Gebeliğe Hazırlık BAT Mayıs 2018 Bekleyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Eki Görüntüle 2144988 Kızlar ben bu sabah çift çizgiyi net gördüm çok şükür. Belki okuyan olmuştur. Batıma 4 gün kala bebe time markası ile test yapmıştım çok silikti güvenememiştim markaya. Ancak doğruymuş. Batım yarın aslında :) Ben sadece artış var mı görmek için test yaptım bu sabah. Bi tane daha aldım onu da yarın yapcam. Bunun sebebi şu : henüz tam olarak sevineniyorum.
Biz çocuk için şubatta denemelere başladık ancak yanlış hesap yaptığımız için ( acemilikten) yumurtlama dönemimi kaçırmışız. Hamile kalmadım. Martta hamilr kaldım ancak kimyasal gebelik geçirdim. Batım 2 gün geçmişti sabah gebelik testi yaptım silikti. Kan testi verdim 27 çıkmıştı. Çok sevindim çünkü değer düşük olunca anlamı nedir bilmediğimden. 5. Gün düşük yaptım. 1 hafta sonra Adana’da mükemmel bir Doktora gittim. Testleri yaptı her şey normal dedi. Nisan da hamile kalmadım çünkü eşim görev sebebi ile şehir dışındaydı. Benim de işime geldi. Çünkü doktor kimyasal gebelik sonrası denemeye devam demiş olsa da ben reglimin düzenli olmasını istedim. 2 gün rötarlı geldi ama çok rahat bir regl dönemi geçirdim Allah’a şükürler olsun. İçim çok rahat etti. Sonra yumurtalama günüme yakın zamanda başladık çalışmalara. 27 nisan ovulasyon günümdü 23-25-26-27 günlerinde çalışmalara devam etmiş olduk. 5 gün sonra sabah duvardan duvara çarptığım baş dönmesi geçirdim. Kustum vs. Akşam 6 ya kadar mide bulantısı baş dönmesi devam etti. Hiç gebeliğe yormadım emin olun ama şuan çok iyi anlıyorum ki gebelikle alakalı bir durumdu. Reglime 6 gün kala ufak ufak batmalar başladı. Eğilip kalkarken sanki rahmimde sıkışma oluyordu. Her gün biraz artarak regl sancısına döndü. Hamile olduğuma geçen gece emin oldum. Ben hep yan yatarım. Gece sağıma döndüm ağrı soluma döndüm ağrı. Reglken bile sancımı gece hissetmem. Yerleşme kanaması yaşamadım. Bu beni biraz daha korkutuyor. Ayrıca akıntım çok az geliyor. Bunlar benim belirtilerim. Kızlar tek isteğim sağlıklı gebelik geçirmek. Bu sabah eşimde ben de yarım sevindik inanın bana. Bir kere düşük yaşayınca insan korkuyor. Sevdiklerimizle paylaşamadık kalp atışını duyana kadar paylaşmıcaz. Sizle paylaştım bunları çünkü biliyorum insan duymak istiyor başkaları nasıl yaşadı bu dönemi ne hissetti ihtimaller nasıl gerçekleşiyor diye. Evet şuan hamileyim ama kendimi kaptırmamak için duygularımı zor tutuyorum. Allahım inşallah isteyen herkese nasip etsin. Evlat isteği bambaşka bir istek. Yarın kan vereceğim. İnşallah sağlıklı artış gözleriz. Sizler için de dua ediyorum. Şimdiye kadar ki güzel yorumlarınız için teşekkür ederim gelişmeleri haberdar ederim.
Çok sevindim çok tebrik ederim. İnsallah sağlıkla büyür tutunur bebeğin :dua: çok iyi anliyorum seni insan umutlanmaya bile korkuyor bir süre sonra ama rabbim inşallah bu sefer umutlarini boşa çıkarmaz :)
Yazinda okudum adanada doktora gittim demissin. Ben de adanadayim sakincasi yoksa doktorunu soyler misin ozelden?

