Gebeliğe Hazırlık BAT Mayıs 2018 Bekleyenler

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Erken gebelik testi en erken kaç gün önce yapılır ki? Korunurken valla bende ya hamile kalırsam diye korkuyordum. Meğer korunmayınca hemen olmuyormuş. Aslında olabilir de şans işte. Benimde 6gün var Bata merakla bekliyorum
Kutuda yazdığına göre 6 gün öncesinden doğru sonuç veriyormuş.. zaten de adet olacakmışım gibi ağrılarım başladı.. ayın 17sindw doktor randevum var bakalım hormonlarım ne alemde :KK43:

hayırlı haberlerini alalım hemşom dr dan sonra yaz oldumu
inşallah canım sabah gelmişti leke şimdide yok korkumdan ped koymuştum ama kesilmiş senn de daha önce olmultu sanırım ne kadar sürmüştü benim pedde bişey yok ama peçeteye sildiğimde geliyor böyle kalıntı gibi parça gibi bişey gelmişti ondan sonra da kesildi lekelenmem

Eki Görüntüle 2144988 Kızlar ben bu sabah çift çizgiyi net gördüm çok şükür. Belki okuyan olmuştur. Batıma 4 gün kala bebe time markası ile test yapmıştım çok silikti güvenememiştim markaya. Ancak doğruymuş. Batım yarın aslında :) Ben sadece artış var mı görmek için test yaptım bu sabah. Bi tane daha aldım onu da yarın yapcam. Bunun sebebi şu : henüz tam olarak sevineniyorum.
Biz çocuk için şubatta denemelere başladık ancak yanlış hesap yaptığımız için ( acemilikten) yumurtlama dönemimi kaçırmışız. Hamile kalmadım. Martta hamilr kaldım ancak kimyasal gebelik geçirdim. Batım 2 gün geçmişti sabah gebelik testi yaptım silikti. Kan testi verdim 27 çıkmıştı. Çok sevindim çünkü değer düşük olunca anlamı nedir bilmediğimden. 5. Gün düşük yaptım. 1 hafta sonra Adana’da mükemmel bir Doktora gittim. Testleri yaptı her şey normal dedi. Nisan da hamile kalmadım çünkü eşim görev sebebi ile şehir dışındaydı. Benim de işime geldi. Çünkü doktor kimyasal gebelik sonrası denemeye devam demiş olsa da ben reglimin düzenli olmasını istedim. 2 gün rötarlı geldi ama çok rahat bir regl dönemi geçirdim Allah’a şükürler olsun. İçim çok rahat etti. Sonra yumurtalama günüme yakın zamanda başladık çalışmalara. 27 nisan ovulasyon günümdü 23-25-26-27 günlerinde çalışmalara devam etmiş olduk. 5 gün sonra sabah duvardan duvara çarptığım baş dönmesi geçirdim. Kustum vs. Akşam 6 ya kadar mide bulantısı baş dönmesi devam etti. Hiç gebeliğe yormadım emin olun ama şuan çok iyi anlıyorum ki gebelikle alakalı bir durumdu. Reglime 6 gün kala ufak ufak batmalar başladı. Eğilip kalkarken sanki rahmimde sıkışma oluyordu. Her gün biraz artarak regl sancısına döndü. Hamile olduğuma geçen gece emin oldum. Ben hep yan yatarım. Gece sağıma döndüm ağrı soluma döndüm ağrı. Reglken bile sancımı gece hissetmem. Yerleşme kanaması yaşamadım. Bu beni biraz daha korkutuyor. Ayrıca akıntım çok az geliyor. Bunlar benim belirtilerim. Kızlar tek isteğim sağlıklı gebelik geçirmek. Bu sabah eşimde ben de yarım sevindik inanın bana. Bir kere düşük yaşayınca insan korkuyor. Sevdiklerimizle paylaşamadık kalp atışını duyana kadar paylaşmıcaz. Sizle paylaştım bunları çünkü biliyorum insan duymak istiyor başkaları nasıl yaşadı bu dönemi ne hissetti ihtimaller nasıl gerçekleşiyor diye. Evet şuan hamileyim ama kendimi kaptırmamak için duygularımı zor tutuyorum. Allahım inşallah isteyen herkese nasip etsin. Evlat isteği bambaşka bir istek. Yarın kan vereceğim. İnşallah sağlıklı artış gözleriz. Sizler için de dua ediyorum. Şimdiye kadar ki güzel yorumlarınız için teşekkür ederim gelişmeleri haberdar ederim.[/Q
canım inşallah birdaha öyle kötü tecrübeler yaşamazsın.hamileliğin güzel güzel geçer .darısı başımıza benim bat 16 mayıs ama hiiiiç ümidim yok maalesef.belirtimde yok

