Ben kötü bencil bi evlat mıyım?

Buraya yazmamın nedeni bir yanlış yapıyorsam eğer bu yanlıştan dönmek. yanlış düşündüğümü düşünen kişilerin mantıklarını muhakemelerini çözebilmek. Yukarda da yazdım hala istanbuldayım gitmedim babamı da alır giderim ama hiç mantığıma yatmıyor babamın planlarımı beğenmemesi ve vazgeçmesi. Memlekete gitmek istememesi. Nereye kadar demek niye suç olsun evli olsam ne olacaktı. Bana katılmayanlar sadece duygusuyla hareket edip hatta sadece anne baba olarak düşünerek yazdığını düşünüyorum. Çünkü babama kal burda gelme demedim. Babama sadece bi düzen kuralım benim yanıma git gel yap dedim

Ya nasıl kıydın babana. İnsan öyle der mi hasta adama. Gel başımın üstünde yerin var demen gerekirken. Çok bencil ve kötü bir evlatsın
Ayyyy şu dramdan bana gına geldi. Evlatlık görmek isteyen düzgün ana baba olsun o kadar. Eşini döv , parayı kumarda harca. Sonra başını sokacak yük olacak yer ara. Bu ne yuzsuzluk? Kimse sizin evladınız diye bir ömür yük olamazsınız. Herkes dünyaya kendi hayatını yaşamaya geliyor.

Yani bi dayak nasıl anlatılabilir bilmiyorum ama suratındaki gözlüğü kırmış annemi sıkıştırmış yumruğunu sıkmış hareket etsem yüzüme vuracaktı diyor bu olay sonucu polise gidiyor uzaklaştırma veriliyor ama darp yok gibi. Allahım anlattığım rezaletlere bak… Aslında gariban yanı var. Malesef ki görseniz gariban bi adam dersiniz acar olsa bu kadar üzülmezdim

Benim garibana ihtiyacım yok ailesine gariban olacak baba dediğin. Aileye deccal dışarı gariban. Boşver.

Karısını döven kim baba,yuzbinlerce kumar borcu yapan evini kapatıp boşanan baba ama ihale neden konu sahibine kaliyor anlamadım.Bende anneyim ama bu şartlarda bende babama gel ömürboyu benimle yaşa diyip ömrümü babama adamam.Cunku adam hep zevkine gitmis.Bir laf vardır yediğin hurmalar döner seni tırmalar diye.Adam olaydı evine karısına sahip çıksaydı kızın suçu ne?Herseyi yapacak her haltı yiyecek ama sonuca gelince güllük gülistanlık yaşayacak.Konu sahibi bosver sen sana düşeni teklif etmişsin hayata 1 kere geliyorsun onların sorumsuzlukların sonucu senin suçun değil.Annende zamanında kocasına güvenmeyip çalışsaydı şimdi kimseye minnet etmezdi kendine yeterdi sizde az destek olurdunuz emekli maaşına.Dayılarda kendilerine iş düşmesin diye tutuşmuşlar.

Haklısınız ben de böyle düşünüyorum ama çok da gariban bi görünüşü var. Ama gitse gider memlekete burda hırpalıyor kendini. Çözemiyorum ya vallahi anlamıyorum ama yüreği acıyor insanın

Dayın o işlere o kadar meraklı ise alsın kendi kız kardeşini kardeşinin başından. Milletin ne dediğine kalırsanız yanarsınız. Burada ana baba bakılmaz mı diye akıl verenlere de hiç bakma hepsinin senelerce anne babasından her türlü kaymağını yiyip, bir gün onların sorumsuzlukları yüzünden tek bir bedel ödemediklerine eminim ama ispatlayamam. Kimse sınanmadığı günahın masumu değildir. Süresiz şekilde üstelik kendi hayatından vazgeçerek anne baba bakmak öyle kolay yapılabilecek birleş değil. Kaldı ki karşındaki bu ederde bir adam mı ona bakmak lazım. Ayrıca kumar bağımlısı olan, bir adamı memuriyet yaptığınız yere getirmek hiç akıllı bir iş değil, böyle bağımlılar ha dediğinde bırakamaz, orada da aynı haltı yer olur olmaz insanları yaşamınıza musallat eder borç takarsa ne yapacaksınız. Ben sizin ve kardeşinisin yerinizde olsam alır ikisini karşıma resti çekerim. Ya adam gibi sizin sunduğunuz şartlara razı olur senelerce nasıl yaşadılarsa bir arada memlekette yaşarlar. Sizde iki kardeş kira ve maddi destek olursunuz. Ya da başlarının çaresine bakarlar. Onlar anlaşmış babaız size anneniz kardeşinize çökecek, keyif çatacaklar. Babanız o yüzden bozulmuş, anneniz oğlunun yanındaki saltanat bitmesin diye size çemkiriyor. Akrabalar da anne babanız onlara musallat olmasın diye size hadsiz şekilde konuşuyor. Dayınızın kız kardeşi eniştesi o kadar kıymeti ise alsın kendi baksın