Eki Görüntüle 2144988 Kızlar ben bu sabah çift çizgiyi net gördüm çok şükür. Belki okuyan olmuştur. Batıma 4 gün kala bebe time markası ile test yapmıştım çok silikti güvenememiştim markaya. Ancak doğruymuş. Batım yarın aslında :) Ben sadece artış var mı görmek için test yaptım bu sabah. Bi tane daha aldım onu da yarın yapcam. Bunun sebebi şu : henüz tam olarak sevineniyorum.
Biz çocuk için şubatta denemelere başladık ancak yanlış hesap yaptığımız için ( acemilikten) yumurtlama dönemimi kaçırmışız. Hamile kalmadım. Martta hamilr kaldım ancak kimyasal gebelik geçirdim. Batım 2 gün geçmişti sabah gebelik testi yaptım silikti. Kan testi verdim 27 çıkmıştı. Çok sevindim çünkü değer düşük olunca anlamı nedir bilmediğimden. 5. Gün düşük yaptım. 1 hafta sonra Adana’da mükemmel bir Doktora gittim. Testleri yaptı her şey normal dedi. Nisan da hamile kalmadım çünkü eşim görev sebebi ile şehir dışındaydı. Benim de işime geldi. Çünkü doktor kimyasal gebelik sonrası denemeye devam demiş olsa da ben reglimin düzenli olmasını istedim. 2 gün rötarlı geldi ama çok rahat bir regl dönemi geçirdim Allah’a şükürler olsun. İçim çok rahat etti. Sonra yumurtalama günüme yakın zamanda başladık çalışmalara. 27 nisan ovulasyon günümdü 23-25-26-27 günlerinde çalışmalara devam etmiş olduk. 5 gün sonra sabah duvardan duvara çarptığım baş dönmesi geçirdim. Kustum vs. Akşam 6 ya kadar mide bulantısı baş dönmesi devam etti. Hiç gebeliğe yormadım emin olun ama şuan çok iyi anlıyorum ki gebelikle alakalı bir durumdu. Reglime 6 gün kala ufak ufak batmalar başladı. Eğilip kalkarken sanki rahmimde sıkışma oluyordu. Her gün biraz artarak regl sancısına döndü. Hamile olduğuma geçen gece emin oldum. Ben hep yan yatarım. Gece sağıma döndüm ağrı soluma döndüm ağrı. Reglken bile sancımı gece hissetmem. Yerleşme kanaması yaşamadım. Bu beni biraz daha korkutuyor. Ayrıca akıntım çok az geliyor. Bunlar benim belirtilerim. Kızlar tek isteğim sağlıklı gebelik geçirmek. Bu sabah eşimde ben de yarım sevindik inanın bana. Bir kere düşük yaşayınca insan korkuyor. Sevdiklerimizle paylaşamadık kalp atışını duyana kadar paylaşmıcaz. Sizle paylaştım bunları çünkü biliyorum insan duymak istiyor başkaları nasıl yaşadı bu dönemi ne hissetti ihtimaller nasıl gerçekleşiyor diye. Evet şuan hamileyim ama kendimi kaptırmamak için duygularımı zor tutuyorum. Allahım inşallah isteyen herkese nasip etsin. Evlat isteği bambaşka bir istek. Yarın kan vereceğim. İnşallah sağlıklı artış gözleriz. Sizler için de dua ediyorum. Şimdiye kadar ki güzel yorumlarınız için teşekkür ederim gelişmeleri haberdar ederim.
Hayırlı olsun canım cok mutlu oldum.. Rabbim hepimize nasip etsin...

Canım ne güzel anlatmışsın .Çok sevindim. İnşallah kan testini ve keseyi de görürsünüz . Darısı isteyenlerin başına :)

hayırlı olsun arkadaşım allah tamamına erdirsin sağlıkla bir dış gebelik bir kimyasal gebelik yaşamış biri olarak senin korku ve endişelerini en iyi şekilde anlıyorum güzel düşün güzel olsun inşallah benimde yumurtlama 24-25 nisanda oldu sanırım 25-26-28 nisanda birliktelik oldu bakalım nasip olacak mı banada bende bugünde adet olmazsam yarın test yapacağım

tekrar tebrik ederim arkadaşım. Allah tamamına erdirsin sağlıkla

Merhaba herkese arkadaşlar; Nisan ayının ilk 10 günü bitti neredeyse. Bu ay gebe kalamayanların umutları mayısa kaldı. Haydi mayıs ayını birlikte bekleyelim, batlarınızı yazın hepinizi listeye ekleyim.:anneadayı:

Hamişlerimiz

defne1453 :nazar::anneadayı:
morceket :nazar::anneadayı:
Bahunya :nazar::anneadayı:
Mucizemol14
:nazar::anneadayı:

