bayramda kocasının elini öpen var mı?

öperim
paşa paşa harçlığımıda alırım:
el öpmeyle,yol gitmeyle aşınmaz
eşinin elini öpmekten gocunan kadınlar bana göre eşinden yeterli ilgiyi,sevgiyi,saygıyı görmeyen kadınlardır.el öpmeye değmez diye düşündüklerinden öpmüyordır yani

ama bu lafın hiç olmadı,kronick......ne demek sevgi,saygıyı görmemek.. ve el öpmeye değmez demek..benim annem ,babamın elini öpmezdi.....,ama birbirlerini deli gibi de severlerdi....nur içinde yatsınlar....... gerçekten bu olmadı......

canim benim kronun demek istedigi bu degildi bence

hani bazi erkekler hanimlarina özen göstermez hal böyle oluncada hanimida esine ne saygi ne sevgi duymaz duyar mi ?

Duymaz yani :sm_confused: kadinda haliyle esine böyle bir hareketi yakisir görmez

sonucta mecbur diye birsey yok ki sevgini ispat etmekte degildir bu ama adettendir kizz öpüverin iste kaydirigubbakcemile3

yani dikkatinizi o yöne cekmek istiyorum öpmeyen kadin demiyor kro gocunan kadindan bahsediyor

germeyin kizz ortami kaydirigubbakcemile kötükedihüso naniknanik

"sev beni öpeyim elini" diyorsunuz yani eşlerinize?
Biz sevgimizi karşılık beklemeden veririz :1closedeyes:
kronickin dediği de olmamış da yani sizinki olmuş mu peki!?
...
...
ben de seve seve şakayla karışık öpmeye çalışırım harçlık koparayım diye ama eşim öptürmez estaafirullah der delüüŞeniz

ben çok severdim bayram sabahları evde ve dedemlerin evinde kuyruk yapıp torun torba el öpüp sırayla harçlık almayı :ecrin_bebek: ...belki onu yaşatmak istiyorumdur gamyoncuiremsu şimdi evlendik barklandık...yeni tatlar girdi hayatımıza şükür...de eskiler de bi başkaydı be kaydirigubbakcemile5

...

eşimin elini, istediğim sevdigim için öperim öpmek isterim.

ne onu üstün gördüğümden ne de kendimi yerdigimden... belki aileden gelen bişeydir bu hepimiz için bilemiyorum ama tabi ailesinde hiç görmemiş biris yadırgar bunu haklı olarak.
ama bence el öpmeye ne münasebet,o öpsün şu bu gibi feministvari yaklaşmak gereksiz.işi haklar eşit gibi bi güçler savaşına döndürmek yersiz.

ben aşkla öperim kocamın elini, yaşça 6-7yaş küçüğüm ama yaşıtta olsam isterdim heralde...gocunmayız biz. :jeyyar:

her bayram olduğu gibi bu bayramda öptüm elini......
hiç gocunmadım... hoşuma gidiyo ona evimin diregi olduğunu hissettirmek...

ben de seve seve şakayla karışık öpmeye çalışırım harçlık koparayım diye ama eşim öptürmez estaafirullah der delüüŞeniz
ben çok severdim bayram sabahları evde ve dedemlerin evinde kuyruk yapıp torun torba el öpüp sırayla harçlık almayı :ecrin_bebek: ...belki onu yaşatmak istiyorumdur gamyoncuiremsu şimdi evlendik barklandık...yeni tatlar girdi hayatımıza şükür...de eskiler de bi başkaydı be kaydirigubbakcemile5
eşimin elini, istediğim sevdigim için öperim öpmek isterim.
ben aşkla öperim kocamın elini, yaşça 6-7yaş küçüğüm ama yaşıtta olsam isterdim heralde...gocunmayız biz. :jeyyar:

ehe ehe bende onu diyorum

hatta namaza giderken cabuk gel bak elini öpücem daha ödesicez diyorum :jeyyar:

bayramin nesesi burda olmadigi icin bizde kendimizce egleniyoruz iste

ya gocunmak nedir ki ? gocunan kiisi inan kendini bisey sanan insandir şutarafagitti

ama bu lafın hiç olmadı,kronick......ne demek sevgi,saygıyı görmemek.. ve el öpmeye değmez demek..benim annem ,babamın elini öpmezdi.....,ama birbirlerini deli gibi de severlerdi....nur içinde yatsınlar....... gerçekten bu olmadı......
olmayacak bir şey söylediğimi düşünmüyorum.tam tersine erkekler eşlerine gerektiği gibi davransa hiç bir kadın eşinin elini öpmekten gocunmaz demek istedim.
ama "ben gocunmam sadece sevgimi ifade etme biçimim bu değil" diye düşünüyor olabilirsiniz.gayet doğal.
üstünüze niye alındınız anlamadımsengözlerimebaksanab

