Babam bizi pek sevmiyor galiba

evet dogru, simdi bile kendi isim gücüm oldugu zaman o kadar umursamıyordum nasılsa aksam göruyorum sadece diye.. simdi mesela bakıyorum sabah babam ayrı kahvaltı yapıyor ben evdeki kadınla birlikte ayrı yapıyorum. ne bileyim, dedim kadınla oturmak ıstemıyorsan eger biz ayrı yaparız diye onda da ya cok erken yapıyor ya gec oturup birlikte kahvaltı yaptıgımızı bile pek bilmem. ben de evdeki kadınla kahvaltı yapıp kahve iciyorum, hem bana fal da bakıyor

benim de aynı öyle, muhtemelen benim de aynı sizinki gibi olacak. herhalde babam torunları oldugu zaman onları sevmek icin mecburen benimle iletisime gecmek zorunda kalacak :)

Coook haklısınız. Zaten kendimi sey gibi hissediyorum, böyle kendi kendime yetismis gibi. Çok şükür hayattalar ve saglıklılar ve dediginiz gibi maddiyat sıkıntısı cekmedim. Baska bir konum vardı annem ile ilgili, annem kücüklügüm boyunca baban soyle kötu babandan boyle nefret edıyorum böyle zor hayatım oldu diye benim cocuklugum boyunca benı hep üzdü, üzdü derken ben kendimizi cok fakir ve mutsuz bir aile zannediyordum, dusunuyorum da hıc de zorluk cektigimiz zamanları hatırlamazdım, ama annem hep mutsuzdu. Bunu aşmak ve kendi kendime bagımsız olabilmek icin cok mucadele ettim, fiziken onlarla aynı evde yasasam da bireysel olarak ve zihnen kendim bır bırey oldugumu kesfetmek cok guzel bir duyguydu benim icin, sonrasında kendimi hep bagımsız ve guclu hıssettim. Simdi de aileme maddi anlamda baglı olmak dısında bir yoksunlugum olmadıgı ıcın tek basıma da yasayabiliyorum, ki bunu yurtdısında yaptım orada okudum ve tek basıma yasıyordum bir evim vardı. Hic zorlanmadım. Bir sürü insan göruyorum cok aciz, parası olsa da hayatı tek basına yasayamayan, kendi teyzem, amcam hepsi öyle. O yuzden mutluyum, sadece arkadaslarım bir hata yaptıgı zaman ailelerinin onlara nasıl kol kanat gerdigini nasıl kızmak yerine fazla fazla sevgi göstererek bunu tamir etmeye calıstıklarını gördüğüm zaman icim burkuluyor.

evet ben asagı inmedigim zaman babam hep soruyor anneme beni neden gelmiyor cay icmeye inmedi vs diye. dıyorum ben de kimse konusmuyor ki napıcam, koltukta uyuklamaktansa odamda kendi basıma takılırım daha iyi.

Bir de annenizle babaniz aranizda sorun varsa veya cok sevmeden evlendilerse babaniz veya anneniz ikisinden biri digerini sevmiyorsa da yasadiginiza sebep olabilir.

Babanız annneizi sevmiyor. Haliyle size de sıcak davranmıyor. Aynı benim bbam. Sadece sizin babanız maddi olarak destek oluyormus. Bizimki ele savurur, bize verirken elini sıkardı.
babamın da bazen bu konuda babannemlere ve kendi ailesine daha fazla destek oldugunu gorunce canım sıkılıyor, anneannemle konusmustum bu konuyu dedı kı o da kendi annesi tabıı kı destek olacak senın de fazla paran olsa annen sıkıntı cekse vermez misin, bıraz daha yumusadım tabıı ama savurma konusu bızde de cok var. sevgi konusu da soyle, ben ıkısının de bırbırını sevdigini dusunmuyorum.