inşallah canım sabah gelmişti leke şimdide yok korkumdan ped koymuştum ama kesilmiş senn de daha önce olmultu sanırım ne kadar sürmüştü benim pedde bişey yok ama peçeteye sildiğimde geliyor böyle kalıntı gibi parça gibi bişey gelmişti ondan sonra da kesildi lekelenmem
benim gebeliği öğrendiğimde 5 haftalık idim önceden 7-8-9 gün gecikmelerim olduğu için geç test yapmıştım
5-7 haftalar arasında oldu 7. haftada kesildi benim pede bulaşıyordu arkadaşım korkma inşallah iyi olacak
sen progestranı dr söyle

benim gebeliği öğrendiğimde 5 haftalık idim önceden 7-8-9 gün gecikmelerim olduğu için geç test yapmıştım
5-7 haftalar arasında oldu 7. haftada kesildi benim pede bulaşıyordu arkadaşım korkma inşallah iyi olacak
sen progestranı dr söyle
gebelik kesinleşsinde söyleyecem

Canım normal adetin kaç gün sürer ve öncekilerde nasıl oluyordu? 2 gün kahverengi akıntı biraz uzun gibi geldi.
Bende pko var o yuzdenmi acaba?normalda bir kac aydir duzensiz ama hep 4 gun surer.gecen ay 26 gun dongusuydu.simdi 26 gunum.ne gogus agrim var var ne kasik agrim arada bir batma oluyor kasikta o kadar

Selam kızlar benimde bat 13 mayıs. Aslında bebiş beklemiyoruz ama benim içim bir değişik değişik hissediyorum kendimi. Ayın 2 sinde ilişki oldu korunmadık ben kalkıp yıkadım. Birde ayın 6sinda oldu eşim kendi korundu (geri çekilme yöntemiyle) ben hiç kalkmadım. Takvime göre yumurtlama gününe falan da denk gelmiyor zaten. Ama adetten 1 hafta - 3-4 gün önce hamile kalan tanıdıklarım var. Neyse bakalım bekleyip görelim. Bu arada adetim normalde de bir kaç gün geçer (Açık kelimeler için lütfen kusura bakmayın)

Selam kızlar benimde bat 13 mayıs. Aslında bebiş beklemiyoruz ama benim içim bir değişik değişik hissediyorum kendimi. Ayın 2 sinde ilişki oldu korunmadık ben kalkıp yıkadım. Birde ayın 6sinda oldu eşim kendi korundu (geri çekilme yöntemiyle) ben hiç kalkmadım. Takvime göre yumurtlama gününe falan da denk gelmiyor zaten. Ama adetten 1 hafta - 3-4 gün önce hamile kalan tanıdıklarım var. Neyse bakalım bekleyip görelim. Bu arada adetim normalde de bir kaç gün geçer (Açık kelimeler için lütfen kusura bakmayın)
Olacağı varsa oluyor hayırlısı bakalım :)

Canım belirti hemen olmayabilir daha çok erken senin için. Hem herkes belirti yaşıcak die bişe yok. Ümidini sakın kaybetme. Ümit Allah’tandır. İnşallah en kısa zaman da güzel haberlerini alırız.

Cnm bende bugun ilk defa laboguick markasini kullandim daha 7 gun var pozitif cikti anlamadim.kizlar yok mu bu testi kullananlar aranizda.
canım ben onun testini kullandım geçen kimyasal gebelikte doğru çıkarıyor hayırlı olsun değerin 20nin üstünde demek hcg olarak maşallah erken döllenme oldu demek sende

bir sıkıntın yoksa adet gününü bekle testi tekrarla pozitif görürsen kan ver arkadaşım hayırlı olsun allah tamamına erdirsin

Bu aya kadar kistten dolayı yumurtlamadiğim için bu ay biraz daha umutluyum kistten eser kalmadı ama adet belirtilerimin hepsini yaşıyorum bat ı beklemek ißkence oldu resmen :KK17::anneadayı::emir_bebek:

X