Bakire olmadan evlenip mutlu olan var mı?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu isin batisi köyü mu var ??

biz arkadaşla karsilikli alıntıyla konuşuyorduk sabahtan beri birşeyler paylaştık
mevzu müge anli daki konulara geldi
bende.alinti yapıp köylü diye o yüzden yazdı

aynen baskı heryerde zengin fakir köylü kentli değil sadece ailenin kökten gelen terbiyesinicinde büyümesi o terbiyeyi olması gerekiyor ve saygı her düşünceye saygı olması gerekiyor

fakat köylerde adet örf daha fazla olduğu için haliyle baskı biraz daha fazlaca oluyor maalesef

ben haksızlığı sevmem
forevermorrenk arkadaşla karşılıklı sohbet sırasında konu müge anlı daki konulara gelince köylü dedi
keşke daha önceki sayfalara baksaydiniz

ben haksızlığı sevmem
forevermorrenk arkadaşla karşılıklı sohbet sırasında konu müge anlı daki konulara gelince köylü dedi

Ne zaman bir konuya yazsam hep farklı noktalara çekiliyor.
Benim anlatmak istediğim şey başka şeydi konu köylü, şehirli, zengin, fakir olayına döndü.
Beni bağlamıyor kimin nerede doğduğu büyüdüğü orada anlatmak istediğim baskı da büyüyen insanlardı.
Tabi ki de başka yere gitti :)

Teşekkür ederim MssPARE

bazen cımbızla kelimeler çekilip alınıp anlamalar yükleniyor oysa bu konunun öncesi var bakılsa önceki yorumlara neden böyle dendi diye daha net anlaşılır
oluyor hepimizin başına geliyor bosver

[/QUOTE
ben haksızlığı sevmem
Okudum ben birçok sayfayı. Arkadaşı alıntılayıp genele yazdım zaten. Ayrıca müge anlı ne zamandan beri kıstas oldu

Diğeri ne kadar basitse onlar da öyle , hiçbir şekilde farklı değiller. Kimse kimsenin hayatına karışmasın demek dururken evlenirken bakire değildik diye bayrak sallıyorlar. Diğeri de temiz gittim diye bayrak sallıyor. Herkes kendi anlayışına göre kendini yüceltmenin peşinde...

[/QUOTE
Okudum ben birçok sayfayı. Arkadaşı alıntılayıp genele yazdım zaten. Ayrıca müge anlı ne zamandan beri kıstas oldu

kim kıstas dedi ki sadece örnekti sohbet sırasında söylenen bir şey bu esra erol da olur bu tarz program neyse o olur müge anlı sadece dillerde olan alışılmış seyredilen bir sey oldugu için insanların hafizasi da yer etmiş o kadar kimsenin kimseyi kıstas alıp bilimsel bir şey dediği yok zaten

Kesinlikle öyle bu kadar kişisel birşeyin övünç meselesi haline getirilmesini hayretle okuyorum her seferinde.

Hâlbuki ne sevişmemek marifet ne de sevişmek, tercih sadece.

keşke Burda yazılanları erkekler de okusa ders alsa kendilerini kandırmasalar ilk gece övündüğünü sanmasalar .kendilerini birl halt sanmasalar .bu durumlar için kadınlar mağdur olmasa iftiralar olmasa.bazı kadınlar yalan atmak zorunda kalmasa.tek kanla insanlık ölçülmese

Ama bakin diyelim ki siz kanli peceteyi istemeden gösterdiniz..Yine de kp ahlakını sorgulayin bence..Siz esinizin karakterini de sorgulayin cunku o baba yetistirdi eşinizi de..Yarin gelininizden de beklerler bakire olmasini..Hadi oglunuz gitti modern bir kadini sevdi o zaman ne diyecek kp ve esiniz?? Yani konu zihniyet meselesi konu kadina bakış acisi burada..Kadina baski kurarak sindirmek düşüncesi var burada..Siz ne olursa olsun o peceteyi de o zihniyeti de bir kadin olarak kaldirip çöpe atmaliydiniz!! Bu arada sizdiniz degil mi peceteyi veren? Yanlis kisiye yazmıyorum umarim?

Su erkekler de olan muhabbet var ya bilirsiniz ben yapmadıysam yapmamış biri olsun kafası kendilerini temiz sanıyorlar

Çoğu yorumu okudum tamamını olmasa da.

Çevre ve aile konusu çok ön plana çıkmış çoğu yorumda. Ben buna pek inanmıyorum. Çevrenizin de sizin elinizde olduğunu düşünüyorum. Benim annem de "aman evlenmeden bir şey yaşama, sonra evlenemezsin", "aman bir erkekle birlikte yaşama, her şeyi yaşayabildiği için seninle evlenmek istemez" gibi cümlelerle büyüttü beni. Annem büyürken böyleymiş, artık her şey değişti dedim. O sözleri belli bir yaşa kadar dinlesem de bir kulağımdan girip ötekinden çıktı.

Babam ortaokulda içinde erkek de bulunan bir grupla okulu asıp sinemaya gittiğim için dövmeye kalktı. "Başımıza .rospu mu olacak" dedi. Lisede bir erkekle el ele görse okuldan alırdı. Şu anda babamın bilgisi dahilinde ülkenin öbür ucunda erkek arkadaşımın evinde kalıyorum. Ben hiçbir zaman "merveler" demedim, ailemden gizli saklı bir şey yapmadım. Onlara hiç yalan söylemedim. Babam beni kızlarla dışarıdan da aldı, zil zurna sarhoş şekilde, erkek arkadaşımla buluşmaya da bıraktı. Onlara her zaman, her konuda kendim için en iyi, en doğru kararı verebileceğim mesajını verdim. Pişman olacağım şeyleri yapmamaya özen gösterdim, pişman olduklarımın dahi "o zamanlar öyle hissediyordum/öyle yaptım" diyerek arkasında durdum.

