ARALIKLI ORUC+DÜŞÜK KARBONHİDRATLI BESLENME

Sabah sanki az mı olmuş? Afiyet şifa olsun...

Son düzenleme:
İkinci öğün bugün de gecikti.
18/6 yaptığım if bu hafta bir kere 16/8, bir kere de 15/9 oldu. Sağlık olsun...
Hedefimiz mükemmele ulaşmak değil, o gün için en iyisini yapabilmek.

İkinci öğünde 3 adet ızgara köfte, çoban salata ve bir kepçe z.yagli taze fasulye yedim.

Günlük yürüyüşümü de çok şükür yaptım.

Yatmadan önce de her zamanki gibi 20-25 dakikalık bir yoga pratiği yaparım.

Dukan birası mi deniyordu buna? İyi aklıma getirdin, yarın ben de hazırlayayım.

Merhaba, sayfanızı biraz okudum müthiş etkilendim bravo size imrendim gerçekten, inşallah benim için de sağlıkla kilo vermek nasip olur

Ben doğum yapalı 9 ay oldu. Gebelikten önce 66-68 bandında bir kilom vardı. O zamanda memnun değildim ama genelde kilomu göstermediğimi söylerler. Biraz göbeğim de vardı. Bu 3. bebeğim bu arada, yaşım 38 ve boyum 164

Gebelikle birlikte ilk 4 ay kusma kaynaklı 4 kilo verdim, sonra yavaş yavaş almaya başladım. Doğuma 75 kilo ile girdim, şimdi ise 77 gösteriyordu en son tartı hiç bir bebeğimde böyle olmamıştı. Eve geldiğimde aslında 68 kiloydum ama ilk 1 ay sütle ilgili kaygılarım vardı ve yedikçe yedim. Komşular sağolsun börek tatlı getirdikçe yedim. Eşimde kiloludur, tatlı hamurişi çok sever. Ben de üşenmeden yaparım, çocukların beslenmesi, misafirler keza.

Normalde öğretmenim şuan ücretsiz izindeyim, bazen duygusal açlık yaşıyorum. Ne bulursam yiyorum. Aslında sağlıklı beslenmeye çalışırım, sabahları sirkeli su ile başlarım yürüş yaparım, leslie denedim bi ara..ama beni motive eden bir kilo kaybı olmadı. Kan değerlerim, özellikle insülin direnci çok yüksek. Kilodan kaynaklı bacaklarım ayaklarım epey ağrıyor, kıyafetler olmuyor.. bunlar beni çok mutsuz ediyor, çok üzülüyorum.

İnşallah çalışmaya başlayınca daha iyi olur diye düşünüyorum, ramazan ayından ümitliyim. Haftada 1 gün oruç tutmaya çalışıyorum. İnşallah sizin gibi ben de başarırım kilo vermeyi, zinde enerjik ve sağlıklı olmayı

Merhaba öğretmenim...
Ertelemeden, bir an önce sağlıklı beslenmeye başlayın. Kilo verme demiyorum bakın. Sağlıklı beslenme...
Diğerleri zaten bonusu olacak...

Dilerseniz gün boyunca ağzınıza attığınız, cignediginiz ve içtiğiniz her şeyi ama her şeyi not alın. Burada paylaşın ve birlikte değerlendirelim, yavaş yavaş sizi de yanımıza alalım. Ne dersiniz?

Sonra da birlikte zaferinizi kutlarız.

Son düzenleme:
Sağlıklı ve huzurlu bir hafta sonu dileklerimle, merhaba...

İlk öğünüm, muhtemelen son öğünüm. Günün şartlarına göre değişebilir.
Arkadaş günüm var, mantı vs diyorlar. Ben sessizce duruyorum, yorum yapmıyorum. Öyle olursa, fırsattan istifade yine tek öğün yaparım. Zaten oldukça sağlam bir ilk öğün oldu...Mantar+kapya biberi+taze kaşarlı omlet ve saz arkadaşları...

Eklentiler

• IMG20231202110525.jpg
    166,5 KB · Görüntüleme: 30
Son düzenleme:
Şi börekler, mantılar yenince bu garip de mecburen tek öğün yaptı.
Sözlerini tutarlarsa pazartesi sağlıklı beslenmeye gececeklermis. O yüzden böyle yapmışlar vs. Hadi inşallah, hayırlısı...

Günün yürüyüşü yapıldı.
Sabah hazırladığım Dukan birası içildi. Toplamda 3 lt sıvı aldım. Ama Dukan birasının dışarıya çıkarken ve dışarıda içilmemesi gerektigini unutmuşum..

Mutlu pazarlar...

İlk öğünüm taze kaşar +soğanlı yumurta, fıstık ezmesi, zeytin, yeşillikler, domates ve salatalık, kapya biber oldu.

Bugün yine ikinci öğün saati değişecek. Kızım hacamat yaptırıyor, ona arkadaş olacağım.

Bu hafta 3 gün omad, 1 gün 16/8 if, 1 gün 15/9 if, 2 gün de 18/6 if oldu. Arada rutin dışına çıkmak da iyi oluyor. Özellikle kilo verme sürecindeki duraklamalarda...

Sporda yine dinlenme günü yapabilirim. Belli de olmaz, eserse yine bi dolanır gelebilirim de.

Nasipse ikinci öğünde kıymalı karnabahar yemeği olacak.

Yazmanızı bekleyeceğim öğretmenim.