Tamaöen kötü ve düşüncesiz değilsiniz tabi. Ama şu var babanız okutmuş iyi davranmış özgüveninizi kişiliğinizi zedelemeden büyütmüş anladığım kadarıyla. Ben kendi babamdan örnek vereyim size babamın da anneme şiddeti olduğu günler oldu ama en fazla 2 veya 3 kez olmuştur. Oda biz çok küçüktük.oda çok abartılacak tarzda değil. Ama psikolojik şiddeti varki bu diğerinden çok daha kötü. Ve hala da sürüyor. Bizi hiç adam yerine koymadı annemi hep aldatırdı. Özgüvenimizi kişiliğimizi bizi yok sayarak adam yerine koymayarak zedeledi. Karakter kaderdir derler annem ve babam bizim kaderimizi etkiledi. Psikolojik şiddetlerle. Sizin babanızın öyle bir durumu olmamış size karşı o yüzden dedim. Ve anlattığınız kadarıyla da acıdım

Of be kuzum bugün de sen içimizi ayrı yaktın..."Bende çok daha beteri var, bunu öp de başına koy" diye mi yadsıdın başta konu sahibini? Şu memleketin en büyük sorunu ehliyetsiz üreme yemin ediyorum, hangi taşı kaldirsan altından bu çıkıyor...

Ebeveyn olmak bir tercih ama kimse bize dünyaya gelmek ister misin diye tercih hakkı sunmuyor. Aileler de bir zahmet eli iş tutacak yaşa gelmiş çocuğunu hala bebek gibi eylemesin. Onlar da kendilerine zarar ama kendi tercihleri sonuçta. Burada 30 yaşındaki çocuğuna hala ergen gibi destek olanlar da eleştirildi.

Kendi hayatını mahvetmiş Bi adam
Cocuklarına mı acıyacak.

Sonuc ıste buyrun... Size olan merhametsızliği.

Askere giden çocuga , kışlada delirmesin diye "gözün arkada kalmasin yeğenim" diyeceğine , körükle gider gibi "ıklım ıblımdı kılıyır" diyen dayıya ben çok ağır kufrederim kimse kusura bakmasın ...Bu size nutuk çekenlerin tek derdi var , bizim üstümüze kalmasın da kime kalırsa kalsın bunu sen de biliyorsun. O yüzden biri ne zaman sana nutuk çekmeye başlarsa sen de hafiften ver cevabını sakın korkma. Benim etim ne butum ne, ikisine birden yetişemiyorum, biraz da siz destek olsanız ne güzel olur dediğin anda ortadan kaybolacaklar zaten, hiç merak etme...

Son düzenleme:
Böyle olaylara çok üzülüyorum. Siz olmadan ilacını içmiyormuş. Duygusal şiddet, merhametinizi sömürüyor tam olarak böyle. Maalesef bazı aileler çocuklarına bunu yapıyor ve asla sonu gelmiyor. Evlat daha evlenmeden anne baba oluyor, tüm sorumluluğu alıyor ve ileride tükenmiş tahammülsüz bir şekilde evlilik yapıyor veya yapamıyor...

Bir de ne çözüm bulsanız, ya kabul etmiyorlar ya da nazlanıyorlar. Hayatınızı onlara göre yönlendirin istiyorlar. Evet anne baba hakkı var, tabi ki hasta olduklarında bakılacak, ilgilenilecek gerekirse birlikte yaşanılacak ve ama bunu görevmiş gibi sanki zaten yapman gerekiyormuş gibi sanki senin hiç derdin sorunun yokmuş gibi dayatmaları inanılmaz bencilce.

