bayramda kocasının elini öpen var mı?

eşinin elini öpen varsa yadırgamam ama ben eşimin elini öpmem birbirimize sarılarak bayramlaşırız hem aşkımdan ölmek üzereyken onunla evlenmeyi kabul ederek hayatını kurtardım eli öpülecek biri varsa oda benimkaydirigubbakcemile3

evet ben öptüm ama o demedi.bayram namazından geldiğinde elini öptüm ve bayramlaştık.bence tuhaf bir durum değil.

büyüksün sen ablacım...:CüvCüv:

Ben de hayat kurtaranlardan biriyim:lepi:

üstüste hayatını kurtardım benim adamınkaydirigubbakcemile3kaydirigubbakcemile3

Hakkat he, niye hep herkez anlamak istedigi gibi anliyor anlamiyorum:uhm:

Konu neydi ne oldukafamçokkarıştı

Buarada bende esimin elini öpmedim hic bayramlarda nedenide hic böyle bir talep bir durum oldmadi...he olsa öperim niye öpmeyimki??? Sonrada o benim ellerimi öper

valla tartışmalardan eli öpülesi bi konu çıkmış ortaya -tatlicadiarzu-
Ben prensip olarak el öpmekten hazzetmem ama sanırım erkekler hani hiç bi zaman kadına hakim değiller ya hep kadının peşinden sürüklenirler ya ilk defa böyle bayramlada biraz 'hakim' konumuna gelmekten mutlu oluyorlar. Seviniyorlar. Eee bayramda garipler sevindirilirkaydirigubbakcemile3

Şaka bi yana boşverin arkadaşlar ya hergün zaten bol bol öpülen bi topluma dönüştük. Bi gün de biz kocamızın elini öpelim bişi kaybetmeyiz. Ha ben öptüm mü yoo ben bayramlaşmadım bile şimdi bu konuyla farkettim. Biz bayram da dahil hergün birbirimizi yemekten önden bişi almıyoz cokacimcoook

şaka bir yana gerçektende eşinin elini öpenleri yadırgamıyorum ama ben gerek eşime gerek çocuklarıma kadın erkek eşittir ikiside birbirinden bir adım önde değildir çünkü öncelikle bir insandır düşüncesini yerleştirmeyi başarmış bir insan olarak eşimin elini öpmüyorum eşin elini öpmeyide bir saygı göstergesi gibi görmüyorum bu demek değilki eşim eli öpülecek bir erkek değil biliyorumki
fazlasıyla sevgi ve saygı hakeden bir erkek ben bunu başka yollarla göstermeyi tercih ediyorum

Ben de eşime kadın bir adım öndedir düşüncesini aşıladım:lepi:

şaka şaka...:1rolleyes:

isteyen el öpsün, isteyen sarılıp kutlasın bayramı..bu çok abartılcak hatta tartışma yaratacak bir konu olmamalı...:1hug:

NOT : Bu arada kadın bir değil bir kaç adım öndedirkaydirigubbakcemile3

eşinin elini öpmekten gocunan kadınlar bana göre eşinden yeterli ilgiyi,sevgiyi,saygıyı görmeyen kadınlardır.el öpmeye değmez diye düşündüklerinden öpmüyordır yani

--------------------------------------------------------------------------------

bu sözü siz sarfettiniz,bana göre dediniz değil mi... tamam. ben de sizin bu düşüncenize karşı o mesajı yazdım... tabii ki sizin fikriniz. başkasının fikrini yazacak değilsiniz zaten.. bende bunun üzerine yazdım....... bu el, öpmeye değmez diye düşündüklerinden öpmüyordur yani .......,sizin görüşünüz değil mi..... size göre ... tamam...bende bu sizin yazınıza, karşı o mesajı yazdım..ve bir ek... alıngan değilim,tavsiyeyede ihtiyacım yok çok şükür........ neyse zaten daha önce yazmıştım,isteyen öper istemeyen öpmez.........

Son düzenleyen: Moderatör:
bende aynı şeyi öğretiyorum barçmancım.her ikiside eşittir.kadın öpüyorsa erkekte öper.o yüzden benim için öpmek çok dert değil.bende öperim oda öper.bunu kadın-erkek eşitliğine halel getirecek bir olay olarak görmüyorum yani:içelim:

ben de nişanlımın elini öptüm bayramda hiçte gocunmadım seve seve öptüm eşitsizlikle bi alakası yok bence nedir bu bayanların eşitlik paranoyaklıgı lütfen biraz olumlu düşünün öptüm diye küçülecek bi halimde yok bence...hatta ben onun elini öptükten sonra oda benim ellerimi sımsıkı tuttu ve öptü ikimizde mutlu olduk hergünde öperim ben o elleri büyük bi hazla

eşimin elini öptüm ama bayram harçlığı alamadım..

1 saattir konuyu okuyorum.nerden nereye gelmiş
annem babamın elini öperdi her bayram ve her kandil
benim için üzerinde düşünülmeyecek kadar olağan bi durum bu
hiç bir ideoljiyle hiç bir izmle açıklanacak bi davranış değil
eşler arasında güç gösterisine dönüşecek bi hal hiç değil
ego tatmini yapılacak.reisim ben dedirtecek kadar önemli de değil
anneme desem ki sen yıllarca babamın elini öperek erkek hegomanyasını kabul etmişsin
o ne ki der eminim.çünkü babamın elini öpmek saf ve arı bi davranış onun için
bu kadar mana ve bu kadar kavram yüklemesi yapmaya gerek var mı acaba
zaten bayram da bitti
öpen öptü öpmeyen de öpmedi

koca senin değilmi kronicim istediğin yerinden öpersin kaydirigubbakcemile5bizim karışmak ne haddimize
neden bana çaktırmadan bunun haketmekle alakalı olduğunu söylemedin bir dahaki bayrama elimi öptürmezsem neolayım edime sırnaşık şey

kadinlar istedigi zaman kavga cikarir lafini güzel örneklendirmiş bu konu :) biri cikip sen kocanin elini öpemesinnnn derse hiç şaşirmayacagim :))) isteyen öpsün istemeyen öpmesin..isteyen önemsesin istemeyen önemsemesin..isteyen reis yapsin,isteyen kadin-erkek eşitligine aykiri bulsun..yadirgamayi,kendi fikrimizi kabul ettirme cabasini birakmaliyiz..

konuya gelirsek..bende öptüm bayramda eşimin elini :) o da benimkini öptü :) bizim ailemizde reislik,güç,otorite vs gibi terimler yok..dolayisiyla bunu kaybetme korkumuzda yok :) o benim kocam,ben onun karisiyim..yarin cocugumuz oldugunda anne-babayiz,ebeveyniz..cekirdek ailedeki tek sifatlarimiz bunlar..baska sifatimiz yok

ben evli degilim ama sevdigim adam kocam olmuş elini öpmek mi sorun olucak, öperim tabi ama o elimi öp demezse... çünkü zorla saygı olmaz. saygı varsa vardır arada elimi öp derse ters tepebilir.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…