BAT

:nazar::nazar::nazar::nazar:

burcu_87 1 Mayıs :dua:
Why name is 1 Mayıs :dua:
eymecik 2 Mayıs :dua:
Misss_laviniaaa 2 Mayıs :dua:
kzbnyns 3 Mayıs :dua:
RuveydaCihad 3 Mayıs :dua:
KAVAKs 3 Mayıs :dua:
chloen 4 Mayıs :dua:
edirne1221 4 Mayıs :dua:
gkymc 4 Mayıs :dua:

zuzumhmt 5 Mayıs :dua:
the_miss 5 Mayıs :dua:
teacheralla 5 Mayıs :dua:
SedaGretchen 5 Mayıs :dua:
Ayca2533 5 Mayıs :dua:
Neic 6 Mayıs :dua:
Lothbrok 6 Mayıs :dua:
Dea_Tacita15 6 Mayıs :dua:
blackpearl92 6 Mayıs :dua:

platonikbaby 7 Mayıs :dua:
anneveoglusu 7 Mayıs :dua:
turuncu balık 7 Mayıs :dua:
Glsmmc 7 mayıs:dua:
Evrem17 8 Mayıs :dua:
lulu_bitte 8 Mayıs :dua:
nejlaa 86 8 Mayıs :dua:
siirkiz 9 Mayıs :dua:
heytbengeldim 9 Mayıs :dua:
Queen21 9 Mayıs :dua:
mylittlemiracl 11 Mayıs :dua:
Archpa 11 Mayıs :dua:
Betita 13 Mayıs :dua:
sahra41 14 Mayıs :dua:
gokcesezer 14 Mayıs :dua:
Umithepvar 14 Mayıs :dua:
meva888 15 Mayıs :dua:
kahvecibaby 15 Mayıs :dua:
HerSey_Guzel_Olucak 15 Mayıs :dua:
Alya_sura88 15 Mayıs :dua:
Nurbanu34 16 Mayıs :dua:
41EEEEE41 16 Mayıs :dua:
Rapse 17 Mayıs :dua:
isisya 17 Mayıs :dua:
zeynepoztrk 18 Mayıs :dua:
Aayyssnnrr 18 Mayıs :dua:
aytoli 18 Mayıs :dua:
yvz13 19 Mayıs :dua:
Sanderling 19 Mayıs :dua:
Saglikliyasamgunlugumm 20 Mayıs :dua:
hey naber 21 Mayıs :dua:
kardelen2780 22 Mayıs :dua:
baharbebek001 23 Mayıs :dua:
Melegimiz89 23 Mayıs :dua:
esenglvedat 24 Mayıs :dua:
dmlslnkrmk 24 Mayıs :dua:
laugh_a_lot 24 Mayıs :dua:
sidelya 24 Mayıs :dua:
Bohsisah 25 Mayıs :dua:
ladylilly 25 Mayıs :dua:

Hatticeee32 26 mayıs:dua:
different human 27 mayıs:dua:
gulsahctl 27 mayıs:dua:
Rainbow4607 28 Mayıs :dua:
Htc3509 29 mayıs:dua:
balbocegi35 30 mayıs:dua:
yasmin89 31 Mayıs :dua:

Merhabaaa gec kalmadıysam beni de ekler misiniz bat 14 mayıs :dua: ilk defa bekliyorum yeni karar verdik... cok heyacanlıyım.... bu sabah test yaptım laboquick markası ile beklemeye dayanamayıp ama negatif :KK43: cok umutsuzluga kapıldım... iliskiden birkaç gun sonra hep sancım olmustu hic olmaz normalde... bakalım birlikte bekleyelim:emir_bebek:

Kizlar mrb sizlere bisey sormak istiyorum.laboquik gebelik testi sizce dogru sonuc veriyor mu kullanan var mi aranizda acaba.guvenebilir miyiz.

ben hayatımda ilk defa test yaptım bugun bata 5 gun var ve nagatif cıktı :KK43: bu sorunun cevabını ben de cok merak ediyorum...