Ailemin namus şu bu düşüncelerinin altında benim mutluluğum ve iyiliğim vardı her zaman. Onların düşüncesiyle "kullanılma"mdan, belki bir şiddet, taciz görmemden ya da tecavüze uğramamdan korktular, bunlardan korumaya çalıştılar. Duygusal olarak incinmemden bir zarar görmemden korktukları için bu cümleleri kurduklarını anladığımda ben de onlara tam tersi, kendimi koruyabildiğim ve bana güvenmeleri gerektiği mesajlarını verdim sürekli alttan alttan.

Ailenizin fikri nasıl değişti yani değişmesin de ne etkili oldu herseyi kızması sonradan normal görmesi erkek arkadaşınzla kalmanıza müsade etmenizi ilerde biz de ebeveyn olacağız inş nerde ne yanlış yaptıklarını anlayıp daha modern düşündüler .

Yaklaşık 5 yıllık bir süreç bu tabi, bir günde böyle olmadılar. Ben sesimi daha çok çıkarır oldum sadece. Özgecan Aslan öldürüldüğünde dışarıdaydım. Üniversitede ailemden ayrı yaşıyordum, akşam 7 civarıydı, arkadaşlarımla yemek yiyorduk. Ailem aradı "eve dön, bak yine bir kız öldürülmüş" diye. Ben kabul etmedim. Bulunduğum yerin ne kadar güvenli olduğunu anlattım, ki Eskişehir sıkça Avrupa'nın en güvenli şehirleri arasında gösterilir. Gece 3'te 4'te dahi merkezi çoğunlukla hareketlidir. Benim ailemin yaşadığı yerde akşam 7'den itibaren in cin top oynar. Dikkatli olduğumu ama bulunduğum yerin orası gibi olmadığını, bütün öğrencilerin dışarıda olduğunu falan anlattım. O akşam onları sıkça aradım. Yemek yediğimiz yerden kalktık, şu mekana gittik, bu mekana geçtik, bütün akşam her adımımdan haberdar ettim, sonra da eve geçeceğimi söyledim ve evde yine aradım. Habersiz kalmadılar ve bana güvenleri arttı. "Tamam eve gidiyorum" diye yalan söyleyebilir, yoruldum uyuyacağım deyip telefonumu kapatıp gezebilirdim, ama bunları yapmadım. Gizli saklı işler yapmadıkça onların da bana güvenini korumuş oldum.

En ufak olayda, ben hayatımı yaşamak istediğim şekliyle yaşayacağımı sürekli belirttim konuşarak. Başka insanlar üzerinden konuşurken de sürekli aynı şeyleri söyledim. Şimdi babama sorsanız Delfino, nasıl yaşamak ne yapmak isterse onu yapar, onu yaşar der. Laf söylemeye kalkan akrabalara ağzının payını verir. Kolay değil alışması, kabullenmesi. Bugün aradım babamı konuştuk, kapatırken erkek arkadaşıma selam söylememi istedi ama adını söylerken bir garip söyledi .

Hayal ettiğim üniversitede hayal ettiğim bölümü kazanmış olmamın da payı var bence. Çünkü kendi istediğim şeyleri elde etmek için dikkatim dağılmadan uğraşacağımı, kendi çapımda başarılı olabileceğimi kanıtlamış oldum. Kendim için doğru kararları verebildiğimin somut kanıtı oldu bu.

Bu kadar yazıldı, tartışıldı, herkes kendi tecrübelerini paylaştı vs. Sizin için bir şeyler değişti mi? Bırakın erkekler de görse, anlasayı artık... hala onların gözünden bakmaya çalışmayın kendinize.
Sizin için ne değişti?

Yorumları okumadım üç gündür gözüme çarpar durur yazsam mı yazmasam mi diye ?? Yani mutlu olman olmamanız neden buna bağlı. Ben bakireydim eşimde yani evlendik vallahi kaç defa boşanma eşiğine geldik şimdi ne alakası var. Diyelim ikimizde değildik peri masalları gibi bir evlilik yaşıyor olabilirdik. Evlilik Beyaz eşya gibidir şansına ne düşerse. Yani çok iyi anlaşan birbirini çok seven ilişki dinamiği sağlam olan bir evliliği de birinin bakır olması diğerinin olmaması pek etkilemez. Herkesin yaşam tarzı yapısı bilmem neyi konuya bakış açısıni etkiler. Kendi değer yapina uzak biriyse bunu kaldıramayacagini biliyor olman lazımdi. Gerçi neyini kaldıramiyor orası ayrıda bu saatten sonra çok takılma derim. Allah selamet versin

YaZılanlar bir nebze de olsa kendime gelmemi sağladı aslında eski ilişkime dair pişmanlık çok evlenmeyi düşündüğüm insan ile yaşamak istedim yani sevdiğim insan illa ilk gece diye değil o da bunu haketmeden biri idi .onun yüzünden belki de çok etkisi altında kaldım .sonuna kadar savunsam daha dik şekilde eş adayına karşısında olurdum o da pişmanlığım farkında .burda çoğu kişi kaldıramayacağın şeyi yapmayın yada arkasında olun demişler çok doğru eger böyle olsa ben daha farklı düşünebilirdim kafa yapımı değiştirmem gerek

Bana diyor en başta deseydin şimdi neden diyorsun dedi hani bilmesem daha iyidi falan da dedi Allah aşkına en başta nasıl diyim dedim belki beni kullanmak isteyecektin
Evet dogru belki ciddi dusunmiyckti her konustuna ben bakire dgilim dersen ohooo

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…