Kronick ne gibi??
Cümlenizin başında"bana göre"demeyi unutmuşsunuz..hatırlatırım:kahve:
Gocunmak değil;gerek yok..hatta ne münasebet...
Eşimin bana olan sevgisini saygısını bu şekilde mi ölçeceğiz??
Yani ben elini öpersem çok seviyor...öpmezsem sevmiyor öyle mi?
"sev beni öpeyim elini" diyorsunuz yani eşlerinize?
Biz sevgimizi karşılık beklemeden veririz :1closedeyes:

sevgili ebesengözlerimebaksanab
daha dikkatli okursan cümlemin orta yerinde "bana göre" tamlaması gayet açık ve net geçiyor.hatta sırıtıyor bile:nazar:yukarda yaptığım açıklamayı tekrar etmekle birlikte,eklemek istiyorum ki;elini öpersem seviyor,öpmezsem sevmiyor kısmını nasıl anladın ayrıca merak ediyorum.
erkek eşinin saygısını sevgisini hak edecek şekilde davranırsa kadın öpmekten gocunmaz.yok ben feministim böyle sevgi gösterilerine gelemem diyosan o ayrı bi platformun konusu:içelim:

olmayacak bir şey söylediğimi düşünmüyorum.tam tersine erkekler eşlerine gerektiği gibi davransa hiç bir kadın eşinin elini öpmekten gocunmaz demek istedim.
ama "ben gocunmam sadece sevgimi ifade etme biçimim bu değil" diye düşünüyor olabilirsiniz.gayet doğal.
üstünüze niye alındınız anlamadımsengözlerimebaksanab

sevgili ebesengözlerimebaksanab
daha dikkatli okursan cümlemin orta yerinde "bana göre" tamlaması gayet açık ve net geçiyor.hatta sırıtıyor bile:nazar:yukarda yaptığım açıklamayı tekrar etmekle birlikte,eklemek istiyorum ki;elini öpersem seviyor,öpmezsem sevmiyor kısmını nasıl anladın ayrıca merak ediyorum.
erkek eşinin saygısını sevgisini hak edecek şekilde davranırsa kadın öpmekten gocunmaz.yok ben feministim böyle sevgi gösterilerine gelemem diyosan o ayrı bi platformun konusu:içelim:

Hee feministim ben..eşimin elini öpmedim diye feminist olacaksam öyleyim :lepi:
Tamlamayı görmemişim bu arada hakkaten sabah mahrurluğu pardon diyeyim:kahve:

Ne yani elinden değil de yapışıp dudaklarından öpüyorsam sevgisiz, saygısız, ilgisiz miyiz?

üstüme alınırım. neden alınmıyayım. siz kalkıp kesin ve net bu nedenledir derseniz,ve benim ailemde bu olmamışsa çok da iyi alınırım... gel de alınma....bizde erkekler gerektiği gibi eşlerine davranıyor. bu teoriniz yanlış maalesef...

Offff hala bu konu yüzünden tartışma mı çıkıyor :mymeka:

Arkadaşlar isteyen öpsün istemeyen öpmesin dedik anlaştık ya hani...benneyaptımki

yok ben eşimin elini öpmem
bizde yok öyle bi adet annemde babamın elini öpdüğünü hiç görmedim zaten
açıkcası tuhafda geliyor neden eşimin elini öpeyimki
el öpmek sevgi saygı ifadeside değildir bana göre insan yeri geliyor bayramda çok sevip saygı göstermediği birinin elininde öpebiliyor

ben her bayram öperim eşimin elini...
bizler öyle gördük ailemizden,benim annem hala öper babamın elini...
bunun üstünlükle alakası yok bence...
bu çok farklı bir duygu...
sevgiler...

