Her tartismada eskileri açan, aşırı kibirli ve haftalarca küsen eş sorunu

Zaten o işten daha erken geliyor, çocuklari kreşten alıp annesine gidiyor, ben eve geldigimde evde kimse olmuyor, aksam 8 de cocuklarla gelip odasina kapaniyor. Ben de cocuklarla oynayip onlari uyutup yatiyorum. Gunler boyle geciyor, ayni evde yasamak cok zor ama bir çözum de bulamiyorum...
Hep mi boyleydi

Aile bağımlısı,iflah olmaz bir erkeğimsi ile karşı karşıyasınız.
Madem bu kadar aileciymiş neden evlenmiş.Evi otel gibi kullanmaktan ve huzur bozmaktan başka ne işe yarıyor?
Arkanızdan dedikodunuzu da yapıyordur kesin.Hadi o gidiyor ailesi
"Senin evin orası,yuvana git eşini çocuklarını ihmal etme,böyle evlilik olmaz!" demiyor mu?
Siz sorduğunuzda davranışlarının sebebini söylemiyor mu?
Sizi ve ailenizi beğenmiyor sürekli eleştiriyor ise niye bitirmiyor,direniyor mesela?
Çocuklar için mi?
Çocuklara da haksızlık olur bu şekilde böyle bir ortamda her türlü mutsuz olurlar zaten.
Düzelmezse boşanmakta kararlı olduğunuzu söyleyin,hissettirin.
Her zamanki söylemlerinizden ve eylemlerinizden farklı davranın.Anlasın durumun ciddi olduğunu.

Ayrıca terapiye gitmenin -psikolojik bir rahatsızlığınız olmadığı sürece- boşanma davasında velayet sürecini etkileyeceğini sanmıyorum.
Böyle adam asla çekilmez,düzelmez de.
Ömrünüze yazık etmiş olursunuz sadece.

8 yillik bir evliligim ve 2 ve 4 yasinda iki cocugum var. Esim ile artik son noktaya geldigimi hissediyorum. Ilk kez konu aciyorum, lutfen yardim edin....
kamuda iyi konumda yuksek maasla calisiyoruz. Esimin ailesi yakinimizda, benim ailem ise başka şehirde. Arada gelip 15 gun bizde kaliyorlar. Fakat esim bu zamanlari burnumdan getiriyor. Surekli beni arka odaya çekip anne babamin davranislarindan rahatsiz oldugunu anlatiyor.
Esim daima mutsuz, beni azarlayan, kucuk goren, ailemi elestiren bir insan. Her kavgada evlenmeden onceki sorunlara kadar tum konulari tekrar acar, saatlerce susmadan konusur, bagirir. Normal zamanda da asla bana iltifat etmez. Inanilmaz kibirlidir. Surekli ailesinin yanina gider, gece gelir evde yatar, sabah ailesine gider. En ufak bir kavgada günlerce küser, odasina kapanir, telefonuyla ugrasir. Kusmedigi zamanlarda da surekli telefonuna bakar.
En son kavgamizda evi terketmeye karar verdim, annem babamla konustum, onlar da dayan, sus, cocuklarin kücük diyorlar. Yuzugumu çöpe attim, bir aydir küsüz, esim annesinde olmadigi zamanlarda odasina kapanip yatiyor.
Terapiste gitmeyi onerdim, ama kabul etmedi. Ben tek basima gitsem beni deli olmakla suclar, etrafa rezil eder, bosanma davasi acsam cocuklari almak icin delil olarak kullanir.
cocuklarim icin cok uzuluyorum, bu iliskiyi duzeltmeye calisiyorum, bu durumda olup duzelen var mi, lutfen akil verin....
Başlığı görür görmez dedim eşiniz narsisit bende de empati yoksunu tipki esim bende şuan bosaniyorum oda kuserdi aramazdi çok kibirli çocukları bile aramaz kibrinden sizde benim gibi herseye ever diyen birisiniz sanırım emin ol seni mutsuz eden başkasını mutlu ediyordur basta ask bombası sonra gerçek yüzünü gösteriyor sizde kisilik olarak çok vicdanlı ve merhamet li birisiniz sanırım çünkü bunlar öyle insanları seçiyor

