Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bedeniniz üzerinde sadece sizin söz hakkınız var. Aşkı ya da sevişmeyi birilerine lütuf olarak yapmıyoruz. Kendimizi sunmuyoruz kimseye! Yaşamak istediniz ve yaşadınız. Orada bitti o.
Sadece kendinizle ve yasadiklarinizla barışmanız lazım. Aksi halde sizin zayifliginiz bir gün size karşı kullanılır.
Keşke erkekler bunu anlasa diye düsünmeyin, siz anlayin önce. Bedeninizi sunmuyorsunuz kimseye, bu ne hediye, ne ceza. Hesap verilmesi gereken bir şey yok.

Hala aynı yerdesiniz bence. Neyi hak etmeyen biriydi? Sizin bekaretiniz ödüldü ve bunu hak etmediği halde birine mi verdiniz?

Gerçekten çok sinirlendiğim bir konu.. Bi sürü kadın da aynı cevapları vermiştir muhakkak hepsini okuyamadım..
Kendinize ağda yaparken, saçınızı kestirirken, kıyafet alırken kime soruyorsunuz? Kimseye. Kendinizle ilgili kararlar sizi ilgilendirir. Geleceğiniz olsun veya olmasın biriyle bir şey yaşamak isterseniz yaşarsınız. Neyin hesabını kime veriyorsunuz anlamıyorum. Erkek arkadaşınızı ilgilendiren neymiş burda? Bi de yüzü düşmüşmüş. Bu konu kesin ileride probleme sebep olur aranızda.

keşke park köşelerinde şiddet görüp öldürülmek yerine öpülseler,öpüşseler
sevgiden kimseye zarar gelmez

Bakire değilim ben nasıl anne olucam ben nasıl mutlu olacam kafasında olup niye sevişiyosunuz o zaman? Hak ediyosunuz. Madem sizin için bu kadar değerli, en değerli şeyini kaybetmişsiniz üzgünüm, kahrolmanız mantıklı. Çok bayıyorsunuz gerçekten. Bekareti çok önemseyen kadınları da anlıyorum yetiştirilme tarzı, ortam vs hak veriyorum ama bu kadar başının istüne koyan, üstüne sevişen sonra da gidip operasyon yaptıran veya erkeğe mahçup olup bir ömür başı eğik geçirenleri anlayamıyorum

Bunu söylediğimde direk hiçbirsey olmamamış gibi davranan var mı acaba normal karşılayan sanki hep bir tavır alacak gibi herkes geliyor bir başkası ile tanışsam o da mı öyle yapar ya da çevreden mi

Bunu söylediğimde direk hiçbirsey olmamamış gibi davranan var mı acaba normal karşılayan sanki hep bir tavır alacak gibi herkes geliyor bir başkası ile tanışsam o da mı öyle yapar ya da çevreden mi
Var tabi ki. Ama size denk geleceğine ihtimal vermiyorum. Hem çevreniz hem erkeklerle tanışma biçiminiz ve ilişki yürütme şekliniz karşınıza genelde aynı tipte insanlar çıkmasına neden olacak.

Normal şartlarda iki insan birbirini görür, tanır, bir ilişkiye başlamaya karar verir, bu ilişki yürürken iki tarafın da rızası varsa sevişilir, yine iki taraf da hayatı birlikte geçirmeye karar verirse evlilik yoluna girilir. Burada bekaret ne sorun olur, ne konuşulur, ne açıklama yapılır.

Ama siz evlilik sonucu bekleyerek birileriyle tanışıyor, tanıştırılıyor, evlilik odaklı bir ilişkiye başlıyorsunuz. Doğal olarak bakire olmadığınızı karşı tarafa söylemeniz gerekiyor. Bunu çok önemli bir şeymiş gibi söyleyince de doğal bir tepkiyle karşılaşıyorsunuz. Bu şekilde tanıştığınız insanların kafa yapıları dolayısıyla da tepkileri aynı olacak.

