ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Bugün kahvaltıya misafirlerim vardı; hazırlıklarla ilgilendiğim için ben de bir şey yemedim onlarla sofraya oturdum. Menümüzde patatesli gözleme, domates salatalık biber, muhammara, zeytin ve peynir tabağı, krep, reçeller bal ve çikolata bir de kek vardı. Allahtan kalk otur yapmaktan ben bir şey yemedim pek. Sofradan sonra sade kahve içtik. Onlar gittikten sonra açıktığı farkettim ve dünden kalan nohut yemeğinden 1 tabak, 1 dilim şişeyi ekmeği, biraz peynir ve ince bir dilim kek yedim. Bu saatten sonra yer miyim bilmiyorum, su içmeye devam
Yediğiniz kek ve ekmek muhtemelen aciktiracak. Onların yerine ceviz vs yeseydiniz acikmazdiniz .

Başka yolu yok, hoca doğru söylüyor. 🤷

Eklentiler

• Screenshot_2023-12-05-07-53-13-75_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg
    Screenshot_2023-12-05-07-53-13-75_1c337646f29875672b5a61192b9010f9.jpg
    55,9 KB · Görüntüleme: 34
Akşam yürüyüşü 52 dk oldu.
Diz sağlığım için tempomu biraz dusurmem gerekiyor. Ama basaramiyorum. Dakikada 115 adım atsam gayet yeterli. Baştan hafif hafif basliyorum, sonra anlamadan hizlaniyorum. En düşük 117 oldu, o şekilde de yoruluyorum. Dizlerimi zorlamak da istemiyorum. 🙄

Eklentiler

• Screenshot_2023-12-05-22-41-02-92_48a79a484ebccb6adbf965128a3fe16b.jpg
    Screenshot_2023-12-05-22-41-02-92_48a79a484ebccb6adbf965128a3fe16b.jpg
    39,3 KB · Görüntüleme: 32
Günaydınlar sabah peynirli maydanozlu iki yumurta ve turp yedim. Dün akşam köfte, patates, brokoli ,salata yemiştim bugünde et döner ,salata var .

Kendimde birşey farkettim.Yediklerimi ve kilomu gün gün bir ajandayada yazıyorum .Kırmızı et ,tavuk ,balık yediğimde daha çok kilom eksiliyor ama sebze yediğimde o kadarda olmuyor halbuki ben sebzenin kalorisi daha düşük daha çok zayıflatır diye düşünürdüm bende tam tersi oldu.

Akşam yürüyüşü 52 dk oldu.
Diz sağlığım için tempomu biraz dusurmem gerekiyor. Ama basaramiyorum. Dakikada 115 adım atsam gayet yeterli. Baştan hafif hafif basliyorum, sonra anlamadan hizlaniyorum. En düşük 117 oldu, o şekilde de yoruluyorum. Dizlerimi zorlamak da istemiyorum. 🙄
Akıllı saatmi kullanıyorsun kullanıyorsan memnunmusun modelini yazabilirmisin ? Kulaklık birde akıllı saat almak istiyorum.

Başka yolu yok, hoca doğru söylüyor. 🤷
Allah korusun o hastalıklarla uğraşmak ,sürekli doktora gitmek, sabah akşam ilaç içmek çok zor .Annem şeker, tansiyon, böbrek hastasıydı babam şeker ,kalp ,tansiyon .Onlardan biliyorum ömrümüzün yarısı hastanelerde geçti.Annemin 3.5 ay hastanede yattığı bile oldu.

Dün bir arkadaşla konuşuyorduk. Ev sahibi 83 yaşındaymış genç kız gibi diyordu.Tek başına yurtdışına seyahatine gidiyormuş, sürekli yürürmüş, spor yaparmış ,az yermiş ,günde iki öğün beslenirmiş ,otobüsle bir yere giderse bi iki durak önce inermişki yürüyeyim diye.

Yaşım ilerlediğinde annemler gibi değilde o kadın gibi olmak isterim.

Dinamik, zinde, sağlıklı ,hayatı dolu dolu yaşayan vb

Akıllı saatmi kullanıyorsun kullanıyorsan memnunmusun modelini yazabilirmisin ? Kulaklık birde akıllı saat almak istiyorum.
Akıllı saat değil de, akıllı bileklik kullanıyorum. Çok daha basit, alalı bir kaç yıl oldu. Memnunum...Sadece yürüyüşe çıkarken takıyorum. Xiaomi me band 4. Şimdi kimbilir neler çıkmıştır.. 🙃

Karbonhidrat,paketli gıda, şeker kessinlikle ağırlık yapıyor ve insanin yüzüne, cildine bile yansıyor.Esim de benden özenip şekeri, paketli urunleri ozellikle kesti yaklaşık 1 aydır ve geçen oğlum gelmişti dedi ki; bana seni iyi gördüm, bi yüzün aydınlanmış, kirisikların gerilmiş sanki dedi ki haberi yoktu.Ne yersek oyuz diye boşuna demiyorlar 😊
harika 😊

Beslenmeyi duzelttikce zararlı olan her türlü urlu yiyeceğe karşı iştah azalması yaşanıyor. :KK66:

Üç beş ay belki yadirgiyorlar. Ama net ve kararlı olunduğunda herkes sizi ve beslenme şeklinizi el mecbur kabul ediyor. Aralıklı oruç yapıyorsan bence hiç bozma, çay icecegini şöyle. Neden saygısızlık olsun...🤷 Belki onlar da özenir, sağlıklı beslenmeye geçiş yapar. :KK66:
Herkes anlayışlı değil .İşyerimde bile yemiyorum diyorum bazı arkadaşlar birşeyler uzatıyor yok istemiyorum diyorum yok yok birşey olmaz diyor masaya bırakıyor falan.Ben de pes ettim artık .Alıp eve götürüyorum .
Kimiside anlayışlı bisküvi kek falan uzatıyor istemiyorum beni es geç diyorum ısrar etmiyorlar .Ben öyle daha memnun oluyorum.

