Babam bizi pek sevmiyor galiba

Anlıyorum, insan kaç yaşına gelirse gelsin içinde hep bir ukte boşluk kalıyor.
Evlendikten sonra bu yalnızlığın minimuma iner. Zaten o zaman daha yoğun bir hayatın ve kendi küçük bir ailen olacağı için; daha az düşünürsün. Ben evlendiğimden beri daha az kafayı takıyorum anneme. Biraz da alıştım sanırım.
evet dogru, simdi bile kendi isim gücüm oldugu zaman o kadar umursamıyordum nasılsa aksam göruyorum sadece diye.. simdi mesela bakıyorum sabah babam ayrı kahvaltı yapıyor ben evdeki kadınla birlikte ayrı yapıyorum. ne bileyim, dedim kadınla oturmak ıstemıyorsan eger biz ayrı yaparız diye onda da ya cok erken yapıyor ya gec oturup birlikte kahvaltı yaptıgımızı bile pek bilmem. ben de evdeki kadınla kahvaltı yapıp kahve iciyorum, hem bana fal da bakıyor :KK70:

Ailede Anne toparlayicidir baba ile cocuklarin baglari kuvvetli olmasi icin ortami anne saglar.Herkesin babasi bu konularda dogustan yetenekli degildir maalesef.Benim babam sevgisini hic gosteremeyen biriydi aileden oyle gormus.Aramizda sakalasma beraber gezmeye gitme yemege cikma gibi seyler yasamadik.Herseyi annemizden isterdik oda babamiza derdi.Maddi konuda bir dedigimiz iki olmazdi.Herseyin en iyisini giydik yedik ictik...Ama babamiz varda yok gibiydi...Şimdi seneler gecti bende anneyim babam cok degisti hergun arar sorar.Sohbet ederiz torunlari sever gezdirir.Cok cok degisti yani hatta annem takilir babaligi yeni kesfetti diye...

Sizde bosuna uzulmeyin yapı meselesi bu ilerde oda kendini bulacak babaligin maddiyatla olmadigini farkedecek ve yakinlasacaktir.Sevgisi mutlaka var ama bunu hissettirmeyi beceremiyor.Zamanla bunuda ögrenecektir.
benim de aynı öyle, muhtemelen benim de aynı sizinki gibi olacak. herhalde babam torunları oldugu zaman onları sevmek icin mecburen benimle iletisime gecmek zorunda kalacak :)

Kım ne derse desin maddi zorluklar ve gecim sıkıntısı bu hayattakı en zor seylerın basında gelıyor ve yoklugu insanı hıc ıstemedıgı psıkolojılere ve durumlara sürüklğyor.
Maddiyatınız iyi. Kendinize bi hayat kurmak için geliriniz vvar. Sevgi önemli bi eksiklik ama 25 yasındasınız. Böyle seylere takılmayın. Basitmiş gibi söyledim ama basit. Anne babalar sadece bızlerı dogurdugu için anne baba. Kişisel olarak sokaktaki hiçbir insandan farkları yok. Yanı sizin babanız benım için yabancı bir insan. Demek istediğimi anladığınızı düşünüyorum. Hayata daha az duygusal bakmalı ve daha az beklentilere aahip olmalıyız. Mutlu olmak için. Evet bazı babalar kızlarına aşık, manen dedtekler her zaman. Bazı aileler yawrularınıs arıp sarmalıyor. Bakıslarında bile bunu hissediyorsunjz. Ama bazıları değil. Her insan baska oldupu gibi her ailenın dinamiği de baska.
Benım babam da arkadaşlarıyla güler eğlenir ama ailede ciddidir. Tam anlamıyla ciddi. Bi insan bu kadar ciddi olabilir.. Ben benı opsün sarılsın, veya ona darıldıgımda karsılık versın isterim mesela ama yok.
Fakat hayatta boyle seylere takılmayın. İnanın. Coğu insan nasıl rahst ve mutlu hisseiyorsa oyle yasıyor. Sıkıntısı oldugunda arayan arkadaslar, sizi dinlemeyen anlamaya tanımaya calısmayan ebeveynler vs gibi..
Bunları göğüslemek biraz olgunlasmakla ve tecrube edinilen şeyleri irdelemekle alakalı bence.
Coook haklısınız. Zaten kendimi sey gibi hissediyorum, böyle kendi kendime yetismis gibi. Çok şükür hayattalar ve saglıklılar ve dediginiz gibi maddiyat sıkıntısı cekmedim. Baska bir konum vardı annem ile ilgili, annem kücüklügüm boyunca baban soyle kötu babandan boyle nefret edıyorum böyle zor hayatım oldu diye benim cocuklugum boyunca benı hep üzdü, üzdü derken ben kendimizi cok fakir ve mutsuz bir aile zannediyordum, dusunuyorum da hıc de zorluk cektigimiz zamanları hatırlamazdım, ama annem hep mutsuzdu. Bunu aşmak ve kendi kendime bagımsız olabilmek icin cok mucadele ettim, fiziken onlarla aynı evde yasasam da bireysel olarak ve zihnen kendim bır bırey oldugumu kesfetmek cok guzel bir duyguydu benim icin, sonrasında kendimi hep bagımsız ve guclu hıssettim. Simdi de aileme maddi anlamda baglı olmak dısında bir yoksunlugum olmadıgı ıcın tek basıma da yasayabiliyorum, ki bunu yurtdısında yaptım orada okudum ve tek basıma yasıyordum bir evim vardı. Hic zorlanmadım. Bir sürü insan göruyorum cok aciz, parası olsa da hayatı tek basına yasayamayan, kendi teyzem, amcam hepsi öyle. O yuzden mutluyum, sadece arkadaslarım bir hata yaptıgı zaman ailelerinin onlara nasıl kol kanat gerdigini nasıl kızmak yerine fazla fazla sevgi göstererek bunu tamir etmeye calıstıklarını gördüğüm zaman icim burkuluyor.