Son düzenleme:
Gördüğüm en çirkin konu başlığı

insanlara hakaret edip yaftalamış olmak için illa açık açık bir kelime yazmaya gerek yok. siz başlattınız "ben tertemizim" diye. bizler de "biz kirli değiliz" dedik.
ayrıca yazdığınız her kelime buram buram cahillik kokuyor. keşke önce kızlık zarının aslında ne olduğunu, var oluşunun amacını ve aslında kadınlar sevişme esnasında rahat hissettiklerinde kanama olmayacağını çünkü kanın aslında kasılmaktan geldiğini okuyup, dinleyip öğrenseymişsiniz.
gerçi yazdıklarınıza bakınca siz youtube'u bile cinselliği çağrıştıran videolar görülebilir diye kullanmak istemezsiniz muhtemelen. oysa yüzlerce doktor orada bu konuları, bilimsel temellere dayanarak anlatıyor.

geri dönüp okuduğunuzda inşallah insan anatomisini bir parça merak eder okursunuz da, o zardan dolayı namusa bağladığınız temizlik-kirlilik mevzuunun aslında sadece bedeni korumak amaçlı vücudumuzda yer ettiğini öğrenirsiniz.

eğer bu düşünce yapın değişmezse dünyanın en rahat insanı bile olsa sana negatif davranır çünkü sen önce kendini aşağılıyorsun. ne olursa olsun kendi kararınla yaşadığın birşey var ortada. kendi yaşadığının arkasında dimdik durmalısın.
eğer bu adam yüzünü astığında "sen bilirsin, ben yaşadığımın arkasındayım, bozulacaksan bitirelim" diyebilseydin şimdi o düşünecekti napacağını.

Oğlu sevgilisiyle bir şeyler yaşayabiliyorsa şanslıdır bence. Bu sözleri dinleyen bir insanın aseksüel olması oldukça olası geldi bana. Yaşadığını aşk sanarsın gibi bir cümlesi de vardı . Küçük düşürülmesine sebep olduğunu belirttiği zihniyete çanak tutacak bir şekilde düşündüğünün de, bu zihniyeti devam ettirecek bir şekilde çocuk yetiştirdiğinin de farkında olmaması üzücü. O kadar çok sıkıntı var ki oğluna söylediği bu cümlelerde, saymaya enerjim yok.

Dese ki oğluna, “Birilerini sevebilirsin, birilerine aşık olabilirsin, sevgili olabilirsin. Bu gayet normal ama sevgilinle sürekli dürüst bir iletişiminiz olsun, ikinizin de hazır olmadığı bir şeyi yapmayın. Her şeyi babanla ya da benimle veya ikimizle birlikte konuşabilirsin.” Gayet sağlıklı bir psikolojiyi ve cinsel hayatı destekler olur. Ama “Gördüğün karşı cinse birilerinin kardeşi olarak bak, yan gözle bakma.” diyerek cinsel duyguları, hisleri tü kaka göstermek; bu duygulara, hislere sahip olduğu için kendisini sapık gibi hissettirmek daha sağlıklı bir çocuk yetiştirmenin yoluymuş meğer, biz yanlış öğrenmişiz bunca yıl .

Çok geride kaldığını biliyorum bu yorumların ama yazmadan duramadım okurken

Erkek milleti bekarken her b...ku yer kadına sıra gelince ayıplanir adaletsiz Z haksız bir dünya hep kadınlar eziliyor hep kadınlar ayiplaniyor yabancı ülkede böyle bakirelik konuları hiç yok evlenmeden beraber yaşarlar tanırlar birbirlerini ama gelde bizim ülkede nerde böyle bir hayat olan kadınlara oluyor herşey namus iki bacak arası değildir bircdamla kan için cinayetler oluyor böyle oldu muda e niye yattı neden yaptı yapmasaydi onun suçu gibi boş boş konuşmalar duyulur yani kadın tutsak ne diyeceğini bilemiyorum çok diyecek şey var ama dini karıştırıyorlar örf adeti karıştırıyorlar keşke kadın erkek eşit olsa bu sıkıntılar ortadan kalksa ama nerdeee birşey söylesek herkes namus bekçisi kesiliyor Burak'ın kadınlarda yaşasın özel ilişkiyi. Evlenmeden ilişkiye giren kişi ancak o....u damgası yer

Bu ne rezalet ya yeni okuyorum. Evet seks önemli sağlık ve üreme için. Beyaz gelinliğin hakkı neymiş sende kaynananın kafasındasın kusura bakma. Rezalet bir yorum senin gibilerin çocukları hep zina yapıyor senin gibi bir aile tanıyordum kızları gizlice eskort olmuştu. Sanane parkta öpüşenlerden bende öpüşürüm kime ne kanımı peçeteye silmek kadar utanç verici değil

Lütfen önce kendini sev, saygı duy. Sen karşındaki insana ben bakire değilim diye gittiğinde ona bu konuda söz hakkı vermiş oluyorsun. Ama kimin ne haddine? Bu senin meselen. Bunu hiç dile getirmemen gerekiyor, kimsenin de sormaması gerekiyor. Soran bir erkek varsa sana saygısı yoktur direkt kapıyı göster. Kendine güven lütfen. Sadece seni ilgilendiren bişey bu.

