Bana Bedava tatile gelecekler

Bu olay bana şeyi hatırlattı, halam kocasıyla küsmüş iki kızıyla bize geldi. Annem tabi yataklarını seriyor önlerine yemek koyuyor, çamaşırlarını yıkıyor. Halam ve iki kızının tek yaptığı akşama kadar oturmak. Aynı halam bi gün annemi babama şikayet etmiş, annemden için geç kalkıyor acıkıyoruz demiş. Babam da evin hanımı o, önünüze koyarsa yersiniz koymazsa yemezsiniz. Hem sen niye hazırlamıyorsun xxx bi gün de hazır sofraya otursun demiş sonra toplanıp gitmişlerdi.

Bu insanlar nasıl bu kadar yüzsüz olabiliyor gerçekten anlamıyorum

yüzsüzlük diz boyu valla
arada hafta sonları gidip kaldığım bi kız arkadaşım var
ikimiz de bekarız
bazen çağırır, giderim, bazen 1 gece bazen 2 gece kalırım. hep kendisi çağırır hatta kal diye ısrar eder
içer s.çarız, sabaha kadar dedikodu yaparız vs
klasik girls night yani
bir hafta sonu beni davet ettiğinde yeni tanıştığı başka bir kız arkadaşı da dahil oldu aramıza
o da kaldı vs
ben 2 gece kaldım, pazartesi sabahı uyandık, arkadaşımın dışarıda işi vardı evden çıkacaktı
çıkarken dedim ki gel vedalaşalım senden 10 dk sonra ben de gidiyorum
vedalaştık arkadaşım gitti, evde ben ve yeni tanıştığımız arkadaş kaldık
ben bi sigara içtim, bana müsade dedim
aa nereye gidiyorsun bu gece de kal falan dedi
ben bi şaşırdım ama güldüm geçtim, tuhaf yani bir misafirin diğer misafire bu gece de kal demesi
"yok kız gideyim artık, 2 gündür buradayım zaten kızın evine mi çökeyim" dedim gülüştük
"nolacak canım" falan dedi bu
ev sahibi olan arkadaşımın da o akşam şehir dışından misafiri gelecekti
"yok yok bana müsade, hem onun da misafiri gelecek zaten istesem de kalamam yatacak yer yok" dedim
"koltuklara kıvrılır uyuruz ne var ki" falan dedi
güldüm, diyecek bişey bulamadım onunla da vedalaştım evime döndüm
1 hafta kadar sonra öğrendim ki bu yeni tanıştığımız vatandaş benim arkadaşın evine komple çökmüş
arkadaşımın şehir dışından gelen misafiri bile birkaç gün sonra dayanamamış
arkadaşıma demiş ki, "ben sana gelmiş gibi hissedemiyorum"
kızın başka misafiri olduğunu bilmesine rağmen gitmemiş evden çökmüş yani
bi de elini cebine atmamış beş kuruş harcamamış
sigarasını bile arkadaşım almış
ayıbın da bu kadarı
arkadaşım da söylemek zorunda kalmış artık yeni tanıştığımız kıza
kız öyle gitmiş
yani bazı insanlarda böyle ayıp olur, yüzsüzlük olur gibi kavramlar yok
ki bu bahsettiğim arkadaşım hep kendisi çağırır beni, evime döneceğim zaman bozulduğu bile olur
bi gün daha kalsaydın falan der
tamam güzel vakit geçiriyoruz gönlümüzce eğleniyoruz kafa dağıtıyoruz da
evli evine köylü köyüne di mi

Kimse kimsenin evine gitmesin. Paranız varsa otele gidin yoksa evinizde oturun. Yeterin be
Ya bi de başka birinin evine gidip o tatilden ne zevk alır insan..ev sahibi haliyle birçok şeye sinir olacak ve sen keyif alacaksın o tatilden..ev üstüne ev olmaz gerçekten..ne bileyim geçerken uğrarsın bi çayını içersin, ya da yolun çok uzundur ya bi gece konaklayalım dersin ,sabah ayrılırsın...bizim insanlara yüz vermeye gelmiyor gerçekten...1.derece aile üyeleri dışında( o da dozunda olacak yani)bana doğru gelmiyor bunlar

Valla ben tebrik ettim sizi mis gibi halolllmus mesele gozunaydin eşinde birdaha senden habersiz kimseyi kabul etmez ders olsun

Bu yaz yazlık bölgesinde oturan çok eski bir arkadaşımın turistik amaçlı işlettiği havuzlu villasını tutarak tatil yaptım. Sağolsun o iyi niyetinden “boşver gelin bizde kalın” dedi ama olmaz öyle. Yine de bizi evinde de misafir etti, gezdirdi de. İlk gün bende onu ondan kiraladığım villamda misafir ettim

Biz de gelelim mii

Halanızın kocasına acıdım buradan. Kadındaki arsızlığa bak ya.