8 yillik bir evliligim ve 2 ve 4 yasinda iki cocugum var. Esim ile artik son noktaya geldigimi hissediyorum. Ilk kez konu aciyorum, lutfen yardim edin....
kamuda iyi konumda yuksek maasla calisiyoruz. Esimin ailesi yakinimizda, benim ailem ise başka şehirde. Arada gelip 15 gun bizde kaliyorlar. Fakat esim bu zamanlari burnumdan getiriyor. Surekli beni arka odaya çekip anne babamin davranislarindan rahatsiz oldugunu anlatiyor.
Esim daima mutsuz, beni azarlayan, kucuk goren, ailemi elestiren bir insan. Her kavgada evlenmeden onceki sorunlara kadar tum konulari tekrar acar, saatlerce susmadan konusur, bagirir. Normal zamanda da asla bana iltifat etmez. Inanilmaz kibirlidir. Surekli ailesinin yanina gider, gece gelir evde yatar, sabah ailesine gider. En ufak bir kavgada günlerce küser, odasina kapanir, telefonuyla ugrasir. Kusmedigi zamanlarda da surekli telefonuna bakar.
En son kavgamizda evi terketmeye karar verdim, annem babamla konustum, onlar da dayan, sus, cocuklarin kücük diyorlar. Yuzugumu çöpe attim, bir aydir küsüz, esim annesinde olmadigi zamanlarda odasina kapanip yatiyor.
Terapiste gitmeyi onerdim, ama kabul etmedi. Ben tek basima gitsem beni deli olmakla suclar, etrafa rezil eder, bosanma davasi acsam cocuklari almak icin delil olarak kullanir.
cocuklarim icin cok uzuluyorum, bu iliskiyi duzeltmeye calisiyorum, bu durumda olup duzelen var mi, lutfen akil verin....
Maddi imkanın varken ailenin lafına bakma derim. O çocukları da senden alamazlar, deli derse heyet raporu için muayene talep edersin.

Madem ailen sus dayan diyor. 15 gün sizde kalmaya da gelmesinler

Başlığı görür görmez dedim eşiniz narsisit bende de empati yoksunu tipki esim bende şuan bosaniyorum oda kuserdi aramazdi çok kibirli çocukları bile aramaz kibrinden sizde benim gibi herseye ever diyen birisiniz sanırım emin ol seni mutsuz eden başkasını mutlu ediyordur basta ask bombası sonra gerçek yüzünü gösteriyor sizde kisilik olarak çok vicdanlı ve merhamet li birisiniz sanırım çünkü bunlar öyle insanları seçiyor
Malesef dediginiz gibi asiri merhametli vicdanli uyumlu sakin biriyim.. esimin akrabalari bile senin icin size geliyorum cok iyi bi kızsın vs der.. Narsizm i birkac gundur ben de araştırıyorum,bircok ozelligi esimle uyuyor.. psikoloji profesoru oldum ben de...

Malesef dediginiz gibi asiri merhametli vicdanli uyumlu sakin biriyim.. esimin akrabalari bile senin icin size geliyorum cok iyi bi kızsın vs der.. Narsizm i birkac gundur ben de araştırıyorum,bircok ozelligi esimle uyuyor.. psikoloji profesoru oldum ben de...
Peki bağımlı birisi misiniz yani ozguveniniz varmi çünkü ben hastalıktan çıkmış gibiyim

Disaridan saglam gibi durmaya calisiyorum ama is yerinde bile surekli gozlerim doluyor insanlardan saklamaya calisiyorum. Malesef ozguvenim yetersiz. Evi terketsem cocuklarim cok kucuk, ikisine tek basina bakmak cok zor. Arabada bile bir kisi daha gerekiyor arkada yanlarina durmasi icin...

Babam yillarca annemi aldatmis, siddet uygulamis, her turlu kötülügü yapmis bir insan. Annem hep sustu sabretti. Simdi babam hasta,annem ona bakiyor. Bana da kendilerini örnek gosteriyorlar, babam diyor ki annen bana katlandi bak bosanmadik. Annem diyor ki senin kocan babandan daha iyi, sabret sus...

Aile bağımlısı,iflah olmaz bir erkeğimsi ile karşı karşıyasınız.
Madem bu kadar aileciymiş neden evlenmiş.Evi otel gibi kullanmaktan ve huzur bozmaktan başka ne işe yarıyor?
Arkanızdan dedikodunuzu da yapıyordur kesin.Hadi o gidiyor ailesi
"Senin evin orası,yuvana git eşini çocuklarını ihmal etme,böyle evlilik olmaz!" demiyor mu?
Siz sorduğunuzda davranışlarının sebebini söylemiyor mu?
Sizi ve ailenizi beğenmiyor sürekli eleştiriyor ise niye bitirmiyor,direniyor mesela?
Çocuklar için mi?
Çocuklara da haksızlık olur bu şekilde böyle bir ortamda her türlü mutsuz olurlar zaten.
Düzelmezse boşanmakta kararlı olduğunuzu söyleyin,hissettirin.
Her zamanki söylemlerinizden ve eylemlerinizden farklı davranın.Anlasın durumun ciddi olduğunu.

Ayrıca terapiye gitmenin -psikolojik bir rahatsızlığınız olmadığı sürece- boşanma davasında velayet sürecini etkileyeceğini sanmıyorum.
Böyle adam asla çekilmez,düzelmez de.
Ömrünüze yazık etmiş olursunuz sadece.
evlendigimizde esim 36 yasindaydi. Ailesi evlenmesi icin cok baski yapiyormus. Benimle ailesini mutlu etmek icin evlendigini dusunuyorum. Bosanmiyor, cunku sorunlu biri. Benim onu ölene kadar idare edebilecegimi dusünüyor. Cocuklarindan ayrilmaktan da korkuyor olabilir...

