ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Selamlar...❣️

23 saatlik oruçtan sonra ilk öğünüm dünkü ile aynı oldu. Ayrıca salata yoktu...

İkinci öğün için dün zeytinyagli pırasa yapmıştım, annemden başka yiyen olmadı o var. Yoğurt veya kefirle yerim. Üzerinize afiyet bugün biraz kırgınlık var. Hasta sayılmam ama olacak gibiyim. O yüzden eliptik yapmadım,sadece tüm vücut esneme yaptım.

Uyanınca sirkeli suyumu, öğün sonrasi sade kahvemi, şimdi de maden suyu içiyorum.
geçmiş olsun kırgınlığın umarım çoğalmadan atlatırsın

Selamlar...❣️

23 saatlik oruçtan sonra ilk öğünüm dünkü ile aynı oldu. Ayrıca salata yoktu...

İkinci öğün için dün zeytinyagli pırasa yapmıştım, annemden başka yiyen olmadı o var. Yoğurt veya kefirle yerim. Üzerinize afiyet bugün biraz kırgınlık var. Hasta sayılmam ama olacak gibiyim. O yüzden eliptik yapmadım,sadece tüm vücut esneme yaptım.

Uyanınca sirkeli suyumu, öğün sonrasi sade kahvemi, şimdi de maden suyu içiyorum.
Afiyet şifa olsun💐

tesekkür ederim sağ olasın😊kardesimde eşide haftasonu olan turlara katılıyorlardı Karadeniz turu yaptılar hatta gurcistana kdar götürmüşler.Kapadokya turuna katıldılar .Bir gece kalmalı iki gün sürmeli.Çalışan içinde güzel fırsatlar oluyor imreniyorum😊
Turları biz de çok seviyoruz .Hem hesaplı oluyor hem de nokta nokta gezdiriyorlar .Eğer grup halinde gezmeyi seviyorsanız çok ideal.Bazi gruplar oynamayı çok seviyor müzik eşliğinde otobüste 🙈😄 Eşim ilk baslarda rahatsız olmuştu ama alisti sonunda.Cogunluga uyum sağlamak gerekiyor tabii ,bireysel gezmeye benzemiyor.

İkinci öğünüm...

Kilo verme hedefim olmuş olsaydı, diyetimde bu yemeğe yer vermezdim.
Versem de tadımlık olurdu.
Kalorisi düşük ama karbonhidrat oranı yüksek.
Maksimum günlük karbonhidrat sinirim 50 Gr. Bugün aldığım karbonhidrat 70 Gr kadar oldu. 🙃

Kısacası hedefi kilo vermek ve İF+LOW CARB modeliyle beslenenler yemezse iyi olur. Hele ketojenik diyete bildiğim kadarıyla hiç uygun degil. Yağ yakımını sekteye uğratabilir.

Benim gibi hedefi kilo korumak olanlar da afiyetle yesin...😍

Bu da bir dip not olsun. :KK66:

Eklentiler

• IMG20240117163321.jpg
    IMG20240117163321.jpg
    179 KB · Görüntüleme: 36
Turları biz de çok seviyoruz .Hem hesaplı oluyor hem de nokta nokta gezdiriyorlar .Eğer grup halinde gezmeyi seviyorsanız çok ideal.Bazi gruplar oynamayı çok seviyor müzik eşliğinde otobüste 🙈😄 Eşim ilk baslarda rahatsız olmuştu ama alisti sonunda.Cogunluga uyum sağlamak gerekiyor tabii ,bireysel gezmeye benzemiyor.
Bir kere tura katıldım Ayvalikta oteldeyduk İzmir Çeşme türü aldım bir günlüğüne gittim.Ufak bir minübüs içerisinde orta yaş kadınlar daha çok. çeşme kalesi ,marina Alaçatı, ılıca plajini falan gezmistik dikiliyede ugramislardi .Güzeldi ben sevmiştim.Sabah unlu mamuller satan bir yerden poğaça gibi birşeyler aldım oglende ilicada kumru yemistik Akşam dönüşte yalnız araba arizalanmisti başka bir araçla dönmüstük yinede güzeldi güzel hatiralar var zihnimde Benim yaşlarımda bankacı bir kadın emekli anne ve babası için bu türü ayarlamisti bende onlara katıldım tatlı insanlarla tanışmış oldum😊

İkinci öğünüm...

