Bana Bedava tatile gelecekler

O zaman 50 bin çok kıymetliydi Türk parasının pul olmadığı zamanlardi hatta evimizi ipotek ettirip esime kredi cektireceklerdi 50 binle kurtardik kayinvalidenin eşimin ve kuzeninin saçmalığıydi depremde bile bir yaşında ve 6 yaşında çocuğumla kimseye gitmedim bana büyük Bi ders olmustu
Geçmiş olsun.
Evinizi ipotek ettirmeyi düşündürecek kadar neydi
öyle vallah çok tuhaf
Ben şuan kendi kocam öldüm evi ipotek ettirelim dese geri nasıl ödeyeceksin diye sorarım.
Kuzen kim

Geçmiş olsun.
Evinizi ipotek ettirmeyi düşündürecek kadar neydi
öyle vallah çok tuhaf
Ben şuan kendi kocam öldüm evi ipotek ettirelim dese geri nasıl ödeyeceksin diye sorarım.
Kuzen kim
Sagolun 2 dükkan açacağına 4 dükkan açtılar sezonda istedikleri gibi kazanamadılar biz oradayken eşim kuzeninin ortağının para kaçırdığını anladı ve ortağın baktığı dükkana kuzeninin kardeşini getirtti o gün günlük 2 buçuk bin gelen para 5 bine çıktı o zaman ortaya çıktı iflasla karşı karşıya kaldılar kredi çekelim diye beynimizi yediler biz de 50 bin verebileceğimizi söyledik o şekilde bizim konu sahibinden farkımız onlar bizi çağırdı biz gidelim demedik ama cagirilsada gitmemek gerek en iyisi otel pansiyon ben misafiri severim ama herkes sevmek zorunda değil tabiki

Sagolun 2 dükkan açacağına 4 dükkan açtılar sezonda istedikleri gibi kazanamadılar biz oradayken eşim kuzeninin ortağının para kaçırdığını anladı ve ortağın baktığı dükkana kuzeninin kardeşini getirtti o gün günlük 2 buçuk bin gelen para 5 bine çıktı o zaman ortaya çıktı iflasla karşı karşıya kaldılar kredi çekelim diye beynimizi yediler biz de 50 bin verebileceğimizi söyledik o şekilde bizim konu sahibinden farkımız onlar bizi çağırdı biz gidelim demedik ama cagirilsada gitmemek gerek en iyisi otel pansiyon ben misafiri severim ama herkes sevmek zorunda değil tabiki
6 gün kalmak size epey pahalıya patlamış 🙄 ödemeye dair hiçbir niyetleri yok mu?

Siz de 6 gün maşallah kapak iyi atmışsınız
Otel gibi yatmadan yatmaya kullanmıssınız
Kimbilir hergün yıkan paklan, heryer heryere girmiştir.
Tekneymiş, lunaparkmış lütfetmişsiniz sanki siz olmazsanız gidemeyecek yerlermiş gibi
Öyle misafir değil kuzenim kardeşim olsa istemem.
Pansiyon tut kafan rahattı önce düşüncektiniz
Sizin yüzünüzden masum çocuk birde dayak yemiş
benim anlamadığım şey
kocası akşamları dükkanda çalışmış vs
yani tatile gidip de adamın dükkanında akşamları çalışmak çok manasız
tatilin amacı dinlenmektir, çalışmak değil
yani bu şekilde gitmeleri inanılmaz anlamsız olmuş
tamamen ters bi olay zaten tatil için birinin evine kapak atmak
insan sürekli borçlu hisseder ve o tatilden de keyif alamaz
böyle millete gitmek yerine çekersin kredi, gider yaparsın bütçene göre tatilini en azından kafana göre 7 gün geçirmiş olursun
bunda hem millete yük oluyorsun, hem sürekli ev sahibine yardım etme ihtiyacı hissediyorsun
bi de üstüne adamın dükkanında çalış yani inanılmaz saçma
otele paran yetmiyorsa 2+1 falan bi pansiyon tutarsın sahile yakın bi yerde
canın isterse temizlik yaparsın istemezse yapmazsın, canın isterse evde pişirir yersin istemezse dışarıda yersin
kendi evin gibi kullanırsın
sen pansiyona geçmeden önce temizliği yapılıyor zaten, sen çıkarken de temizlik yapmak zorunda değilsin
arkandan toplayan, temizleyen var
kendini yormamak için para ödüyorsun zaten

biri daha vardı ablasının yazlığına tatile gitmiş otel parasından yırtmış
ama neymiş efendim ablası ve ailesi geç kalkıp geç kahvaltı yapıyormuş
uymamış bu düzen haspama
12ye kadar evde istedikleri gibi hareket edemiyorlarmış da aç kalıyorlarmış da bilmem ne
bi de utanmadan bunlara evini açan ablasına söylemişler geç kalkıyorsunuz diye
ev sahibi de yapacak bişey yok demiş