Merhabaaa gec kalmadıysam beni de ekler misiniz bat 14 mayıs :dua: ilk defa bekliyorum yeni karar verdik... cok heyacanlıyım.... bu sabah test yaptım laboquick markası ile beklemeye dayanamayıp ama negatif :KK43: cok umutsuzluga kapıldım... iliskiden birkaç gun sonra hep sancım olmustu hic olmaz normalde... bakalım birlikte bekleyelim:emir_bebek:
Hosgeldin inşallah fazla beklemeden sağlıkla kavusursun bebeğine :dua:
Ama oyle ilk denemeden umutsuzluga kapilma yolun çok başındasın. Sancıları belirtileri de hep hamileliğe yorma akışına bırak biraz. Doktor kontrollerini de ihmal etme, bir sorun varsa bile en baştan çözersin. Testler adet oncesinde negatif cikabiliyor sen adet gecikmesi olmasını bekle olursa testi tekrarlarsin. Hadi bakalım hayırlısı olsun inşallah

ben 22 gün önce vakumla kürtaj olmustum bebek gelısemedıgı ıcın. 15.gün ilişki yaşadık..dogru yontem degıl ama geri cekılmeyle korunmaya çalıstık.ilişkiden 4 gün sonra hafif adet sancısı ve kasıklarımda epey batma hissettim. 1 günlük bir seydi bu agrılar. ben 1 adet yasadıktan sonra düşünüyorum gebeliği allah ızın verırse tabı. normalde adet oncesı hıc batma falan olmaz..6 aylık evliyim.öncesınde yumurtlama tarıhını belırtılerını hıc bılmem takıp etmezdım hiç. biz ilkinde de güya geri cekılmeyle korunduk.surprız olmustu bıze. acaba ben yumurtladım mı yumurta catladı mı neyın agrısı neyın batmasıydı o.cok ısterım aslında hamıle olmayı ama aynı seylerı yasamaktan korkuyorum. kan versem hcg + görunur..beklemek cok yorucu

Ben de dayanamayıp predictor early yaptım.. bat a 3/4 gün var.. tabi ki bir negatif.. 4.ay da olmadı anlamıyorum ki insanlar kazara nasıl hamile kalabiliyor? :110:

Hosgeldin inşallah fazla beklemeden sağlıkla kavusursun bebeğine :dua:
Ama oyle ilk denemeden umutsuzluga kapilma yolun çok başındasın. Sancıları belirtileri de hep hamileliğe yorma akışına bırak biraz. Doktor kontrollerini de ihmal etme, bir sorun varsa bile en baştan çözersin. Testler adet oncesinde negatif cikabiliyor sen adet gecikmesi olmasını bekle olursa testi tekrarlarsin. Hadi bakalım hayırlısı olsun inşallah
cok tesekkur ederim hosbuldum :) evet gecen ay gittim dr a ve hicbirsorun yok dedi folik asit bile basladım ozellikle birsey varsa onceden bilelim diye gitmistim... insallah Rabbim her isteyenin hayırlı zamanda kucagını doldursun :dua:

Yum testi yapmadım ama genelde 28günde bir adet oluyorum buna göre 14mayıs olmalı
benim kullandığım cep telde bir takvim var kadınlar için takvimim adında
ona baktım önceki adetlerim yumurtlamayı takip eden 14 gün sonra olmuş acaba varmı yaa merak ettim şimdi

seninde az kalmış canım hayırlısı olsun inşallah bu ay bizim ayımızdır

biliyorum doktorlar gün aşırı ilişki öneriyor ama bu ay hergünü değerlendirmek gibi bir niyetim var. geçen ay ovulasyon testi ile çalıştık ama genede olmadı. sizler hangi yolda ilerliyorsunuz. yada hamişler formülünüz var mıydı
Kuzum bn doktorumun dediğini yaptım gün aşırı ilişki yani 1 gun yapıp 1 gun yapmadım.Bu cok onemlıymıs sperm kalıtesı için .Sol kasıkta ara ara agrılar var halsızlık falanda adetıme son 1 gun var .Normalde adetıme yakın yanı 1 gun kala goguslerım agrır ve şişerdi .Bu ay 10 gun oncesınde basladı ve benım normalde adetıme yakın kasıklar falan agrır ve krempler girerdi .Ama bu ay sadece sol kasık agrıyor.Bakalım hayırlısı insaallah.Kendımı de cok kaptırmak ıstemıyorum .Sonu cok acı oluyor sonra .HAYIRLISI deyıp geçiyorum artık. :KK52:En Büyük TÜRKİYE

kızlar bugun doktora gdecem değer yükselmiş diye bakacak ilk değerim 79,01 di bugun adet olmam gerekiyor ama olmadım henüz ama açık kahverengi akıntım koyu kahverengiye dönüştü çamur gibi kremsi şekilde inşallah olmuyorumdur hiç sancım filanda yok

X