bayramda kocasının elini öpen var mı?

annem öperdi babamin elini sonra da harclik isterdi kaydirigubbakcemile2
ben de öperim herhalde ne var bunda :)))

ben kocamın elini her bayram bayram namazından geldikten sonra öperim, ayrıca her cuma cuma namazına giderkende elini öprerim ve allah dualarını kabul etsin cuman mübarek olsun derim..annem öğretmişti..oda bundan çok hoşlanır...

bayram diye eşimin elini öpmem...
sonuçta büyüklerin eli öpülür diye biliyoruz -ki ben ona bile karşıyım- eşim benim büyüğüm değil...
sarılır öperim...
normalde öperim ama ellerini...
saygıdan değil sevgimden...

ben her bayram,kandil vb. günler de eşimin elini öperim...
büyüklerimizin elini öpmek örfümüzde var,bu sorun olmaz...gocunmam bile zevkle öperim...

nunnu sımdı sevgılısınız, sevgılkın elını tabıkı oopme,
ama ewlenınce iş degısıyo eşin dıye opuyon

o bı garıp bı durum hakıkaten de evlenınce öpülüo yanii

Söylediklerimi yanlış bir yere çekmişsiniz. Demek istediğim o değildi. Ama neyse daha fazla üzerinde durmanın anlamı yok. Siz öpmeyin. Ben öpüyorum... Öpen öpsün öpmeyene de sözüm yok... :teytey:

aynen ,değil mi... öpen öpsün ,öpmeyen öpmesin.... aman... ..gerçekten ya...

bende her bayram kocamın elini öperim oda o kadar cok sevinir ki.bende mutlu oluyorum.bunun büyklükle alakası yok bence.hele bu bzim oluşumuuzn ilk bayramıydı oda baabasının elini öptü bende.ne var yani öpcem işte bi daha ki bayram yine öpcem:)))))

nunnu sımdı sevgılısınız, sevgılkın elını tabıkı oopme,
ama ewlenınce iş degısıyo eşin dıye opuyon

o bı garıp bı durum hakıkaten de evlenınce öpülüo yanii

yok zaten sevgiliyken öpmem ama evlenince şimdilik bilmiorum.. belki bende burdaki birçok arkadaş gibi kocamın gurulanması hoşuma gider tabi buda benim hosuma gıderse öperım ama işin içine gurur sokarsam da kendimi tanırım inat yaparım ve öpmem.. yani suan kafam karışık bu konuda acaba başka kadınlar nası yapıyor bu dengeyi nası koruyolar die açtım bu topiği ve gerçekten herkese bana çok yardımcı oldukları için teşekkür ederim. yavaş yavaş kafamda birşeyler oluşmaya başladı.

bende öperim kocişimin elini ilk yıllar öpmezdim ondanda hiç talep gelmedi bi bayram içimden geldi öptüm elini bu onun çok hoşuna gitti işin ilginci benimde çok hoşuma gitti
sonraki bayramlardada hep öptüm halada öpmekteyim oda çevirir benim avuç içimi öper bu duygusal bi paylaşım bence sevgi saygı örf ve adetten öte bişi ben öyle görüyorum
öpen öper öpmeyen öpmez ben seve seve yapıyorum çokta hoşuma gidiyo

ben kocamın elını operım oda bana bayram parası verır.bu ıkımızınde cok hosuna gıdıyo

bende eşimin elini öperim ne olcakki öpmeyle dudak aşınmazya,eşim bu ellerimi öpüp sevince iyide,ben onun elini öpüncemi sorun oluyor.

demek ki o sitede yazanlara göre caiz, bana göre değil.......................

arkadasim sadece caiz denmis yani farz sunnet denmemis yani yapilmasinda bi sakinca yok dinen ister yap ister yapma o sana kalmis

bende operim esimin elini saka yoluyla 2 yildir evliyim hicte gocunmam bu sadece bi gelenek ozellikle yurtdisinda yasadigim icin daha cok dikkat etmeye calisiyorum turk gelenek ve goreneklerine yoksa bizim cocuklarimizda yabancilasacaklar iyice

evet ben öptüm oda benim elimi öptüüü kaydirigubbakcemile5

yeni evlendigimizde ilk bayram tabiki,annesigil falanda vardi elini uzatti gulerek (bilmiyorum sakamiydi,gercekmi,bence gercekti)bende elini öpmem dedim ve o gün bu gün normal öpüserek bayramlasiriz.öpmemde karsilikli saygi sevgi el öpmeylemi olur.bizim ailedede,esimin ailesinde el öpüyo kadinlar ama benim hosuma gitmiyor.

benim annem babamin elini öper. bende öyle gördüm.
ama ben öpermiyim bilmiyom. ama gurur yapmam gocunmam nolcakki.
isterse öperim ama normal yanaktan öpüserekde bayramlasilir. bilmem farkyapmaz

Ahhhhhhhhh ahhh yanimda olsada degil elini ayaklarini öpsem bitanemin..
Öperim tabiki, hatta bayram mesajimda ellerinden öperim yazdim cok hosuna gitti..
Ne var yani öpsem nolur agzimami yapisir eli.. Kurban olurum ben ona

öperimsengözlerimebaksanab
paşa paşa harçlığımıda alırım:lepi:
el öpmeyle,yol gitmeyle aşınmaz-tatlicadiarzu-
eşinin elini öpmekten gocunan kadınlar bana göre eşinden yeterli ilgiyi,sevgiyi,saygıyı görmeyen kadınlardır.el öpmeye değmez diye düşündüklerinden öpmüyordır yani

ama bu lafın hiç olmadı,kronick......ne demek sevgi,saygıyı görmemek.. ve el öpmeye değmez demek..benim annem ,babamın elini öpmezdi.....,ama birbirlerini deli gibi de severlerdi....nur içinde yatsınlar....... gerçekten bu olmadı......

Kronick ne gibi??
Cümlenizin başında"bana göre"demeyi unutmuşsunuz..hatırlatırım
Gocunmak değil;gerek yok..hatta ne münasebet...
Eşimin bana olan sevgisini saygısını bu şekilde mi ölçeceğiz??
Yani ben elini öpersem çok seviyor...öpmezsem sevmiyor öyle mi?
"sev beni öpeyim elini" diyorsunuz yani eşlerinize?
Biz sevgimizi karşılık beklemeden veririz :1closedeyes:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…