bende eşimin elini öperim sonrada bayram harçlığı ver derimkaydirigubbakcemile3
aramızda hoş bir espiri olur Şeniz

biz eşimle aynı yaştayız ama bayramlarda elini öperim
annemde babamın elini öperdi bende böle gördüm büyüklerimden
hiçde kocunmam bi saygıdır geleneğimizdir bence bu

üstüme alınırım. neden alınmıyayım. siz kalkıp kesin ve net bu nedenledir derseniz,ve benim ailemde bu olmamışsa çok da iyi alınırım... gel de alınma....bizde erkekler gerektiği gibi eşlerine davranıyor. bu teoriniz yanlış maalesef...

birincisi kesin ve net böyledir demedim.bana göre böyledir dedim.türkçesi gayet açık.
ikincisi halaa aynı fikirdeyim.
ben eşimin elini öperim.bunu gelenek olduğu için değil içimden geldiği için yaparım.onun diil elimi ayağımı bile öpeceğinden kuşkum yoktur çünkü.bu tip şeyleri kendime dertte etmem.öperim kocamın elini hiç problem değil.tartışma konusu bile yapmam.benim eşim buna değen bir erkek çünkü.
öpmem diyenler ya eşinden yana mutsuzdur,memnun değildir.ya da sevgisini ifade ediş şekli farklıdır.herkes öpecek diye bi kural yok.
öpmeyen eşini sevmiyodur diye bişeyde yok.ama dediğim gibi benim için onun elini öpmek mutluluktur.
isteyen öper,istemeyen öpmez.
ama o kimki öpeyim,neden öpeyim,ne münasebet tarzı konuşmalar bana göre yanlıştır.
bu benim fikrim.bu kadar alıngan olmamanı tavsiye ederim.sengözlerimebaksanab

öperim öperiiimmmmm...
hem de uyanır uyanmaz...daha pijamalarımlayken...
acaip mutlu olurum biliyorum ki o da çok mutlu oluyor...
belli yüzünden zati...
sonra da bayram harçlığımı alırım...
çok hoşuma gidiyor bu iş benim...ne var ki bunda...

ben seve seve öperim ben annemdende kayınvalidemdende eşe saygı gösterileceğini öğrendim. bayramda ,kandilde, uygun olan yerde öperim...

Benim annem babamın elini öperdi. Ama bu benimde yapmam gerektiği ya da yaparsam kocamın beni daha çok seveceği anlamına gelmez...
Dudakları varken, boynu varken, yanağı varken, bayramlaşmak için türlü türlü öpüşme şekli varken neden babamı bayramladığım gibi bayramlayayım ki eşimi ?
Babamla aralarında bir fark olmalı di mi ama? Saygıdan kasıt ne ki ? Ben saygıyı böyle kriterlerle ölçmüyorum... Daha çok saygı ve sevgi görüleceğini düşünenlere de yanıldıklarını el öpmeden de harika bir adama sahip olunabiliceğini söylemek isterim...
El öpmekle dudak aşınmaz evet fakaaaaat yanak ve dudak öpmekle de aşınmıyor.
Tecrübe ile sabittir. Kim neresini öpmek istiyorsa orasını öpsün yaw. Ama böyle olsa daha iyi olur, bu saygıdır, sevgi daha fazla olur gibi tespitlerde fevkaladenin fevkinde yanlıştır...
:lepi:

bayramda daha yataktan kalkmadan öptüm eşimin elini espiriye vurarak..o da hemen benim elimi öptü..şimdi bayram geldi geçti hala arada cilveleşmek babında elini öpüyorum..Eşim de hemen karşılığını veriyor,elimden koluma devam ediyor:eek:kaydirigubbakcemile3

Galiba hakeden bir erkek olduğunu düşünüyorum ,bunu sorun etmiyorum.Ancak bana olan tavırları ters olsaydı ve beni sürekli inciten,üzen bir adam olsaydı içimden öpmek gelmezdi...:dilcikar:

ben de kocamın elini öperim bayramda...inanılmaz mutlu oluyor....hem de bayram namazından gelir gelmez....tamam dudağından yanağından boynundan vs vs de öpülebilir fakat onlar her zaman öpülen yerler...bayram haricinde el öpme olmuyo...Şeniz

X