Ben kötü bencil bi evlat mıyım?

Keşke annem siz olsaydınız.

Keşke annem siz olsaydınız.
Keşke benim kızım da ileride senin gibi aklı başında olsa...Ben de senin muhakeme becerini ve merhametini çok beğendim, hem doğruyu sorgulayabiliyorsin hem vicdaninla hesaplasiyorsun , ileride anne olduğunda daha net göreceksin bazı şeyleri ama sana şu kadar söyleyeyim onlara maddi manevi hiçbir vicdan borcun yok....İnan bana sağlıklı bilinçli ebeveynler bizim ülkemizde evlatları için ömür boyu çalışıp birikim yapıyor, eğitimini, evini arabasıni vs. hazir edip hayata salıyor.(Çunku zaten zor bir ülkede yaşıyoruz) Manevi olarak da bu ebeveynler bırak çocuklarını kavga dövüş kumar ihanet içinde yaşatmayı, duygu sömürüsüyle onların sırtında kambur olmayi , kan kussa bile üzülmesin diye çocuguna söylemeyen tipler oluyor, çunku normali bu...Anne baba olmak tam olarak bu ... Lütfen üzülme, kim ne derse desin kendi hayatına odaklan, zor biliyorum ama mecbursun...

Son düzenleme:
Bana bu sözleri annem bile söylemedi biliyor musunuz. Bana bugün günü gününden kötü gelsin diye beddua etti. Güya babamın rahatı için annemin huzurunu bozuyormuşum kardeşimin evindeyken huzurunu bozacak şeyler söylememeliymişim. Allah belamı versinmiş

Öz babana yardım eli uzattığın için mi söyledi bunları sana annen? Çok şey yazardım burdan kendisine ama seni daha çok üzmek istemiyorum...Canım benim...

Öz babana yardım eli uzattığın için mi söyledi bunları sana annen? Çok şey yazardım burdan kendisine ama seni daha çok üzmek istemiyorum...Canım benim...
Tüm bu süreç içinde nasıl bi ruh halinde olduğumu gördü. Kardeşim öfkelendi. Herşeyi annemin zaten gözüne batıyor. Memleketimizdeki bi komşumuz dolayısıyla yaptığım yoruma öfkelendi o komşumuz da sigorta gibi görerek çocuk yapmıştı. Böyle deme dedi. Neden anne bu seni neden böyle düşündürüyor dedim. Sonrası kavga gürültü. Kardeşim de annemin her hareketinden rahatsız kavga ediyorlar ve ben babacı biriyim kardeşimle annemin de arasını bu yüzden bozuyor oluyorum… bi geldim kardeşimle annemin huzurunu bozuyor oluyorum. Tabi bunun öncesinde kardeşim ben niye evimde alkol alamıyorum niye düzeyinde olan alkolümü gizli saklı içiyorum annemle yaşamak zorunda mıyım diye basit bi hapşurma meselesi üzerinden anneme kin güdüyor. Bunların nedenini anlattığımda ben suçluyum

Kardeşin anneni yakında sana yollar. Haklı çocuk. Asıl o zaman ne yapacaksın, hadi baban üç beş yıl daha babasının evinde surda burda takılır emekli maaşi da var sonuçta idare eder ama anne? ...Hem hiçbir geliri yok, hem gidecek başka yeri yok, hem de geçinilmesi zor inanılmaz bencil bir kadın...Allah yardımcınız olsun kuzum...

Kardeşime her zaman yanında olduğumu söyledim. Şuan 20bin kira vermektense ben istanbulda bir artı sıfır dairede kalırım annemi de memlekete yollarım diyor. Haklı onun yanındayım. Anneme bi emekli maaşı oluncaya kadar destek olurum. Bunu da kardeşim için yaparım bu zamana kadar o yığrandı diyorum. Kardeşimi çok seviyorum. Başka aklımdan bişey gelmiyor. Sizin bi öneriniz var mıdır