Ev sahibi konusunda sürekli görüştüğün kişiyse halden anlarda ayda yılda bir gittiğin kişi yanlış anlar diye düşünüyorum .Keşke öyle olmasa .Sadece çay içip kalksak .

Şekersiz 10. günden merhaba...
İyi gidiyoruz sanki? 😍

23 saatlik oruçtan sonraki ilk öğünüm. Soğanlı menemen ve digerleri. (Menemenden iki parça yedim) Dün eşim çarşı pazarından çıtır çıtır kırmızı turp almış, bugün açılışını yaptım. 😊

Eklentiler

• IMG20231206104312.jpg
    IMG20231206104312.jpg
    177,5 KB · Görüntüleme: 35
Günaydınlar sabah peynirli maydanozlu iki yumurta ve turp yedim. Dün akşam köfte, patates, brokoli ,salata yemiştim bugünde et döner ,salata var .

Kendimde birşey farkettim.Yediklerimi ve kilomu gün gün bir ajandayada yazıyorum .Kırmızı et ,tavuk ,balık yediğimde daha çok kilom eksiliyor ama sebze yediğimde o kadarda olmuyor halbuki ben sebzenin kalorisi daha düşük daha çok zayıflatır diye düşünürdüm bende tam tersi oldu.
Proteini sindirmek için harcanan enerjiyle, sebzeyi sindirmek için harcanan enerji farklı...
O yüzden aralıklı oruç yapmaya başladığımdan beri kalori değil, karbonhidrat sayıyorum. Hem tıka basa doyuyorum, hem kilomu koruyorum. Acikmiyorum çünkü sağlıklı yağlardan korkmuyorum. 🙃
Sebze, ölçülü bir şekilde meyve ( mümkünse İlk öğünde), baklagiller, kırmızı ve beyaz et, dengeli ve düzenli bir şekilde yemek lazım.
Basit karbonhidrat ve şekerle de vedalaşmak...🙃

Merhabalar, sabah 1,5 yumurta muhammara zeytin peynir domates salatalık ve 2 dilim siyez ekmeği yedim. Kahvaltıdan yarım saat önce de sirkeli suyumu içmiştim. (9.00 kahvaltı saati)

Bugün bebeğimin öğlen menüsüne yeşil mercimek yemeği yapmıştım, biraz fazla yaptım ben de yedim 1 tabak az önce. Dünkü kekler bana gülümsedi masada ama elimi sürmedim 😅

Ben gebeliğimde çok bilinçli beslendim; sabahları 2 yumurta, öğlenleri yeşil mercimek salatası, akşam protein gibi. Günlük en az 1 kase yoğurt yerdim. Gebelik şekerim yoktu ama şekerli gidalara dikkat ettim. Doğumdan sonra ise bir koyvermiştim yalan yok. Sayenizde toparlayacağım inşallah 🙏

Yazmak çok iyi fikir, buraya yazmak bile bana çok iyi geldi. Lütfen desteğinizi esirgemeyin ☺️

İkinci öğünde kıymalı yeşil mercimek, roka salatası ve az karışık turşu yedim...

Hava yine yağmurlu.
Bütün park benim. 😍

İçtiklerimi yazmayı unutuyorum.
Hemen her gün sade Türk kahvesi, yeşil çay, akşamları adaçayı veya papatya çayı ve 2.5 lt su içiyorum...😊

Merhabalar, sabah 1,5 yumurta muhammara zeytin peynir domates salatalık ve 2 dilim siyez ekmeği yedim. Kahvaltıdan yarım saat önce de sirkeli suyumu içmiştim. (9.00 kahvaltı saati)

Bugün bebeğimin öğlen menüsüne yeşil mercimek yemeği yapmıştım, biraz fazla yaptım ben de yedim 1 tabak az önce. Dünkü kekler bana gülümsedi masada ama elimi sürmedim 😅

Ben gebeliğimde çok bilinçli beslendim; sabahları 2 yumurta, öğlenleri yeşil mercimek salatası, akşam protein gibi. Günlük en az 1 kase yoğurt yerdim. Gebelik şekerim yoktu ama şekerli gidalara dikkat ettim. Doğumdan sonra ise bir koyvermiştim yalan yok. Sayenizde toparlayacağım inşallah 🙏
Bunları duyduğuma sevindim süper olmuş çok güzel beslenmissin. Yavaş yavaş rayına oturacak herşey .kek yok tatlı birşey yok Şimdiye kadar yediklerimize sayalım nasıl olsa tatlarını biliyoruz zamanla o istekte körelecek emin ol.Bir demlik çayı şekerle içerken şekersiz içenlere o nasıl birşey nasıl şekersiz icebiliyorsunuz o tatsız tuzsuz birşey olur diyordum .Yıllar oldu bir bardak şekerli çay içmedim .Şeker koymak aklıma bile gelmiyor mesela .

Günün yürüyüşü de yapıldı...✌️

Eklentiler

• IMG20231206181806.jpg
    IMG20231206181806.jpg
    118,6 KB · Görüntüleme: 29
  • Screenshot_2023-12-06-19-22-46-90_48a79a484ebccb6adbf965128a3fe16b.jpg
    Screenshot_2023-12-06-19-22-46-90_48a79a484ebccb6adbf965128a3fe16b.jpg
    37,5 KB · Görüntüleme: 30
X