Bazı anne babalar tam anlamıyla toksik. Hiç sorunları dertleri bitmiyor sen yaptıkça kendini parçaladıkça daha fazla daha fazla yük yüklüyorlar sonu asla gelmiyor.

Siz zaten anladığım kadarıyla yapabileceğiniz her şeyi yapmışsınız hala da yapıyorsunuz. Çok merhametlisiniz ben de öyleyim. Sizden yaşım büyük, aynısı olmasa da duygusal şiddeti, merhamet sömürülmesini ben de yaşadım. Bir yerden sonra o merhamet gidiyor kızgınlıklar pişmanlıklar başlıyor. Yaşamış biri olarak size tavsiyem ilk başta kendi hayatınıza odaklanın. Kendinizi sağlama alın. Sağlıklı kalın. Çok fazla empati kurmayın. İlk sırada kendiniz olun. Kendinizi asla ertelemeyin. Her şeye bir çözüm bulmaya çalışmayın, taşıyabileceğinizden daha fazlasını sırtınıza yüklemeyin. Su akar yatağını bulur. 5-6 sene sonra ne demek istediğimi daha iyi anlayacaksınız.

Evet maalesef o aşağılamalar ve yok saymalarla özgüvensiz kendini değersiz görüp başkasını kendimden değerli görmeme neden oldu. Bu hayatımın her alanına yansıdı arkadaşlık ilişkileri duygusal ilişkiler bu yaşa kadar ne arkadaşlık nede duygusal ilişkilerde başarılı olamadım kendimi değersiz görüp karşıdakini üstün gördüğüm için. Halbuki birçok olumlu güzel özelliklerim varken.insani değerler ve ahlak yönüm çok kuvvetlidir. Gayet güzel aklı başında bir kız olduğum halde bu değersizlik ve özgüvensizlik yüzünden duygusal ilişkilerde hep kırılan yarı yolda bırakılan taraf ben oldum. Ailem yetmezmiş gibi birde karşıma çıkan karaktersizler den de darbe yiyince artık iyice kabuğuma çekildim. Halbuki en başta kendi değerimi bilip hissedip karşıya da bunu yansıtabilseydim şuan mutlu bir ilişkim ve arkadaşlarım olurdu. O yüzden karakter herşeydir bence. Onuda aile şekillendirir.sindire sindire eleştirerek aşağılayarak bir çocuk nasıl sağlıklı kişilik geliştirir ki. Her şeye rağmen güçlüyüm ama. tecrübe edinip yalnızda olsam yoluma bakmaya çalışıyorum. Duruşumdan ödün vermiyorum.
Teşekkür ederim güzel düşünceniz için

Kocaman sarılıyorum ben sana Umarım herşey gönlünce olur

Roze hanım yaşadığınız tüm bu sürece çok üzgünüm. Sizi çok iyi anlıyorum yüreğimde hissediyorum acınızı. Ama şöyle bi durum var ki ben yardım edemiyorum babama. Gelmekten o vazgeçti ben gelme demedim. Aslında farketmediğiniz üstüme oynanan büyük bi baskı bu ve benim de kişiliğimi çok zedeliyor. Babamın bu duygusal manipülasyonu ile günlerdir uyuyamıyorum. Konu farklı gibi gelebilir belki bunda ne var diyebilirsiniz ama babamla yaşadığım bu herşey, çevrenin önüne bi günah keçisi gibi atılmam, babamın yardım elimi geri çevirmesi… Herşey ama herşey beni çok kötü etkiliyor en az sizin kadar. Esasen bunları ne siz ne de ben yaşamalıydık. Çok daha iyi ebeveynlerle yaşasaydık bambaşka insanlar olabilirdik. Çok üzgünüm sizin için de

Haklısınız sizde elinizden geldiğince orta yolu bulmaya çalışıyorsunuz. Ben sizi anladım babanız da sizin açınızdan baksa oda kabul eder teklifinizi babanıza düşüncelerinizi anlatın hak verecektir size Umarım.

Teşekkür ederim

Hayatta herşeyin bedeli olduğuna inanırım, bazı bedeller peşin ödeniyor, sonrasında güzel bir hayat geliyor, bazen olanların faturasını ödemek malesef ileri yaşlara kalıyor. Kendinizi kötü evlat hissetmeniz için hiçbir sebep göremedim. Son pişmanlık fayda vermiyor, babanızın bazı seçimlerinin faturası yanlızlık da olabilir, bu sizinle ilgili değil ….

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…