemedi.

Buradan sonrasini okumaya gerek duymadim. Sen gencligime yazik diye calismak istemiyorsun ustune o konudaki uslubun berbatti. Demek ki herkesle bir sorunun var o zaman sorunu kendinde arayacaksin.

Ücretli öğretmenliğine verilen maaş çok çok düşük. Bunun yerine part time bir işe girsen daha iyi olur. Bu bozuk psikoloji, garip davranışlarla öğretmenlik yapman çocuklara kötülük olur.

Okurken ilk başta herhalde 18-21 yaş arasıdır diye düşündüm, mezun kpss okuyunca çok şaşırdım.
benim mental sağlığımı evdekiler bozdu. saçımdaki beyaz yoktu sağlık problemlerim yoktu önceden bunlar sorunlardan sonra çıktı

pardon narsist ve toksik aile üyelerime nasıl davranmalıyım istersem profesör olayım hiç farketmez ben konuşarak çözerim problemleri aile üyelerim insan gibi davranmıyorsa ben napim

Sorunlarını çözmek için konuşamayı deneyen birisi, dolaptaki kuru kek yendi parçalandı diye oturup sinir krizi geçirmez.

atanın veya iyi bir iş bulun öyle ayrılın. evlenince emin olun bağlarınız kopmuyor ailenizle. ben evlendikten sonra daha çok konusur oldum ailemle 😂😂 ayrıca gideceğiniz yer daha kötü de çıkabilir. o yüzden bence iyi bir iş bulup kendinizi kurtarın. bu arada kardeslerinizle olan durumlar da her kardes aarasında olan seyler 😂 gayet normal. o evden ayrılınca özleyeceksiniz hatta.

ben ablamın koluna çatal saplamıştım mesela 😂😂 ama su an bayılıyoruz birbirimize 😂😂
Çalışmayı zulüm olarak gören “gençliğime yazık değil mi? Diyen üye değil mi bu 😳

atanın veya iyi bir iş bulun öyle ayrılın. evlenince emin olun bağlarınız kopmuyor ailenizle. ben evlendikten sonra daha çok konusur oldum ailemle 😂😂 ayrıca gideceğiniz yer daha kötü de çıkabilir. o yüzden bence iyi bir iş bulup kendinizi kurtarın. bu arada kardeslerinizle olan durumlar da her kardes aarasında olan seyler 😂 gayet normal. o evden ayrılınca özleyeceksiniz hatta.

ben ablamın koluna çatal saplamıştım mesela 😂😂 ama su an bayılıyoruz birbirimize 😂😂
Allah beni öyle güzel insanlarla karşılaştırsın ki onların yokluğunu aramayayım. evdekilerin annem babamda dahil bana yaptıklarını unutmam . unutsam kendime hakaret olur.

Kusura bakmayın ama yazıya istinaden cevap veriyorum cidden hiçbirinizde normal tepki yok . İlk başta ben keki ablanızın yediğindeki verilen tepkiye dahi şaşırdım ve öyle bir izlenim veriyor ki sürekli evde car car sesler gelen bağrış çağrış bol olduğu ev gibi umarım kardeşler arası düzelir diyelim

Olaydan anladığım ablalar, abiler ve kardeşler varsa demek ki 6-7 kardessiniz. Herkes sıkıntısız gibi birbirine karsi ama herkesin sorunlu olduğunu düşünen biri varsa sorun genelde ondan kaynaklanabiliyor. Yani bilemedim. Aile birlikte huzur bulunan yerdir ya hani garip geldi bu kuruntular. Keki yedi de parasını vermedi de pasta olacaktı da. Birlikte yenisini yapsaydıniz. Ya da ne bileyim madem bu kadar kötüler pasta niye yapmak istediniz. Ay ne bileyim neresinden tutsan elinde kalır bir konu. Tamamını okuyan da ninja 😅
eskiden öyleydi ailem benim için her şeyden önce geliyordu onlara o kadar değer veriyordum ki onlar için canımı bile verirdim . ama şimdi aynı şeyi diyemiyorum . mesele pasta değil. mesele evdekilerin benim huzurumu kaçırması mental sağlığımı bozması. artık huzur bulamıyorum.

evlenince mutlu ve huzurlu olacağıma o kadar eminim ki Allaha şükür inançlı ve allaha bağlı bir insanım ettiğim duaların karşılığını insallah alacağım
o kadar emin olma derim ben. el evi ne olursa olsun babanın evinden iyi olmaz. hele de o evden kaçmak için gidiyorsan.

Kim haklı kim haksız bilemem. Onlar ne yapıyor sen ne yapıyorsun hiç bir fikrim yok. Ama evde olanlar senin sinirlerini bozuyorsa senin için durum buysa budur. O halde hedefine odaklanmanı ve bu süreci sakin geçirmeni tavsiye edebilirim.
Duymazlıktan gel üstüne alınma kafana takıp kendini doldurma.
Bir de ben mi büyütüyorum diye arada durup olanları gözden geçir.
Kendi psikolojin için, hiç bişeyin üstünde gereğinden fazla durmamayı öğrenmen gerek

Kim haklı kim haksız bilemem. Onlar ne yapıyor sen ne yapıyorsun hiç bir fikrim yok. Ama evde olanlar senin sinirlerini bozuyorsa senin için durum buysa budur. O halde hedefine odaklanmanı ve bu süreci sakin geçirmeni tavsiye edebilirim.
Kendi psikolojin için, hiç bişeyin üstünde gereğinden fazla durmamayı öğrenmen gerek
Kafana takıp kendini doldurma diyorsun ya kardeşim de bunu bildiği için kullanıyor bu tarafımı

Ben evde nasıl olduğumu söyleyeyim. Kim in ne yaptığı benim umrumda olmaz. Kimseyle ilgilenmem. Ama onlar sürekli tartışacak sorun yaratirlar. Çünkü kendileri sorunlu . Onların hareketlerine tavırlarına kayıtsız kalamiyorum bazen hele ki mental sağlığım iyi değil . Çıldıracak gibi oluyorum. Kendimi sorguluyorum tabiiki ama hiç kimseye tahammülüm kalmadi çok yoruldum çok bıktım. Kendimi o kadar yalnız hissediyorum ki . Pastayi mahveden bencil ablama mi anlatayim derdimi kimden akıl alayım. Çok yoruldum artık. Evde mesela. Kardeşler arasında en yapıcı kişi ablam. Ama o kadar bencil ki bugüne kadar bana bir yardımı bile dokunmadı manevi anlamda. O kadar çok hayal kırıklığı çarkı . Hem bu sorunlardan kurtulmak isteyisim hem yalnız hissedisim beni evlilik düşüncesine itiyor ne yazikki

X