Kilo verme hedefim olmuş olsaydı, diyetimde bu yemeğe yer vermezdim.
Versem de tadımlık olurdu.
Kalorisi düşük ama karbonhidrat oranı yüksek.
Maksimum günlük karbonhidrat sinirim 50 Gr. Bugün aldığım karbonhidrat 70 Gr kadar oldu. 🙃

Kısacası hedefi kilo vermek ve İF+LOW CARB modeliyle beslenenler yemezse iyi olur. Hele ketojenik diyete bildiğim kadarıyla hiç uygun degil. Yağ yakımını sekteye uğratabilir.

Benim gibi hedefi kilo korumak olanlar da afiyetle yesin...😍

Bu da bir dip not olsun. :KK66:
İcinde pirinç ve havuç olduğu icinmi dedin

Eşinle gittiğin tur firması hangisi ? Grupla gezmeyide seviyorum yalnız gezmeyide .Gezmek olsun bana yeterki😄seyahat etmeyi yeni yerler görmeyi çok seviyorum

Günaydın,

Bugün biraz daha iyi uyandım. Hastalık beni pert etmiş olabilir biraz 🥴 bi de üzerine adet oldum. Beslenme açısından çok ağır şeyler yemedim, yiyemedim ama şekerli tükettim baya; bal, pekmez, meyve gibi.. önce sağlık tabiki, ama ilaçsız iyileşmeyi tercih ediyorum ve bekliyorum. Eşimin ısrarıyla bir kez parol içtim. Daha da içmedim bir şey, bugün daha iyi uyandım çok şükür 🙏

Günaydın,

Bugün biraz daha iyi uyandım. Hastalık beni pert etmiş olabilir biraz 🥴 bi de üzerine adet oldum. Beslenme açısından çok ağır şeyler yemedim, yiyemedim ama şekerli tükettim baya; bal, pekmez, meyve gibi.. önce sağlık tabiki, ama ilaçsız iyileşmeyi tercih ediyorum ve bekliyorum. Eşimin ısrarıyla bir kez parol içtim. Daha da içmedim bir şey, bugün daha iyi uyandım çok şükür 🙏
Çok geçmiş olsun canım. Çocuklarla birlikte zor oluyordur...😞

Selamlar...❣️

Bugün pilates günü, o yüzden sabah sadece eliptik yaptım. Tabi ki önce sirkeli su...🙃

İlk öğünüm dünkü ile aynı. Hatta yeşillikler yarına da yetsin diye biraz az olabilir.
Yarın cuma pazarımız var. Gerçi geçen hafta bir çok tezgah kurulmamis. Pazar esnafı çok şikayetçiydi. Allah herkesin yardımcısı olsun. 🤲😞

İkinci öğünde yine balık buğulama ve salata var. Haftada iki kere balık, bir kere kırmızı et yemeye çalışıyoruz. Diğer günler bakliyat ve sebze...

Ben beş gün ikinci öğün yapıyorum. Eşim de cumartesi günleri arkadaşlarıyla yemeğe çıkıyor, o da altı gün.

Annemi fasulyeden sayıyorum.🙃
Kuş kadar yiyor.
Onun yemekleri için kızımla paslasiyoruz.
Aramızda çok fazla yemek alışverişi oluyor.😊
Torun için de aynı şekilde...