D Defnem36

benim anlamadığım şey
böyle millete gitmek yerine çekersin kredi, gider yaparsın bütçene göre tatilini en azından kafana göre 7 gün geçirmiş olursun
bunda hem millete yük oluyorsun, hem sürekli ev sahibine yardım etme ihtiyacı hissediyorsun
canın isterse temizlik yaparsın istemezse yapmazsın, canın isterse evde pişirir yersin istemezse dışarıda yersin
sen pansiyona geçmeden önce temizliği yapılıyor zaten, sen çıkarken de temizlik yapmak zorunda değilsin

uymamış bu düzen haspama
12ye kadar evde istedikleri gibi hareket edemiyorlarmış da aç kalıyorlarmış da bilmem ne

D Defnem36
Evet baya bir sacmalamistik size katılıyorum çok ısrarla çağırdılar bu yıl yine arıyorlar mesaj atıyorlar lütfen gitme uzat falan diye baya ısrar etmişlerd ama gidiyoruz dedim o oldu dedim ya depremde heryerden çağrıldık İzmir Alanya kimseye gitmedim eşimin kurumunda kaldık bi süre sonra eve döndük şimdi de bu ayın sonunda onlarla aynı bölgede bi otelde rezervasyonumuz var haberleri bile olmayacak en iyisi hiç görünmemek

benim anlamadığım şey

uymamış bu düzen haspama

D Defnem36
Siz yazınca aklıma geldi
Bir tanıdığım balayına tatile çıkınca eşinin daha önceden tanıdığı ve öğrenciyken tatillerde çalıştığı otele gittiler tatile.
Dönüşte öve öve anlattı eşi çok çalışkanmış, tatilde bile boş duramamış kendisi tatil yaparken o otelin barında çalışmış 🙄 servis yapmış vs
Bunu okadar gururla anlatınca demiştim ee enayımı bu adam hem para veriyor hem otelde çalışıyor. Sende tek başına takılıyorsun.
Otelde nerdeyse bedava kaldıklarını sonradan söyledi arkadaş.
Ee herşeyin bi karşılığı oluyor işte.
Ben tatilde her ay yığınla maaş aldığım şirket için bile çalışmam
Arada maillerimi kontrol ediyorum çok önemli birşey olursa haberim olsun diye ama onun dışında asla.

Konuda ne kadar rezalet tavsiyeler verilmiş ya. Hiç görgü adap kalmamış gerçekten. Kocan davet etmiş ya da kabul etmiş her neyse yapacak bir şey yok. Bir sonrakine kabul etmesin. Geldiklerinde onlara hizmet etmezsin, yapılacak bir şey varsa misafire ay canım şuna bir el atar mısın dersin olur biter. Diğer türlü ayıp eden sen olursun.
Bende hayretle okudum bir de yaptıklarından ya da verilen fikirlerden dolayı kahkahalar havada uçuyor

Ben de yazlik yerde oturuyorum. Ilk tasindigim yaz kayinvalidemler ailece bi de anasini babasini alipp gelmisti, ayrica da gorumcem iki cocuguyla gelmisti. Evime pek gidip gelmedikleri icin basta kirmak istemedim bir sey demedim. Ama hic misafirlik adabi bilmemeleri ve o sicak hava bana kafayi yedirdi. Esime net bi sekilde bir daha yazin kimsyi kabul etmeyecegimi soyledim. Kışın buyursun gelip misafirim olsunlar. Ama kimseye bedava pansiyonculuk yapmicam bi daha dedim. Hak verdi. Kimseye bi daha agiz ucuyla bile buyrun gelin demedik. Eşşek degillerse anladilar tabi, gelmediler bi daha. Hatta gecen hafta gorumcemler yasadigimiz sehre gelip apart tutup tatil yaptilar , biz 1 gunduz görüştük sadece gittiler sonra. Olmasi gereken de bu bence

Benim eşimin kuzeni bizi zorla cagirdi yalvar yakar gittik biz pansiyon tutacaktık adam bizi evine götürdü biz sabah 9 da çıkıp gece 1 de eve gidiyorduk yani sadece yatmak için bu arada da eve gelirken dışarıdan mutlaka bizeyler alıp getiriyorduk sadece bir gün çıkmadım adamın karısı beni döver gibi çocuklarını dövmüştü sinirlerim harap oldu ordan öyle Bi çıktımki bu arada eşimde onlara 50 bin borç para vermisti paramizida odememislerdi o kadının o yaptığını asla unutmam kuzeni yine cagriyor asla dedim.sizde istemiyormussunuz arayıp engel olun
Çocuklarını döverken aslında öfkesinin size olduğunu nerden anladınız. Ne için dövmüştü çocuğu. Üzüldüm bende

Konuda ne kadar rezalet tavsiyeler verilmiş ya. Hiç görgü adap kalmamış gerçekten. Kocan davet etmiş ya da kabul etmiş her neyse yapacak bir şey yok. Bir sonrakine kabul etmesin. Geldiklerinde onlara hizmet etmezsin, yapılacak bir şey varsa misafire ay canım şuna bir el atar mısın dersin olur biter. Diğer türlü ayıp eden sen olursun.
Misafiri eve cagirip yuzune bakmamak, iyi bir tavsiye mi?
Kadin bastan reddederek en dogrusunu yapti. Felin misafir olun diyip insanlarin yuzune bakmamak asil ayip olan.

