bayramda kocasının elini öpen var mı?

N

nunnu

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi nunnu
Bayram sebebiyle aklıma geldi ve sizlere de sormak istedim. Bayramda kocalarınızın ellerini öper misiniz? Sevgilimle aramızda böyle bu konuşma geçmişti ve o elini öpmemi isteyeceğini söylemişti. Ben naparım bilmiyorum bunun cevabını öğrenmem içimde baya zaman var ama hadi sizin cevaplarınızı yoklayalım:1hug:

• Konu Sahibi nunnu
Biz bayramlaşırız eşimle..
Ama Neden elini öpeyim ki..
Birbirimize saygı duymamız için illaki ellerimizi öpmemize gerek yok
Mübarek olalım ikimizde :lepi:

• Konu Sahibi nunnu
yok artık. erkek arkadaşımın elini öpeceğim:1shok:. onun benden ne üstünlüğü varmış ki...padişah mı..şakkıdı..

• Konu Sahibi nunnu
ben operim vallaha, e ben senin elini optum sekerim sende benim elimi op derim o da oper :asigim::asigim:
ne olmus ki operim yerim ben onu yirmmmmmmmmmkaydirigubbakcemilekaydirigubbakcemile

• Konu Sahibi nunnu
öperim, gocunmamda...onunda hoşuna gider. garibim bari sevinsin, ne olacak ki, gururu okşanıyo işte bahaneyle...yerimseniben

• Konu Sahibi nunnu
bende öperdim ama esimelini öptürmek istemiyo bende artik öpmüyorum neden kizlar annemde babamin elini öper ben böyle gördüm :)

• Konu Sahibi nunnu
asıl o benim ellerimi öpsün ya hem ondan büyüğüm hemde bu eller sayesinde her gün karnı doyuyo üstü başı evi temizleniyo dimi ama D

• Konu Sahibi nunnu
bende öperdim ama esimelini öptürmek istemiyo bende artik öpmüyorum neden kizlar annemde babamin elini öper ben böyle gördüm :)

bizde yok. ben böyle görmedim. onun için garipsedim....

• Konu Sahibi nunnu
yok artık. erkek arkadaşımın elini öpeceğim:1shok:. onun benden ne üstünlüğü varmış ki...padişah mı..şakkıdı..

ama okypetecim zaten erkek arkadaşının elini öpmen bencede biraz abes olur..

Öperim ama sonrasında 10 kez de kendi elimi öptürürümsengözlerimebaksanab

ama okypetecim zaten erkek arkadaşının elini öpmen bencede biraz abes olur..

konuyu açan arkadaşın sevgisi öptürmek istiyormuş da onu baz alarak yazdım......ama bizde yok. annem öpmezdi,babamın elini.....

Eskiden her şeyi erkek yaptığı için el öpmek varmış

Ama şimdi kadınlar erkeklerden daha çok çalışıyor

Hem ev hem iş o halde bu adetin devam etmesine gerek yok

ilkel ve çağdışı otorite kabullendirmek olarak görüyorum bu isteği ve davranışı.
kadının kimlik olarak erkeğin himayesinde güdülendirilmesi
ve kadının benliğinin bu şekilde denetlenemsi olarak kabule diyorum.

konuyu açan arkadaşın sevgisi öptürmek istiyormuş da onu baz alarak yazdım......ama bizde yok. annem öpmezdi,babamın elini.....

saygı duyarım arkadaşım fikrine, herkesin bileceği bir şey...a.s.
ama henüz arkadaşken bunun yapılmasına karşıyım...benim annem öperdi babamın elini sonra biz öperdik. böyle gördüm yani. birde eşim zaten öksüz ve yetim büyümüş. böyle yapınca sen büyüğümüzsün gibi bir mesaj algıyo, hoşuna gidiyor, senede iki sefer kocişimi ihya etmişim çok mu? ( gerçi genelde ihya ederim o ayrı :))

hep aklımdadır: Annem, el öpmekle ağız aşınmaz kızım der.....

öperim acayip ve olmaması gereken bir şey değil bu bence...
ben öptükten sonra onun bana sımsıkı sarılıp defalarca öpmesi herşeye bedel benim için...

hic bile degil neden opulmesin ki ?
isteyen oper isteyen opmez
benim annem de opmez ama ben operim ama her bayramda degil bazen sakadan da olsa oper yanak verirler birbirlerine yanimizda
ne olmus ki sanki esi o onun hayat arkadasi
o onun elini opsun o da esinin ne ola ki

Biz bazan cilveleşmek ,birbirimize naz kur yapmak için birbirimizin elini öperiz

öyle bayram mayram olması da gerekmez..Herhangi bir zamanda aşkla öperim eşimin elini..O da benim elimi öpüverir..,

Bir iki kez de ayağımı öptü eşim..öğğğğ iğrenç demeyin lütfen...gamyoncuiremsu

aynen bizde oyleyizzzzzzzz sırnaşık şey:asigim::asigim:

mesela şimdi eşimin yanına gidip bayramda eşinizin elini öpermisiniz diye bir konu var kk de dedim..ben öperim dedi ve elimi öptü bir kaç kezsırnaşık şey

Bu arada bayramda karşımdaki kişi erkek arkadaşım olsa öpmezdim...:dilcikar:

bu durum farklı ama canım ..karşılıklı muhabbetten sevgiden kaynaklanarak birbirinin elini öpmek çok hoş birşey..Şeniz ve bunun için de bayram seyran gerekmez..hihoyyyt

ama eskilerde olan, karı-koca arasında hiç böylesi muhabbet olmaksızın adamların sırf üstünlük taslamak otoritelerini göstermek istercesine el öptürmeleri çok çirkin..
ben şahsen bayram diye gidip koca eli öpmem :1closedeyes::dilcikar:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…