Ben kötü bencil bi evlat mıyım?

Yavrum sen bu zamanda iki evi birden nasıl çevireceksin? Hem de yıllarca? Kendi hayatını çöp etmeden bunu yapman imkansız, iyi ki baban kabul etmemiş. Üstelik annen de yarın öbür gün abin evlenmeye kalkarsa senin yanına taşınacak, yüzde yüz garanti yani, ona da sen bakacaksin uzun süre muhtemelen, bu koşullarda zaten senin evlenip sağlıklı bir yuva kurman şimdiden imkansız görünüyor. Madem illa bu sorumsuzlari ölene kadar sırtimiza alicaz , ele güne karşı mecburuz diyorsunuz, ben senin yerinde olsam annemi de babamı da yanıma alır, üç odalı tek bir evde kalıcı bir düzen kurarım, evlenme işini unutur kimsenin başını da yakmadan yaşlanır giderim...Bari abinin hayatı kurtulmuş olur, yoksa bu gidişle ikinizin hayatı da çöp olacak...

Son düzenleme:
Ben farklı düşünüyorum ya
Bence babanızı yanınıza almalısınız
Yanı ınsanlar ebeveynıne bakmak zorunda degılsın ,bu hayat senın hayatın desede..
Rahatsızlıkta gecırmıs .yani adam anjiyo olmus nekadar saglıkla calışabılır psıkolojıde yerınde degılse
Bence bıraz bırlıkte yasayabılırsınız ben kıyamazdım
Helekı hastalık gecırmıs hiç bırakamazdım
Bence bırakmayın sizinle kalsın zaten sıkılır kendıne bır yol cızmeye calısır
Dediginizi gibi kendine uygun biri denk gelır evlenır
Ben bile hiç zorunda olmadıgım halde aılem bu sehırde tek dıye onların oldugu sehırde yaşamak zorunda hıssedıyorum
Yani sevmiyorum ama onlar burdan cıkmıyorlar bende burda yasıyorum
Ben bırakamazdım

Beraber yaşamak istemiyorlar asla birleşme gibi durumları yok. Biri o beni aldattı bana şiddet uyguladı diğeri ben ondan hanım istemiyorum diyor. Konu bize geliyor

Ben gel dedim ama senin dönüş yerin olsun evin olsun ben destekleyeceğim seni dediğim için babam vazgeçti. Gelmiyorum dedi. Ne dedimse de dinletemedim. Gelmiyor.

Böyle aile sırtta kambur

Beraber yaşamak istemiyorlar asla birleşme gibi durumları yok. Biri o beni aldattı bana şiddet uyguladı diğeri ben ondan hanım istemiyorum diyor. Konu bize geliyor
Allalla ya lükse bak sen...Yıllarca kavga dövüş içinde, biri tembellikte biri kumarda , şiddet ihanet gırla sizi hiç düşünmeden, boşanmadan aynı çati altında yaşamayı becermisler de şimdi sizin eliniz ekmek tutunca mi iki ayrı düzen kurmak akıllarına gelmiş ? İkimiz de bu çocuklara kamburuz zaten, biz düşkünler evine layık insanlarken bu çocuklar herşeye rağmen bize sahip çıkıyor, onlar olmasa sokakta kalırdık, Allah razı olsun diyip birer odada susup oturacaklarina bir de ev begenmiyorlar....pes gerçekten

Teyzeler dayılar keşke siz gibi düşünse bugün dayım beni nefretle aradı. Sen niye geldin ki diyerek. Anlattıkça sinirlendi en sonda herkes başının çaresine baksın denildi. Bizden iki ömür isteniyor anca öyle makbul evlat oluruz

ama bu adam zaman geçtikçe gençleşmeyecek ki? Şimdi birlikte yaşamaya başlasa 3 yıl sonra evi ayırmaya kalksa, 3 yıl daha yaşlı anjiyo olmuş bir adamı bırakmış olacak. Konu sahibinin annesi çalışmamış ve bu yaşta iş bulamayacağı için abisiyle yaşıyor. O abi hiç evlenmeyip anneyle yaşamayı kabul ediyor mu bakalım. Eğer hayatını adamayı kabul etmiyorlarsa ne yapıp edip ayrı düzen kurmaları sağlanmalı. Sizin merhametinizi çok iyi anlıyorum ama ileride bu çocuklar kendi hayatlarını nasıl kuracak onu anlayamadım.