Babam inanın benden sıkılmaz. 28yaşına kadar beraber yaşadık. Ben gittikten 1 yıl sonra kumar belasını çıkardı evi köyü terketti. Ben anca evlenirsem babamdan ayrılırım. Bu durumda da babama güle güle demek de olmuyor. Ben babama memlekette düzen kurmayı bana gel git yapmasını da teklif ettim. Niye kabul etmedi anlayamıyorum. Bunu neden başından atarlar olarak değerlendirdi? Rasim beyi çocukları başından attırdı dedirtmem diyor. Peki baba senin için seni başımızdan atmadığımız senaryoda ne var diyorum derin bi sessizlik. Kötü bişey mi memlekette düzen kuralım demek anlamıyorum anlam veremiyorum. Ölene kadar ona nasıl eşlik edebilirim bilmiyorum hanımıyla yaşamalıydı hanımına iyi davranmalıydı gönlünü hoş etmeliydi. Ben istesem de ona bunu yapamam gibi geliyor. O trajik bulduğu son kaçınılmaz. Bunda da hiç suçum gerçekten arıyorum bulamıyorum. Konforumu mu düşünüyorum diyorum aslında maddi olarak sıkılıyorum da ama babam planlarımı beğenmiyor. Kendi planı da yok. Yüzüm asılıncaya kadar duracakmış sonra istanbula gelecekmiş çalışmaya. O zaman bu tantana niye. Benim yanımda kalbi iyi olmayacak ki iyileşmeyecek ki… Vallahi çıkamıyorum işin içinden

Ya nasıl kıydın babana. İnsan öyle der mi hasta adama. Gel başımın üstünde yerin var demen gerekirken. Çok bencil ve kötü bir evlatsın

Ya nasıl kıydın babana. İnsan öyle der mi hasta adama. Gel başımın üstünde yerin var demen gerekirken. Çok bencil ve kötü bir evlatsın
Babama gel seni memlekete yerleştireyim maddi olarak da desteklerim gel git yaparsın yanıma dediğim için mi?

Babana çok acıdım. Gariban kendi halinde biriymiş sırf gönlünü hoş tutmak içşn dahi olsa yanımda kal deseydiniz. Evlenince zaten kendisi giderdi.
Hanımefendi gerçekten sizi anlamaya çalışıyorum ben kal git gel yap dedim. Hatta ev kurayım sana sen de rahat edersin dedim. Nasıl gel demedim anlayamıyorum

Hanımefendi gerçekten sizi anlamaya çalışıyorum ben kal git gel yap dedim. Hatta ev kurayım sana sen de rahat edersin dedim. Nasıl gel demedim anlayamıyorum
E babanız niye kırıldı size o zaman. Yalnız yzşayan kızının yanında kalmak isterken kızı istemiyor. Sizce de kırıcı değil mi

E babanız niye kırıldı size o zaman. Yalnız yzşayan kızının yanında kalmak isterken kızı istemiyor. Sizce de kırıcı değil mi
Babam yaşlılıkla, kendiyle, oğluyla, karısıyla, hayatla, savaşıyor. Hiç bir yaşlılık sonu onu mutlu etmiyor. Biz küçükken tvde bi filmde çocukları tarafından terkedilen bi kadının hikayesini izleyip bize bağırmıştı. Ailesi olmadığından aile ile ilgili herşeyi herkes adına sorunlu. Benle,oğluyla,karısıyla. Ben de bu kadar travmatik bi insanla doğruyu bulmaya çalışıyorum. Anlayamadığım şey ise sonunda memlekete dönme fikrini kabul etmiyor. Bunu terkedilmek gibi algılıyor. Ben evlenseydim ne olacaktı o zaman bu dediklerim makbul olur şimdi niye olmaz?

Hanımefendi kadın "baba gel iyileşene kadar bende kal ama sana memlekette kalıcı bir düzen kuralım, ben de destek olayım, buraya gel git yaparsın" demiş. Aklievvel bı dayı da "git kızın yanına ordan iş bulur yerlesirsin" deyince kadın açiklama yapma ihtiyacı hissetmiş, baba da demek ki temelli yerleşmeyi kafasına koyduğu için bozulmuş. Bunda bozulacak ne var? Mecbur mu gencecik kadın ölene kadar kumarbaz hayırsız babasıyla yaşayıp ona bakmaya? Niye hain evlat ilan ediliyor biz anlamadık? Siz ne anladınız o da belli değil

