ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Kandiliniz mübarek olsun 🍃

Geldi en sevdiğim aylar 😍

Bu gece kızım beni hiç uyutmadı diyebilirim 🥴 sabah baş ağrısı ile zor kalktım, temizlik vardı ( cantorun evet 500 yapmışlar fiyatları) ben bi yürüyüp geleyim diye evden çıktım, 40 dk yürüdüm tempolu. İyi geldi başıma, biraz açıldım. Oruç olduğum için kahvaltı yok. Yarına hazırlık yapıyorum, biraz kuru dolma pişiriyorum bize. Akşam çorba ve dolma yerim inşallah

Sabah toruna inince eliptik yapamadım.
Pilates günüydü ama o da kaldı, sağlık olsun...
Yarın öğleden sonra annemin sonuçlarını almaya gideceğiz. Hayırlısı...

İkinci öğünde fırında balık, mevsim salata ve bir yemek kaşığı tahin yedim...

Hayırlı kandiller...❣️

Selamlar...❣️

Sirkeli su, eliptik ve 15 dk kol sırt çalışması...💪

İlk ve tek öğünümde turp, havuç, mor lahana ve maydonozdan salata, peynir, zeytin, 3 tane ceviz, menemen ve kuşburnu çayi vardı...

Şimdiden sonra bol su içerim...

Ben de önceki gün kaçamağı abarttım ve günlüğüme yazamadım o günü.Gercekten o kadar çok yansıyor ki ruhsal ve bedensel olarak yediklerimiz bizlere,bunu bir kez daha anlamış oldum .Önemli olan kaldığımız yerden devam etmek ve bu kaçamak olaylarının bizi tökezletmesine izin vermemek 🍀🙏 Hafta başı tartildim 79.1 im.Yaklasik 6 kg gitmiş 2 ay olacak neredeyse baslayali ve ilk zamanlar o kadar zorlandım ki ,şimdi önüme kacamak zehri gelince emeklerimi daha bi düşüneceğim .Hem spor olarak hem beslenme tarzı olarak hepimiz kendimizce emek sarfediyoruz ,Kacamaklar bizi yolumuzdan etmesin 🍀🤲
O kadar haklısın ki gerçekten hem ruhsal hem bedensel olarak yansıyor.Temiz gıda aldığımda daha canlıyım daha enerjiyim kötü beslendiğimde mideme taş oturmuş gibi bir ağırlık ve halsizlik oluyor.Birde verdiğimiz emekler var.
Yiğenimin doğumgününde iyiydim kendi doğumgünümde de iyiydim ama yılbaşında ve geçen misafir geldiğinde cozuttum.Ne oldu bana anlamadım .Yılbaşını dengeledim inşallah bunuda dengeleyebilirim.

Kahvaltıda mercimek çorbası içtim.Yanında yumurta,tulum peyniri, avakado vardı.

Akşam yemeğine haşlanmış tavuk,nohutlu bulgur pilavı ,turşu ve turp var.

Az önce tahinli kabak tatlısı uzattılar almadım.Bizim odada lokumlar çikolatalar ikramlar dönüyor almadım almayacağım

Geçen yaptığım kurabiyeden arttı buzdolabı poşetine koyup buzluğa kaldırdım.

Misafirlerken gelirken iki kutu cevizli baklava almışlar birde 2 kiloya yakın doğranmış balkağı .Baklavanın bir kutusu bitti biri duruyor balkabağını dondurucuya attım.Baklavayıda atsam olurmu acaba.Daha önce buzluğa baklava koymadım

Az önce tahinli kabak tatlısı uzattılar almadım.Bizim odada lokumlar çikolatalar ikramlar dönüyor almadım almayacağım

Misafirlerken gelirken iki kutu cevizli baklava almışlar birde 2 kiloya yakın doğranmış balkağı .Baklavanın bir kutusu bitti biri duruyor balkabağını dondurucuya attım.Baklavayıda atsam olurmu acaba.Daha önce buzluğa baklava koymadım
Ev baklavasini az miktarda denemiştim olmuyor. Zaten baklava normalde de b.dolabinda saklanmiyor. 🤷

Ailecek kabak tatlısını çok severiz, kışın sekersiz de olsa illaki yaparım.
Kabağın kendi şekeri yeterli oluyor. Üzerine de çok çok az pekmez, bolca tahin ve ceviz...ohhh misss!
Tabi ki öğünle birlikte. 🤤

Günaydın,

Dün misafirlerim vardı. Sabah 1 tane haşlanmış yumurta yedim ve neredeyse akşam 18.30 a kadar bir şey yemedim daha doğrusu koşturmaktan yemeye fırsat olmadı. Aşure yapmıştım, yanına haşhaşlı bükme ve kuru dolma. Tabi akşam hem yorgunluk hem de kalanların tadına bakmak adına yedim biraz. Ve biraz da erken uyudum ☹️ burası biraz canımı sıktı. Geç uyusam iyiydi.

Sabah büyük kızım ateşli olduğu için yürüyüşe gidemedim, birazdan giderim inşallah. Kahvaltı öncesi sirkeli su, menemen ve klasik kahvaltılıklarımı yedim.

Hastaneden döndüm.
Çok şükür annem hipertiroid, diyabet ve b vitaminleri kompleksini kullanmadan devam edecek.
Bu İF+low carb mucizesi değil de ne...😍

Maşallah çok güzel bir haber 😍 özellikle yaşlı insanların sağlıkları ile uğraşmalarına çok üzülüyorum, ömrün son demlerini çok güzel geçirsinler inşallah hepsi 💐😌

Güzel bir hafta sonu diliyorum...❣️

Sirkeli suyumu içtim ve sabah sporlarımı yaptım...

İlk öğünüm mantar+ kaşar peynirli omlet ve diğerleri...

Sade kahvemin yanında da minik bir gün kurusu yedim. ( Ara ara yiyorum, sindirime iyi geliyor.)

İkinci öğün için kıymalı karnabahar yemeği planladım. Kefir veya ev yogurduyla birlikte yerim...

Eklentiler

• IMG20240113110320.jpg
    IMG20240113110320.jpg
    171,6 KB · Görüntüleme: 26
Son düzenleme:
Günaydın,

Dün misafirlerim vardı. Sabah 1 tane haşlanmış yumurta yedim ve neredeyse akşam 18.30 a kadar bir şey yemedim daha doğrusu koşturmaktan yemeye fırsat olmadı. Aşure yapmıştım, yanına haşhaşlı bükme ve kuru dolma. Tabi akşam hem yorgunluk hem de kalanların tadına bakmak adına yedim biraz. Ve biraz da erken uyudum ☹️ burası biraz canımı sıktı. Geç uyusam iyiydi.

Sabah büyük kızım ateşli olduğu için yürüyüşe gidemedim, birazdan giderim inşallah. Kahvaltı öncesi sirkeli su, menemen ve klasik kahvaltılıklarımı yedim.
Çok geçmiş olsun canım .Bu ara çocuklarda hep hastalık duyuyorum. Salgın var galiba.Az önce arkadaşımı aradım oda bizde ateslendik hasta olduk dedi.Oda arkadaşlarımın cocuklarinda da geçen hafta ateşlenme vardi Rabbim tez zamanda şifa versin

X