Odanızdan bir süre çıkmayın, hiçbir şekilde kimseyle muhabbet etmeyin, soluk durgun olun. Babanız muhakkak soracaktır. Sorduğunda da “böyle davrandığım için keyfin mi kaçtı, sen bize hep böyle davranıyorsun” deyin. Açın konuyu devamı gelir.
evet ben asagı inmedigim zaman babam hep soruyor anneme beni neden gelmiyor cay icmeye inmedi vs diye. dıyorum ben de kimse konusmuyor ki napıcam, koltukta uyuklamaktansa odamda kendi basıma takılırım daha iyi.

Bir de annenizle babaniz aranizda sorun varsa veya cok sevmeden evlendilerse babaniz veya anneniz ikisinden biri digerini sevmiyorsa da yasadiginiza sebep olabilir.

Babanız annneizi sevmiyor. Haliyle size de sıcak davranmıyor. Aynı benim bbam. Sadece sizin babanız maddi olarak destek oluyormus. Bizimki ele savurur, bize verirken elini sıkardı.
babamın da bazen bu konuda babannemlere ve kendi ailesine daha fazla destek oldugunu gorunce canım sıkılıyor, anneannemle konusmustum bu konuyu dedı kı o da kendi annesi tabıı kı destek olacak senın de fazla paran olsa annen sıkıntı cekse vermez misin, bıraz daha yumusadım tabıı ama savurma konusu bızde de cok var. sevgi konusu da soyle, ben ıkısının de bırbırını sevdigini dusunmuyorum.

bence ıkıısı de bırbırını sevmıyor, aynı evde durmaya bıle tahammullerı yok da iste.. evde yalnız kalsalar bırbırlerını yerler zaten surekli bir didişme söz konusu, öyle olunca da insan hayattan soguyor
Problem ortada niye boşanmıyorsunuz diye sorsanız sizin için derler ama düzenleri bu olmuş bazı sağlıksız ilişkilerde hır gürle geçim de alışılagelmiş bi düzen oluyor bu saatten sonra kimse değişmeyecek bunu kabul edip beklentilerinizi bitirin en azından üzülmezsiniz

Yaşam standartlarınız şimdi burda bir çok üyenin zoruna gidicek öncelikle söyleyeyim bunu lütfen gerilmeyin umursamayın. Annenizle babanızın arasındaki ilişki bence tüm ev halkına yansıyor. Belli ki sevgi yok annenize karşı . Bizim de üniversiteye kadar babamla karşılıklı oturup konuşmuşluğumuz yoktu. Çok sert ve ters bir adamdır babam. Çocukken hep özenirdim bahsettiğiniz gibi kızına düşkün babalara. Maalesef hiç bir zaman böyle olmadı. Fakat babamın farkı kendi ailesi dahil herkese bu şekilde davranması. Acaba bilmediğiniz bir şey var mı anne babanızın arasında?
Cok iyi anlıyorum benım de durum aynı cunku :KK43: valla onların arasında ne var ne yok bılmıyorum ama ben bırbırlerını pek sevdiklerini dusunmuyorum, cunku surekli bir kavga gurultu var evde ama bazen hıc konusmuyorlar bazen surekli. bilemiyorum o yuzden. ama babamın annemle arası kötuyken bıze daha iyi davrandıgı da bır gercek. cok degısık, yani keske her zaman iyi olsa aramız bır seyler yapsak cıksak gezsek vs. neyse yine buna da cok sukur dıyorum, maddi acıdan iyiyim cunku. bugun bile geldi dedi ki bir aylık harclıgının 3 katı kadar senelik sana tatil parası vericem. cok sevindim:)