Oncelikle cok adaletli bir siteymis karsindakiler senin hakkinda atıp tutarken sana kendini ifade etme hakkı bile verilmiyor hemen uyarı. Diger kisilerde hep ayni kisiler hangi konuya girsem onlar 7/24 tel ellerinde kime ne yazsak tum isleri sanırım.
BEN KİMSEYE KİRLİSİNİZ DEMEDİM BİZİM BURDA GELİNLİGİN HAKKİNİ VERECEK BİR KIZ GELİNLİK BU SEBEPTEN BEYAZDIR DİYE BİR TABİR VARDIR BEN ONU KULLANDİM KENDİM İCİN.TERTEMİZ GELDİM ESİME DİYEREK. İNSAN BİRKERE HATA YAPABİLİR SEVER GUVENİR KENDİNİ TESLİM EDER AMA KARSİSİNDAKİNİN ADAM OLMADİGİNİ ANLAR SONRA KENDİNİ SEVEN SAHİPLENEN BİRİ CİKAR GERCEKTEN HELAL OLSUN DERİM OYLE ADAMLARA. AMA HER SEVGİLİ OLDUGUYLA KENDİ TERCİHİ OLDUGU SIRF O AN OYLE İSTEDİGİ İCİN(SİZİN TABİRİNİZLE) YATAN KİSİLER EVLİLİK DIŞI GİRİLEN HER İLİSKİ ZİNADIR BENİM GÖZÜMDE KURANDADA YERİ YOKTUR. BEN YAZDİKLARİNİZİ OKURKEN UTANDİM. SİZ ANCAK İSİNİZE GELDİGİ GİBİ OKUYUP İSİNİZE GELDİGİ GİBİ ANLİYORSUNUZ. MEDENİYETİNİZ BATSIN CİRKİN DUSUNCELERİNİZLE BAS BASA BİRAKİYORUM SİZİ ALLAH ASIL SİZE SİZ GİBİ EVLATLAR VERSİN YASAYİNDA GÖRÜN. LAFTAN ANLAMAYANLARA SÖYLENECEK HER SÖZ FAZLA. UYELİK İPTALİMİ İSTİYORUM Mune

bak yine aynı şeyi yapıyorsun yazıyorsun iyi güzel sona doğru eleştiri kötüleme laf sokma insanların yaşantılarına tepki baştan beri boyle yaptığın için tepki aldın
kuran da zina yasak tabiki ama bu yasak sadece kadına değil erkeğe de yasak erkek herşeyi yapsın kadın beklesin kocasını diye bir şey yok
bu yasağa uyan için ne güzel ama uymayan içinde yargılayacak kişi ne sen ne benim nede hiç kimse herkes günahını sevabını allahla hesaplasicak bizlerle değil toplum yargılayamaz

şimdiki yorumunda asalama yargılamaya ek beddua var gece gece mübarek gün bedduaca edildi ohhh miSss

bak mesela ramazan ayı sadece ac kalmak değildir dilinle nefsinlede yapılan ibadettir
şimdi sen beddua ederek bu yasağı çiğniyorsun bunu ne yapıcaz peki
keşke herkese kurandan örnek verirken sende uysan mesela ..

Talebiniz üzerine üyelik iptal işleminiz gerçekleştirilecektir, size bir önceki mesajımı yineliyorum, üyelere bu üslupla cevap vermek yerine keşke şikayet et butonuna bassaydınız zira burada sistem bu şekilde işliyor.

Kefen de bembeyazdır ama ona sarılan herkes tertemiz değildir maalesef.

Gaale diye yazılmaz .
-k ile yazılır filan falan.
Kendinizi eğitip daha sonra yeterlilik düzeyine ulaşınca münakaşaya girin lütfen .

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…