Çocuklarını döverken aslında öfkesinin size olduğunu nerden anladınız. Ne için dövmüştü çocuğu. Üzüldüm bende
İlk çok kotu bağırdı sonra çocuğa girişti ya normal degildi ne olursa olsun bir misafirin yanında çocuğa çıldırmış gibi bağırıp dönülmez ben öyle gördüm ailemden yani ne bilim çok kotu oldum sonra kayinvalidem yine gidin çağırıyorlar diyor.dedim boyle böyle yok o hep döver bağırır burda da dovuyordu dedi sanki normalmiş gibi valla çocuğa öyle bağırıp dovuyorsa onu Bi psikiyatriye götürsünler hiç normal değil dedim ben unutmuş değilim

İlk çok kotu bağırdı sonra çocuğa girişti ya normal degildi ne olursa olsun bir misafirin yanında çocuğa çıldırmış gibi bağırıp dönülmez ben öyle gördüm ailemden yani ne bilim çok kotu oldum sonra kayinvalidem yine gidin çağırıyorlar diyor.dedim boyle böyle yok o hep döver bağırır burda da dovuyordu dedi sanki normalmiş gibi valla çocuğa öyle bağırıp dovuyorsa onu Bi psikiyatriye götürsünler hiç normal değil dedim ben unutmuş değilim
Ay Allahım ya. Keşke biri dur dese şuna

Konu sahibinin yeğenine yapılanları da hayretle okumuşsunuzdur herhalde?
Yok o kadar hayret etmedim. Zaten buradaki tepkiler de yeğen meselesi için değil kadının evine kurulacakları içindi
Bende misafir sevmem kendim de yük olacağımı düşünerek kimsenin evine yatılı gitmem ama yazılanlar verilen tepkiler abartı geldi

Siz yazınca aklıma geldi
Bir tanıdığım balayına tatile çıkınca eşinin daha önceden tanıdığı ve öğrenciyken tatillerde çalıştığı otele gittiler tatile.
Dönüşte öve öve anlattı eşi çok çalışkanmış, tatilde bile boş duramamış kendisi tatil yaparken o otelin barında çalışmış 🙄 servis yapmış vs
Bunu okadar gururla anlatınca demiştim ee enayımı bu adam hem para veriyor hem otelde çalışıyor. Sende tek başına takılıyorsun.
Otelde nerdeyse bedava kaldıklarını sonradan söyledi arkadaş.
Ee herşeyin bi karşılığı oluyor işte.
Ben tatilde her ay yığınla maaş aldığım şirket için bile çalışmam
Arada maillerimi kontrol ediyorum çok önemli birşey olursa haberim olsun diye ama onun dışında asla.
e ne anladım ben o balayından
adı üstünde balayı, bolca yeme, içme gezme ve sevişme zamanıdır benim gözümde
hayatımın 1 haftasında gönlümce takılmak isterim
yediğime içtiğime bile dikkat etmem o dönemde, aldığım kilo da verilir yani 100 kg olacak halim yok 1 hafta dikkat etmedim diye
2 senedir yıllık izin kullanmıyorum tatile çıkmıyorum çünkü
ama en son tatile çıktığımda, yıllık izindeyken benden başka anlayan kimse olmadığı için
akşamları taş çatlasa 10 dk'mı alan bişeyler yapmak zorunda kalmıştım
tatilde yanıma laptop almak o kadar koydu ki
tekrar yıllık izin kullanacağım zaman personel arkadaşa gerekli eğitimi vericem
valla tekrar uğraşamam tatilimde ben bununla
ki yaptığım da zor bişey değildi kafa bile yormadım
ama saçma yani tatil mantığına ters

Yok o kadar hayret etmedim. Zaten buradaki tepkiler de yeğen meselesi için değil kadının evine kurulacakları içindi
Bende misafir sevmem kendim de yük olacağımı düşünerek kimsenin evine yatılı gitmem ama yazılanlar verilen tepkiler abartı geldi
Tepkiler tabiki eve çökmelerine fakat yeğen meselesi olmuşken çökmek duble yüzsüzlük. Hiç utanma sıkılmada yok, direk karşındakini enayi yerine koymak. Konu sahibide iyi yaptı onlara.

benim anlamadığım şey

uymamış bu düzen haspama

D Defnem36
Ay hatırlıyorum o nankör mızmızı

X