Aşırı mı aşırı anneci koca müsveddesi..

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Zaten anneler nedense ogullarini gelinlerinden kiskanir. Bende bunu hoc anlamam valla
Eğer dediğiniz gibi olsaydı kesinlikle özeleştirimi yapar bu duygumu törpülerdim ve sırf bu duygum için bunca şeye hayır diyip kendime psikolojik şiddet uygulatıp ezdirmezdim keşke sadece benim kıskançlığım olacak kadar basit seviyede sorunlarım olsaydı.

Sizde aynı şeyleri yaşadınız sanırım. Kaderimiz bu bizim.

Boşan... kocan olacak adam anasıyla yaşasın
Kocanın annesine de allah akıl fikir versin
Yaptıkları yanlarına kalmasın

Bir benzeri de bende var bu kv denin 5 kişilik evde yaşadıkları halde tüm bu sömürüleri yapıyor .

Ne istiyorlar bizden?
Ben zaten eşimin evlatlık görevini yapmasına asla laf etmem etmeye hakkım yok istediği zaman gider ilgilenir götürür getirir hastanesiydi marketiydi ilgilenir.
Benden ne ister bu kadın kendi anamı bırakmışım evlenmişim ona köle mi olayım istiyor sürekli söyledikleri beynimde paşkolojimi bozdu mesleğimi yapamıyorum onu düşünmediğim tek bir an yok devamlı kafamda ya laf sokmaları ya imaları gülüp geçebilecek kişiliğim yok benim. Ben birine kölelik etmek için evlendiysem boşanır kendi anama ederim hayır duasını alırım en azından bunlara kendimi feda etsem de yaranamam.

Anneci ya da aileci eş çok zor.Hele ki bağımlı bir kişilikse düzelmesi imkansız gibi.Zaten düzelecek olsa 1 buçuk sene iyi bi zaman dilimi.Elinde mesleğin var neden bu anne oğul kız kardeş bağımlılığı arasında ömrünü heba edesin ki.Çocugun yok bu en iyisi.Hep öyle olur ya zaten kadının ailesi doldurur erkek tarafı hep haklıdır.Allah yardımcın olsun.Bu süreci en hasarsız şekilde atlatıp sana gerçekten değer veren bi eş adayı ile aileyle karşılaşirsin inşallah.

Oğullarını paylasamıyorlar
Oğulları da biraz gerçekçi olmayınca böyle tablolar olusuyor

Benim kv pilates yapar
Bisiklete biner
Denize gider
60 yasında ama benden dinç
Günleri var arkadaş cevresi var bir gün evde durmaz
Tiyatro sinema ne dersen

Ama eşim bir arasın hep sömürü
Sennde beni biraktın gittin evlendin
Ben artık yaşlıyım heran herşey olanilir
Evde yanlız kalıcam biri ölümü bulacak korkusu geldi
Sen beni değil victory i Seçtin ya hayatta artık kimseye güvenim kalmadı falan der eşime

Eskiden parfümünü çantasını eşim alırmıs
Sen gittin çantasız kaldım sen girtin parfümsüz kaldım
Bazen sokakta senin gbi birini
Görüyorum uzun boylu sen sanıyırum gözlerim doluyor vs vs

Kocası kızı ve iki torunu ile yasıyor ama hep sömürü

Eşim bazen arar
Annesi Acar teli burnunu ceker
Eşim anne ne oldu de
Kayınvalide konuşamayacağım der ağlıyor gbi yapar teli kapatır
İster ki biz hep soralim anne neyin var annne üzülme anne anne anne
Manyagın teki
Yani

Biz ayrı sehirdeyiz eşim de annesne prim vermez o bakımdan az daha rahatım

Ama gecmısımde yine arızalı kv yüzünden 4 senelik evliliğimi bitirdim

Seninkiler de düzelmez bu anne ile hayat geçmez
Kendine yeni
Bir hayat kur kendine değer ver

Boşanırken de sana annenle mutluluklar de ki anlasın hatasını

Bu insanlar oğulları evlenince kendilerini terkedilmiş sanıyorlar. Psikolojilerini yeni yeni anlıyorum. Sürekli ilgi alaka bekliyolar hayatımızın merkezine onları koyalım istiyolar ki öyle bir dünya yok. Ben nasıl eşimden benim annemi babamı kardeşimi tam hayatının merkezine koyup onlara göre yaşamasını istemiyorsam o da benden böyle bir şey bekleyemez. Evlilik birine veya birinin ailesine göre yaşamak değil yeni bir hayat kurmaktır. Ama eşim böyle biri değildi nişanlıyken. Evlendik çok değişti. Ya da başka bir yüzü vardı ben yeni gördüm onu.

Sen verip veriştirince ne yaptı hanım teyze? Sen ne dedin, o ne dedi? Ayrıntı istiyorum
Maalesef kangren haline gelmiş tuhaf bir ilişkileri oluşmuş. Damat uyarmaya çalışmış ama insan bi yaptığından bi yapmadığından pişman işte. Düzelmeyeceğine inanıyorsan önüne bakmalısın..

Ben artık evliliğe ve insanlara dair tüm inancımı kaybettim..