Problem ortada niye boşanmıyorsunuz diye sorsanız sizin için derler ama düzenleri bu olmuş bazı sağlıksız ilişkilerde hır gürle geçim de alışılagelmiş bi düzen oluyor bu saatten sonra kimse değişmeyecek bunu kabul edip beklentilerinizi bitirin en azından üzülmezsiniz

Cok iyi anlıyorum benım de durum aynı cunku valla onların arasında ne var ne yok bılmıyorum ama ben bırbırlerını pek sevdiklerini dusunmuyorum, cunku surekli bir kavga gurultu var evde ama bazen hıc konusmuyorlar bazen surekli. bilemiyorum o yuzden. ama babamın annemle arası kötuyken bıze daha iyi davrandıgı da bır gercek. cok degısık, yani keske her zaman iyi olsa aramız bır seyler yapsak cıksak gezsek vs. neyse yine buna da cok sukur dıyorum, maddi acıdan iyiyim cunku. bugun bile geldi dedi ki bir aylık harclıgının 3 katı kadar senelik sana tatil parası vericem. cok sevindim:)

evet evet, bosanmaya kac kere kalkıstılar ama sonra vazgecıyorlar veya vazgecırılıyorlar o yuzden o kapı kapalı gibi simdilik. zaten babam kafasına estigi zaman bodruma gidiyor orada kalıyor. aynı yerde olmadıkları zaman sıkıntı yok.

cok uzuldum. keske dunyada hıcbır cocuk ailesinde sevgisizligi yasamasa. hayat bu kadar zorken, insanın kendi ailesinde bıle bunları yasaması cok can acıtıyor. evet dediginiz dogru ben zaten cok sükrediyorum, her zaman. sadece bıraz daha yakınlık, ne bıleyım sohbet, bir seyler daha beklerdim. o kadar. ama haklısınız.

Onlar hayatlarını ne yazıkki boşa harcamış durumu kabullenmek en iyisi

annem de babama hala der, cocuklarla dısarı cıksana, yemege gidin, ben olmadıgımda cıkın, sunu yapın bunu yapın ya da neden konusmuyorsun, bak oglun geldi konusun vs. kardesimin arabası daha yeni bir ay oldu benimkine göre bır kere bıle binmedi mesela. ne bileyim, sanki hic umrunda degilmisiz gibi geliyor. ama buna da sukur artık ne diyelim. cok sukur hayattalar ve saglıklılar

cok tesekkur ederim ne iyi geldi bu mesaj inanın simdi bile annem babama söyleniyor, bir odemesini yapmamıs annemin, sanki biz onun ailesi degiliz hep kendi ailesiyle ilgileniyor hep onlarla ilgili seyleri yapıyor bızım her seyımızı unutuyor hep kızıyor vs. ben de pollyannacılık yaparak bu zamana kadar hep kendimi telkin ettim ama yani tatilden donup bızımle hıc konusmaması dun cok üzdü beni. o yuzden hep olanları dusundum ve ıcımı bıraz buraya dökmek istedim. meger herkes aynı seylerı yasıyormus. gercekten uzuldum, insallah hepimizin karsısına Allah iyi insanları cıkarır ve bugunumuzu aratmaz.

Evet okuyunca ben de halime sükrettim, gercekten acık fikirli olması cok onemli, aksi halde kendimi dusunemıyorum.. İnsanın dogdugu aile gercekten ilerideki hayatında neyi yapıp neyi yapmayacagını cok guzel gösteriyor, ben de bir ara annem gibi panik ve heyecanlı biriydim, ki hala bazen yasıyorum bunu, ama o kadar zor astım ki, yapı olarak sakin bir insan olmama ragmen sürekli panik ve stres yapan biri olmustum annem yuzunden. Bazen babamın da cabuk sinirlenmesi, insanları terslemesi özelligini aldıgımı dusunuyorum, bunu da annemle konusurken göruyorum, cunku anneme nasıl davranıyorsa babam bazen ben de aynı seyi yaptıgımda uzuluyorum. Bu yuzden de ileride daha iyi bir insan, daha iyi bir ebeveyn olmaya calısacagım.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…