Babam bizi pek sevmiyor galiba

kızlar herkese cevap verdim sanırım, yazdıklarınız ve desteginiz icin tesekkur ederim. bugun cok daha umutluyum ve daha iyi hissediyorum. sonucta onceden cok seven sonra soguyan bir insan degil, kücükken de böyleydi, o zaman bile survive edebilmissem ki en zoru oydu, simdi de bu sekilde devam edebilirim, ki ediyorum da

Okudum , dusundum ama cozemedim babanizi
Sizi sevmedigini dusunmuyorum ama sanki sizi sorumlu tutuyor birseylerden , belki de annenizle olan mutsuzlugunu size yansitiyor , belki aslinda hic cocuk istemedi ama anneniz hamile kaldi ona olan kizginligi var
Ama bana gore bir baba kendi kuzeniyle gulusup sohbet edip kiziyla yapmiyorsa ortada ciddi bir problem vardir
Sanirim sizin yerinizde olsam , buraya yazdigim gibi upuzun bir mektup dosenir ona gonderirdim , aklima baska cozum gelmedi ama cok icten yazmissiniz duygularinizi , uzuldum gercekten

annen para için babana katlanıyor, alıştığı sosyal statünden kopmak istemiyor.
baban için bu evlilik zaten bitmiş, sizde onun gözünde parasal ihtiyaçları karşılandıktan sonra başka şeye ihtiyaç duymayacak kişilersiniz yani babnız için BABA OLMAK = PARASAL İHTİYAÇLARI KARŞILAMAK DEMEK belkide böyle gördü, böylesinin doğru olduğunu düşünüyor.
Bence bırakın herkesi kendi haline madem ev almış size gidin o evde yaşayın tek başınıza kendinize hoiler edinin aileniz dışında kalan kişilerle zaman geçirin..

Babaniz annenizle evlendigi için mutsuz olmuş ve annenize karşı ozel donuk bir davranış belirlemiş gibi duruyor.Siz de o belirledigi donuk davranisa gore iletisim kurmak zorunda kalmissiniz ortam geregi
Kendi ailesiyle iletisimi iyi diyorsunuz o yuzden yazdim.Bence babanizla onun yorumlarin aldirmadan hayirlarina alinmdan planlr yapmaya devam edin. Belki sizinle olan paylasimlari arttikca sizi de annenizin dışında degerlendirecek ve dolu dolu iletisim kurabileceksiniz.insallah o eksiklik hissediyorum diye tanimladiginiz noktanizi doldurursunuz.Gönülden dilerim insallah iletisimizniz güçlenir.

Bence seviyordur ama belli edemiyordur. Eski tip erkekler cocuklariyla nasil konusacaklarini, nasil davranacaklarini pek bilemiyor sanki. Benim babam da misal seni seviyorum durduk yere demez, cok ilgi gostermez ama sever, yilda 1 kere seviyorum der Adam sizi sevmese, dusunmese ev araba asla almazdi cogu erkek icin parasi kiymetli kaldi ki siz de 25 yasindasiniz ev degil ama araba alacak yastasiniz.

Konu sahibesi bence sen babana yaklas. Bu haftasonu sinemaya gitsek mi de mesela. Adamin evladisin , sana kayitsiz kalamaz. Bence iletisiminizi guclendirmek icin caba goseterebilirsin senin elinde.

Belkide babanın bildiği babalık şekli budur. Çocuklarına sevgisini ev alarak,araba alarak gösteriyordur. Neden açıkça konuşmuyorsun karşına alıp? Ben senden maddi şeyşer değil manevi şeyler istiyorum bu saatten sonra desen belki değişir. Babanızın babası nasıldı acaba? Belki ondan gördüğü babalık şeklini uyguluyordur.

Maddi yükümlülükleri sağlamamak nasıl ebeveynlikte kusursa sevgi verememek de o derece bir kusur. Sizin örneğinizden bahsetmiyorum ama konudaki örnekteki baba diğer insanlarla keyifli vakit geçiren onlarla sohbet eden onlara zaman ayıran biri olmasına rağmen ( yani karakterinde bir soğukluk yok) çocuklarına ilgi ve sevgi göstermiyor. Bu en az masraflarını karşılamamak kadar kötü çocuk için.

Babanızın ebeveynleri maalesef onun karakterini belirledi , özellikle de annesi . Bu tip babalar farkettirmeseler de annelerine çok düşkün oluyor .
Benzer bir durum bende de var ve yaş ilerledikçe durum vahimleşmeye devam ediyor.
Annenize gelecek olursak , hiç durmasın boşansın . Daha huzurlu ve sağlıklı olacağı garanti.
Annem bu psikolojik savaş nedeniyle sayısız hastalıkla boğuşmak zorunda kaldı ve geçen yıl da covid nedeniyle vefat etti .
Şanslısınız ki ortada bir anormallik olduğunun bilincindesiniz , ebeveynler bizim kadar bilinçli olamıyor maalesef . Düzeltemediğimiz ortamlardan uzaklaşmak en doğrusu.

Sizi sevmese maddi şeyler de asla yapmazdı. Hem ev araba aldı diyorsunuz hem de kredi kartına laf etti diyorsunuz. 25 yaşına gelmiş Diniz bir zahmet kredinizi kendiniz odeyin diyordur.
Sevgi sadece maddiyat mı hanımefendi? Hiç beğenmedim bu dediğinizi. O zaman çocuğuna bakan herkes anne-baba mı? Sevgi yoksa, paylaşım yoksa buna bakmak sevmek diyebilir miyiz? Asla.

Babanız görev bildiği için öyle yapıyor. Sonra sen bana babalık etmedin, bana bunu almadın demeyin diye. Ortada sevgi göremiyorum ben. Kusura bakmayın.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…