Problem ortada niye boşanmıyorsunuz diye sorsanız sizin için derler ama düzenleri bu olmuş bazı sağlıksız ilişkilerde hır gürle geçim de alışılagelmiş bi düzen oluyor bu saatten sonra kimse değişmeyecek bunu kabul edip beklentilerinizi bitirin en azından üzülmezsiniz
evet evet, bosanmaya kac kere kalkıstılar ama sonra vazgecıyorlar veya vazgecırılıyorlar o yuzden o kapı kapalı gibi simdilik. zaten babam kafasına estigi zaman bodruma gidiyor orada kalıyor. aynı yerde olmadıkları zaman sıkıntı yok.

Senin konuna kendimi dahil etmek istemezdim sonuçta sen kendi derdine derman arıyorsun ama kendi hayatımı anlatsam yani baba denilen kavramı babanın ayaklarını öperdin sana o kadar söyleyeyim. Keşke senin yasayabildiklerinin binde birini yaşasaydım o da yeterdi bana. Bence baban seni çok seviyor emin ol. Bunu sevgisizligin ne demek olduğunu çok iyi bilen biri olarak yazıyorum. Sevilmemek böyle birşey değil ki 0:110:
:KK43: cok uzuldum. keske dunyada hıcbır cocuk ailesinde sevgisizligi yasamasa. hayat bu kadar zorken, insanın kendi ailesinde bıle bunları yasaması cok can acıtıyor. evet dediginiz dogru ben zaten cok sükrediyorum, her zaman. sadece bıraz daha yakınlık, ne bıleyım sohbet, bir seyler daha beklerdim. o kadar. ama haklısınız.

evet evet, bosanmaya kac kere kalkıstılar ama sonra vazgecıyorlar veya vazgecırılıyorlar o yuzden o kapı kapalı gibi simdilik. zaten babam kafasına estigi zaman bodruma gidiyor orada kalıyor. aynı yerde olmadıkları zaman sıkıntı yok.
Onlar hayatlarını ne yazıkki boşa harcamış durumu kabullenmek en iyisi

Yanlis anlamayin bunu kendimden uyarkayarak soykuyorum ben daha yeni evli sayilirim anneniz babaniza göre tabiko. Yuvayi yapan dişi kustur diye düşünmeye basladim..

Cocuklariyla ilhilenen baba tabiki vardir kendi istegiyle giden ama bazilsrida itelemeyle oyle yapar benik babam gibi ama icten cok sever... torunlariyla kosturmacalar mi dersin gezdirmeler mi dersin bunlari bize hiç yapmadı. .

Esimle biz bir aile olamadik mesela esim her istesigimi yapar ama birbirimize bağlı olamadik hiç kenetlenmedik ayni evde anne baba cocuk oldu ama aile olmadi ben baktim degismiyor elimi etegimi iyice cekmistim...

anliycaniz bazi erkekleride kadin yönetir belli ki anneniz bir seyler icin zamaninda cabalamis ve birakmis ilerde annenizde kendimi görür gibi oldum
:KK43: annem de babama hala der, cocuklarla dısarı cıksana, yemege gidin, ben olmadıgımda cıkın, sunu yapın bunu yapın ya da neden konusmuyorsun, bak oglun geldi konusun vs. kardesimin arabası daha yeni bir ay oldu benimkine göre bır kere bıle binmedi mesela. ne bileyim, sanki hic umrunda degilmisiz gibi geliyor. ama buna da sukur artık ne diyelim. cok sukur hayattalar ve saglıklılar