Ben gel dedim ama senin dönüş yerin olsun evin olsun ben destekleyeceğim seni dediğim için babam vazgeçti. Gelmiyorum dedi. Ne dedimse de dinletemedim. Gelmiyor.
Çunku o planlarini masraflarıni tamamen senin gördüğün, pisirdigin temizledigin bir evde emekli maaşıyla kumar oynamak üzere yapmıştı. Ayrı ev açip emekli maaşını kiraya verecekse niye gelsin yanına? Zaten şu anda kendi kendine bakabilecek kadar sağlığı yerinde (anjiyoyu ben de oldum, aynı gün işe gitttim ordan biliyorum)

Aynı sorularlayım. Çözüm ne bulamıyorum

Kabul etmedi. İnanın ne dersem kabul etmedi. Başka ne yapabilirim dedim bişey demedi. Memlekette ev açalım baba sana destek olayım dedim rasim beyi çocukları başından atmış dedirtmem dedi. Baba seni başımızdan atmadığımız bi senaryoda ne var dedim? Yanıt yok.

Rasim bey kumar oynuyor, kariyi aldatıyor, dövüyor, çocuklara terör estiriyor dedirtirken hiç sorun yokmuş da iş cebinden kira ödemeye gelince niye kabak sizin başınıza patlamış Ben olsam "yok baba öyle demezler, aksine ne güzel herseye rağmen çocukları Rasim beye sahip çıkmış, üç kuruş maaşlarından ayırıp hayırsız kumarbaz babalarına destek oluyorlarmis derler" derdim

O kadar haklısınız ki ama işte bunlar koroner yoğunbakımdan çıkmış bi adama denirken zorlanıyor insan…

O kadar haklısınız ki ama işte bunlar koroner yoğunbakımdan çıkmış bi adama denirken zorlanıyor insan…
Ya yok be yavrum, anjiyo manjiyo kolay işler, benim babam ikinci bypassindan sonra bile daha 10 yil çalıştı, ben geçen yıl sabah anjiyo oldum akşam nöbete gittim, duygu sömürüsü yapmak isteyen elbet yapar, evlada ne desen inanır bu yüzden üzme kendini , sen gerekeni söylemişsin, merak etme o parayı da bisekilde alacak senden zaten ama asıl sorun anneniz aslında...Abin bı kaç yıl sonra evlenmeye niyetlenince annen de sana çökecek, farkındasın değil mi?

O kadar biliyorlarsa kendi kardeslerine sahip çiksinlar, zamanında anneniz iki küçük çocukla boşanıyorum dese hicbiri iki ay evine alıp misafir etmezdi, sen çalis çocuklara biz bakarız deyip destek olmazdı ama iş sizin kazandiginiz parayla bakımlarını sağlamak olunca ne kadar güzel hak iddia ediyorlar değil mi?

Rasim beyi neden çocuklar başından atmış olsun, bu genç insanlar bir yaşam/düzen kurmayacaklar mı!! İnsanlara "ben çocuklarımın yanında yaşamak istemedim, onlar yarın öbür gün evlenir" diyemedi mi? Kusura bakmayın ama duygusal açıdan manipüle ediliyorsunuz sanki..Amcanın durumuna ben de üzüldüm ama Kendi düşüncesiz davranışlarınin bedelini size ödetiyorlar..

O senaryoda senin evinde yan gelip yatarak ölene kadar emekli maaşıyla kumar oynamak var...Bunun dışında hiçbir alternatif sizi hayırli evlat yapmayacak...o yüzden nasıl olsa her türlü hayırsız ilan edileceginizi bilerek hareket edin, vicdaniniza yenilip manipüle edilmeyin.

Ebeveyn olmayı beceremeyip dünyaya getirdikleri çocuklardan ebeveynlik bekleyen insanlara acıyamıyorum ya. Kimse evladına bunu yapmamalı. Üzüldüm sizin adınıza. Umarım en doğru kararı verirsiniz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…