Hiç cvp vermedi ama Arkadan yapmıştır yapacağını herzamanki gibi.alttan alttan yapmıştır ağlamıştır zannımca. İçerik sayfa arasında kalmış yazmıştım

Hiç cvp vermedi ama Arkadan yapmıştır yapacağını herzamanki gibi.alttan alttan yapmıştır ağlamıştır zannımca. İçerik sayfa arasında kalmış yazmıştım
Şimdi okudum, içim biraz ferahladı. Sessiz kaldıysa her şeyin ince ince farkındadır zaten. Hastalıklı bir kadın, çocuklarına da çok büyük kötülük yapmış. İnşallah bundan sonra hayatta aradığınızı bulur, mutlu olursunuz.

Sizi çok iyi anlıyorum aynı şeyleri bende yaşıyorum insan bunları unutamıyor bende evi terkettim şuan annemlere döndüm eşim ne arıyor ne soruyor olaylar geçtikten sonra telefon edip saydırmanızı herşeyi o kadar iyi anlıyorum ki bende onları arayıp saydırmamak için kendimi zor tutuyorum böyle leş kargalarıyla uğraşmak çok zor hakkımızda hayırlısı olsun arkadaşım

Gerçekten çok şeyler olmuş. Ben de benzer şeyler yaşadım. İlk evlendiğinde kayınvalidem bizim de evimize çok hükmetmeye çalıştı, evimin içini yönetmek istedi evlerimiz ayrı olduğu halde ve sürekli onu öyle yapın şunu şöyle yapın diye komutlar verirdi. Benim eşim çok anneci bir insan değil, buna rağmen ilk iki yıl bizde çok büyük sorunlar yaşadık. Ben de anne vine döndüm ama hiç arayıp sormamıştı. Ama ben içindeki anında söylerim, o zaman da tartıştığımızda çok ağır konuşmuştum. Şuan 4 yıllık evliyim. Ve acayip mesafeliyiz ikimizde eşimin ailesine karşı. Çünkü yapılanların farkında. Selam sabah veririz ama gelip gitmeyiz işimiz düşmedikçe hiç aramayız. Yani demem o ki evliliğiniz daha oturmamış. Bence biraz düşün. Emin ol bende çok ağır şeyler yaşadım. Ama belli bir zaman snra, erkek ailesi seni gördüğğnde değişiyo.

Bosanmak icin dava acacaksiniz karsi tarafin acmasini bekleyerek bosanamazsiniz.Ayrica ailenize cok uzuldum git gel git gel kararinizda da hic tutarli olamamissiniz.Baba evine donmek siradanlasmis artik bence esinizde bekkiyordur 1 2 ay sonra doner nasil olsa diye

Yorumunuz için çok teşekkür ediyorum. Sizin adınıza çok sevindim evliliğinizde mutluluğu yakalamışsınız. Benim evliliğimden biraz farklı sorunlarınız varmış geçmişte şöyleki; benim eşimin annesi bana sadece ama sadece duygusal sömürü ve başka gelinleri överek laf sokuyor. Ve eşim o duugusal sömürdükçe eriyip bitiyor daha çok annesine düşüyor. Yani hiçbişeyin farkında değil laf soktuğununda. Ayrıca annesi bana direk söyleyerek asla beni yönetemez kadının bana bişey yaptırmaya cesareti yok anında hayır cevabını benden aldığı için, eşime yaptırtıyor. Eşim üzerimde hakimiyet kurmak istiyor. Yapmadığımda sinir krizi geçiriyo evden kovuyo eşyaları bıçaklıyo tuvalet kırıyo. Yani ben düzeleceğine zerre inanmıyorum bu karakterin. Çünkü verdiği büyük tepkiler : düğüne gitmediğim, sürekli misafir ağırlamak istemediğim, gündüz çarşıya çıkmadığımız vb gibi basit sebeplerden dolayı. Hem ben bunları yaşayıp bu adam müsveddesini hala sevmek zorunda değilim sevgim bitti içimde çok büyük bi öfke var sadece boşanmak istiyorum.

Şuan hazırda bir ev var satılması lazım ben onu beklediğini düşünüyorum. Anlaşmalı boşanmak istiyorum tüm mal paylaşımı yapıldıktan sonra avukat tutmadan mahkemeye başvurucaz fikriyatım bu yönde. Ben dava açarsam avukat tutmam gerekir maddi açıdan hazır değilim ki ayrıca çekişmeli açıp iki yılda boşanmaktansa(böyle bir durumda mahkemeyi uzatmak için elinden geleni yapar anne babasından deneyimli 10 yıl sürmüş) anlaşmalı tek celsede hayatımdan defolup gitmelerini istiyorum.

Kayınvalideniz zaten kertenkele, evine kertenkele girmiş korkmuş vay minnoş vay. Bir tek onun oğlu mu var inciden mi oğlu kızı? herkes ayrılıyor kocasıyla bu aile ile uğraşma hepsi şizofren boşan kurtul canım ya ne çekilir dert mi bunlar ablası kardeşi anası da azından iyi kurtulmuş kayınpeder

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…