Berbat bir olay şu yatılı misafir olayı. Ben sizi çok haklı buldum. Biz de turistik bir yerde yaşıyoruz, buraya havaalanına kapısını bırakmaya gelen, başka işi olan, yakın yerde bir meselesi olan herkes eşimi arayıp "hazır gelmişken kalmak istiyor". Yani beraber görüşülüp ortak yapılan planlar de değil. Benim de tavrım aynı. Otellerin kaç para olduğu benim meselem değil, herkes yetişkin illa görüşmek istiyorsa bir yerde yemek yenilebilir ya da bir kaç bir şey içilebilir, sohbet edilir, sonra herkes evine ya da otel odasına. Bu konuda eşim de benimle aynı fikirde, çünkü biz de başka şehire gitsek önceden kalacağımız oteli ayarlamış oluruz, görüşmek için çağırırız. Ben böyle yapınca kendimi az değerli hissetmiyorum mesela. Ondan bana ayıp gelmiyor. Diğer türlü "hayır" demezseniz bunun sonu yok. Turistik bir şehirde bir yaz boyunca zaten ortalama 10 arayanı kabul etseniz, ayıp olmasın diye diğer yaz "göreviniz" haline gelir.

Halen daha konuşmuyorum kendisiyle
Önceleri çocukla oynarken yanlışla gibi bana yastık atıyor güldürmeye çalışıyor ki barışsın
Baktıki ben ciddiyim sonra iyice moreli bozuldu
Bende burdaki eşim hakkında yazılan ve benimde katıldığım o uzun yazılardan da feyz alarak kendisine beni çok kırdığını (saygısızlığını yok saymak demek olduğunu el iyisi oluşunu bir bir döktüm, çıkarcı yabancı bikaç it köpek için bana bunu yatıpına ailemle tehdit ettiğine faln her noktaya parmak bastım kızlar) çok edebi bir dille yazdım gece yolladım. Cevap da verme sadece otur iyice bi düşün dedim.
Çünkü yüzyüze konuşmak için hiç hazır değilim çok kırıldım. Yüzüne bakmak diyaloğa girmek bile içimden gelmiyor.
Ben tv izliyorum ayağına yatağa bile gitmiyorum.

Neyse bu mesajdan sonra
Bana lütfen seninle konuşmama müsade et
Bir iki şey söylemeliyim çünkü çok yanlış düşünüyorsun seni bu şekilde asla görmüyorum demiş.
Hiç cvp yazmadım. Halen konuşmuyorum

Bugün benim oğlan bana yemek yemicem işte diye direnirken bana bağırdı. Hemen uykudan uyanıp geldi çocuğa diyor ki sen annene mi böyle bağırıyorsun. Kendine gel saygılı ol! Yemek istemiyorsan düzgünce anlat dedi.

Bakalım nolcak
Anlamış sanki hatasını ama özür dilemedi
Gerçi ben izin vermiyorum benle konuşmasına

Babanız çok kral bir beyefendi yalnız :)

Babanıza selamlar

Bence hatasını anlamış iletişime geçmesine izin verin . Sorunlarınızı konuşarak kırıldığınız yeri anlatarak çözüme kavuşturmak en güzeli . Yok saymamaniz çok iyi olmuş . Ama günlerce uzatmayın bence çocuğunuz da etkilenir belki bu şekilde birbirinize duygularinizi anlatırsanız iletişiminiz de artar ve eşiniz nerede yanlış yaptığını fark eder .

E onların evinde bedavadan kalan sizsiniz ama giden paranın hesabını mı yapıyorsunuz?luna parka tekneye kendileri isterse siz olmadan da giderlerdi.evine al her gün kahvaltıydı yemekti temizlikti uğraş üstüne bir de eşim iş yerine yardım etti 50 bin harcadım çocuğunu dövdü diye arkandan dedikodun yapılsın
Buyrun size misafir sevmemek için bir sebep daha.. hiç gerek yok valla mecbur olmadıkça ne birinin evinde kalırım ne de bende kalsınlar.parasi olan kıyıp pansiyonda otelde kalsin.

İşte cesaret ! işte fazilet !,işte feraset !işte adam gibi adamlık !!!
Baba gibi BABA , eş gibi EŞ!
Ellerinden öperim babanızın,Allah böyle erkeklerin sayisini arttırsın.

Cagirmasinlar o zaman arayıp arayıp gerek yok.cok sukur 50 bin gitti evimden olmadım kayinvalide yine onlara gidin diye darlayinca anlattım gitmem dedim ki dediğim gibi depremde bile kimseye gitmedim ilk iki gün arabada kaldık sonra belediye binasında sonra eşimin kurumunda Alanya İzmir Muğla Ankara heryerden çağırdılar kimseye gitmedim Bi daha tövbe.simdi aynı bölgede bu ayın sonu otel rezervasyonumuz var haberleri bile olmayacak kayinvalideyide uyardım keşke o zamanda pansiyonda kalsaydık bırakmadılar kirilirz küseriz diyerek gerek yoktu hiç haberleri olmamalıydı telefonda kayinvalidem söyledi oraya geliyorlar diye misafir sevmiyorsan çağırma mesaj atma.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…