Babana çok acıdım. Gariban kendi halinde biriymiş sırf gönlünü hoş tutmak içşn dahi olsa yanımda kal deseydiniz. Evlenince zaten kendisi giderdi.
Bunun yanında babamı evden kardeşim annem kovmuyor. Kardeşim evdeyken babam anneme vuruyor gözlüğü kırılıyor annemin. Karakolluk oluyorlar. Babam bunca zaman sizin için yaşadım şimdi kendim için yaşayacağım yaptığım herşeyin ardındayım diyerek yüzbinlerce liralık kumar borcu takıyor. Eve gelmiyor. Kardeşim sadece kartı bırakıp yatağa ben senin borçlarını ödemem dediği gibi fırsat bu fırsat diyor iş yerinin yatakhanesine gidiyor oğlum saygısızlık yaptı diye. Kardeşim çünkü kira vermek istemiyor diyor. Evi kapatıp bekar bi arkadaşı var onun hayatına özeniyor. Bu ev bana gereksiz diyor annemle ve kardeşimle yaşarken... Bunları ayrıntılı yazmadım ama geçmişte de babam bu biraz benim

Aslında biliyor musunuz ben roza hanıma ulaşmak istedim. Bunu düşünen bi insana. O insanın dayandırdıklarına. Hala istanbuldayım dönmedim görev yaptığım yere. Burda bi açığım bi göremediğim farklı bakış açısı olursa kendimde suç bulursam alıp götüreceğim babamı. Ama hala roza hanımın fikrinin temellendirdiği kısmı çözemedim.

Yok yav ne temeli, okuduğunu anlamiyor ki düşüncelerinin bı temeli olsun... Ortadan direk dalıyorlar konuya vay anam vay babam diye zılgıt çekerek işte, bin yıllık Ortadoğu kafaları...

Yok yav ne temeli, okuduğunu anlamiyor ki düşüncelerinin bı temeli olsun... Ortadan direk dalıyorlar konuya vay anam vay babam diye zılgıt çekerek işte, bin yıllık Ortadoğu kafaları...
Piraye hanım önceki yorumlarda benden yaşça büyük olduğunuzu yazmışsınız. İnanın sizinle bu düşünce sistemini sizin çağlarınızda bi insanla paylaşmak da bana nasıl iyi geldi anlatamam. Sizi tanımıyorum ama beni derinden hissettiğinizi çok iyi hissediyorum. Geniş aile biraz eğitimli insanlar ve onlar böyle ortadoğu zihniyeti ile zılgıt atmıyorlar mesela. Daha babacan, daha korunaklı, daha böyle siz bilmezsiniz şimdi ama diye başlayan, yarın bigün babanız ölürse diye sonlanan çok daha komplike çok daha çökerten bambaşka bi zılgıt var. Ama ne hikmetse elini taşının altına koyan yok. Kardeşim annemle yaşıyor sen genç adamsın bu böyle gitmez ablama düzen kuralım demiyor mesela dayım diyor ki kardeşim askere giderken ‘ablamda aklım kalıyor biliyor musun onu bile düşünüyorum’ düşünüyorsan ablanı yerleştir memleketine seviyorsan yeğenini yükünü hafiflet ama yok. Babama da iş bulursun iş bakarsın diyen dayımla aynı kişi bu arada. Ortada bi sorun, bi trajedi var hemen birine yapıştıralım ki bize kalmasın kafasından başka bişey değil. Küçük teyzeme de böyle cici kız sendromları yaşatarak 45 yaşında evlendiğinde anca evden annesinden babasından ayrılabildiği bi senaryo oynatıldı. Belki küçük teyzemin de hayatı beni çok etkiledi bilemiyorum.

Evet tam tersi de oluyor . Ben konu sahibinin yerine olsam hatalı da olsa evlatlık görevimi yapar, babanın hatalarını üstüme kondurmazdım çünkü o ,onun sorunu hesabımı ahirette versin derdim. Konu sahibi madem ağrı kesicilerle ayakta duracak kadar üzülüyorsun babanın durumuna getir bak yanına, ya da bu durumu kendine dert edinme. Sanki buraya yazarak ve destekçi bulmaya çalışarak vicdanını rahatlamaya çalışıyor gibisin

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…