seni dua gurubundan hatırlıyorum senin çok güzel yetişmiş bir insan olduğunu düiündüm hep rabbim karşına iyileri çıkartsın istediğin gibi yuvan olsun inşallah seni çok iyi anlıyorum bende çok zor bir ailede büyüdüm babam bana baba gibi gelmez bazen düşünürüm ölse üzülürmüyüm diye kendine derman olmaya çalışırken ömrün bitiyor polayancılık olacak fakat en azından maddi kaygın yok bir anne tavsiyesi üzme kendini
cok tesekkur ederim ne iyi geldi bu mesaj :KK200: inanın simdi bile annem babama söyleniyor, bir odemesini yapmamıs annemin, sanki biz onun ailesi degiliz hep kendi ailesiyle ilgileniyor hep onlarla ilgili seyleri yapıyor bızım her seyımızı unutuyor hep kızıyor vs. ben de pollyannacılık yaparak bu zamana kadar hep kendimi telkin ettim ama yani tatilden donup bızımle hıc konusmaması dun cok üzdü beni. o yuzden hep olanları dusundum ve ıcımı bıraz buraya dökmek istedim. meger herkes aynı seylerı yasıyormus. gercekten uzuldum, insallah hepimizin karsısına Allah iyi insanları cıkarır ve bugunumuzu aratmaz.

Bende de aynısının parasız olanı var :)) bari parası olaydı iyiydi. Maddi bir katkı da görmedim ben.
Babanı olduğu gibi kabullen. Nasıl başarırsın bunu bilmiyorum ama beni zerre kadar etkilemiyor. Ayda yılda bir görüşürüz. Telefonla hiç konuşmayız. Bir ara sitem ediyordu anneme beni hiç aramıyor bu nasıl evlat diye. "31 yıldan sonra baba kız ilişkisini tamir edemem anacım" dedim konu kapandı. Bunca yıl oturup iki muhabbet etmemişiz. Babalıktan tek anladığı, kurallar koymak ve direktif vermek. Benim istediğim gibi yaşayacaksın demek. Bayram ve düğün günü dışında sarılıp öpmüşlüğüm yok. Sonra vay efendim bu nasıl evlat.

Ergenlik döneminde çok üzülürdüm ben de. Hoş, ilgiden ziyade ben istiyorum böyle olacak demesine üzülürdüm. Fikrimin, isteğimin önemi yoktu. Günah ve ayıp ise, yapılmamalıydı. Elalem ne der var bir de.

Velhasılı artık ben hiç üzülmüyorum. Babam böyle bir insan yapacak bir şey yok. Maalesef genetik yüzünden ben de sevgimi çok gösterebilen biri değilim. Lanet özellik bana geçti babamdan. Anne olduktan sonra ailemle ilgili üzülmediğimi fark ettim. Oğlumla ilgileniyorum, bir insan yetiştiriyorum. Ailemin yaptığı hataları yapmamaya gayret ediyorum.

Sen de olduğu gibi kabullen babanı da anneni de. Kendine ait bir hayatın olsun ve bunu artık düşünme. Belki kızacaksın bu dediğime ama emin ol o maddi imkan çok büyük bir nimet. Benim öyle imkanlarım olsa, şu an bambaşka yerlerde olurdum. Ya da ailem yobazlıkta çığır açmamış olsalardı , bambaşka bir hayatım olurdu. Bak yurtdışına gidebiliyorsun, doktora yapıyorsun. Bunlar çok çok güzel imkanlar.

Ben asla anlatamayacağım burada, nasıl bir hayat yaşadığımı. Lakin samimi söylüyorum anlatsam dehşete kapılır okuyanlar. Şunu söyleyip bitireyim. Ben de anlattığın babanın çok daha vahim durumda olanı, hiçbir imkan sağlamayıp kendi çabamı da baltalamaya çalışan modeli vardı. Üzüntünü anlıyorum ama elinde hayatını kuracak imkanlar var. Bunu değerlendir. Babanı da boşver.

Evet okuyunca ben de halime sükrettim, gercekten acık fikirli olması cok onemli, aksi halde kendimi dusunemıyorum.. İnsanın dogdugu aile gercekten ilerideki hayatında neyi yapıp neyi yapmayacagını cok guzel gösteriyor, ben de bir ara annem gibi panik ve heyecanlı biriydim, ki hala bazen yasıyorum bunu, ama o kadar zor astım ki, yapı olarak sakin bir insan olmama ragmen sürekli panik ve stres yapan biri olmustum annem yuzunden. Bazen babamın da cabuk sinirlenmesi, insanları terslemesi özelligini aldıgımı dusunuyorum, bunu da annemle konusurken göruyorum, cunku anneme nasıl davranıyorsa babam bazen ben de aynı seyi yaptıgımda uzuluyorum. Bu yuzden de ileride daha iyi bir insan, daha iyi bir ebeveyn olmaya calısacagım.

X