Babam yillarca annemi aldatmis, siddet uygulamis, her turlu kötülügü yapmis bir insan. Annem hep sustu sabretti. Simdi babam hasta,annem ona bakiyor. Bana da kendilerini örnek gosteriyorlar, babam diyor ki annen bana katlandi bak bosanmadik. Annem diyor ki senin kocan babandan daha iyi, sabret sus...
Baban diyor ki ben bi kadının ömrünü yedim kocan da senin ömrünü yesin
Annen diyor ki ben hayatımı feda ettim sen de et.
Neden ? Kim için?
Dediğim gibi madem katlanmanı istiyorlarsa gelip kalmasınlar en azından o sorunla uğraşmazsın.
çok üzülüyorum ne güzel ömrünü hiç et diyebiliyorlar. Ne kadar ucuz ve basit değil mi ?
Umarım kimse destek olmazsa kendi hayatını kendin kurtarırsın.

Disaridan saglam gibi durmaya calisiyorum ama is yerinde bile surekli gozlerim doluyor insanlardan saklamaya calisiyorum. Malesef ozguvenim yetersiz. Evi terketsem cocuklarim cok kucuk, ikisine tek basina bakmak cok zor. Arabada bile bir kisi daha gerekiyor arkada yanlarina durmasi icin...
Maksimum 2 sene. 2 sene sonra anaokulu,ilkokul.
Maaşın nasıl?

Eşim evlenmeden once boyle degildi, aşiri ilgili kibar surprizlerle dolu aşiri ozguvenli biriydi, evlendikten ve cocuklar olduktan sonra kademeli olarak daha soguk daha mesafeli olmaya basladi ve ne yaptiysam degistiremedim.. iltifatlar suslenmeler gulmeler her seyi denedim , her küstügünde ben baristim, artik ben de yoruldum.. son iki yildir küstügünde asla yüzüne bakmiyorum, ama yatili misafir geliyor, cocuk hasta oluyor vs. Mecburen konusmak zorunda kaliyoruz ve kendiliginden barisiyor normale dönüyor. Ben de bozmuyorum hiçbir şey olmamis gibi yapiyorum.
Anladım cnm erkekler bizim gibi değil fazla zora gelemiyorlar malesef, seni de anlaması lazım hem çocuk hem iş tam belki onunda sıkıntıları vardır diycem ama bu senelerce de bu şekilde olmaz senin yerinde olsam ciddi ciddi geçerim karşına uygun bir zamanında konuşurum bu şekilde evlilik olmaz yürümez sürekli huzursuz bir problem varsa söylesin anlatsın boşanmak mi istiyo başka biri mi var açık açık sorarım arkadaş varsa hemen bitirelim medenice derim ona göre baksin işine oda cnm başkada hasta olursun sinir hastası olur insan böyle hep hep hep dur de buna

2 tane daha doğur düzelir

Maasim gayet iyi, bana da iki cocuguma da fazlasiyla yeter..
Köy yerinde memlekette falan genç kız var mı yanına alabileceğin?
Bir tanıdığım öyle yapmıştı. Kız geldi evde bakıcı abla olarak hem arkadaşıma arkadaş oldu hem ev işi çocuk işi halletti. Açıktan üniversite okudu o arada. İkisi de birbirine derman oldu

Eşiniz düzelmek veya evliliğiniz için bir şeyler yapmak istemediği sürece sizin çabanızla düzelmesi zor. Küsmeden bağırıp çağırmadan eşinizle sağlıklı iletişim kurmanız lazım. Ne istiyor evliliğinizden beklentisi nedir vs sürekli konuşmanız lazım. Sizin olduğunuz tarafa adım atmıyorsa çok da üzülmeyin, belki boşanmanız daha hayırlı olacak…

Sizi mutlu ediyormuş önceden demek ki biliyor mutluluğu o zaman başkasını mutlu ediyor olabilir. Birden değişim bundandır

Zaten o işten daha erken geliyor, çocuklari kreşten alıp annesine gidiyor, ben eve geldigimde evde kimse olmuyor, aksam 8 de cocuklarla gelip odasina kapaniyor. Ben de cocuklarla oynayip onlari uyutup yatiyorum. Gunler boyle geciyor, ayni evde yasamak cok zor ama bir çözum de bulamiyorum...
odasına kapanıyor derken? ayrı mı yatıyorsunuz.
yani erkeğin küsmesi gerçekten çok zor bir durum bu sefer evde eril ve dişil dengeler bozuluyor sizin en büyük sorununuz bence bu olmuş. eşinizin burcu neydi?

X