Günaydın
Dün hep aklımdaydı buraya yazmak ama eşim biraz hasta oldu, çocukların pazar telaşı ve en küçüğümüzün burnu da akmaya başlayınca kaldı öylece.

Dün sabah erken uyandım, yürüyerek markete gittik oğlumla. Biraz simit poğaça almış olabiliriz kahvaltıdan 15-20 dk önce portakal çiçeği sirkesi+ballı bir bardak ılık su içtim. 9.30 gibi kahvaltıda 1 haşlanmış yumurta, 4-5 zeytin, bir dilim peynir, çeyrek avakado (buralar sağlıklı olanlardı ) yarım simit, çeyrek poğaça, 2 küçük dilim patates böreği be yarım kruvasan arası çikolata ve muz yedim sonrası gelen korkunç pişmanlığı anlatmama gerek yok..

Ev işlerini toparladıktan sonra ( burada ben terden sırılsıklam olacak kadar tempolu ev işlerine koşturuyorum, bu da bir hareket sayılır değil mi?) saat 14.00’da 1 fincan filtre kahve içtim, yanında bir dilim toblerone çikolatası vardı.

14.30’da yürüyüşe çıktık, ben gitmeden termal taytımı giydim, hani şu çok sıkı ve kalın olanlardan. Terletip bacakları incelttiğini iddia ettiklerinden. Tempolu yarım saat yürüdüm, sabah yürüdü ile birlikte 7.000 adım oldu. Eve gelip o sıcaklıkla yarım saatlik Leslie yaptım ve ardından da lilly Sabri 5 dk karın videosunu yapmaya çalıştım ama ne mümkün

17.30 gibi akşam yemeği yedim, spordan sonra çok acıktığım içim dünden kalan tarhana çorbasından içmiştim bir kase (16.30 gibi) akşam yemekte yine 1 kase düğün çorbası, 3-4 kaşık kadar ıspanak ve ıspanak üzerindeki haşlanmış çeyrek yumurta yedim.

Normalde akşamları çay saatimiz olur ve abur cubur yerdik fakat eşim çay istemedi ben de kedime demelemedim. Akşam yemeği son öğünüm oldu ve daha bir şey yemedim yatana kadar.

3 litreye yakın su içmişimdir, normalde magnezyum ve d vit içerim ama onları da içmedim dün. 21.30 gibi yattım, 22.30 da tekrar uyandım bebekten dolayı. 22-02 saatleri arası uyumaya dikkat ederim ama bebekten dolayı biraz bozuluyor tabiki.

Dün bu şekilde geçti, biraz yüklenmiş olabilirim Bugün oruç tutmaya niyet ettim inşallah. Akşam menümü de yazarım

4 Aralık 2023 güncel kilom 77.8

Hoşgeldiniz sizide aramızda görmekten mutluluk duyduk 3.bebeğiniz hayırlı uğurlu olsun.Allah analı babalı büyütsün

Günaydınlar Güzel bir hafta olur umarım.Şekersiz bir haftayı geride bıraktım sabah tartıldım 2.5 kilo gitmiş.

Çikolata tatlı vb yemedim ,ekmek, makarna, börek ,pirinç yemedim.Meyve yemedim .Sebze et kurubaklagil dışında iki kere bulgur pilavı yedim.Bu şekilde beslenmeye çalıştım.Spor koymaya çalıştım ama geçen hafta beceremedim.

Bu hafta hedefim 2 kilo daha vermek .Deneyeceğim.Artık haftalık hedef koyarak azar azar hedefime ulaşmak istiyorum.
Sabah 2 ml lesli yaptım.Kahvaltıda peynirli maydanozlu iki yumurta.zeytin,domates ,salatalık,turp ,mercimek ekmeği yedim bir bardakta şekersiz çay

Cumartesi akşama yeşil mercimekli lahana yemeği ,pazar günüde yumurtalı ıspanak kavurması ve yoğurtlu kabak yapıp yemiştim.Bu akşama fırında karnabahar,brokoli,kereviz pişirdim yanında yoğurtla tamamlarım.

Selamlar.
Bursa-Gemlik merkezli deprem korkuttu.
Tüm hemşehrilerimize geçmiş olsun...

İlk öğünde yazdan hazırladığımız çar biber+domates içerikli karışımda pişen iki yumurta. Salatalık, kapya biber, peynir, zeytin, fıstık ezmesi, maydonoz, dereotu, marul yedim.

Sade kahvemi cikolatasiz içtim.

İkinci öğüne Allah Kerim. Herhangi bir plan yapmadım.

Öğle sonrası reformer pilatesimi yaparım.
Akşam da nasipse yürüyüş...

Maşallah.
Kazandigin sağlıklı beslenme alışkanlıkları daim olsun.

Geçmiş olsun...

Kendinize bu hafta ilk ödevi vermeye ne dersiniz?

1-)Sabahları güne sade sirkeli suyla başlamak.
2-) Akşamları çay saatini abur cubursuz yapmak.

Yarından itibaren bu ikisi. Önümüzdeki haftaya iki ilave ödev daha...

???

7000 adım atmışşsınız üstüne lesli harika hamur işlerinide nohut unu mercimek unu gibi unlarla yapabilirsiniz .Yada sebzelerden börek yapabilirsiniz

Cantorun sanada geçmiş olsun .Tüm Bursalılara geçmiş olsunBayağı hissedilmiş diyorlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…