Allah herkese sağlık ve huzur versin...🌸

Eşinle gittiğin tur firması hangisi ? Grupla gezmeyide seviyorum yalnız gezmeyide .Gezmek olsun bana yeterki😄seyahat etmeyi yeni yerler görmeyi çok seviyorum
Biz bir ilçede yaşıyoruz ve buranın yerel 3 tane tur şirketi var onlardan iki tanesi ile çeşitli turlara katildik uzun/ günü birlik.Özel şirket adı söylemek bu sitede reklam olabilir diye yazmadım canım.Sen hangi bölgede yaşıyorsun bilmiyorum ama yaşadığın şehrin ya da bölgenin tur şirketlerini araştır istersen.Buyuk şehirlerde TR genelinde ünlü turizm şirketleri aktif ama ilçede yasayanlar onlara ulaşmak için ilçeden büyük şehire geçmek zorunda kalıyor canim.

Biz bir ilçede yaşıyoruz ve buranın yerel 3 tane tur şirketi var onlardan iki tanesi ile çeşitli turlara katildik uzun/ günü birlik.Özel şirket adı söylemek bu sitede reklam olabilir diye yazmadım canım.Sen hangi bölgede yaşıyorsun bilmiyorum ama yaşadığın şehrin ya da bölgenin tur şirketlerini araştır istersen.Buyuk şehirlerde TR genelinde ünlü turizm şirketleri aktif ama ilçede yasayanlar onlara ulaşmak için ilçeden büyük şehire geçmek zorunda kalıyor canim.
İstanbuldayım .O kadar çok tur varki ondan sordum

Günaydınlar merhabalar güzel hanımlar🥰🌼🌼🌼

sabah kahvaltısını yine hızlıca yaptım .Sahanda yumurta peynir zeytin domates vardı.

Akşama yemek yapmadım kararsızım. Ya dün kendime yetecek kadar aldığım somonu pişiririm ya da et döner vardı yanına salata yaparım .Bizimkiler hamsiden başka balık sevmiyorlar

Birde beyaz lahanayı acılı salça ile karıştırıp pişirmiştim kapuska gibi .Yanınada ondan koyarım.

Selamlar...❣️

Bugün pilates günü, o yüzden sabah sadece eliptik yaptım. Tabi ki önce sirkeli su...🙃

İlk öğünüm dünkü ile aynı. Hatta yeşillikler yarına da yetsin diye biraz az olabilir.
Yarın cuma pazarımız var. Gerçi geçen hafta bir çok tezgah kurulmamis. Pazar esnafı çok şikayetçiydi. Allah herkesin yardımcısı olsun. 🤲😞

İkinci öğünde yine balık buğulama ve salata var. Haftada iki kere balık, bir kere kırmızı et yemeye çalışıyoruz. Diğer günler bakliyat ve sebze...

Ben beş gün ikinci öğün yapıyorum. Eşim de cumartesi günleri arkadaşlarıyla yemeğe çıkıyor, o da altı gün.

Kuş kadar yiyor.

Annene söylediğin tabir çok komiğime gitti bende babamı fasulyeden sayıyorum 😂🤣kuş kadar yiyor bir kase yemekle doyuyor bazen o bile fazla geliyor.Yemek yaparken o yüzden fazla yapmamaya çalışıyorum ama elimin pek ayarı yok bol kepçeyim😁😄

Selamlar...❣️

Kuş kadar yiyor.

altlı üstü analı kızlı oturmanın avantajları 😍ne güzel sen güzel birşey yaptınmı onlara veririsin o sana verir en şanslısıda torun😍

amin canım Allah herkese sağlık ve huzur versin 🤲

Günaydın,

İyi uyandığına sevindim 😊gün geçtikçe daha iyi olursun inşallah🤲yeterki iyi ol.bol bol meyveni ye.seviyorsanız kellepaça çorbası iç .

ortalıkta çok salgın var kimi arayıp sorsam hasta ve iki haftaya yakın sürüyor

Başlangıç olarak kardeşimin gittiğin turla başlasam iyi olacak gibi😊

X